1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Marcin Tybura: Gdy zrezygnuję już z MMA, będę tak samo ciężko pracował w innym zawodzie

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by jacek-osak, May 15, 2018.

1. Jacek Łosak

Jacek Łosak Moderator Cohones

Komentarze:
    2,311
    Zdobyte Lajki:
    5,671
    Punkty:
    790
    Marcin Tybura: Gdy zrezygnuję już z MMA, będę tak samo ciężko pracował w innym zawodzie

[caption id="attachment_157475" align="alignnone" width="750"][​IMG] Fot: Esther Lin / MMFighting[/caption]

Marcin Tybura, ma za sobą ponad sześć lat zawodowej kariery w MMA. W tym czasie stoczył dwadzieścia pojedynków i aktualnie walczy dla organizacji UFC. Jak sam mówi w najnowszym wywiadzie dla łódzkiej Gazety Wyborczej nie spodziewał się, że osiągnie w tym sporcie sukces.

Gdy zaczynałem przygodę ze sporami walki, to nie wierzyłem, że osiągnę sukces. Wciąż jest mnóstwo osób z małych miejscowości, którym brakuje wiary w siebie. Chcę im uświadomić, że to możliwe, ale muszą sporo poświęcić. Gdy zrezygnuję już z MMA, będę tak samo ciężko pracował w innym zawodzie. Teraz też robię dodatkowe rzeczy. Pracuję na gospodarce rodziców. Najwięcej czasu spędzam na treningach w Warszawie i Stanach Zjednoczonych.

Marcin powiedział również, że zarobione na walkach pieniądze inwestuje w rozwój swojej kariery.

Na rozwój samego siebie. Inwestuję w trenerów, chodzę na dodatkowe zajęcia z zapasów. Teraz mogę sobie pozwolić, żeby pójść na odnowę biologiczną. Jestem po dwóch przegranych z topowymi zawodnikami, a ja cały czas marzę, żeby z nimi wygrywać. Dostałem się do najlepszej dziesiątki, ale dalej nie mogę się przebić. Kończąc odpowiedź na pytanie: na bzdury nie wydaję.

W rozmowie poruszono również temat organizacji KSW.

KSW robi świetne show, ale musi przyciągnąć nowego widza. Przy freak fightach czasem wypromują się zawodnicy, którzy są materiałem na walki główne gal KSW. Ja nie mam z tym najmniejszego problemu. To wciąż popularyzacja MMA. Czasem zdarza się, że kibice przychodzą na galę i wręcz się śmieją. Nie mam pretensji, gdy ktoś nie rozumie walki w parterze. Niektórzy zawodnicy nie znają wszystkich zasad zapasów, jiu-jitsu czy stójki. Jeśli ktoś kupił bilet lub pay-per-view, to ma prawo się z tego śmiać.

Marcin odniósł się także do tego, dlaczego nie trafił nigdy pod skrzydła organizacji KSW.

Rozmawiałem z Martinem Lewandowskim z KSW. Nie chcę powiedzieć, że przestrzelili, bo jest wielu młodych zawodników, którzy chcieliby walczyć dla takiej federacji. Po prostu wtedy mnie tam nie widziano, a teraz pokazałem, że warto było na mnie postawić.

PiotrekD, HubiSSJ3, LeeBuLee and 9 others like this.
  2. Kadczers

Kadczers Legacy FC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    2,104
    Zdobyte Lajki:
    685
    Punkty:
    1,190
    Tybur zajebista postać w polskim MMA :applause:

michi972, Drzewo and torpedo like this.
  3. Quiettiger

Quiettiger Jungle Fight
    Bantamweight

Komentarze:
    215
    Zdobyte Lajki:
    148
    Punkty:
    40
    Ale gdyby Cię do KSW wzieli może byś nie był gdzie jesteś. Te nie obstawienie na Ciebie w kategoriach sukcesu bym rozpatrywał :)

michi972 and FusionMMA like this.
  4. PanMaciej

PanMaciej BAMMA
    Lightweight

Komentarze:
    879
    Zdobyte Lajki:
    2,120
    Punkty:
    140
    Nie da się nie szanować pana Tybury, przynajmniej na podstawie publicznych wypowiedzi, bo prywatnie nie wiem jaki jest, ale pewnie też spoko. Niech reszta polskiego MMA się uczy i wyciąga wnioski, a nie pierdoli że wśród kibiców same hejtery.

PawelChi, Kadczers, Drzewo and 2 others like this.
  5. Grubas

Grubas UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,416
    Zdobyte Lajki:
    9,395
    Punkty:
    1,190
    Po co brac takich fighterow jak Omielan czy Tybur jak zawsze ksw wyciagnie kogos z brazylijskiej dzungli... Ciesz sie Tybur ze tak to sie skonczylo!

Kadczers likes this.
  6. Taran

Taran PRIDE FC
    Middleweight

Komentarze:
    6,870
    Zdobyte Lajki:
    1,519
    Punkty:
    490
    Home Page:
    Jako rolnik na pełen etat na niskim KRUSie, wiadomo.

PiotrekD likes this.
  7. motylomaniaaa

motylomaniaaa Jungle Fight
    Welterweight

Komentarze:
    335
    Zdobyte Lajki:
    330
    Punkty:
    1,190
    i jak chłopa nie lubić

8. Pajarito

Pajarito Shark Fights
    Welterweight
    Żółta Kartka

Komentarze:
    1,227
    Zdobyte Lajki:
    1,432
    Punkty:
    40
    Trzeba było iść do kws, taki kilka klas sportowo słabszy Bedorf zarabia kilka razy więcej od samych partnerów biznesowych.

9. pool1892

pool1892 Maximum FC
    Super Heavyweight

Komentarze:
    1,796
    Zdobyte Lajki:
    530
    Punkty:
    1,790
    Marcin mimo ze troche z przypadku to jednak przebojem wdarl sie do MMA pamietam jak ogladalem na zywo jego druga chyba walke turniejowa w M-1 i kto by pomyslal ze zajdzie tak wysoko

10. billmurray

billmurray UFC
    Strawweight

Komentarze:
    7,341
    Zdobyte Lajki:
    13,054
    Punkty:
    140
    do biedronki na kasę, tam potrzebują takich.

11. Cinek007

Cinek007 Bellator
    Light Heavyweight

Komentarze:
    4,646
    Zdobyte Lajki:
    2,229
    Punkty:
    2,792
    Miasto:
    Pakutinskasowo
    Tybur byłby dobrym menedzeremw mcdonalds

MirsadBektic likes this.
  12. MirsadBektic

MirsadBektic WSOF
    Strawweight

Komentarze:
    3,095
    Zdobyte Lajki:
    6,182
    Punkty:
    490
    Tybur będzie naczelnym magazynu Ślizg, a The Black Beast będzie miał prenumeratę.

Share This Page