1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Maciej “Alf” Glabus po Beast Of The East 2

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by defthomas, Jun 14, 2010.

1. defthomas

defthomas Vale Tudo
    Open
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    22,125
    Zdobyte Lajki:
    23,421
    Punkty:
    4,790
    Home Page:

Wywiad z charyzmatycznym przedstawicielem Beast Of The East, Maćkiem “Alfem” Glabusem prezentujemy dzięki uprzejmości Pawła Kowalika (Sports.pl).

Sports.pl: Jak ocenisz poziom sportowy tej gali?

Maciej „Alf” Glabus”: Poziom sportowy myślę, że bez zmian i stało się to co zapowiadaliśmy, czyli gala na najwyższym poziomie. Może niektóre walki, o których myśleliśmy, że będą długie, kończyły się szybko. Jak chociażby pojedynek Alberta Krausa. Tevik Sucu na pewno dobrze przygotował się do tej walki, ale nadział się na lewy, potem prawy prosty i zakończyło się ciężkim nokautem. Podobnie walka Damiana Grabowskiego i Michała Kity. Wszyscy pytają mnie o tę walkę. Czy to rozcięcie było na tyle poważne, że nie można było kontynuować walki i czy było bardziej efektem pedalady w wykonaniu Grabowskiego, czy tego, że Michał Kita wypadając poza ring uderzył się o mikrofon. Samo wypadnięcie z ringu też było w pewnym sensie efektem pedalady. Jeśli ten łuk brwiowy poszedł od samego mikrofonu, to powinno być no contest, ale Michał Kita nie protestował.

Widziałeś kiedyś taką sytuację?

Jeszcze raz podkreślę, że ta pedalada to był bardzo dobry cios, to był nokdaun. Było widać, że Michał Kita był zamroczony. Kiedy wyprowadzał cios nie doszedł jeszcze do siebie, stracił równowagę i wypadł z ringu. Pytanie, czy uderzył głową o mikrofon lub podest czy to rozcięcie było efektem uderzenia piętą. To nam wyjaśnią powtórki. Sam jestem ciekaw, ale na pewno to był świetny cios Damiana Grabowskiego, który przesądził o tej walce. Czy skończy się to podtrzymaniem wyniku, czy zmianą na no contest, na pewno Michał Kita stracił równowagę przez ten cios.

Planujesz już rewanż, żeby ta walka mogła skończyć się w innych okolicznościach?

W tym momencie obaj mają podpisaną umowę z Bellatorem i zobaczymy, czy Bellator ich puści. Zobaczymy co będzie, czy będą się rozwijać w Stanach, czy będą chcieli walczyć jeszcze w Polsce. Na tę chwilę nie mam pojęcia. Zobaczymy.

To wróćmy do początku. Czemu zabrakło Jamesa Zikica?

Okazało się, że James Zikic ma podpisany kontrakt z federacją KSW na wyłączność jeśli chodzi o walki w naszym kraju. Nie wiedzieliśmy o tym, były prowadzone negocjacje i chyba on sam nie do końca zdawał sobie z tego sprawę. Niestety, okazało się, że KSW zablokowało zawodnika i nie mogło dojść do tej walki. Nie ogłaszaliśmy tego od razu, ponieważ były prowadzone rozmowy z Linahresem. Miała to być niespodzianka i z pewnością byłaby to dobra walka dla Roberta Jocza. Niestety Linhares poprzez złamanie nosa został wykluczony z jakiejkolwiek walki. Jednak sprowadzony w ostatniej chwili rywal nie okazał się wcale byle kim, jak można było sądzić ze słabego rekordu MMA. Wiedziałem o tym, bo szukałem informacji o tym zawodniku i okazało się, że Liukaitis jest dobrym strikerem, litewską nadzieją K1 i muay thai, który przerzuca się na MMA. Zdawałem sobie sprawę, że to nie będzie łatwa walka dla Roberta i tak się okazało. Myślę, że pierwszą rundę wygrał Litwin, ale Robert wziął się w garść i pokazał wielką klasę. Ta balacha, którą wykonał jest godna najlepszych zawodników. Czysto technicznie, mocno, w tempo. Ludzie byli zachwyceni i już w trakcie wykonywania techniki kończącej zaczęli bić brawo.

Czujesz się zawiedziony szybkimi porażkami Baziaka i Fijałki?
    Z pewnością tak, jestem zawiedziony. O Baziaku akurat specjalnie nie myślałem. Nie czarujmy się, bo rekordu nie nabił sobie na jakiś specjalnie mocnych rywalach. Nie wiedziałem co zaprezentuje, ale liczyłem, że może będzie jakąś niespodzianką. Nie myślałem jednak o tej walce jako o jednej z najciekawszych na gali. Z pewnością jednak liczyłem, że będzie ciekawsza niż była. Jeśli chodzi o walkę „Sztanga” – Stringer myślałem, że zwycięstwo będzie kwestią przypadku, jednego trafienia lub bójki. Niestety „Sztanga” popełnił ogromny błąd mimo podpowiedzi z narożnika. Niestety ten błąd zakończył się poddaniem przez kimurę. Jeśli chodzi o Stringera, to jest ciekawym zawodnikiem. Nie wszyscy dopuszczają do siebie opinię, że jest to wielka nadzieja. To jest zawodnik, który nie robi niczego innego poza treningiem, a przy tym ma wielki talent. Ma świetnych sparingpartnerów, trenuje z najlepszymi jeśli chodzi o stójkę i parter. Myślę, że nasz wywiad z Hansem Stringerem pokazuje spokój jaki ten zawodnik ma w ringu, podczas treningu. Myślę, że zajdzie wysoko.
    Rozmawiałem z „Irokezem” na temat turnieju wagi lekkiej na gali KSW 14 i mówił, że jeśli pojawi się konkretna oferta, to jest w stanie ją przyjąć. Jak na to patrzysz?

To nie zależy ode mnie. Fajnie, że „Irokez” startuje w Beast of the East, ale ja nie należę do ludzi, którzy mają prawo komukolwiek blokować rozwój kariery. Życzę mu jak najlepiej. Słyszałem, że jest nim zainteresowane UFC. Kto pierwszy ten lepszy, ale myślę, że jeśli UFC zgłosi się po tej walce to niekoniecznie „Irokez” wystartuje na KSW. No cóż, KSW bardzo zyska jeśli będzie miało tego zawodnika, a wtedy zyska nasze MMA. „Irokez” należy do zawodników, którzy walczą nie tylko efektywnie, ale i efektownie. Dla nas liczy się oczywiście Beast of the East, ale liczy się także rozwój polskiego MMA. Im więcej dobrych zawodników, tym więcej dobrych starć i może kiedyś doczekamy się meczów pomiędzy federacjami. To byłoby świetne.

Jakieś plany pod kątem Beast of the East 3?

Na dzień dzisiejszy ponosi mnie jeszcze adrenalina i nie chcę się wdawać w jakieś plotki. Nie chciałbym się rano obudzić i stwierdzić, że palnąłem niepotrzebną gafę. Zapytaj mnie o to za dwa dni, to wtedy ci powiem co planujemy. Zdradzę tylko, ze trzecia edycja najprawdopodobniej się odbędzie, a mamy asa w rękawie. Myślę, że będzie fajnie i przyciągniemy jeszcze więcej ludzi i uda się bardziej zainteresować media.

Rozmawiał Paweł Kowalik (Sports.pl)

Maciej “Alf” Glabus po Beast Of The East 2

2. Guest

Guest Guest

Jakoś 100 razy więcej sympatii potrafię w sobie wykrzesać do osób związanych z BoTE niż do panów z KSW i nawet nie wiem dlaczego

3. Bosy

Bosy Slugfest / UFC

Komentarze:
    1,002
    Zdobyte Lajki:
    129
    Punkty:
    2,790
    ciekawe co to za as w rękawie, stawiam na Pawła N [​IMG]

4. Czarny

Czarny Jungle Fight
    Welterweight

Komentarze:
    339
    Zdobyte Lajki:
    14
    Punkty:
    1,790
    mi tak samo sie wydaje Bosy:D byloby pieknie, byle rywal byl godny:)

5. GLF

GLF KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    6,028
    Zdobyte Lajki:
    5
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    Mimo, iż Litwin dał dobrą walkę to szkoda, że Linhares nie wypalił. Starcie z Lucio pokazałoby jak bardzo Robert rozwinął się od debiutu w MMA.

6. drifter

drifter Brutaal
    Featherweight

Komentarze:
    472
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,790
    “Alf” bez czapki ! [​IMG] To jak wiadomość o UFC w polskiej TV – nieprawdopodobne, a prawdziwe. [​IMG]

7. takubo

takubo BAMMA
    Flyweight

Komentarze:
    720
    Zdobyte Lajki:
    364
    Punkty:
    1,790
    Na tym zdjęciu wygląda na przypakowanego ale może to wina perspektywy, nie wiem.

8. defthomas

defthomas Vale Tudo
    Open
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    22,125
    Zdobyte Lajki:
    23,421
    Punkty:
    4,790
    Home Page:
    Alf mega spoko typ, sporo się napracował przy organizacji BOTE 2 i dzięki ci za to bo warto było [​IMG]

9. Nilg

Nilg PRIDE FC
    Welterweight

Komentarze:
    6,466
    Zdobyte Lajki:
    3,350
    Punkty:
    1,790
    jeśli tym asem będzie Nastula to jest to nawet Joker [​IMG]
    Szkoda, że Linhares nie wypalił, Robert by miał rewanż za splita z debiutu no i poza tym Linhares bardziej znane nazwisko, bo by nie mówić samo bycie w UFC nawet przez chwilkę nobilituje…

10. GLF

GLF KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    6,028
    Zdobyte Lajki:
    5
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    ja stawiam, że tym asem będzie Tomek Drwal [​IMG] a co [​IMG]

11. inc1975

inc1975 Oplot Challenge
    Heavyweight

Komentarze:
    186
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    podoba mi się to co mówi o rozwoju polskiego mma.

12. DJ-KIELBAS

DJ-KIELBAS Oplot Challenge
    Middleweight

Komentarze:
    115
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    a moim zdaniem bardzo nieprofesjonalnie…..
    jeżeli wiedzieli ze zigic nie moze wystąpic na gali to powinni podac tą wiadomosc zaraz po tym jak ją otrzymali.
    a w tym momencie wyszło że OSZUKALI ludzi….

13. kickboxing

kickboxing Brutaal
    Light Heavyweight

Komentarze:
    601
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    tym asem jest Tomasz Sarara

14. m-andrej

m-andrej Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    2
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Wspomnę tylko że w ten sam weekend odbywały się mistrzostwa Polski w K-1 w Starachowicach więc dużo osób nie mogło przybyć na tą galę!!!

15. Piotr Pędziszewski

Piotr Pędziszewski Shark Fights
    Featherweight

Komentarze:
    1,114
    Zdobyte Lajki:
    1,243
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    Jakby podebrali Nastule KSW to byłoby świetnie, w BOTE Nastek szybciej zawalczy z kimś poważnym, w KSW będzie stał w kolejce do Pudziana zapewne

16. da_breaker

da_breaker Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    48
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    napewno nie bedzie to Tomek Drwal bo jest w UFC , Nastula wydaje mi sie ze zostanie w KSW

17. GLF

GLF KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    6,028
    Zdobyte Lajki:
    5
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    To co, że jest w UFC? Kwestia do ugadania, zwłaszcza, że Tomek ostatnią walkę przegrał. Choć walka poza oryginalnym oktagonem jest dużym ryzykiem.

18. Wojsław Rysiewski

Wojsław Rysiewski KSW

Komentarze:
    14,076
    Zdobyte Lajki:
    744
    Punkty:
    2,790
    GLF Tomek musiałby zostać zwolniony z UFC by zawalczyć na BOTE.

W ostatnich latach był tylko jeden przypadek by zawodnik z kontraktem w UFC dostał pozwolenie na walkę poza organizacją, był to Joe Doerksen i pozwolono mu tylko dlatego, że podpisał kontrakt na walkę zanim UFC go wzięło na galę nr 113.

19. GLF

GLF KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    6,028
    Zdobyte Lajki:
    5
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    O ile pamiętam to Houston Alexander będąc pod kontraktem UFC dostał pozwolenie na walkę AMMA. No chyba, że został zwolniony i ponownie zatrudniony po jednej walce. Skoro tak to nie chcę Tomka na BOTE :P

20. Wojsław Rysiewski

Wojsław Rysiewski KSW

Komentarze:
    14,076
    Zdobyte Lajki:
    744
    Punkty:
    2,790
    Alexander został chyba wtedy zwolniony.

Share This Page