1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Paweł Kowalik o Oleksiejczuku: Pokazał, że mięśnie nie walczą

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by duubertowa, Jan 12, 2018.

1. duubertowa

duubertowa PRIDE FC
    Welterweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    6,468
    Zdobyte Lajki:
    13,328
    Punkty:
    290
    Miasto:
    Poznań

Na ostatniej gali UFC w ubiegłym roku udanie zadebiutował kolejny z reprezentantów Polski w organizacji - Michał Oleksiejczuk (MMA 13-2). Polak bardzo dobrze zaprezentował się w walce z Khalilem Rountree na UFC 219, która odbyła się 30 grudnia, pokonując go jednogłośną decyzją sędziów. Przez wielu, jeszcze do dnia i godziny walki, młody zawodnik był jednak skreślany m.in. przez... brak muskulatury, która po ważeniu mocno rzuciła się w oczy obserwatorom Oleksiejczuka. W audycji Strefa Sportu, w radiowej Czwórce, manager Paweł Kowalik odniósł się do zarzutów rzucanych w stronę "Lorda" przed galą w Las Vegas.

Michał był potwornie skreślany przed walką. Podkreślano brak muskulatury, że nie ta kategoria, że za wcześnie, że za młody. Wyszedł z większym zawodnikiem i usłyszał od lekarzy "Pan jest tutaj najzdrowszy na rozpisce". To nie są mistrzostwa świata w biciu kilogramów i nie zrzucajmy na siłę każdego zawodnika kategorię w dół, bo Michał pokazał w tej walce, na zakończenie roku z Khalilem Rountree, że mięśnie nie walczą i liczą się jednak umiejętności.

Oleksiejczuk miał zadebiutować w UFC na gali w Nowym Jorku, w walce z Ionem Cutelabą. Rywal Polaka został jednak w przeddzień wydarzenia usunięty z jego rozpiski, za potencjalne naruszenie polityki antydopingowej. Ostatecznie debiut odbył się na gali UFC 219 w Las Vegas.

dizel77, The KIng, dewutrn and 6 others like this.
  2. Aliibaba

Aliibaba PRIDE FC
    Lightweight
    Żółta Kartka

Komentarze:
    6,386
    Zdobyte Lajki:
    3,766
    Punkty:
    290
    Kowalik props
    szkoda, ze tak rzadko sie udziela, bo zawsze go sie zajebscie sluchalo w szczece

CrazyJoker likes this.
  3. TYTUS

TYTUS UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    17,712
    Zdobyte Lajki:
    16,467
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    OB(Ł)OK
    Zdrowy bo nie stołuje się w MakDonalcie

4. kubabuba

kubabuba Bellator
    Heavyweight

Komentarze:
    4,761
    Zdobyte Lajki:
    3,746
    Punkty:
    140
    Czasami to są mistrzostwa świata w zrzucaniu kilogramów. Cięcia wagi w wykonaniu niektórych zawodników to patologia.
    Poza tym do ch..ja przecież mięsnie ma, po prostu niewyrzeźbiony, ale rzeźba nie walczy.

5. respect

respect UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,944
    Zdobyte Lajki:
    25,660
    Punkty:
    1,190
    No jeżeli będą teraz opierać całą karierę na tym, że Michał "bez mięśni" pokonał "umięśnionego" to słabo to widzę. Przecież tu nie chodzi o to, że Michał ma zejść w dół bo ma mniejszą muskulaturę. On po prostu jest za mały na tę kategorię. Khalil tak samo jest kurczakiem w LHW a co dopiero Michał. Myślałem, że do UFC poszedł z myślą o walkach z rankingowymi zawodnikami.

Malkontent, Orest and allladino like this.
  6. Siedem

Siedem WSOF
    Welterweight

Komentarze:
    3,295
    Zdobyte Lajki:
    2,229
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Pomorze
    Ja tam myślę że sam zawodnik wie lepiej niż my gdzie powinien walczyć, więc niech zostanie w polciezkiej jeśli dobrze czuje się w tej wadze. Jak ma zbijac do średniej i wyglądać jak trup to to nie ma sensu, a wydaje mi się że łatwiej ciąć wagę z mięśnia niż z normalnego ciała, więc zbijanie wagi wbrew pozorom mogłoby się źle skończyć, bomba też zbijal do lekkiej z polsredniej, i jak na tym wyszedł? Sam stwierdził że to był błąd.

Mineralny, duubertowa and Dispel like this.
  7. respect

respect UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,944
    Zdobyte Lajki:
    25,660
    Punkty:
    1,190
    Łooo kurwa podałeś przyklad Bomby jakby to była jakaś wyrocznia. Jakby został w półśredniej to zabiliby go jeszcze szybciej niż w lekkiej.

Co do Lorda to jasne, że on i jego sztab wiedzą lepiej. Ja go nie krytykuję tylko wyrażam swoją opinię.

Malkontent likes this.
  8. Siedem

Siedem WSOF
    Welterweight

Komentarze:
    3,295
    Zdobyte Lajki:
    2,229
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Pomorze
    Nie chodzi o to że bomba wyrocznia, tylko to też było podejście o, bije się w polsredniej, idę do ligi mistrzów więc zbije do lekkiej. Czy by go zabili czy nie tego się nie dowiemy, przykład Marcina pierwszy wpadł mi do głowy. Bardziej mam na myśli to że nie wszystkim zbijanie wychodzi na dobre, a poza tym to z czego Ty chcesz u Michała zbijac, z tłuszczu? To nie jest takie proste jak zbijanie z mięśnia, tak mi się wydaje, ekspertem nie jestem. .
    Rozumiem twoją opinię, jednak myślę że lepiej nabrać trochę mięśnia, niż zbić do średniej. Mamy odmienne zdanie co do właściwej kategorii u Michała. Z resztą gdzieś przeczytałem że poza walkami waży gdzieś 100-105 kg. Czyli jak Tomek Narkun, żyrafa też powinien w średniej walczyć? :)

9. Orlos

Orlos ONE FC
    Lightweight

Komentarze:
    2,384
    Zdobyte Lajki:
    2,192
    Punkty:
    1,790
  10. respect

respect UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,944
    Zdobyte Lajki:
    25,660
    Punkty:
    1,190
    Jakieś dziwne rzeczy piszesz. Co z tego, że Bandel zbijał do lekkiej? Przecież jego przykład jest gówno warty bo był on po prostu słaby. Jego sytuacja nie może być przykładem negatywnych skutków zbijania wagi. To chyba jakiś żart :D

Tak, moim zdaniem z tłuszczu zbija się łatwiej niż z mięśnia, dodatkowo ten tłuszcz możesz wyeliminować na co dzień. Jeżeli ktoś ma tkankę tłuszczową w okolicach 6% to wiadomo, że trudniej mu będzie zejść kategorie niżej niż takiemu Michałowi. Moim zdaniem Michał w treningu mógłby ważyć tyle co na ważeniu ponieważ jak już sam wspomniałeś nie ma mięśnia tylko tłuszcz. To, że waży 105 na roztrenowaniu to nie jest tłumaczenie bo można tei uniknąć.
    Przykład z Narkunem znowu idiotyczny jak ten z Bandlem. Chyba nie podejmuje dalszej dyskusji.

Wolek and Malkontent like this.
  11. Siedem

Siedem WSOF
    Welterweight

Komentarze:
    3,295
    Zdobyte Lajki:
    2,229
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Pomorze
    Więc widocznie jestem idiotą. Jak nie rozumiesz co miał ukazać przykład Bomby ja również rezygnuje z dalszej dyskusji, chociaż może Ci podpowiem, nie miał kurwa siły, Energi, chęci do życia. Na prawdę, wolę pozostać idiotą niż uchodzić za fachowca od wszystkiego i niczego w jednym. Szczególnie że chyba nie Wiesz o czym Piszesz twierdząc że łatwiej zbijac z tłuszczu, nie wiem czy sam chciałbyś być cały rok na diecie. Pozdrawiam.

- Badurek, masz przykład na negatywne zbijanie wagi haha...

Ps: Michał jest wyższy od Khalila, ale jest większym kurczakiem, abstrakcja :cryme: Ty chyba wyznajesz kult siłki, dlatego się tak przyjebałeś

Last edited: Jan 12, 2018
  12. respect

respect UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,944
    Zdobyte Lajki:
    25,660
    Punkty:
    1,190
    :damjan:

13. Siedem

Siedem WSOF
    Welterweight

Komentarze:
    3,295
    Zdobyte Lajki:
    2,229
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Pomorze
  14. VaeVictis

VaeVictis UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    15,089
    Zdobyte Lajki:
    13,848
    Punkty:
    1,790
    Sam, bedac fanem Michala od dosc dawna, myslalem ze jak juz zakotwiczy u wiekszego pracodawcy to pomysli o 84. Najwyrazniej jednak ani on, ani jego doswiadczony i utytulowany oboz, nie widza takiej potrzeby. Przyklady przytaczane przez Michala tez do mnie przemawiaja. Najbardziej jednak wlasciciwym jest ten, ktory Michal pominal. Zarowno Jacare jak i Romero wygladali jakby mogli polamac Whitakera w pierwszym zwarciu. Jak bylo wszyscy wiemy.

LeeBuLee, respect and Dispel like this.
  15. Dispel

Dispel Jungle Fight
    Bantamweight

Komentarze:
    213
    Zdobyte Lajki:
    280
    Punkty:
    490
    Paweł Kowalik zapewne odniósł się do tego w ten sposób bo przed walką temat sylwetki był drążony aż do znudzenia i w zasadzie rozumiem wszystkich tych którzy zastanawiali się czy Michał przypadkiem nie będzie bardzo odbiegał siłowo ze względu na swój niepozorny wygląd. Warto jednak zauważyć, że w tej walce jak i w każdej z poprzednich nic nie wskazywało na to by Lord odbiegał w tym aspekcie nawet wręcz przeciwnie (w walce z Januszem i z Klingerem, którzy są raczej większymi półciężkimi bronił obaleń bez żadnego problemu). Chodzi mi o to, że to jak wygląda wcale nie musi świadczyć o tym, że nie jest silny.
    PS. Cormier, Whittaker, Velasquez oni też są za mali na swoją kategorie.

husarz, LeeBuLee and respect like this.
  16. respect

respect UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,944
    Zdobyte Lajki:
    25,660
    Punkty:
    1,190
    No dobrze Panowie ja to rozumiem, ale póki co rozmawiamy o walkach z końcówką stawki. Zobaczymy jak się to rozwinie. Może trochę źle się wyraziłem w pierwszym poście, ale podkreślam jeszcze raz, ja go nie krytykuje tylko głośno się zastanawiam nad takim rozwiązaniem. Wierzę w to, że wiedzą co robią i mam nadzieję, że będzie to działało jak najdłużej, chociaż wydaje mi się, że Michał mógłby spokojnie zejść do średniej a tam byłby naprawdę poważnym graczem.
    P.S. @Dispel proszę Cię, nie dawaj przykładów z czapy jak kolega wyżej. Trójka, którą wymieniłeś jest wybitna conajmniej w jednej płaszczyźnie. O Michale tego powiedzieć raczej nie można.

Dispel likes this.
  17. Dispel

Dispel Jungle Fight
    Bantamweight

Komentarze:
    213
    Zdobyte Lajki:
    280
    Punkty:
    490
    Rozumiem Twój punkt widzenia, gdyby mógł zejść spokojnie do 84 bez uszczerbku na zdrowiu czując się przy tym dobrze w tej kategorii prawdopodobnie jego szanse by znacznie wzrosły. Mam jednak wrażenie, że zejście do 84 było by zbyt dużym wysiłkiem sam zawodnik wspominał, że było by ciężko i zbijanie nawet do 93 nie jest jakąś błahostką (koło 105kg na co dzień). I jak @Siedem wspomniał sam zawodnik wie lepiej w jakiej kategorii ma walczyć i w zasadzie nie ma co dalej drążyć tematu skoro Michał wyraźnie stwierdził, że dobrze się w tej kategorii czuje i nie ma zamiaru jej zmieniać :)
    EDIT. co do przykładów masz rację aczkolwiek dużym atutem jest wiek Michała mając tyle lat wiedzę się chłonie jak gąbka i wierzę, że z walki na walkę będzie widać u tego zawodnika duży progres :)

husarz likes this.
  18. respect

respect UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,944
    Zdobyte Lajki:
    25,660
    Punkty:
    1,190
    A może potrzebny większy profesjonalizm na co dzień żeby nie doprowadzać się do wagi 105kg? Przecież Michał wyglada jak taki "flak" więc tam jest z czego ciąć a na pewno jest z czego zrobić lepszą formę wyjściową do cięcia :D zobaczymy jak się kariera rozwinie i co wyjdzie w praniu. Póki działa to tylko się cieszyć.

Wolek and Dispel like this.
  19. kusido

kusido EFC Africa
    Lightweight

Komentarze:
    2,820
    Zdobyte Lajki:
    1,601
    Punkty:
    1,790
    Polskie pierogi i bigos robią formą, nie od dziś to wiadomo.

20. Dispel

Dispel Jungle Fight
    Bantamweight

Komentarze:
    213
    Zdobyte Lajki:
    280
    Punkty:
    490
    Możliwe nie wiem jak jest z dietą u niego choć chyba jakoś bardzo się nie zapuszcza :D bo kiedyś wspominał, że jest jednym z tych zawodników którzy nie robią sobie jakiegoś większego roztrenowania pomiędzy walkami i jest cały czas w gazie na co wskazuje także jego częstotliwość walk.

Share This Page