Kosmos, astronomia itd. . .

Już się zaczęło. W sumie nawet teraz widać takie zaczerwienienie księżyca.

Jak zawsze jako jedyny pojeb wyłażę i gapię się w niebo, więc sąsiedzi mają co obserwować i nie chodzi o różnego rodzaju zjawiska astronomiczne:fjedzia:
 
Plusem są także już coraz częściej spadające perseidy. Już kilka okazów złapanych w lipcu:happy dance:
 
Ja to bym chciał kiedyś popatrzeć na niebo w chile :D

upload_2018-7-27_21-46-29.jpeg
 
We Wroclawiu chuj z tego oglądania będzie niestety. Chmury za bardzo przeszkadzają. Szkoda bo "wysoka" część nieba jest czysta i tylko nisko nad horyzontem są chmury.
 
We Wroclawiu chuj z tego oglądania będzie niestety. Chmury za bardzo przeszkadzają. Szkoda bo "wysoka" część nieba jest czysta i tylko nisko nad horyzontem są chmury.
U mnie też nie jest najlepiej, ale z szansami na poprawę. Faza całkowitego zaćmienia potrwa prawie 2h.
 
Foto z tel wychodzą chujowo. W każdym bądź razie u mnie widać całkiem dobrze i jest już czerwony.

0ff3a7f768319.jpg
 
@zoom

"Wychodzenie" z zaćmienia potrwa tyle samo co wchodzenie i będzie lustrzane jeżeli chodzi o barwę itd?
Jest jeszcze nadzieja że za te 2h zobaczę to wszystko tylko że jakby od tyłu?
 
Nie wiem jak z barwą, ale czasowo tak i wyglądowo tak. . . . no chyba, że płaskoziemcy mieli rację :crazy:
 
Nie wiem jak z barwą, ale czasowo tak i wyglądowo tak. . . . no chyba, że płaskoziemcy mieli rację :crazy:
Możliwe że widzę tego Marsa? Pod księżycem i trochę na prawo. Wielkość jak gwiazda tylko że na czerwono świeci. Nie rusza się jak samoloty czy satelity.
 
Dokładnie, Mars powinien być niżej i w prawo od Księżyca. Jasna, ale czerwona plamka. Akurat często widać Marsa, ale dziś ze względu na tę bliskość do Ziemi jest "większy" niż zazwyczaj.

Samolotów to lata w koło akurat sporo, dużo widokówek zapewne, bo aż tak często gęsto u mnie ich nie widać.
 
W Holandii jeszcze jasno. Chuja widać. Łażę w kółko jak najęty po dworze :mamed: śmiać mi się chce jak ludzie kukają z okien :DC:
 
U mnie na osiedlu też ludzie patrzą. Marsa elegancko widać. Księżyc niestety nie. Może później coś się uda zobaczyć.
 
Mars by nawet wyglądał lepiej, tylko przez te burze piaskowe spora część planety dalej pokryta pyłem.

Swoją drogą wystarczy kilka minut obserwacji takiego wydarzenia i już każdy dostrzeże "kulistość" ziemi i to jak działa teoria heliocentryczna. Ale oczywiście zawsze się znajdzie jakiś odłam, co będzie się upierał przy teorii dysku:facepalm:
 
Last edited:
Swoją drogą wystarczy kilka minut obserwacji takiego wydarzenia i już każdy dostrzeże "kulistość" ziemi i to jak działa teoria heliocentryczna. Ale oczywiście zawsze się znajdzie jakiś odłam, co będzie się upierał przy teorii dysku:facepalm:
Lol, kolejny nawiedzony sługa szatana
 
Powoli następuje faza częściowego zaćmienia. Mars świeci jak pierwsza gwiazdka w filmach z Hollywód.
 
Back
Top