1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Marcin Tybura: W Stanach nie jest lepiej niż w Polsce, jest inaczej

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by duubertowa, Jun 14, 2018.

 1. duubertowa

  duubertowa PRIDE FC
  Welterweight
  Cohones MMARocks

  Dołączył:
  May 12, 2016
  Komentarze:
  6,499
  Zdobyte Lajki:
  13,407
  Punkty:
  290
  Płeć:
  Female
  Miasto:
  Poznań
  Marcin Tybura: W Stanach nie jest lepiej niż w Polsce, jest inaczej

  [caption id="attachment_180033" align="alignnone" width="1500"][​IMG] (Photo by Suhaimi Abdullah/Getty Images)[/caption]

  Już 22 lipca nasz czołowy ciężki, Marcin Tybura, stanie do kolejnej walki w największej organizacji MMA na świecie. Na gali w Hamburgu spotka się ze Stefanem Struve'em, zawodnikiem z Holandii dysponującym niesamowitymi warunkami fizycznymi. Zarówno dla Polaka, jak i dla "Wieżowca" będzie to próba powrotu na zwycięską ścieżkę w UFC po dwóch porażkach z rzędu. Przygotowania do pojedynku już trwają, a w ostatnim magazynie Puncher Tybura zdradził wreszcie, z kim i gdzie zamierza przygotowywać się do występu w Niemczech.  Trenuję w klubie S4 w Warszawie, właściwie wróciłem po części do starego składu trenerskiego, za parter jest odpowiedzialny Kamil Umiński, za zapasy Dawid Pepłowski. Pracuję natomiast z nowym trenerem od stójki, którym jest Rafał Korczak oraz z nowym trenerem od przygotowania fizycznego - z Pawłem Ziemkiewiczem. W S4 mam też kilku młodych zawodników, z którymi sparuję, ale również mam dwie osoby wyższe ode mnie, wiadomo nie tak jak mój następny rywal, bo ciężko znaleźć takiego żeby miał 2.13, ale ci również pomagają mi w przygotowaniach.


  Decyzja o pozostaniu w Polsce przed walką ze Struve'em była dla wielu fanów dość zaskakująca. Do ostatnich pojedynków Tybura przygotowywał się w Albuquerque, w klubie Jackson Wink MMA. W programie postanowił wyjaśnić, co skłoniło go do podjęcia decyzji o przygotowywaniu się w Warszawie do kolejnego pojedynku.  Ja od początku mojego wyjazdy do Stanów nie mówiłem, że tam jest lepiej, a u nas gorzej czy odwrotnie - mówiłem że jest inaczej. Tam jest inne podejście, ale myślę, że sporo z tych rzeczy można zrobić w Polsce, teraz tym bardziej pasuje mi zrobić te przygotowania tutaj, bo gala jest w Hamburgu, więc nie będę przylatywał z USA i się aklimatyzował w Hamburgu. Myślę że można dobrać sobie takich ludzi do współpracy, z którymi się dobrze czujesz i z którymi się rozwijasz. Wydaje mi się, że ja tak zrobiłem i czuje się naprawdę dobrze, czuje że przygotowania idą dobrze. Niedługo wchodzę już w taki pełen okres sparingowy, jest to końcówka przygotowań, chociaż zostało jeszcze sześć tygodni, ale ja się przygotowuję już od trzech miesięcy, więc widzę to światło w tunelu, że niedługo kończę.


  W walce wieczoru gali w Hamburgu spotkają się ze sobą Volkan Oezdemir i Mauricio "Shogun" Rua. Walka Polaka będzie drugim najważniejszym starciem tego wydarzenia.
   
  LeeBuLee and Grubas like this.
 2. Quiettiger

  Quiettiger Jungle Fight
  Welterweight

  Dołączył:
  Apr 15, 2018
  Komentarze:
  307
  Zdobyte Lajki:
  219
  Punkty:
  40
  Płeć:
  Male
  Jest inaczej. Na tyle inaczej że zawodnicy ze stanów są mistrzami a zawodnicy z Polski jak dotrą do top 5 to jest sukces
   
  bombel147, tinc, Grubas and 1 other person like this.
 3. vast

  vast EFC Africa
  Welterweight

  Dołączył:
  Jun 4, 2017
  Komentarze:
  2,877
  Zdobyte Lajki:
  3,488
  Punkty:
  140
  Płeć:
  Male
  W sensie, mądrzej?
   
 4. jihaad

  jihaad KSW
  Welterweight

  Dołączył:
  Nov 29, 2015
  Komentarze:
  5,317
  Zdobyte Lajki:
  7,369
  Punkty:
  290
  Płeć:
  Male
  :śmiech:
   
  bart123 likes this.
 5. FusionMMA

  FusionMMA WSOF
  Bantamweight

  Dołączył:
  Jan 17, 2017
  Komentarze:
  3,127
  Zdobyte Lajki:
  4,713
  Punkty:
  140
  Płeć:
  Male
  Smutne, ale prawdziwe. Wielu ludziom sie wydaje, ze jak pojada na oboz i obala jakiegos zapasnika kilka razy, to beda rozpierdalac kazdego. Albo ze treningi wygladaja podobnie. Ale tu chodzi o cos jeszcze. Ilosc sparingpartnerow jest nieporownywalna i z tym klocic sie nie mozna. Jednak najwazniejsza rzecz to nastawienie mentalne. Tam kazdy jest uczony, by zostac mistrzem, a u nas ocieranie sie o top i ladna porazka z kozakami ze swiatowej czolowki to juz wielki sukces i walka stulecia. I juz nawet nie chodzi tylko o MMA.
   
  bombel147, tinc, Koniradi98 and 2 others like this.
 6. jihaad

  jihaad KSW
  Welterweight

  Dołączył:
  Nov 29, 2015
  Komentarze:
  5,317
  Zdobyte Lajki:
  7,369
  Punkty:
  290
  Płeć:
  Male
  To chyba nawet Tybur mówił, że nigdy nie myślał, iż zajdzie tak daleko. Za oceanem zaś każdy wierzy, że zostanie mistrzem.
   
  FusionMMA likes this.

Share This Page