1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Marcin Tybura o przygotowaniach do walki na UFC w Hamburgu: Tym razem zostaję w Polsce

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by duubertowa, May 9, 2018.

1. duubertowa

duubertowa PRIDE FC
    Welterweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    6,499
    Zdobyte Lajki:
    13,407
    Punkty:
    290
    Miasto:
    Poznań
    Marcin Tybura o przygotowaniach do walki na UFC w Hamburgu: Tym razem zostaję w Polsce

Marcin Tybura jakiś czas temu poznał nazwisko kolejnego rywala, z którym przyjdzie mu się zmierzyć w UFC. O powrót na zwycięską ścieżkę Polak powalczy na gali w Hamburgu, a po przeciwnej stronie oktagonu stanie Stefan Struve. Holender, podobnie jak Marcin, ma obecnie serię dwóch porażek z rzędu i dla obu panów walka w lipcu może być pojedynkiem o pozostanie w organizacji. Jak do tego starcia przygotowywać się będzie "Tybur"? Opowiedział o tym Kubie Witkowskiemu w rozmowie dla zapinamypasy.pl.

Pierwszym wątkiem dotyczącym obozu przygotowawczego, który poruszono, był dobór sparingpartnerów dla Marcina. Struve to zawodnik mierzący ponad 2 metry, dysponujący świetnym zasięgiem nóg i ramion. Czy jest ktoś w sportach walki, kto może być idealnym partnerem do treningów dla Tybury?

Nie znajdziemy nikogo, kto ma wzrost w okolicach 2,13 m. Jest kilku zawodników z kickboxingu, którzy mierzą nieco ponad 2 metry i myślę, że to z tymi zawodnikami będę się starał sparować jak najwięcej plus przygotować jakąś dobrą taktykę na tego przeciwnika. Jest już parę pomysłów na to, kogo ściągniemy i nawet jesteśmy już po wstępnych rozmowach z tymi ludźmi, także nie będzie tu problemu żeby ich ściągnąć.

Do dwóch ostatnich walk, z Werdumem i Lewisem, Tybura przygotowywał się między innymi w klubie Jackson Wink MMA, który swoją siedzibę ma w amerykańskim Albuquerque. Czy tym razem Polak ponownie sięgnie po wiedzę i umiejętności trenerów z Nowego Meksyku?

Tym razem zostanę w Polsce. Tak jak mówiłem wcześniej, teraz mam okres przygotowania fizycznego, trenuję też i parter i stójkę i zapasy osobno, a jakoś w przeciągu 2 tygodni zaczniemy przygotowanie taktyczne. Wejdziemy też w większą liczbę sparingów.

Teraz też sparuję, ale w mniejszym wymiarze, a na pewno jeśli chodzi o MMA, bo biorąc pod uwagę każdą płaszczyznę osobno, to tych sparingów jest całkiem dużo.

Po tych słowach pierwszą myślą, było dołączenie do Jana Błachowicza czy Daniela Omielańczuka w klubie Berkut WCA. Okazuje się jednak, że nie jest jeszcze ustalone, pod szyldem którego klubu Tybura wyjdzie do oktagonu w Hamburgu.

Nie jest określone do końca, pod jakim klubem będę. Na ten moment wolałbym doprowadzić do takiej sytuacji, w której sam wybiorę sobie 3-4 trenerów z którymi będę się przygotowywał do tej walki. Nie chciałbym się wiązać z żadnym klubem.

Myślę, że na ten moment taka opcja będzie dla mnie najlepsza. Dołączenie do jakiegokolwiek teamu nie gwarantuje sukcesu, myślę że trzeba się rozwijać z ludźmi, z którymi się dobrze pracuje. Nie mówię tutaj, że jakiś trener jest gorszy, ale trzeba się dopasować na linii zawodnik - trener i być otwartym na innych. Myślę, że tak można osiągnąć progres, a ja na to jestem teraz bardzo mocno nastawiony. Chcę pokazać, że ta czołówka światowa jest do pokonania. To jest to, co teraz pozmieniałem - nie dołączę do żadnego klubu z którymi mi się dobrze współpracuje.

Oczywiście jeśli chodzi na sparingi, to jeśli ktoś będzie chciał pomocy, to ja jestem dostępny. Tak samo mam nadzieję, że jeśli będę chciał gdzieś wyjechać i posparować z zawodnikami z jakiegoś klubu, to mam nadzieję, że ten klub będzie na to otwarty.

skunx, ODYNIEC, defthomas and 2 others like this.
  2. respect

respect UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    15,020
    Zdobyte Lajki:
    25,936
    Punkty:
    1,190
    Trochę kombinowanie, ale mam nadzieję, że Marcin wszystko dobrze pospina i obóz będzie udany.

3. kubabuba

kubabuba Bellator
    Heavyweight

Komentarze:
    4,793
    Zdobyte Lajki:
    3,780
    Punkty:
    140
    można różne rzeczy gadać,ale wyniki sportowe rozliczą takie podejście.

MirsadBektic, ulvhedin and beef like this.
  4. duubertowa

duubertowa PRIDE FC
    Welterweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    6,499
    Zdobyte Lajki:
    13,407
    Punkty:
    290
    Miasto:
    Poznań
    Takie kombinowanie przypomina mi trochę przygotowania Borysa przed walką z Soldiciem. Oby efekt był w tym wypadku inny i walka zapisała się na korzyść Marcina. Trzymam mocno kciuki aby obyło się bez problemów :)

pool1892, The KIng, jut and 4 others like this.
  5. FusionMMA

FusionMMA WSOF
    Bantamweight

Komentarze:
    3,127
    Zdobyte Lajki:
    4,713
    Punkty:
    140
    No nic, obys Marcin mial racje. Powodzenia!

6. Grubas

Grubas UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,587
    Zdobyte Lajki:
    9,695
    Punkty:
    1,190
    Juz USA mu sie przejadly? Ech...

7. ulvhedin

ulvhedin Maximum FC
    Bantamweight

Komentarze:
    1,427
    Zdobyte Lajki:
    1,873
    Punkty:
    140
    :Duke3d:

8. blazini

blazini Legacy FC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    2,111
    Zdobyte Lajki:
    4,188
    Punkty:
    290
    Będę mile zaskoczony, jak Tybura to wygra.

9. Gienek

Gienek UFC
    Flyweight

Komentarze:
    7,921
    Zdobyte Lajki:
    7,881
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Warszawa
    Home Page:
    Mam podobnie i mam źle przeczucia.

The KIng, beef and duubertowa like this.
  10. Siedem

Siedem WSOF
    Middleweight

Komentarze:
    3,302
    Zdobyte Lajki:
    2,233
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Pomorze
    A ja mam dobre przeczucie, bo czuję że Marcin go rozjebie i wygra w drugiej rundzie przez TKO

koper and duubertowa like this.
  11. koper

koper Shark Fights
    Middleweight

Komentarze:
    1,279
    Zdobyte Lajki:
    1,604
    Punkty:
    1,790
    Mnie się wydawało, że Marcin do czasu, jak wyłapał bułę wyglądał bdb w ostatniej walce. Była strategia, była przewaga w parterze, była praca w kierunku poddania. Niestety, przydarzył się tzw. błąd ludzki z tym klinczowaniem pod siatką z dzikiem Lewisem.

No, ale Marcin wie najlepiej, co się stało i dlaczego. War, Tybur, Struve do zrobienia.

skunx likes this.
  12. DD40

DD40 Pankration Open

Komentarze:
    948
    Zdobyte Lajki:
    1,217
    Punkty:
    1,190
    :hi:Powodzenia Marcin.
    Dla mniej wtajemniczonych ,Marcin wchodzi na forum i czyta komentarze,tak że ostrożnie z jadem w wypowiedziach jeśli nie chce się mieć niespodziewane odwiedziny w domu .:wink:

Placek likes this.
  13. jut

jut BAMMA
    Featherweight

Komentarze:
    816
    Zdobyte Lajki:
    1,357
    Punkty:
    490
    Marcina (chyba) nikt nie hejtuje. Okazuje szacunek zawodnikom, pracuje nad sobą i swoją karierą, mądrze i składnie się wypowiada, nie prowokuje debilnymi komentarzami do jeszcze debilniejszych odpowiedzi ... To, że zdarzy się porażka... cóż to jest sport i to niezwykle indywidualny, bo to w końcu to On wchodzi do klatki i to On ryzykuje zdrowie. Kibiców bolą przegrane ulubieńców zwłaszcza jak niewiele brakowało do zwycięstwa lub były po głupich błędach (w czasie pojedynku jak i te z przygotowań). Powodzenia Marcin, niezależnie czy to czytasz, czy nie.

Last edited: May 10, 2018
    fikusny, The KIng, bombel147 and 5 others like this.
  14. Aliibaba

Aliibaba PRIDE FC
    Lightweight
    Żółta Kartka

Komentarze:
    6,386
    Zdobyte Lajki:
    3,768
    Punkty:
    290
    jak to Warszawa, tylko czekac az klub sie rozleci

15. DD40

DD40 Pankration Open

Komentarze:
    948
    Zdobyte Lajki:
    1,217
    Punkty:
    1,190
    Też tak uważam.Widze,ze mój wpis był chyba zbyt zapobiegawczy gdyż temat się zatrzymał .

16. jut

jut BAMMA
    Featherweight

Komentarze:
    816
    Zdobyte Lajki:
    1,357
    Punkty:
    490
    po prostu "urwałeś kurze złote jajka" i temat do zamknięcia. Chyba faktycznie Marcin wzbudza duży szacunek i sympatię

DD40 likes this.
  17. rado1948

rado1948 Maximum FC
    Heavyweight

Komentarze:
    1,749
    Zdobyte Lajki:
    3,476
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Szczecin
  18. VaeVictis

VaeVictis UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    15,141
    Zdobyte Lajki:
    13,951
    Punkty:
    1,790
    Marcin oficjalnie w S4. Ktoś wie czemu nie po drodze mu z WCA ? Dziwne to trochę jak cala czołówką wyzszych wag, w tym wielu kolegów, trenuje właśnie tam.

blam, Grubas and Zajcun1 like this.
  19. Zajcun1

Zajcun1 Brutaal
    Super Heavyweight

Komentarze:
    678
    Zdobyte Lajki:
    1,568
    Punkty:
    290
    Też to mnie zastanawia. Może z kimś ma kosę, w każdym razie dziwnie.

20. bombel147

bombel147 ONE FC
    Featherweight

Komentarze:
    2,306
    Zdobyte Lajki:
    4,148
    Punkty:
    290
    Tym bardziej dziwne, że jak mieszał ostatnio przygotowania USA/Polska to chyba trenował trochę w WCA.

Share This Page