1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

KSW 17: Revenge – typowanie

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by Wojsław Rysiewski, Nov 26, 2011.

 1. Wojsław Rysiewski

  Wojsław Rysiewski KSW

  Dołączył:
  Mar 5, 2008
  Komentarze:
  14,076
  Zdobyte Lajki:
  744
  Punkty:
  2,790
  [​IMG]

  Typowanie redakcji przed KSW 17: Revenge. Standardowo zachęcamy do podawania swoich prognoz w komentarzach. Przypominamy też, że transmisja z gali rozpoczyna się o 20 w Polsacie i Polsacie Sport. W internecie galę można oglądać na www.ksw.ipla.tv/pl  Mamed Chalidow vs. Jesse Taylor

  Venom
  Mamed Chalidow przez poddanie, runda 1. Mimo, że uważam Taylora za bardzo dobrego rywala dla Mameda to jego braki są dokładnie tam gdzie Mamed jest niezwykle mocny. Nie jest tajemnicą, że piętą achillesową Amerykanina jest obrona przed poddaniami, więc spodziewam się, że kiedy już położy zawodnika Arrachionu na plecy, to prędzej czy później będzie musiał klepać.

  Royler
  Cieszę się, że Mamed dostaje przeciwnika który pozwoli nam ocenić jego umiejętności. Stawiam na Chalidova przez poddanie druga runda.

  Escobar
  Mamed Chalidow – poddanie, runda 1. Walcząc w stójce Taylor naraża się na porażkę. Szybko przeniesie więc walkę na ziemię, ale nie ma szans na kontrolę z góry przez 15 minut. Mamed dość szybko powinien dojść do dźwigni na nogę i poddać Amerykanina w 3.-4. minucie.

  Mariusz Pudzianowski vs. James Thompson

  Venom
  James Thompson przez poddanie, runda 2. Początkowo planowałem postawić na Mariusza, ale widząc kursy na walkę postanowiłem podejść do tego typowania jak hazardzista. Nawet ufając w to, że Pudzian zrobił spore postępy trenując w ATT, to nie powinien być tak dużym faworytem u bukmacherów. Jeśli chodzi o sam przebieg walki to spodziewam się powtórki z Gdańska. Albo Mariuszowi uda się wykończyć Anglika w pierwszej rundzie, albo zmęczony polegnie w drugiej.

  Royler
  Trening medialny to może nie za dużo żeby wyciągać tak dalekie wnioski ale odniosłem wrażenie, że stójka Pudziana wyglądała lepiej. Liczę też, że ATT dokonała cudu jeżeli chodzi o ogólne przygotowanie kondycyjne Pudzilli. Mariusz przez decyzję.

  Escobar
  Mariusz Pudzianowski – TKO, runda 1. Obawiam się, że za bardzo wierzę w magię American Top Team. O ile kondycji Pudzianowi może znów starczyć na jedynie 5 minut, to więcej może być mu niepotrzebne. Wydaje mi się, że stójka Mariusza jest znacznie lepsza niż ostatnio i to wystarczy na DVD.

  Rameau Thierry Sokoudjou vs. Jan Błachowicz

  Venom
  Jan Błachowicz przez TKO, runda 3. Nadal mam podejrzenie, że kondycja Sokoudjou to jego najsłabsza strona, tylko, żeby to wykorzystać trzeba go odpowiednio zmęczyć. Wydaję się, że tym razem Janek właśnie będzie chciał go mocno zaatakować od samego początku. Jeśli Polak sprokuruje przepychankę w klinczu, walkę w parterze ma szansę uszczuplić zasoby energii Sokoudjou i nawet skończyć go w trzeciej rundzie. Jeśli jednak pozwoli mu na cierpliwą walkę w dystansie, Kameruńczyk znowu będzie górą.

  Royler
  Rozum mówi Soko, serce mówi Janek. Błachowicz przez decyzję.
  Escobar
  Jan Błachowicz – decyzja. Wydaje mi się, że to będzie najlepsza walka Janka w jego karierze. Dwie rundy intensywnej stójki i klinczu z korzyścią dla Janka. W trzeciej rundzie Soko daje się sprowadzać i obijać z góry. Janek kończy ground and pound, które jest kropką nad i. Skończenie Soko w 15 minut ostatnio nie jest łatwym zadaniem, ale zdominowanie go też jest nie lada wyczynem.
  Michał Materla vs. Matt Horwich

  Venom
  Michał Materla przez decyzję. Michał będzie w tym pojedynku matadorem, a Horwich upartym bykiem. Amerykanin dysponuje żelazną kondycję, solidnymi zapasami i parterem, ale w stójce często idzie na oślep i wtedy daje się trafiać. Boks Materli jest na tyle dobry by to wykorzystać i konsekwentnie punktując wygrać decyzję.

  Royler
  Michał jak dla mnie jest w stanie poradzić sobie z Horwichem w każdej płaszczyźnie. Mam sporą wiarę w umiejętności i przygotowanie Cipka i stawiam, że Materla wygra serwują nam piękne TKO w drugiej rundzie.

  Escobar
  Michał Materla – decyzja. 10 minut to za mało, żeby skończyć Horwicha w stójce. Michał będzie kontrował chaotyczne ataki Amerykanina i skutecznie bronił próby obaleń. Dwie rundy dobrego boksu wystarczą do wygrania decyzją bez potrzeby rozgrywania dogrywki.

  Artur Sowiński vs. Maciej Jewtuszko

  Venom
  Maciej Jewtuszko przez decyzje. Mój kandydat na walkę wieczoru. Spodziewam się wyrównanej walki we wszystkich płaszczyznach MMA. Irokez powinien mieć przewagę w stójce dzięki sprawnemu wykorzystywaniu zasięgu, a w parterze obaj nie są asami zapasów i pewnie żaden nie będzie w stanie kontrolować drugiego.

  Royler
  Jeżeli Kornikowi udałoby się położyć Iro na plecach to myślę, że mógłby przetrzymać go w parterze i tak wygrać walkę. Wydaje mi się jednak, że Maciek utrzyma walkę w stójce i wypunktuje Sowińskiego. Jewtuszko przez decyzję.

  Escobar
  Maciej Jewtuszko – TKO, runda 2. Jest w Polsce wielu półśrednich mniejszych od „Irokeza”. Właśnie ta różnica fizyczna będzie moim zdaniem decydująca. Kornikowi nie brakuje umiejętności, ale w stójce da się zdominować nieprzewidywanie bijącemu Jewtuszce. Stawiam na strażaka, który nawet jeśli da się obalić, to szybko wróci do stójki.

  Antoni Chmielewski vs. James Zikic

  Venom
  James Zikic przez decyzję. Chmielewskiego czeka bardzo trudne zadanie po tak poważnej kontuzji. Co prawda Materla pokazał jak można pokonać Anglika, ale obawiam, że Antek nie ma tak dobrych narzędzi w stójce by powtórzyć tę taktykę. Chciałbym się mylić, ale typuję wygraną Zikica po podobnym pojedynku jak na piętnastce.

  Royler
  Chmielu dał równą walkę w poprzednim starciu i wydaje mi się, że do tej walki wychodzi naprawdę zdeterminowany. Mam nadzieje tylko żę Antek się nie podpali i jego plan na bardziej stanowczą walkę oraz odważne kombinację nie skończy się nadzianiem na cios Zikica. Antek przez decyzję.

  Escobar
  James Zikić – decyzja. Wszystkich ciekawi postawa Antka po kontuzji, ale mam wrażenie, że przede wszystkim zobaczymy dużo lepszego Zikicia. Anglik nie będzie myślał o kolanie Chmielewskiego, bo nie ma w zwyczaju kopać. Lepszy boks i obrona obaleń dadzą Zikiciowi zwycięstwo.
  Aslambek Saidov vs. Rafał Mokspan>
  Venom
  Aslambek Saidov przez decyzję. Mam wrażenie, że Saidov jest jednak bardziej kompletnym zawodnikiem MMA i co najważniejsze powinien być przygotowany na firmową broń Rafała, czyli dźwignie na nogi. Czeczen będzie miał nieznaczną przewagę w stójce oraz w zapasach i po wyrównanej walce wygra na punkty.

  Royler
  Ciężko wskazać mi faworyta, postawię na Rafała z myślą, że w ogniu walki ostatecznie uda mu się wykręcić jego firmową skrętóweczkę.

  Escobar
  Rafał Moks – decyzja. To będzie wyrównana i bardzo dobra walka. Moks może wygrać sprowadzając i kontrolując z góry, ale Aslambek może bić i w stójce, i po obaleniu. Skłaniam się w stronę „Kulturysty”, który większość walki powinien spędzić leżąc na Saidovie.


  KSW 17: Revenge – typowanie
   
 2. bartek3112

  bartek3112 Jungle Fight
  Heavyweight

  Dołączył:
  Apr 6, 2010
  Komentarze:
  435
  Zdobyte Lajki:
  106
  Punkty:
  1,790
  co sie dzieje z Tidzejem?
   
 3. Ruff Ryder

  Ruff Ryder EFC Africa
  Flyweight

  Dołączył:
  Sep 25, 2009
  Komentarze:
  2,689
  Zdobyte Lajki:
  767
  Punkty:
  1,790
  Miasto:
  łódzkie
  Mamed Khalidov vs. Jesse Taylor SUB
  Mariusz Pudzianowski vs. James Thompson TKO/KO
  Jan Błachowicz vs. Rameau Thierry Sokoudjou TKO/KO
  Michał Materla vs. Matt Horowich DEC
  Antoni Chmielewski vs. James Zikic DEC

  Aslambek Saidov vs. Rafał Moks DEC

  Artur Sowiński vs. Maciej Jewtuszko TKO/KO
   
 4. stasinek34

  stasinek34 PRIDE FC
  Lightweight

  Dołączył:
  Jun 25, 2010
  Komentarze:
  6,354
  Zdobyte Lajki:
  5
  Punkty:
  1,790
  Mamed Khalidov vs. Jesse Taylor - jeśli Taylor nie obali Mameda, to otrzyma soczyste KO. W innym wypadku, zostatnie poddany z dołu. Typ: Khalidov by poddanie, 2ga runda.  Mariusz Pudzianowski vs. James Thompson - jeśli Pudzianowski nie skończy tego starcia w 1szej rundzie, to w kolejnej wyjdą jego braki w doświadczeniu a także problemy z aklimatyzacją. Typ: Thompson przez poddanie, 2-ga runda  Sokodjou vs. Błachowicz - mam wrażenie, że sama obrona low-kicków nie wystarczy na Kameruńczyka. Błachowicz to nie ta półka, co Soko i Polak będzie znowu musiał odłożyć plany walk za Oceanem. Typ: Sokodjou przez decyzję.  Michał Materla vs. Matt Horwich - Horwich nie odda łatwo tej walki, ale wszechstronne umiejętności Materli powinny wystarczyć do wygrania tego pojedynku, nawet po dogrywce. Typ: Materla przez decyzję.  Artur Sowiński vs. Maciej Jewtuszko - nikt nie ma wątpliwości, że w tej walce zobaczymy fajerwerki w obu płaszczyznach. Irokez to bardziej doświadczony zawodnik i wygra po bardzo ciężkim boju z Kornikiem. Typ: Jewtuszko przez decyzję  Antoni Chmielewski vs. James Zikic - Zikic nie jest tym samym zawodnikiem, który remisował z Werdumem, ale na Chmielewskiego powinno to wystarczyć. Typ: Zikic przez decyzję  Rafał Moks vs. Aslambek Saidov - obawiam się, że po zejściu do niższej kategorii wagowej, Moks może osiągać podobne wyniki, co Mańkowski w lekkiej. Typ: Saidov przez decyzję.
   
 5. Michaster

  Michaster Brutaal
  Super Heavyweight

  Dołączył:
  Mar 27, 2011
  Komentarze:
  661
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,190
  Home Page:
  Khalidov - Taylor : Khalidov TKO 1 runda  Pudzianowski - Thompson : Thompson poddanie 2 runda


  Błachowicz - Sokoudjou : Sokoudjou TKO 2 runda


  Materla - Horwich : Materla przez decyzje


  Jewtuszko - Sowiński : Jewtuszko TKO 1 runda


  Chmielewski - Zakic : Chmielewski przez decyzje


  Saidov - Moks : Moks poddanie 2 runda
   
 6. gostek1000

  gostek1000 Oplot Challenge
  Welterweight

  Dołączył:
  Jul 19, 2011
  Komentarze:
  72
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,190
  Mamed Chalidow (23-4-2) – poddanie
  Mariusz Pudzianowski (3-2) – KO
  Jan Błachowicz (13-3) – decyzja
  Maciej Jewtuszko (8-1) – KO
  Michał Materla (15-3) – KO
  James Zikic (20-8-2) – decyzja
  Rafał Moks (6-4) – poddanie

  A i gdzie typy Tidzeja i defa???
   
 7. Palhares

  Palhares ONE FC
  Featherweight

  Dołączył:
  Oct 1, 2011
  Komentarze:
  2,348
  Zdobyte Lajki:
  45
  Punkty:
  1,190
  Płeć:
  Male
  Ja myślę, że Kornik nas dzisiaj zaskoczy swoim zwycięstwem, ale pieniędzy na niego bym nie postawił.
   
 8. Cactus

  Cactus Moderator Cohones

  Dołączył:
  Aug 4, 2010
  Komentarze:
  7,301
  Zdobyte Lajki:
  8,762
  Punkty:
  3,790
  Płeć:
  Male

  • Mamed Chalidow

  • Mariusz Pudzianowski

  • Rameau Thierry Sokoudjou

  • Michał Materla

   Maciej Jewtuszko

   James Zikić

   Rafał Moks
   
 9. MC-CF

  MC-CF Brutaal
  Bantamweight

  Dołączył:
  May 9, 2011
  Komentarze:
  458
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,190
  Myślę, że Mariusz osiągnął już poziom zawodników MMA, dzisiaj łatwo poradzi sobie z Jemsem a w następnej walce śmiało można go skonfrątować z Ememalienką.
   
 10. vaicavalo

  vaicavalo KSW
  Middleweight

  Dołączył:
  May 24, 2011
  Komentarze:
  5,689
  Zdobyte Lajki:
  929
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Mamed, Pudzian, Soko, Irokez, Cipek, Zikic, Moks.
   
 11. wojtekk0020

  wojtekk0020 Oplot Challenge
  Featherweight

  Dołączył:
  Oct 12, 2011
  Komentarze:
  11
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,190
  [​IMG]A ja myslę, ze Jewtuszka wygra przez TKO
   
 12. malinowsky

  malinowsky UFC
  Welterweight

  Dołączył:
  Apr 10, 2010
  Komentarze:
  9,841
  Zdobyte Lajki:
  221
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Toruń
  Home Page:
  Pudzian- TKO 1 runda
  Mamed- Sub 2 runda
  Janek - dec.
  Cipek-Dec.
  Iro- TKO 2 runda
  Zikic- dec.
  Moks- sub 2 runda.

  Walka wieczoru: Irokez- Kornik
  Nokaut: Pudzian ( highkick) :D
  Poddanie: Moks
   
 13. MC-CF

  MC-CF Brutaal
  Bantamweight

  Dołączył:
  May 9, 2011
  Komentarze:
  458
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,190
  A co się dzieje z kaczką?
   
 14. stasinek34

  stasinek34 PRIDE FC
  Lightweight

  Dołączył:
  Jun 25, 2010
  Komentarze:
  6,354
  Zdobyte Lajki:
  5
  Punkty:
  1,790
  @Bartek, gostek1000  Tidżej siedzi w Azji i ostatnio nie uczestniczy mocno w życiu redakcji - oczywiście, mam na myśli typowania czy SSS.  Def też nie zawsze typował wyniki, więc dla mnie - no problem.  Co do tego składu, uważam, że jest świetny i najlepiej dobrany do polskiej gali - wszyscy będą na miejscu , tak , jak na MMA Attack.  SS, w tym składzie, też będzie świetnie się słuchało ...  @Shogun - kaczka trzyma się dobrze... ty powaznie z tym "Eme..." ?
   
 15. mateuszkorcz

  mateuszkorcz Oplot Challenge
  Featherweight

  Dołączył:
  May 28, 2011
  Komentarze:
  11
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,190
  mamed pudzian soko horwich irokez zikic aslambek
   
 16. Kraver

  Kraver Legacy FC
  Flyweight

  Dołączył:
  Apr 24, 2010
  Komentarze:
  1,828
  Zdobyte Lajki:
  611
  Punkty:
  1,790
  czyli znowu ludzie zarobią na thompsonie [​IMG]
   
 17. Adib

  Adib EFC Africa
  Welterweight

  Dołączył:
  May 7, 2010
  Komentarze:
  2,851
  Zdobyte Lajki:
  47
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Khalidov - Taylor : Khalidov SUB 1 runda
  Pudzianowski - Thompson : Pudzianowski SUB 1 runda (Gilotyna :-))
  Błachowicz - Sokoudjou : Błachowicz TKO 2 runda
  Materla - Horwich : Materla DEC
  Jewtuszko - Sowiński : Jewtuszko TKO 2 runda
  Chmielewski - Zikic : Zikic DEC
  Saidov - Moks : Saidov DEC

  Walka wieczoru: Materla - Horwich
  Nokaut wieczoru: Błachowicz
  Poddanie wieczoru: Khalidov i Pudzianowski
   
 18. zoom

  zoom UFC
  Strawweight

  Dołączył:
  May 27, 2011
  Komentarze:
  7,536
  Zdobyte Lajki:
  3,378
  Punkty:
  1,790
  'A co się dzieje z kaczką?'  leczy kaca ;]
   
 19. gomi

  gomi Oplot Challenge
  Featherweight

  Dołączył:
  Oct 5, 2011
  Komentarze:
  11
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,190
  Khalidov, Pudziannowski, Błachowicz, Materla, Jewtuszko, Chmielewski, Saidov,
   
 20. gostek1000

  gostek1000 Oplot Challenge
  Welterweight

  Dołączył:
  Jul 19, 2011
  Komentarze:
  72
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,190

  Adib: Ty naprawdę wierzysz w to że Pudzian umie zrobić gilotynę???
   

Share This Page