Mistrzostwa Świata w Rosji 2018 - komentarze

Kurła, ale on jest bardziej polski niż połowa populacji tego kraju.
Rodzice z pewnością wpajali mu za młodu swoją kulturę oraz nauczali zwyczajów panujących w Nigerii (podobnie jak robią to Polacy ze swoimi dziećmi), więc pisanie, że jest "bardziej polski niż połowa populacji tego kraju" jest kuriozalne.
No ale wiadomo, cebularzem można zostać mając tylko ojca i matkę urodzonych nad Wisłą.
No niestety.
Czy Twoim zdaniem Ugonoh byłby chińczykiem gdyby urodził się na terenie Chin ? :smile:
Od razu zaznaczę, że według Chińskiej Republiki Ludowej nie - nie byłby chińczykiem.
Zresztą, kto normalny, kto miał szczęście urodzić się gdzieś indziej, będzie chciał się mienić obywatelem kraju, który obok ukrów jest głównym dostarczycielem niewykwalifikowanej siły roboczej europie zachodniej. :wink:
::really::
PS Lubię was prowokować. :D
:jimcarrey:
 
:rutekajak:

PS Postaram się jutro(znaczy dzisiaj po południu) rozpisać, ale nie obiecuję bo jestem leniwy. Mistrzostwa się skończyły to w sam raz można temat rozwalić. :lol:
Spoko. I tak pewnie nie osiągnęlibyśmy konsensusu w tym temacie. :lol:
Wróćmy lepiej do piłki.

Pozdro. :beer:
 
Ale czy ja mu odbieram to prawo? @torpedo, wydaje mi się, że niepotrzebnie mieszamy agresywnych imigrantów sprzed kilku ostatnich lat z tymi, którzy urodzili się w tym kraju i czują się częścią tej kultury i społeczności. Myślę, że to jest niesprawiedliwe, gdyż przeważnie różni ich tylko kolor skóry.
To nie tylko emigranci i nie tylko z przed kilku lat.
To ludzie, których rodziny mieszkają od dwóch pokoleń.
Nie uważam, że każdy czarny to menda. Dużo ludzi jest normalnych tak jak reszta. Nie brał bym jednak pod uwagę tylko ostatnich kilku lat.
Dobra, kończymy dyskusję, bo fajny sportowy wątek był, a znowu poszło inną drogą :beer:



Stal sprężająca, produkowana tylko przez kilka krajów na świecie. Stal trudnordzewiejaca używana w budownictwie mostowym spełniającą warunki wytrzymałościowe przy zachowaniu wysokich klas łamliwości, technologia wykonywania rur wielkosrednicowych o grubości ścianki powyżej 25mm bezszwowych. To tyle z pamieci. Mówię to głównie z własnego doświadczenia projektowego, ekspertem hutnictwa nie jestem.
Oni nie mają jakiejś super technologii, że robią taką stal, tylko po prostu się w tym specjalizują. Jedni robią sprężającą inni zwykłą i na to są technologicznie nastawieni.
Może coś pokręcę, bo z pamięci jadę, ale Austria, Niemcy, czy Ukraina też robią/robili taką stal.
Sama Francja udział z przemysłu ma (to już z google) 23% i głównie przemysł motoryzacyjny za to odpowiada. Reszta to spożywczy i chemiczny.
Odnośnie partnerów, to Niemiaszki są Ich głównym kompanem.

Zgodzę się natomiast, że to na dzień dzisiejszy potężne państwo z dobrą gospodarką. Co wyniknie z Ich polityki, czy Niemiec wyjdzie dopiero w następnych pokoleniach.
 
Dobra, jak wyglądałaby Wasza "11" turnieju? Ja największy problem miałem przy ustaleniu lewej obrony, ale tutaj ciężko cokolwiek naciągnąć, więc mój wybór też może nieco kontrowersyjny

Courtois
Meunier, Varane, Vida, L. Hernandez
Modrić, De Bruyne
Mbappe, Hazard, Czeryszew
Lukaku
 
W większości sportów mają ewidentną genetyczną przewagę , ale nikt o tym nie mówi bo za chwilę jakiś ZiołoDziekanos oskarży o rasizm , faszyzm i spędzisz resztę życia w lochu.

Przecież to nie jest żaden rasizm. Tak jakbyś powiedział, że Kenijczycy są wspaniałymi długodystansowcami, a to nie nawet Kenijczycy tylko jedno plemie z ich kraju, gdzie dominują cechy fizyczne optymalne dla długodystansowców: długie szczupłe nogi, bardzo krótki tułów, smukła sylwetka, region położony na płaskowyżu. Tak samo z Etiopczykami, i to też nie wszystkimi.
Sport doszedł do takiego poziomu, że właśnie takie predyspozycje genetyczne są często decydujące, co widać najwyraźniej w lekkiej atletyce już od dłuższego czasu.
Nie zmienia to faktu, że w dyscyplinach technicznych, gdzie oprócz talentu potrzebna jest odpowiednia trenerka, takich zależności geograficznych już nie ma.
W tych bardziej "prymitywnych" już tak.
Piłka jest dyscypliną z dużą ilości techniki i taktyki, gdyby miały decydować wyłącznie predyspozycje fizyczne, to pewnie kraje takie jak Nigeria, Senegal rządziłby w światowej piłce nożnej, ale nie rządzą,.
Francja jest krajem postkolonialnym, i to całe multikulti to nie jest jakiś ich wymysł, tylko zwyczajna sprawiedliwość dziejowa. Tak samo z Niemcami czy UK.
Jakoś w Hiszpanii nie ma tego problemu...odcięli się od swoich kolonii w pewnym momencie i tyle.
 
Nie zmienia to faktu, że w dyscyplinach technicznych, gdzie oprócz talentu potrzebna jest odpowiednia trenerka, takich zależności geograficznych już nie ma.

W dyscyplinach/na pozycjach gdzie wymagana jest najlepsza wizja, największe opanowanie i wymagających kreatwyności itd. występuje taka zależność. Np. w piłce nożnej najlepszymi rozgrywającymi są osoby o skórze białej, czyli domniemując pochodzenia europejskiego, np. Modrić, Kroos, Iniesta, Xavi, Xabi Alonso, wyjątkiem jest Ozil, jednak ponoć Turcja to też Europa. Ba, w futbolu amerykańskim gdzie dominują umięśnieni murzyni, to pozycja która wymaga największej znajomości taktyku i wykorzystania sprytu, czyli quarterback, to tutaj dominują zawodnicy biali np. Brady, Rodgers, P. Manning, Brees Za to już blokujący zazwyczaj są ciemnoskórzy, wykorzystując predyspozycje które opisałeś wcześniej. Dlatego nie zgodzę się, że w sportach/na pozycjach fizycznych dominują ciemnoskórzy (to prawda) ale w pozostałych jest po równo (to już prawda nie jest, bo tutaj lepiej radzą sobie osoby o korzeniach europejskich). I mówię to bez podtekstów rasistowskich, po prostu tak jest.
 
Przecież to nie jest żaden rasizm. Tak jakbyś powiedział, że Kenijczycy są wspaniałymi długodystansowcami, a to nie nawet Kenijczycy tylko jedno plemie z ich kraju, gdzie dominują cechy fizyczne optymalne dla długodystansowców: długie szczupłe nogi, bardzo krótki tułów, smukła sylwetka, region położony na płaskowyżu. Tak samo z Etiopczykami, i to też nie wszystkimi.
Sport doszedł do takiego poziomu, że właśnie takie predyspozycje genetyczne są często decydujące, co widać najwyraźniej w lekkiej atletyce już od dłuższego czasu.
Nie zmienia to faktu, że w dyscyplinach technicznych, gdzie oprócz talentu potrzebna jest odpowiednia trenerka, takich zależności geograficznych już nie ma.
W tych bardziej "prymitywnych" już tak.
Piłka jest dyscypliną z dużą ilości techniki i taktyki, gdyby miały decydować wyłącznie predyspozycje fizyczne, to pewnie kraje takie jak Nigeria, Senegal rządziłby w światowej piłce nożnej, ale nie rządzą,.
Francja jest krajem postkolonialnym, i to całe multikulti to nie jest jakiś ich wymysł, tylko zwyczajna sprawiedliwość dziejowa. Tak samo z Niemcami czy UK.
Jakoś w Hiszpanii nie ma tego problemu...odcięli się od swoich kolonii w pewnym momencie i tyle.
Dla niektórych ludzi jest. Są ludzie którzy wszędzie widzą faszystów , rasistów i ksenofobów. Mówienie prawdy jest dla nich przestępstwem i złem.
 
W dyscyplinach/na pozycjach gdzie wymagana jest najlepsza wizja, największe opanowanie i wymagających kreatwyności itd. występuje taka zależność. Np. w piłce nożnej najlepszymi rozgrywającymi są osoby o skórze białej, czyli domniemując pochodzenia europejskiego, np. Modrić, Kroos, Iniesta, Xavi, Xabi Alonso, wyjątkiem jest Ozil, jednak ponoć Turcja to też Europa. Ba, w futbolu amerykańskim gdzie dominują umięśnieni murzyni, to pozycja która wymaga największej znajomości taktyku i wykorzystania sprytu, czyli quarterback, to tutaj dominują zawodnicy biali np. Brady, Rodgers, P. Manning, Brees Za to już blokujący zazwyczaj są ciemnoskórzy, wykorzystując predyspozycje które opisałeś wcześniej. Dlatego nie zgodzę się, że w sportach/na pozycjach fizycznych dominują ciemnoskórzy (to prawda) ale w pozostałych jest po równo (to już prawda nie jest, bo tutaj lepiej radzą sobie osoby o korzeniach europejskich). I mówię to bez podtekstów rasistowskich, po prostu tak jest.
Te cechy psychologiczne to jest grząski teren, bo to może być związane z kulturą. Poza tym np. fakt, że jest dużo zawodników czarnoskórych np w NFL czy NBA to też może być związane z kulturą i faktem ,że np. biali szukają karier w innych dziedzinach życia niż sport, zawsze mi się wydawało, że jak już znajdzie się jakiś superwysoki zawodnik, który nie jest czarnoskóry, to jest z Europy lub np. Azji. Statystycznie rzecz ujmując biali Europejczycy są dużo wyżsi od ludzi o innych kolorach skórych z innych kontynentów.
Europejczycy są wyżsi niż reszta świata, to ma to oparcie w statystykach i danych, wszystkie nacje gdzie populacja męska ma wzrost średnio plus 180 cm to nacje europejskie,szczególnie kraje północne. Z drugiej strony jak pomyślisz to coś w tym jest, że powiedzmy Litiwni czy Jugole mieli i mają sporo sukcesów w kosza, troche biedniejsza część świata, dodatkowo bardzo duża średnia wzrostu.
Osobiście bym nie wyciągał za dużo wniosków z NBA czy NFL bo Ameryka ma swoją specyfikę.
 
Ale co Ty mi próbujesz udowodnić? W którym miejscu pisałem, że nie mają problemu imigrantów? Chcesz połączyć problem imigrantów ze stanem gospodarki państwa? Nie dostrzegasz różnicy, nie rozumiesz o czym była dyskusja? Co ma udowodnić ten filmik? Że Francuzi upadli? LOL
Rzeczywiście nic takiego nie pisałeś. Zwracam honor.
 
Kurwa przecież u nas czasami debile ganiajacy się bo ten za x klubem czy ten za y, potrafią swoje własne miasto demolować :D
Chyba dawno w Paryżu nie byłeś, że porównujesz Polskę do nich...kiedy u nas spłonęło 50 aut w jeden dzień? Słyszałeś o ataku na polski komisariat ostatni raz w okolicach drugiej wojny światowej, a na francuski kilka dni temu...podpalenie biblioteki? Zaszczane metro? Tysiące typa robiących zadymę w centrum stolicy? Wtf... Obudź się, zesrałeś sie.
 
Kurła, ale on jest bardziej polski niż połowa populacji tego kraju. No ale wiadomo, cebularzem można zostać mając tylko ojca i matkę urodzonych nad Wisłą. :lol: Zresztą, kto normalny, kto miał szczęście urodzić się gdzieś indziej, będzie chciał się mienić obywatelem kraju, który obok ukrów jest głównym dostarczycielem niewykwalifikowanej siły roboczej europie zachodniej. :wink:

PS Lubię was prowokować. :D
Jak na gościa urodzonego w Polsce to ma chujowy akcent.
 
Chyba dawno w Paryżu nie byłeś, że porównujesz Polskę do nich...kiedy u nas spłonęło 50 aut w jeden dzień? Słyszałeś o ataku na polski komisariat ostatni raz w okolicach drugiej wojny światowej, a na francuski kilka dni temu...podpalenie biblioteki? Zaszczane metro? Tysiące typa robiących zadymę w centrum stolicy? Wtf... Obudź się, zesrałeś sie.

W okolicach 2 wojny światowej to akurat nie żyłem, ale czytając Twoje barwne historię to pewnie Ty żyłeś i wiesz jak było :D Ja niczego nie porównuję, wytknąłem tylko paradoks że i u nas bydło się zdarza.
 
W okolicach 2 wojny światowej to akurat nie żyłem, ale czytając Twoje barwne historię to pewnie Ty żyłeś i wiesz jak było :D Ja niczego nie porównuję, wytknąłem tylko paradoks że i u nas bydło się zdarza.
Bydło zwyklemu stadku nierówne.
 
Przypominam tylko, że Premier League już rok temu miała stać się superligą jak NBA i zdominować światowy futbol, a nadal mało znaczy w Europie i na świecie :lol: KMWTW:rofl:

Zarabiają najwięcej hajsu, faktycznie to już zdominowali futbol totalnie. Tak samo jak PSG.
Mieli drużynę Wow, ale kurwa sukces. Od 2012 roku raz ją wprowadzili, faktycznie wybitne osiągnięcie. Pozwól, że Ci przypomnę jak wyglądały ostatnie finały LM:
2013: dwa zespoły niemieckie
2014: dwa zespoły hiszpańskie
2015: Hiszpania vs Włochy
2016: dwa zespoły hiszpańskie
2017: Hiszpania vs Włochy
2018: Hiszpania vs Anglia


Faktycznie, na 12 możliwości zajęli tam miejsce tylko raz. Nawet przeciętna liga włoska i niemiecka miały tych miejsc więcej :crazy: Jak dodasz 2012 to się wyrównają z ligą włoską. To jest target superligi?
Tak mi się przypomniało dzisiaj :D
Odrabiają straty Hubi!!!!
 
Back
Top