1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Krzysztof Kułak po zdobyciu pasa KSW

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by defthomas, May 10, 2010.

1. defthomas

defthomas Vale Tudo
    Open
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    22,760
    Zdobyte Lajki:
    26,337
    Punkty:
    4,790
    Home Page:

Wywiad z nowym mistrzem federacji KSW, Krzysztofem Kułakiem (23-12-2, nr 4 w rankingu PL) dzięki uprzejmości KSW poniżej:

Marzenia się spełniają, a żywym dowodem jest weteran ringów KSW, fighter Adrenalina Fight Częstochowa Krzysztof Kułak. Jeden z najbardziej doświadczonych zawodników wszechstylowej walki wręcz w Polsce zwyciężył w walce z Vitorem Nobregą i tym samym zdobył upragniony pas, nie byle jaki, bo międzynarodowego mistrza Federacji KSW w wadze średniej. Artur Przybysz (KSW) postanowił, że na chłodno kilka dni po KSW 13 porozmawia z popularnym “Modelem” o jego sukcesie.

Krzysiek na wstępie jeszcze raz gratuluję wywalczenia międzynarodowego mistrzostwa KSW w wadze średniej i chciałbym zapytać, co możesz powiedzieć o przebiegu całej walki z Nobregą.

- Gdy po dwóch dniach patrzę na tę walkę to myślę, że mogłem więcej bić w półdystansie. Chociaż, kto wie, czy nie skończyłoby się to większą ilością jego obaleń. Wiem na pewno, że walczyłem z samym sobą, by się za bardzo nie podpalić.

Jakie to uczucie wywalczyć upragniony pas mistrza KSW?

- Jest to mobilizujące! Walczyłem w nie swojej kategorii wagowej przez cztery lata, było mnóstwo wyrzeczeń, kontuzje, litry wylanego potu na treningach… teraz to nie ma znaczenia. Moje marzenie się spełniło. W dodatku wiem, że na ten pas zasłużyłem i siebie w środku nie oszukam.

Czy ten triumf komuś dedykujesz?

- Dziękuję sponsorom, bo to nie jest tak, że dostaje od nich pomoc w postaci pieniędzy i jadę na Karaiby, kupuje dom lub buduje basen. Oni mi pomagają opłacić studia, lepiej się odżywiać i mogę zażywać suplementy. Wiadomo również, że jak nie ma mnie w klubie to nie zarabiam, a więc z czegoś żyć trzeba. Dlatego dziękuję Agencji Ochrony Glok, sklepowi internetowemu Takedown, Muscle Power, Det oraz Exclusive Event.

Widzieliśmy, że nie kwapiłeś się do walki w parterze tylko punktowałeś w stójce. Taki były założenia taktyczne?

- Między innymi taka była moja taktyka, chociaż mówiłem ci wcześniej, że nie czuje się gorszy od Nobregi w parterze. Pojedynek taktycznie był rozegrany bardzo dobrze i z tego się cieszę.

Brazylijczyk kilka razy faulował, a konsekwencją tego było otrzymanie żółtej kartki. Uważasz, że robił to celowo, by w ten sposób napsuć ci zdrowia i ułatwić sobie drogę do wygranej?

- Faule to jego specjalność. W walce z Christem przeszedł gardę ciągnąc go za ściągacz. W pojedynku z Kadłubkiem doszedł do duszenia po tym, jak wsadził jemu brodę w oko. Podobnie też było w walce z Aleksandrem Mędralą, gdy walczyli w Portugalii. Z walce ze mną z kolei atakował głową i doszedł do dosiadu po bródce w oczko. To naprawdę deprymujące! Zawsze jest tak, że ściany pomagają gospodarzą, ale nie w takim wypadku, gdy zawodnik opiera swoją wygraną na faulach. Sędzia Bronder odpowiedni zareagował.

Po wygranej walce z Nobregą pojawiły się pogłoski, że na czternastej gali KSW możesz zmierzyć się z Marcinem Najmanem. Czy to prawda? Dojdzie to takiego pojedynku?
    - To prawda. On by chciał jeszcze raz zaistnieć medialnie i bić się z kimś dobrym, żeby ktoś o nim mówił. I nie ważne co. Jeśli promotorzy zdecydują, że taka walka będzie to będę się bić. Mi jest obojętne z kim się bije, na pewno nie chcę już walczyć z żadnym grubasem!
    W jakim limicie wagowym miałby się odbyć ten pojedynek?

- No właśnie… Marcinek waży chyba ponad sto kilogramów, a ja nie zamierzam zmieniać już wagi.

A co możesz powiedzieć o Marcinie Najmanie, jako potencjalnym rywalu w formule MMA?

- W MMA nigdy nie zaistniał i jak sam powiedział to jego kariera zanim się jeszcze zaczęła już się skończyła.

Miałaby to być twoja pierwsza obrona pasa?

- Oczywiście. Jeśli on zbije wagę do osiemdziesięciu pięciu kilogramów to zapraszam go po pas!

Mówi się, że trochę kpisz z Najmana, że sportowcem jest żadnym, a jego treningi to piętnaście minut stania i gadania, poczym jedzie do domu. Czy to prawda?

- Nie kpie z niego. Denerwuje mnie w jaki sposób się promuje, bo obraża wszystkich, a to nie w porządku. Co do tego treningu to zdarzyła się taka sytuacja, jak byłem ostatnio w Warszawie. Po porannym treningu przyjechałem na wieczorne zajęcia, gdzie miały być media. Byłem bardzo zmęczony i nie miałem siły i ochoty trenować. Wziąłem więc skakankę i zażartowałem, że robię trening metodą Marcina Najmana, czyli poskakać, porobić zdjęcia, nakręcić film dla mediów i do domu.

Czy chciałbyś coś powiedzieć Marcinowi Najmanowi przed ewentualną waszą walką?

- Marcin lubię ciebie, jesteś fajny gość, showman, ale jak chcesz się ze mną bić to pokaż coś na ringu. No i dieta, dieta, dieta…
    Dziękuję za rozmowę i życzę ci jak najwięcej wygranych walk w obronie mistrzowskiego pasa Federacji KSW.

- Dzięki, pozdro.

Rozmawiał Artur Przybysz (konfrontacja.com)

Krzysztof Kułak po zdobyciu pasa KSW

2. Zlatan

Zlatan WSOF
    Light Heavyweight

Komentarze:
    3,353
    Zdobyte Lajki:
    13
    Punkty:
    1,790
    "Z walce ze mną "
    "Zawsze jest tak, że ściany pomagają gospodarzą"
    drobne bledy ;)

Krzysiek zasluzyl na ten pas.

3. Przemys_law

Przemys_law BAMMA
    Welterweight

Komentarze:
    897
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Ten błąd “ą” zamiast “om”, tudzież na odwrót, pojawia się w praktycznie każdym wywiadzie na stronie KSW…

4. Jitsu86

Jitsu86 Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    44
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Gratulacje Krzysku jestes wielki;] ale olej najmana bo to zaden przeciwnik i szkoda czasu wedlug mnie na takiego ,,rywala” ;p

5. DeXx

DeXx Shark Fights
    Featherweight

Komentarze:
    1,121
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,790
    Dokładnie, nie ma co sobie głowy Najmanem zaprzątać. Trzeba walczyć z zawodnikami MMA, a nie pajacami ringowymi.

6. mmankt

mmankt Jungle Fight
    Featherweight

Komentarze:
    236
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    [​IMG]Ja zupełnie nie rozumiem jak można nawet myśleć o walce z Najmanem. Przecież on nawet aktywnie nie trenuje. Gdzieś na wp widziałem video jak mówił, że nie wie kiedy będzie walczył, a jak już będzie wiedział to zacznie trenować. Zero przyszłości. Kułak powinien interesować się z kim będzie walczyć bo przecież jest zbyt dobry żeby z amatorami się mierzyć.

7. Mandaryn

Mandaryn Oplot Challenge
    Heavyweight

Komentarze:
    160
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,790
    Jak to jest z tą “pracą” głową?
    Czy wpychając głowę w twarz przeciwnika łamie się reguły?
    Przecież nie jest to, wymienione w regulaminie, niedozwolone uderzanie głową … więc co nie jest zabronione powinno być dozwolone?

8. Quick Swick

Quick Swick Oplot Challenge
    Heavyweight

Komentarze:
    193
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Mandaryn- On wpychał szczękę w oko tak samo z Aslambekiem było.

9. AMRAS

AMRAS Brutaal
    Light Heavyweight

Komentarze:
    605
    Zdobyte Lajki:
    12
    Punkty:
    1,790
    hehe caly Krzychu [​IMG]

10. ned

ned Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    63
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    najman to strata czasu. WWE jakieś czy coś. Duzo lepiej oglada sie gale prawdziwych zawodników. np. bardzo ładna do ogladania była 1 walka błachowicza (tyle technik i zwrotów akcji, ze starczyło by na kilka walk z udziałem “freaków” którym zwyczajnie brakuje siły i umiejetnosci ).
    Kułakowi nic ta walka nie da, tylko wpedza sie w lata zamiast walczyc z kims powaznym.

11. mmafan

mmafan Jungle Fight
    Lightweight

Komentarze:
    268
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Ludzie to jakaś kpina.Gościu z jedną porażką ma walczyć o pas międzynarodowy KSW.To obraza dla całego środowiska mma.Krzysiu myślałem,że masz więcej oleju w głowie i zignorujesz tego pajaca,a jak chcesz mu coś udowodnić to zaproś go na sparingi…

12. obradovic

obradovic Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    57
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    zgadzam się z wami chłopaki najlepiej całkowicie olać tego klauna, byłem na żywo w spodku i ten pajac siedział parę rzędów przede mną, ciągle tylko biegał i każdemu coś do ucha szeptał-gawędziasz, szkoda tylko, iż w walce na ringu nie jest już taki mocny jak w gębie. Totalny pajac

13. kamavip

kamavip Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    55
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    jak ma dojść do tej walki ? przecież Najman jest dużo od niego cięższy i przy jego treningach nie ma bata żeby zszedł z wagi

Share This Page