1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

KSW 17: Revenge – typowanie

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by Wojsław Rysiewski, Nov 26, 2011.

1. Wojsław Rysiewski

Wojsław Rysiewski KSW

Komentarze:
    14,076
    Zdobyte Lajki:
    742
    Punkty:
    1,790

Typowanie redakcji przed KSW 17: Revenge. Standardowo zachęcamy do podawania swoich prognoz w komentarzach. Przypominamy też, że transmisja z gali rozpoczyna się o 20 w Polsacie i Polsacie Sport. W internecie galę można oglądać na www.ksw.ipla.tv/pl

Mamed Chalidow vs. Jesse Taylor

Venom
    Mamed Chalidow przez poddanie, runda 1. Mimo, że uważam Taylora za bardzo dobrego rywala dla Mameda to jego braki są dokładnie tam gdzie Mamed jest niezwykle mocny. Nie jest tajemnicą, że piętą achillesową Amerykanina jest obrona przed poddaniami, więc spodziewam się, że kiedy już położy zawodnika Arrachionu na plecy, to prędzej czy później będzie musiał klepać.

Royler
    Cieszę się, że Mamed dostaje przeciwnika który pozwoli nam ocenić jego umiejętności. Stawiam na Chalidova przez poddanie druga runda.

Escobar
    Mamed Chalidow – poddanie, runda 1. Walcząc w stójce Taylor naraża się na porażkę. Szybko przeniesie więc walkę na ziemię, ale nie ma szans na kontrolę z góry przez 15 minut. Mamed dość szybko powinien dojść do dźwigni na nogę i poddać Amerykanina w 3.-4. minucie.

Mariusz Pudzianowski vs. James Thompson

Venom
    James Thompson przez poddanie, runda 2. Początkowo planowałem postawić na Mariusza, ale widząc kursy na walkę postanowiłem podejść do tego typowania jak hazardzista. Nawet ufając w to, że Pudzian zrobił spore postępy trenując w ATT, to nie powinien być tak dużym faworytem u bukmacherów. Jeśli chodzi o sam przebieg walki to spodziewam się powtórki z Gdańska. Albo Mariuszowi uda się wykończyć Anglika w pierwszej rundzie, albo zmęczony polegnie w drugiej.

Royler
    Trening medialny to może nie za dużo żeby wyciągać tak dalekie wnioski ale odniosłem wrażenie, że stójka Pudziana wyglądała lepiej. Liczę też, że ATT dokonała cudu jeżeli chodzi o ogólne przygotowanie kondycyjne Pudzilli. Mariusz przez decyzję.

Escobar
    Mariusz Pudzianowski – TKO, runda 1. Obawiam się, że za bardzo wierzę w magię American Top Team. O ile kondycji Pudzianowi może znów starczyć na jedynie 5 minut, to więcej może być mu niepotrzebne. Wydaje mi się, że stójka Mariusza jest znacznie lepsza niż ostatnio i to wystarczy na DVD.

Rameau Thierry Sokoudjou vs. Jan Błachowicz

Venom
    Jan Błachowicz przez TKO, runda 3. Nadal mam podejrzenie, że kondycja Sokoudjou to jego najsłabsza strona, tylko, żeby to wykorzystać trzeba go odpowiednio zmęczyć. Wydaję się, że tym razem Janek właśnie będzie chciał go mocno zaatakować od samego początku. Jeśli Polak sprokuruje przepychankę w klinczu, walkę w parterze ma szansę uszczuplić zasoby energii Sokoudjou i nawet skończyć go w trzeciej rundzie. Jeśli jednak pozwoli mu na cierpliwą walkę w dystansie, Kameruńczyk znowu będzie górą.

Royler
    Rozum mówi Soko, serce mówi Janek. Błachowicz przez decyzję.
    Escobar
    Jan Błachowicz – decyzja. Wydaje mi się, że to będzie najlepsza walka Janka w jego karierze. Dwie rundy intensywnej stójki i klinczu z korzyścią dla Janka. W trzeciej rundzie Soko daje się sprowadzać i obijać z góry. Janek kończy ground and pound, które jest kropką nad i. Skończenie Soko w 15 minut ostatnio nie jest łatwym zadaniem, ale zdominowanie go też jest nie lada wyczynem.
    Michał Materla vs. Matt Horwich

Venom
    Michał Materla przez decyzję. Michał będzie w tym pojedynku matadorem, a Horwich upartym bykiem. Amerykanin dysponuje żelazną kondycję, solidnymi zapasami i parterem, ale w stójce często idzie na oślep i wtedy daje się trafiać. Boks Materli jest na tyle dobry by to wykorzystać i konsekwentnie punktując wygrać decyzję.

Royler
    Michał jak dla mnie jest w stanie poradzić sobie z Horwichem w każdej płaszczyźnie. Mam sporą wiarę w umiejętności i przygotowanie Cipka i stawiam, że Materla wygra serwują nam piękne TKO w drugiej rundzie.

Escobar
    Michał Materla – decyzja. 10 minut to za mało, żeby skończyć Horwicha w stójce. Michał będzie kontrował chaotyczne ataki Amerykanina i skutecznie bronił próby obaleń. Dwie rundy dobrego boksu wystarczą do wygrania decyzją bez potrzeby rozgrywania dogrywki.

Artur Sowiński vs. Maciej Jewtuszko

Venom
    Maciej Jewtuszko przez decyzje. Mój kandydat na walkę wieczoru. Spodziewam się wyrównanej walki we wszystkich płaszczyznach MMA. Irokez powinien mieć przewagę w stójce dzięki sprawnemu wykorzystywaniu zasięgu, a w parterze obaj nie są asami zapasów i pewnie żaden nie będzie w stanie kontrolować drugiego.

Royler
    Jeżeli Kornikowi udałoby się położyć Iro na plecach to myślę, że mógłby przetrzymać go w parterze i tak wygrać walkę. Wydaje mi się jednak, że Maciek utrzyma walkę w stójce i wypunktuje Sowińskiego. Jewtuszko przez decyzję.

Escobar
    Maciej Jewtuszko – TKO, runda 2. Jest w Polsce wielu półśrednich mniejszych od „Irokeza”. Właśnie ta różnica fizyczna będzie moim zdaniem decydująca. Kornikowi nie brakuje umiejętności, ale w stójce da się zdominować nieprzewidywanie bijącemu Jewtuszce. Stawiam na strażaka, który nawet jeśli da się obalić, to szybko wróci do stójki.

Antoni Chmielewski vs. James Zikic

Venom
    James Zikic przez decyzję. Chmielewskiego czeka bardzo trudne zadanie po tak poważnej kontuzji. Co prawda Materla pokazał jak można pokonać Anglika, ale obawiam, że Antek nie ma tak dobrych narzędzi w stójce by powtórzyć tę taktykę. Chciałbym się mylić, ale typuję wygraną Zikica po podobnym pojedynku jak na piętnastce.

Royler
    Chmielu dał równą walkę w poprzednim starciu i wydaje mi się, że do tej walki wychodzi naprawdę zdeterminowany. Mam nadzieje tylko żę Antek się nie podpali i jego plan na bardziej stanowczą walkę oraz odważne kombinację nie skończy się nadzianiem na cios Zikica. Antek przez decyzję.

Escobar
    James Zikić – decyzja. Wszystkich ciekawi postawa Antka po kontuzji, ale mam wrażenie, że przede wszystkim zobaczymy dużo lepszego Zikicia. Anglik nie będzie myślał o kolanie Chmielewskiego, bo nie ma w zwyczaju kopać. Lepszy boks i obrona obaleń dadzą Zikiciowi zwycięstwo.
    Aslambek Saidov vs. Rafał Mokspan>
    Venom
    Aslambek Saidov przez decyzję. Mam wrażenie, że Saidov jest jednak bardziej kompletnym zawodnikiem MMA i co najważniejsze powinien być przygotowany na firmową broń Rafała, czyli dźwignie na nogi. Czeczen będzie miał nieznaczną przewagę w stójce oraz w zapasach i po wyrównanej walce wygra na punkty.

Royler
    Ciężko wskazać mi faworyta, postawię na Rafała z myślą, że w ogniu walki ostatecznie uda mu się wykręcić jego firmową skrętóweczkę.

Escobar
    Rafał Moks – decyzja. To będzie wyrównana i bardzo dobra walka. Moks może wygrać sprowadzając i kontrolując z góry, ale Aslambek może bić i w stójce, i po obaleniu. Skłaniam się w stronę „Kulturysty”, który większość walki powinien spędzić leżąc na Saidovie.

KSW 17: Revenge – typowanie

2. bartek3112

bartek3112 Jungle Fight
    Light Heavyweight

Komentarze:
    416
    Zdobyte Lajki:
    84
    Punkty:
    1,790
    co sie dzieje z Tidzejem?

3. Ruff Ryder

Ruff Ryder EFC Africa
    Flyweight

Komentarze:
    2,689
    Zdobyte Lajki:
    767
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    łódzkie
    Mamed Khalidov vs. Jesse Taylor SUB
    Mariusz Pudzianowski vs. James Thompson TKO/KO
    Jan Błachowicz vs. Rameau Thierry Sokoudjou TKO/KO
    Michał Materla vs. Matt Horowich DEC
    Antoni Chmielewski vs. James Zikic DEC

Aslambek Saidov vs. Rafał Moks DEC

Artur Sowiński vs. Maciej Jewtuszko TKO/KO

4. stasinek34

stasinek34 PRIDE FC
    Lightweight

Komentarze:
    6,354
    Zdobyte Lajki:
    5
    Punkty:
    1,190
    Mamed Khalidov vs. Jesse Taylor - jeśli Taylor nie obali Mameda, to otrzyma soczyste KO. W innym wypadku, zostatnie poddany z dołu. Typ: Khalidov by poddanie, 2ga runda.

Mariusz Pudzianowski vs. James Thompson - jeśli Pudzianowski nie skończy tego starcia w 1szej rundzie, to w kolejnej wyjdą jego braki w doświadczeniu a także problemy z aklimatyzacją. Typ: Thompson przez poddanie, 2-ga runda

Sokodjou vs. Błachowicz - mam wrażenie, że sama obrona low-kicków nie wystarczy na Kameruńczyka. Błachowicz to nie ta półka, co Soko i Polak będzie znowu musiał odłożyć plany walk za Oceanem. Typ: Sokodjou przez decyzję.

Michał Materla vs. Matt Horwich - Horwich nie odda łatwo tej walki, ale wszechstronne umiejętności Materli powinny wystarczyć do wygrania tego pojedynku, nawet po dogrywce. Typ: Materla przez decyzję.

Artur Sowiński vs. Maciej Jewtuszko - nikt nie ma wątpliwości, że w tej walce zobaczymy fajerwerki w obu płaszczyznach. Irokez to bardziej doświadczony zawodnik i wygra po bardzo ciężkim boju z Kornikiem. Typ: Jewtuszko przez decyzję

Antoni Chmielewski vs. James Zikic - Zikic nie jest tym samym zawodnikiem, który remisował z Werdumem, ale na Chmielewskiego powinno to wystarczyć. Typ: Zikic przez decyzję

Rafał Moks vs. Aslambek Saidov - obawiam się, że po zejściu do niższej kategorii wagowej, Moks może osiągać podobne wyniki, co Mańkowski w lekkiej. Typ: Saidov przez decyzję.

5. Michaster

Michaster Brutaal
    Super Heavyweight

Komentarze:
    660
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,190
    Home Page:
    Khalidov - Taylor : Khalidov TKO 1 runda

Pudzianowski - Thompson : Thompson poddanie 2 runda

Błachowicz - Sokoudjou : Sokoudjou TKO 2 runda

Materla - Horwich : Materla przez decyzje

Jewtuszko - Sowiński : Jewtuszko TKO 1 runda

Chmielewski - Zakic : Chmielewski przez decyzje

Saidov - Moks : Moks poddanie 2 runda

6. gostek1000

gostek1000 Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    72
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,190
    Mamed Chalidow (23-4-2) – poddanie
    Mariusz Pudzianowski (3-2) – KO
    Jan Błachowicz (13-3) – decyzja
    Maciej Jewtuszko (8-1) – KO
    Michał Materla (15-3) – KO
    James Zikic (20-8-2) – decyzja
    Rafał Moks (6-4) – poddanie

A i gdzie typy Tidzeja i defa???

7. Palhares

Palhares ONE FC
    Featherweight

Komentarze:
    2,347
    Zdobyte Lajki:
    45
    Punkty:
    1,190
    Ja myślę, że Kornik nas dzisiaj zaskoczy swoim zwycięstwem, ale pieniędzy na niego bym nie postawił.

8. Cactus

Cactus Bellator
    Light Heavyweight

Komentarze:
    4,680
    Zdobyte Lajki:
    1,019
    Punkty:
    1,190

• Mamed Chalidow

• Mariusz Pudzianowski

• Rameau Thierry Sokoudjou

• Michał Materla

Maciej Jewtuszko

James Zikić

Rafał Moks

9. MC-CF

MC-CF Brutaal
    Bantamweight

Komentarze:
    458
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,190
    Myślę, że Mariusz osiągnął już poziom zawodników MMA, dzisiaj łatwo poradzi sobie z Jemsem a w następnej walce śmiało można go skonfrątować z Ememalienką.

10. vaicavalo

vaicavalo KSW
    Welterweight

Komentarze:
    5,489
    Zdobyte Lajki:
    702
    Punkty:
    1,190
    Mamed, Pudzian, Soko, Irokez, Cipek, Zikic, Moks.

11. wojtekk0020

wojtekk0020 Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    11
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    790
    [​IMG]A ja myslę, ze Jewtuszka wygra przez TKO

12. malinowsky

malinowsky UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,841
    Zdobyte Lajki:
    221
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Toruń
    Home Page:
    Pudzian- TKO 1 runda
    Mamed- Sub 2 runda
    Janek - dec.
    Cipek-Dec.
    Iro- TKO 2 runda
    Zikic- dec.
    Moks- sub 2 runda.

Walka wieczoru: Irokez- Kornik
    Nokaut: Pudzian ( highkick) :D
    Poddanie: Moks

13. MC-CF

MC-CF Brutaal
    Bantamweight

Komentarze:
    458
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,190
    A co się dzieje z kaczką?

14. stasinek34

stasinek34 PRIDE FC
    Lightweight

Komentarze:
    6,354
    Zdobyte Lajki:
    5
    Punkty:
    1,190
    @Bartek, gostek1000

Tidżej siedzi w Azji i ostatnio nie uczestniczy mocno w życiu redakcji - oczywiście, mam na myśli typowania czy SSS.

Def też nie zawsze typował wyniki, więc dla mnie - no problem.

Co do tego składu, uważam, że jest świetny i najlepiej dobrany do polskiej gali - wszyscy będą na miejscu , tak , jak na MMA Attack.

SS, w tym składzie, też będzie świetnie się słuchało ...

@Shogun - kaczka trzyma się dobrze... ty powaznie z tym "Eme..." ?

15. mateuszkorcz

mateuszkorcz Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    11
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,190
    mamed pudzian soko horwich irokez zikic aslambek

16. Kraver

Kraver Maximum FC
    Heavyweight

Komentarze:
    1,733
    Zdobyte Lajki:
    478
    Punkty:
    1,790
    czyli znowu ludzie zarobią na thompsonie [​IMG]

17. Adib

Adib EFC Africa
    Lightweight

Komentarze:
    2,847
    Zdobyte Lajki:
    47
    Punkty:
    1,790
    Khalidov - Taylor : Khalidov SUB 1 runda
    Pudzianowski - Thompson : Pudzianowski SUB 1 runda (Gilotyna :-))
    Błachowicz - Sokoudjou : Błachowicz TKO 2 runda
    Materla - Horwich : Materla DEC
    Jewtuszko - Sowiński : Jewtuszko TKO 2 runda
    Chmielewski - Zikic : Zikic DEC
    Saidov - Moks : Saidov DEC

Walka wieczoru: Materla - Horwich
    Nokaut wieczoru: Błachowicz
    Poddanie wieczoru: Khalidov i Pudzianowski

18. zoom

zoom PRIDE FC
    Middleweight

Komentarze:
    6,791
    Zdobyte Lajki:
    1,843
    Punkty:
    1,190
    'A co się dzieje z kaczką?'

leczy kaca ;]

19. gomi

gomi Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    11
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    790
    Khalidov, Pudziannowski, Błachowicz, Materla, Jewtuszko, Chmielewski, Saidov,

20. gostek1000

gostek1000 Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    72
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,190

Adib: Ty naprawdę wierzysz w to że Pudzian umie zrobić gilotynę???

Share This Page