muzyka metalowa.

Moje dzisiejsze odkrycia.

Obrzydliwe, przerażająco smaczne gunwo:


Band pewnego metaluszka z jutube, przyjemne granko:
 
Pierwsza kapela jaką zapodam w tym temacie może być tylko jedna:

Ten zespół to definicja słów"legendarny"czy"kultowy".Pionierzy którzy zmienili oblicze współczesnej muzyki,mało jest artystów(w jakimkolwiek gatunku)którzy byliby tak wpływowi i mieli takie poważanie jak Zabójca.

SLAYER,SLAYER UBER ALLES!!!
 
@Bardock tak szczerze-co w tym jest obrzydliwego albo przerażającego?
Wszystko, w ten pozytywny sposób, ale skoro pytasz to pewnie nie dostrzegasz tego co ja, a to rani moje serduszko. :c Ten rodzaj metalu taki ma być, wizualnie i muzycznie czarny jak dupsko sejtana, a nie jakieś kurwa lukrowanie i lizanie się po siusiakach. Dobry blaścik o 3:15 w nocy na full to je to. :evil:
 
Pierwsza kapela jaką zapodam w tym temacie może być tylko jedna:

Ten zespół to definicja słów"legendarny"czy"kultowy".Pionierzy którzy zmienili oblicze współczesnej muzyki,mało jest artystów(w jakimkolwiek gatunku)którzy byliby tak wpływowi i mieli takie poważanie jak Zabójca.

SLAYER,SLAYER UBER ALLES!!!


Kiedyś wyczytałem opinię, że takie kapele jak Slayer łączą wszystkie elementy składowe metalu w idealnych proporcjach - i sam bym tego lepiej nie ujął. :)

Słuchał już ktoś nowego Marduka? Wpadło mi w ręce eleganckie limitowane wydanie, ale muzyka wydała mi się bez szału, po takich dziełach jak Rom 5:12 czy Wormwood jakby obniżyli loty, płyta weszła mi dopiero po którymś przesłuchaniu.

 
W jaki sposób zaczęła?
Równie dobrze mógłbys zapytać w jaki sposób Venom zapoczątkował black metal...skoczne brzmienie,bujające riffy,rapowany wokal.zresztą co ja Ci będe tłumaczył,obejrzyj sobie jakiś wywiad np.z kid rockiem czy Fredem Durstem w którym wymieniają swje inspiracje,albo lepiej posłuchaj sobie ich utworów i powiedz,że nie słychać tam Pantery
 
Równie dobrze mógłbys zapytać w jaki sposób Venom zapoczątkował black metal...skoczne brzmienie,bujające riffy,rapowany wokal.zresztą co ja Ci będe tłumaczył,obejrzyj sobie jakiś wywiad np.z kid rockiem czy Fredem Durstem w którym wymieniają swje inspiracje,albo lepiej posłuchaj sobie ich utworów i powiedz,że nie słychać tam Pantery
Różna muzyka inspirowała różnych muzyków, nic w tym dziwnego. Ale bezpośrednie inspiracje dla LB to Korn i Hed PE z DJem w składzie.

Pantera nie miała największego udziału w tym, jeśli już to zespoły mieszają style oparte na ciężkim graniu, jak Faith No more, MrBungle, Helmut, RATM czy nawet Deftones, działające na scenie przed tym całym bumem.
 
Nie napisałem,że miała największy udział tylko,że zapoczątkowała.Zasiała ziarno,otworzyła puszke pandory,nazywaj to jak chcesz."Vulgar display of power"to obok"Roots"Sepultury album który nakreślił"nu-metalowe"groov'ujące brzmienie.
 
Różna muzyka inspirowała różnych muzyków, nic w tym dziwnego. Ale bezpośrednie inspiracje dla LB to Korn i Hed PE z DJem w składzie.

Pantera nie miała największego udziału w tym, jeśli już to zespoły mieszają style oparte na ciężkim graniu, jak Faith No more, MrBungle, Helmut, RATM czy nawet Deftones, działające na scenie przed tym całym bumem.
Helmut:lol:
 
Nie napisałem,że miała największy udział tylko,że zapoczątkowała.Zasiała ziarno,otworzyła puszke pandory,nazywaj to jak chcesz."Vulgar display of power"to obok"Roots"Sepultury album który nakreślił"nu-metalowe"groov'ujące brzmienie.
Łoopan... Roots z 1996, a nie chociażby synonim new metalu - Korn w 94ym?

Ale wymyślasz.
No Helmet, z czego beka:-)
 
Łoopan... Roots z 1996, a nie chociażby synonim new metalu - Korn w 94ym?

Ale wymyślasz.

No Helmet, z czego beka:-)
Nooo Korn to synonim numetalu dla dziennikarzyn z"terazrocka"i typów którzy do numetalu zaliczają np.Slipknota.
 
A jaki dla ciebie to typowy new metalowy zespół?
Limp Bizkit(zwane też błędnie rapcorem),pierwsze Linkin Park,wspomniane przez Ciebie Hed PE,AlienAnt Farm czy Kid Rock(też podobno rapcore)P.O.D.Ogólnie dość szerokie pojęcie.A dla ciebie?
 
Limp Bizkit(zwane też błędnie rapcorem),pierwsze Linkin Park,wspomniane przez Ciebie Hed PE,AlienAnt Farm czy Kid Rock(też podobno rapcore)P.O.D.Ogólnie dość szerokie pojęcie.A dla ciebie?
W zasadzie podobnie, z tym że ja tam nie widzę inspiracji Panterą, nawet jeśli oni tak twierdzą, tylko zespołami które mieszały style już wcześniej czyli np RATM lub FNM, czy mocno hip hopem, a większośc pojawiła się jak kupa na trawniku po roztopach właśnie przy popularności Korna, który zmieszał to wszystko w obniżonym stroju A, oczywiście żeby brzmieć groźniej.
 
Last edited:
Pierwsza kapela jaką zapodam w tym temacie może być tylko jedna:

Ten zespół to definicja słów"legendarny"czy"kultowy".Pionierzy którzy zmienili oblicze współczesnej muzyki,mało jest artystów(w jakimkolwiek gatunku)którzy byliby tak wpływowi i mieli takie poważanie jak Zabójca.

SLAYER,SLAYER UBER ALLES!!!


U mnie też bardzo wysoko w rankingu, właśnie teraz sobie uświadomiłem, od ilu już lat katuję South of Heaven...
Z drugiej ulubionej


latka lecą:wink:

pZo0HwM.jpg


 
@Masta @ODYNIEC Pantera to na pewno nie nu metal. Groove metal owszem i to pewnie najważniejsza kapela w tym stylu i to nie jest zły styl. Można ich nazwać szkodnikiem muzycznym bo byli inspiracja później do wszelkiej maści chujowych nu metalowych kapel ale to nie znaczy, że są nu metalem. Masta dobrze tam napisał z Faith No More które według mnie było największa inspiracją dla skurwiałego nu metalu. Nu metal to ogólnie muzyka dla białych dzieciaków z dobrych domów które chcą się buntować ale w sumie nie mają sie przeciwko czemu bunotwać bo mają ogólnie dobrze i brakuje im jaj :lol:

Pantera to gówno grała na swoich chyba pierwszych 3 płytach. Byli kapelą glam metalową i wypuścili też chyba najgorszą okładkę w historii muzyki.:lol::lol::lol::lol:


b660e1e3757e35d772ba59580d30e230.jpg
 
Back
Top