1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

NBA- najlepsza liga koszykarska na świecie.

Discussion in 'Cohones' started by Martin, Dec 10, 2013.

1. Martin

Martin Główny Historyk Cohones

Komentarze:
    3,951
    Zdobyte Lajki:
    1,303
    Punkty:
    790
    Miasto:
    Poznań

Nie wiem czy był już kiedyś taki temat, ale są tematy o innych dyscyplinach sportowych, a o koszykówce( o NBA mi głównie chodzi, gdyż te rozgrywki śledzę regularnie ) jakoś nie ma ( lub niezauważyłem ) Są ty jacyś fani tej ligi? Można by było dzielić się informacjami, wynikami, przemyśleniami oraz komentarzami zainteresowanych. Co userzy myślicie na to?

Krótkie wyjaśnienie. Źródło: pl.wikipedia.org

National Basketball Association (skrót ang. NBA) • amerykańsko-kanadyjska liga koszykarska, o charakterze profesjonalnym. Tworzą ją 30 zespołów, w tym: 29 ze Stanów Zjednoczonych i jeden z Kanady. Liga jest aktywnym członkiem USA Basketball, oddziału Fódóration Internationale de Basketball na terytorium Stanów Zjednoczonych. Jej komisarzem od 1984 roku jest David Stern, który swój urząd zda w 2014 roku . NBA jest jedną z czterech największych północnoamerykańskich zawodowych lig sportowych (oprócz niej NFL, NHL i MLB). Gracze NBA są najlepiej opłacanymi sportowcami świata (w średniej rocznych zarobków)

Liga została założona w Nowym Jorku 6 czerwca 1946 jako Basketball Association of America a nazwę National Basketball Association przybrała jesienią 1949, po połączeniu z rywalizującą National Basketball League. Siedziba władz ligi, skąd dokonuje się wszystkich ruchów związanych z działalnością NBA, znajduje się na Piątej Alei 645 w Nowym Jorku. NBA Entertainment i studia NBA TV mieszczą się w pobliskim Secaucus w stanie New Jersey.

2. Martin

Martin Główny Historyk Cohones

Komentarze:
    3,951
    Zdobyte Lajki:
    1,303
    Punkty:
    790
    Miasto:
    Poznań
    Właśnie za chwilę zacznie się dzisiejszy hit Indiana Pacers vs Miamia Heat. Transmisja w Canal+Sport. Kanał można znaleźć na platformie nc+. Sa to dwie najlepsze drużyny konferencji wschodniej! Paul George czy LeBron James? Okaże się w najbliższych godz. ;)

3. Instinct

Instinct M-1 Global
    Light Heavyweight

Komentarze:
    3,824
    Zdobyte Lajki:
    828
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Elbląg
    nikt nie zatrzyma Miami, Indiana to przejściowa rewelacja :-)

4. Uefo

Uefo Maximum FC
    Featherweight

Komentarze:
    1,494
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,190
    właśnie zamierzam machnąć drugą połowę :)

Rok temu śledziłem bardziej, teraz z braku czasu raz na tydzien obejrzę jakiś mecz.

5. Yazz

Yazz ONE FC
    Middleweight

Komentarze:
    2,483
    Zdobyte Lajki:
    407
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    olsztyn
    takiego tematu nie było.

dyskusje, owszem, zdarzały się.

skoro temat już jest- będę zaglądał...

6. Anonymous

Anonymous Guest

Komentarze:
    36,403
    Zdobyte Lajki:
    29,117
    Punkty:
    3,190
    Powiem krotko: Szybowiec. I to tyle :-)

7. spontan

spontan Maximum FC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    1,685
    Zdobyte Lajki:
    641
    Punkty:
    1,190
    Mecze Gortata śledzę często ( tzn jeśli nie mam nocy bądź na drugi dzien 1 ) ... Po transferze do Wizards mecze najczęściej grają o 1.00 czyli nie ma tragedii, do tego jest zawodnikiem pierwszej 5 i gra dużo więc zainteresowanie jest :D Ogólnie jestem fanem Duranta i Garnetta jeśli chodzi o grających i Scottiego Pippena.

8. Fresh

Fresh UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,169
    Zdobyte Lajki:
    4,356
    Punkty:
    1,190
    Jeden z najlepszych pojedynków na celne rzuty w końcowych sekundach meczu:

9. Anonymous

Anonymous Guest

Komentarze:
    36,403
    Zdobyte Lajki:
    29,117
    Punkty:
    3,190
    Ja nadal mam na vhs mecze dream team z Barcy... Piekne czasy.

Obok Drexlera lubilem takze Olajuwona. Ale Drexler byl ueden i niepowtarzalny i potem juz w zadnej dyscyplinie nikomu tak nie kibicowalem. Nawet JJ to juz zupelnie inna półka. Finaly w nocy, wszystkie mecze gwiazd, turnieje McDonalda. W tamtych czasach to internetu jeszcze nie bylo, wiec dostep do meczow byl ograniczony ( moze to i lepiej...??) . Wyczekiwalo sie wowczas na NBA Action i okrojone mecze na tvp2, potem chwile nawet na tvn lecialy. Jak canal plus wykupil, to wowczas coraz rzadziej sledzilem NBA.

10. Anonymous

Anonymous Guest

Komentarze:
    36,403
    Zdobyte Lajki:
    29,117
    Punkty:
    3,190
  11. Fresh

Fresh UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,169
    Zdobyte Lajki:
    4,356
    Punkty:
    1,190
    Doskonale pamiętam te czasy spędzone na oglądaniu "hej hej tu NBA". Mam wrazenie bym na koszykowke byl wtedy ogromny, w kosza zaczelo grac wiele osob zauroczonych gwiazdami NBA. Pamietam plakat pierwszego i jedynego prawdzwego dream teamu zawieszony w moim pokoju. Miałem to szczescie ze kolega z klasy mial kuzyna w USA ktory podsylal mu magazyny o NBA, pojawily sie tez polskie wydawnictwa na ten temat. Godzinami u kumpla ogladalismy VHSy z nagraniami najlepszych wsadow, konkursy NBA czy zarwane noce na ogladanie finałów play off to bylo cos. Nastepnie na mini boisku przed domem na zawieszonym nizej koszu staralismy sie odtworzyc najefektowniejsze akcje. Teraz NBA mnie juz tak nie kreci, czasm jak przelaczajc kanaly napotakm jakis mecz to zostawie na jedna gora dwie kwarty...

12. Anonymous

Anonymous Guest

Komentarze:
    36,403
    Zdobyte Lajki:
    29,117
    Punkty:
    3,190
    Z kumplami zrobilismy sami kosza przed wieżowcem. Tablica przybita do 2 pniaków od drzew. Nie wiem skąd wzięli - mniejsza z tym. Potem to wkopaliśmy, zalali betonem i tak o to, małolaci sobie radzili z wolnym czasem, między przesiadywaniem na C64 ;-)

Tak jak Fresh: Codziennie skróty meczów, nba action i siedzenie przed domem. Kosz był jeden a chętnych sporo, więc zazwyczaj 3 vs. 3 łupaliśmy i kilka drużyn było. Ale bywły czasy, że często sam na sam z kolesiem również. Oraz różne gry: król, 21 i inne takie. Zajebista sprawa. Dodatkowo oczywiście Amatorska liga kosza w moim mieście. Około 10 sezonów grąłem w różnych klubach. Kilka razy nawet udało sie zdobyć mistrzostwo miasta i pare takich tam nagród (zazwyczaj za bloki i zbiórki) . Pierwszą drużynę zebraliśmy tak w pierwszej liceum. Chodziliśmy po sklepach szukać sponsora - udało się. Dodatkowo sks-y w szkole, na wf-ach w kosza często. Na studiach kosz - a uniwersyteckiej lidze - trochę sie grało...Na hale w niedziele (bo wówczas grała amatorak liga) przychodził komplet. Czasem na lepszych miejscach na stojąco ludzie stali. A teraz...Też jest amatorska liga. 8 drużyn i ...PUSTKI PANIE :-) Kompletnie nie ma już zajawki na koszykówkę. Czasem, dopóki zdrówko pozwalało, to łaziłem pograć z kumplami 2 x w tygodniu na halę i czasem w walkacje w streetballa. Teraz rzadziej, ale czasem skocze jeszcze.

13. Fresh

Fresh UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,169
    Zdobyte Lajki:
    4,356
    Punkty:
    1,190
    Zastanawia mnie co sie stało z tym pokoleniem ludzi zarażonych NBA i wychowanych w tamtych latach. Tyle osob gralo w koszykowke a sukcesow polski basket nigdy nie osiagnal jakis wielkich.

Mnie co prawda rzadko przychodziło grac na hali, talentem nigdy nie bylem a wzrostem tez nie grzesze wiec pelnilem role wyrobnika od czarnej roboty. Gralismy glownie na malych betonowych boiskach na osiedlach 3 vs 3, kilka razy z kumpalmi zaliczylismy adidas streetball challenge ale bez wiekszych sukcsow. Frajda jednak byla niesamowita, pilka nozna po zobaczeniu NBA wydala mi sie tak nudnym sportem ze nie moglme zrozumiec jak monza ogladac mecz ktory trwa 90 i zadna z druzyn nie zdobywa gola. W koszykowce praktycznie akcja za akcję, punkty za punkty - jedynie co mi sie nie podobalo to ostanie minuty w wyrwoanych meczach ktore potrafily ciagnac sie w wiecznosc caly czas przerywane faulami.

14. baju

baju #ThereIsOnlyOne Cohones MMARocks

Komentarze:
    23,299
    Zdobyte Lajki:
    25,158
    Punkty:
    3,190
    Miami cos w kratke gra, ale w sumie playoffy znowu pewnie rozjebia, oby kontuzje omijaly, szczegolnie Wade'a.

ostatnio zajebiscie duzo mlodych kotow wyroslo, LBJ moze zaczynac sie bac, niestety. :)

15. Szady

Szady MMARocks Cohones

Komentarze:
    11,549
    Zdobyte Lajki:
    15,388
    Punkty:
    1,190
    Wow, zacny temat. Jak będę miał więcej czasu, to się rozpiszę. Moje początki z NBA w skrócie: Michael Jordan, Scottie Pippen, Dennis Rodman, Karl Malone, Charles Barkley, Shaquille O'Neal, Kobe Bryant, Steve Kerr, Toni Kukoc, Ron Harper, itd.

Mam 183 cm wzrostu, ale dawałem radę. Się jeździło na zawody gminne, powiatowe, a i raz o wojewódzkie zahaczyliśmy. :D

16. matihanys

matihanys Maximum FC
    Heavyweight

Komentarze:
    1,705
    Zdobyte Lajki:
    185
    Punkty:
    1,790
    Ja NBA pamiętam z wczesnych powtórek czy skrótów na TVN.

17. lukasz4493

lukasz4493 Maximum FC
    Bantamweight

Komentarze:
    1,412
    Zdobyte Lajki:
    70
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Lublin
    Dobry temat :) NBA to zawsze świetne widowiska a co lepsze da się dobrze zarobić na meczach :)

18. Yazz

Yazz ONE FC
    Middleweight

Komentarze:
    2,483
    Zdobyte Lajki:
    407
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    olsztyn
  19. cRe