1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Muay Thai a wypadający bark

Discussion in 'Pytania MMA' started by Ceylon, May 8, 2017.

1. Ceylon

Ceylon Brutaal
    Heavyweight

Komentarze:
    618
    Zdobyte Lajki:
    343
    Punkty:
    140
    Chcialbym zaczac lekcje Muay Thai, moim problemem jest wypadajacy prawy bark. Mialem operacje, nie przyniosla rezultatu, a na druga jeszcze troche musze poczekac. Bark wypada przy odchylaniu reki za glowę. Musi to byc dosc dynamiczny ruch i w okreslonym kierunku.
    Nie planuje juz raczej uprawiac tego sportu zawodowo z racji wieku, chodzi mi bardziej o hobbistyczne podejscie.
    Moze jest ktos kto trenuje z takim samym uszczerbkiem, lub ma jakies doswiadczenie w tym temacie.

Dzieki za uwagę.

2. nooodles

nooodles BAMMA
    Heavyweight

Komentarze:
    1,040
    Zdobyte Lajki:
    1,265
    Punkty:
    140
    ja mialem nawykowe zwichniecie wiec moge cos powiedziec.

Niestety chujnia, bo im bardziej zmęczysz bark tym bardziej bedzie podatny na wypadniecie. Zakladam, ze juz wypadl Ci kilka razy tak jak mi wiec mozesz rozroznic takie lekkie wypadniecie, gdzie znowu Ci wskakuje i to bardzo nie przeszkadza a takie mocniejsze. Wiec jak ktos Ci zajebie w ten bark i wypdanie to pewnie przez trzy dni ręki nie bedziesz mogl podniesc.

Niestety bez skutecznej operacji to dupa. Mi sie na szczescie udala chociaz zakres ruchow mam znacznie bardziej ograniczony w porowaniu do podobnych przypadkow

3. Pat Bateman

Pat Bateman UFC
    Bantamweight

Komentarze:
    8,263
    Zdobyte Lajki:
    5,390
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    Jako laik zapytam. Nie da sie zniwelowac tego problemu wzacniajac miesnie obreczy barkowej jakos czy to juz raczej taki dozywotni handicap ?

4. nooodles

nooodles BAMMA
    Heavyweight

Komentarze:
    1,040
    Zdobyte Lajki:
    1,265
    Punkty:
    140
    nie ma innego wyjscia. Co prawda jak będziesz wzmacniał mięsień to jest mniejsza szansa, ze ci wypadnie ale jak prowadzisz sportowy tryb życia to i tak to się stanie. Mi wypadał nawet jak drzwi otwierałem, raz się bujałem na krześle i prawie pierdolnąłem na glebe, bo przy odchylaniu trzymalem się za stół i mi jebnął.

A w ten czas normalnie cwiczylem na siłce, chodzilem na basen itd, więc byl jakos tam wzmocniony. Teraz mam dwie śruby w barku a lekarz powiedział ,ze praktycznie mozna by je wyjąć bo się elegancko wszystko zrosło.

Już 6 lat po operacji i trzyma się. Co prawda zaboli od czasu do czasu ale nic strasznego. No i ten zakres ograniczony

Pat Bateman likes this.
  5. Ceylon

Ceylon Brutaal
    Heavyweight

Komentarze:
    618
    Zdobyte Lajki:
    343
    Punkty:
    140
    Ja mialem artroskopie, trzy kotwice ktore pozrywaly sie i teraz normalne cięcie.
    Czyli operacja najpierw, rehab i wtedy moge probowac.
    Dzieki za odpowiedz.

6. rash

rash Maximum FC
    Welterweight

Komentarze:
    1,559
    Zdobyte Lajki:
    1,755
    Punkty:
    290
    Tak z ciekawości, bo prawdopodobnie mnie też czeka jakaś taka operacja. @nooodles @Ceylon ile czekaliście na operację, ile trwała rehabilitacja zanim wróciliście do sportu (o ile w ogóle)? I mniejszy zakres ruchu tzn? Czego nie możesz robić względem tego co mogłeś wcześniej? No i zmartwiło mnie, że operacja może uja dać... :|

7. Ceylon

Ceylon Brutaal
    Heavyweight

Komentarze:
    618
    Zdobyte Lajki:
    343
    Punkty:
    140
    Kolego,
    Napisz prosze, ile kosztowala Cie operacja i ile trwala rehabilitacja.
    W jakim miescie to robiles?

8. Ceylon

Ceylon Brutaal
    Heavyweight

Komentarze:
    618
    Zdobyte Lajki:
    343
    Punkty:
    140
    Ja mialem w prywatnej klinice operacje.
    Rehab kilka tygodni ale chodzilem w kratke i sie nie przylozylem bo mialem pstro w glowie.
    Grube plny zaplacilem za ten zabieg bo niby lepsza metoda i blizn nie widac po cieciu. Blizn nie mam ale najwyzej moge isc sobie pobiegac albo kalisteniki liznąć.

9. nooodles

nooodles BAMMA
    Heavyweight

Komentarze:
    1,040
    Zdobyte Lajki:
    1,265
    Punkty:
    140
    a ja zrobilem tak. Poszedlem do goscia ktory przyjmowal w prywatnej klinice ( tam gdzie Błachowicz i s4 się rehabilituje, chyba CRS się nazywalo0). Zaplacilem tam za dwie wizyty moze 300zl. On mnie zapisal u siebie w kajecie na operacje w państowym Otwocku, która miala byc za pól roku ( byla po dwóch miesiącach).

Potem rehab we wspomnianym CRS (100zl za wizyte, chyba raz w tygodniu). W grudniu mialem operacje, nie pamietam czy rehab zaczalem zaraz po operacji czy dopiero w plutym ( chyba w lutym). W maju juz bylem na treningu MMA. Wtedy trochę za wcześnie poszedlem, moglem jeszcze miesiac poczekac ale na szczescie nic sie nie stalo.

Ograniczony zakres to hmm jakby to opisac zebys zrozumial. Jak mam zgięte łokcie przy sobie, to nie mogę ręki wygiąc w prawo. Robi to problemy przy przewrotach w tył, robieniu gwiazdy czy wyciskaniu sztangi w różnych pozycjach (np na płasko mam problem żeby zgiąć łokcie do końca) ale juz się do tego przyzwyczaiłem.

no i u mnie wyszło to źle bo ja po dwóch latach badali efekty operacji to u mnie ten zakres byl kiepski w porównaniu do innych. Ale ja nigdy nie bylem elastyczny, raczej spięty jestem

10. MysticismDante

MysticismDante Jungle Fight
    Welterweight

Komentarze:
    291
    Zdobyte Lajki:
    77
    Punkty:
    40
    Lepeij nie ćwiczyć ponieważ może Ci sie to pogorszyć

Share This Page