1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Najman: Nigdy z czymś takim się nie spotkałem!

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by defthomas, May 6, 2010.

 1. defthomas

  defthomas Vale Tudo
  Open
  Cohones MMARocks

  Dołączył:
  Oct 7, 2007
  Komentarze:
  22,253
  Zdobyte Lajki:
  24,022
  Punkty:
  4,790
  Home Page:
  [​IMG]


  Wywiad od naszych kolegów z Boxingnews.pl. Enjoy!


  Prezentujemy wywiad z Marcinem Najmanem (0-1), w którym jak do tej pory jedyny rywal w formule MMA najsilniejszego człowieka świata Mariusza Pudzianowskiego (1-0) wyraził swoją opinię na temat kolejnej walki popularnego „Pudziana”. Mimo, że wszyscy w roli faworyta stawiają Mariusza Pudzianowskiego, to w ocenie Najmana  walka z Yusuke Kawaguchim (11-1) może okazać się dla Strongmana ciężką przeprawą.


  Łukasz Głowacki: Jak oceniasz najbliższego rywala Mariusza Pudzianowskiego? Kto według twojej oceny jest faworytem w tej walce?


  Marcin Najman: Faworytem na papierze wydaje się być Kawaguchi, natomiast Ja powiem, że mocno trzymam kciuki za Mariuszem. Pomimo tego, że w ringu byliśmy oponentami, to prywatnie nie ma między nami żadnej animozji. Wydaje mi się, że wzajemnie darzymy się szacunkiem. Ostatnio nawet byłem obecny podczas programu „Tylko nas Dwoje”, w którym udział bierze Mariusz i też sympatycznie to nasze spotkanie wyglądało. Ja mu bardzo kibicuje, ale mnie się wydaje, że na papierze faworytem jest Kawaguchi. On jest bardziej doświadczony od Mariusza. Podczas naszej walki ja byłem debiutantem i Mariusz też był debiutantem. Kawaguchi będzie miał o tyle łatwiej, że on Mariusza widział i wie czego się po nim spodziewać. Wie jakiej szybkości, jakiego dynamitu może się po Pudzianowskim spodziewać. Ja tego przed walką nie wiedziałem, dlatego myślę, że może to być ciężka walka dla Mariusza, ale jeżeli da z siebie wszystko to na pewno zwycięży.


  Ł.G: Jak oceniasz to co powiedział Krzysztof Kosedowski, który trenuje z Mariuszem Pudzianowskim. Trener boksu stwierdził, że daje w tej walce 50% szans na zwycięstwo Mariuszowi Pudzianowskiemu, co zaskoczyło wielu kibiców. Ty uważasz podobnie, bo mówiłeś, że faworytem w pewnym sensie jest Kawaguchi?


  M.N: Nie chciałbym komentować wywiadu jakiego udzielił Krzysztof Kosedowski. Powiem tak zupełnie w oderwaniu do tego wywiadu, że ja sobie nie wyobrażam, aby pracować z jakimś trenerem, a ten trener przed walką publicznie opowiada o minusach swojego zawodnika. Uważam, że to jest nieprofesjonalne.  Ja się nigdy z czymś takim nie spotkałem. Wręcz przeciwnie trener powinien motywować zawodnika po to, aby zawodnik uwierzył w siebie i był bardzo zmotywowany. Przeciwnik o brakach, czy niedociągnięciach Mariusza nie powinien nic wiedzieć przed walką. Jestem zdumiony tym, co przeczytałem, ale nie mnie to oceniać. Ani to nie jest mój trener, ani to nie jest moja walka. Ja sobie takiej sytuacji nie wyobrażam żeby ktoś, kto trenuje ze mną, przed tak ważnym pojedynkiem wypowiadał się w ten sposób.


  Ł.G: Walka Mariusza Pudzianowskiego z tobą trwała 45 sekund. Wygląda na to, że stawiasz Kawaguchiego w roli faworyta. Myślisz wobec tego, że ta walka potrwa o wiele dłużej?

  M.N: Przede wszystkim Japończyk ma duże doświadczenie. Po drugie Kawaguchi wie, czego się po Mariuszu spodziewać. On wie, że Mariusz może go frontalnie zaatakować i to nawet nie zejściami do kolan, czyli tego czego ja się spodziewałem, tylko bardzo szybkimi kopnieciami może rozstrzygnąć walkę. Kawaguchi to już wie i z pewnością będzie starał się przed nim uciekać. To już nie jest tajemnicą, że klucz do pokonania Mariusza Pudzianowskiego, to wytrzymać pierwsze kilka minut. Myślę, że od trzeciej minuty walki można wchodzić z nim w rywalizację na bardzo wyrównanym poziomie. Natomiast pierwsza faza walki jest w starciu z Mariuszem bardzo ryzykowna i straszliwie ciężka. Ja uważam, że to może być dobra walka. Głęboko trzymam kciuki za Mariusza i mam nadzieję , że sobie poradzi.
  Ł.G: Kiedy kibice mogą spodziewać się twojej kolejnej walki w ringu?

  M.N: To zależy od dwóch kwestii. Przede wszystkim od tego, czy wraz z Jerzym Kulejem uda nam się zorganizować galę boksu w Częstochowie. Jesteśmy w trakcie rozmów z urzędem miasta i jeżeli dopięlibyśmy wszystko, to wystąpiłbym na gali bokserskiej we wrześniu. W takim wypadku powrót do MMA odbyłby się w grudniu na 15 gali KSW. Jeżeli do gali w Częstochowie by nie doszło, to wtedy zawalczę na 14 gali KSW we wrześniu. Wiem, że odbywają się intensywne starania o to, abym po powrocie do MMA stanął w ringu z bardzo atrakcyjnym rywalem. Nie czas, aby o tym mówić, ale powiem tylko, że właściciele KSW mają głowę na karku.

  Ł.G: Mariusz Pudzianowski 14 dni po KSW 13 stanie w ringu naprzeciw Tima Sylvia. Jak oceniasz tego rywala i szanse „Pudziana” w starciu z nim?

  M.N: Tutaj pojawi się pewien problem, bo Sylvia nie ustępuje gabarytami Mariuszowi, a nawet jest od niego większy. Nie można zapominać także, że to były mistrz UFC. Mariusz ma coś, czego nie ma żaden inny zawodnik na świecie. Mariusz ma piekielną siłę i dynamikę. Pierwsze minuty, kto by z nim nie stał w ringu będzie w piekielnym niebezpieczeństwie. Będę Mariuszowi kibicował, ale nie jestem w stanie wskazać w tej walce faworyta.

  Ł.G: Bierzesz się z organizację gali boksu. Oznacza to, że właśnie tym, a nie czynnym sportem będziesz chciał się zajmować?

  M.N: Nie. Ja już jedną galę boksu zorganizowałem dla moich kibiców w Częstochowie. Czas, aby ponownie boks zawodowy pojawił się w moim mieście. Ja jeszcze nie skończyłem z czynnym uprawianiem sportów walki. Jak skończę to być może wtedy pomyślę o czymś takim, teraz  traktuję to raczej w ramach powiedzmy pewnego epizodu.

  Źródło: Boxingnews.pl


  Najman: Nigdy z czymś takim się nie spotkałem!
   
 2. serus

  serus Brutaal
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Mar 6, 2010
  Komentarze:
  605
  Zdobyte Lajki:
  4
  Punkty:
  1,790
  Nawet nie chce mi się czytać tego gościa, prześmieszny jest.
   
 3. tsatsiki

  tsatsiki EFC Africa
  Heavyweight

  Dołączył:
  Aug 31, 2009
  Komentarze:
  3,039
  Zdobyte Lajki:
  1,749
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  na KSW faworytem jest Kawaguchi bo jest bardziej doświadczony za to w walce z Sylvią nie jest w stanie wskazać faworyta?!?!?
  ale czosnek!
  [​IMG]
   
 4. Shoocker

  Shoocker Lejdis Fajt Najt

  Dołączył:
  Sep 3, 2009
  Komentarze:
  7,817
  Zdobyte Lajki:
  6,873
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Podkarpackie
  “Mimo, że wszyscy w roli faworyta stawiają Mariusza Pudzianowskiego”
  Ja nie [​IMG] Wcale tak glupio nie gada.
   
 5. Zaraza

  Zaraza Maximum FC
  Welterweight

  Dołączył:
  Sep 11, 2009
  Komentarze:
  1,573
  Zdobyte Lajki:
  1,179
  Punkty:
  1,790
  tsatsiki: też mnie to rozwaliło …
   
 6. MMaciek

  MMaciek BAMMA
  Heavyweight

  Dołączył:
  Apr 10, 2009
  Komentarze:
  1,080
  Zdobyte Lajki:
  713
  Punkty:
  1,790
  "Kawaguchi będzie miał o tyle łatwiej, że on Mariusza widział i wie czego się po nim spodziewać"


  A to ciekawe, bo ja mimo tego że widziałem tę jedyną walkę Pudziana i jakies urywki z treningów wciąż nie wiem czym MP dysponuje. Prócz siły oczywiście
   
 7. Yagiel

  Yagiel UFC
  Lightweight

  Dołączył:
  Oct 20, 2009
  Komentarze:
  9,349
  Zdobyte Lajki:
  161
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Home Page:
  Milo slyszec ze jeszcze 2 gale KSW przed nami. Mam przeczucie ze Najman zawalczy z Paczkowem :]
   
 8. ozeh11

  ozeh11 Oplot Challenge
  Welterweight

  Dołączył:
  Jan 19, 2010
  Komentarze:
  78
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  lepiej gdybyśmy nie zwracali uwagi na Najmana…w tedy znikł by z życia publicznego…
   
 9. Borubar

  Borubar Oplot Challenge
  Welterweight

  Dołączył:
  Mar 10, 2010
  Komentarze:
  45
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  nie wiem dlaczego Najman ciągle wierzy w sens game planu z przetrzymywaniem ataku Pudziana. Myślę że to niezbyt sensowna strategia. Skoro MP jest taki lichy i mało doświadczony to wydaje mi się że powinien zostac przyciśnięty od początku jakimś atakiem tak żeby nie dac mu czasu na rozwinięcie skrzydeł i wykorzystanie siły. Plan na przetrzymanie oddaje pole Pudzianowi i jest wodą na jego młym, podejrzewam że będzie miał paliwo i siłę właśnie tylko na kilka pierwszych minut. Oczywiście można też pozwolic mu na jakiś bezładny atak z jego strony i wtedy go skontrowac. Nie spodziewam się jednak takiej wirtuozerii po Kawaguchim.
   
 10. RYBA

  RYBA Oplot Challenge
  Welterweight

  Dołączył:
  Nov 7, 2009
  Komentarze:
  55
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Tak jak Kułak powiedział, Najman jest dobrym managerem i umie robić szum koło siebie. Sportowiec z niego żaden bardziej show man z nie zamykającą się japą.
   
 11. pablobjj

  pablobjj Oplot Challenge
  Welterweight

  Dołączył:
  Mar 22, 2010
  Komentarze:
  55
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Jakich trudnych słów, używa. Animozji


  A będe trzymać kciuki za Mariusza, a nie za Mariuszem, co za nieuk!!!!
   
 12. Guest

  Guest Guest

  heh ciekawe były słowa trenera MP że ma słabe strony takie i owakie, specjalnie bajera taka leci bo z tego co wiem właśnie nad tym co było wymienione MP dużo ostatnio pracował bo w parterze jego siła jest ogromna , nie podano prawdziwej słabości MP czyli obrony przed SUBMISSION =)
   
 13. Predator

  Predator Oplot Challenge
  Welterweight

  Dołączył:
  Jun 11, 2009
  Komentarze:
  48
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Nt. wywiadziu z KK ma rację. Conajmniej nieprofesjonalnie jest ujawniać słabe strony trenowanego zawodnika i zmniejszać jego motywację. Chyba że było to celowe zagranie aby zmylić rywala. Mimo tego dziwne jest że skrytykował Mariusza
   
 14. Lucifer oO

  Lucifer oO EFC Africa
  Lightweight

  Dołączył:
  Apr 14, 2009
  Komentarze:
  2,803
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  Śmieszny ten Najmanek jest [​IMG] Takie pocieszne dzieciątko [​IMG]
   
 15. kaper

  kaper Oplot Challenge
  Heavyweight

  Dołączył:
  Mar 7, 2010
  Komentarze:
  189
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Po co dajecie wywiady z Najmanem, przeciez juz mialo go nigdzie nie byc
   
 16. seban28

  seban28 BAMMA
  Featherweight

  Dołączył:
  Nov 8, 2009
  Komentarze:
  821
  Zdobyte Lajki:
  8
  Punkty:
  1,790
  Właśnie, sami troszeczkę nadmuchujecie ego Najmana, zawodnika mma z rekordem 0-1. Darujcie sobie proszę zamieszczanie wywiadów z nim.
   
 17. Guest

  Guest Guest

  Zgadzam się! Napierw psioczycie na Najmana, wyśmiewacie go, a teraz co spojrzę to coś z Najmanem u was:P na innych portalach tego nie ma [​IMG]
   
 18. Guest

  Guest Guest

  tylko bez komentarzy, “to nie czytaj tego portalu” proszę..
   
 19. mmankt

  mmankt Jungle Fight
  Featherweight

  Dołączył:
  Mar 11, 2010
  Komentarze:
  236
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Szkoda, że nie odniósł się do wypowiedzi trenera na swój własny temat.
   
 20. koper

  koper Shark Fights
  Middleweight

  Dołączył:
  Sep 12, 2009
  Komentarze:
  1,250
  Zdobyte Lajki:
  1,554
  Punkty:
  1,790
  Warto jednak zauważyć, że w tym wywiadzie wypowiadał się raczej “po dżentelmeńsku”. No, ale co by Najman nie mówił, już zawsze będzie miał przesr..
   

Share This Page