Koncert życzeń

nie wiem na ile jest to wykonalne, ale chyba lepiej by było jakby po lewej stronie od tematu zamiast avatara osoby zakładajacej temat był avatar tego który się ostatni wypowiedział
 
Siedziałem na telefonie i zauważyłem iż New posts pokazywało mi tematy, które już przeglądałem i nawet te na które moja odp była ostatnia :(

Drugą sprawą jest rozjechały się troszkę ikony "report" "like" "odp" ... Like i odp były obok siebie a report wypadło z lini i było ciut wyżej ...

Na razie tyle xD
 
@vonski, @lemmy: taptalk musimy potestowac, na ile bedzie to inwazyjne. Ja np nienawidze tego popupu ktory nawoluje do przegladania forum za pomoca taptalk.
 
@dzihados
A ja podbijam pytanie, czy jest szansa, na uzyskaniedotępu do poprzenich linków do wszystkich tematów starego forum (czy to wklejonych w róznych tematach - zwłaszcza w poradniku forumowicza), czy to podawanych w wyszukiwarce Google?
 
@vonski, @lemmy: taptalk musimy potestowac, na ile bedzie to inwazyjne. Ja np nienawidze tego popupu ktory nawoluje do przegladania forum za pomoca taptalk.
Co do pop'upu to sie zgadzam. Ale nie da się ukryć, że Tapatalk to zdecydowanie najwygodniejsza forma przeglądania for internetowych.
 
@kaczka41:
Nie z automatu, musisz szukac recznie. To jest low priority. Obczaje na ile skomplikowane i ryzkowne jest zamienianie starych urli na nowe (link bylby zawsze do poczatku tematu, nie ma mowy o poprawnym stronnicowaniu czy oznaczaniu posta przez HTMLowy #)
 
link bylby zawsze do poczatku tematu

Tak starczy

Ps. A nie ma jakiegoś klucza, jak zmienić stary adres tematu w pasku adresowym, na nowy adres - by otworzyć temat???

Znajdę go!
2k0nyw.jpg




Aha i chyba wyszukiwarka forumowa nie bardzo działa, albo nie umiem jej obsługiwać jeszcze
 
Last edited:
@Dzygitek: dojdziemy do tego (choc ja poki co tego nie zaobserowalem, przyznam jednak ze poki co skupiam sie na innych rzeczach)
 
@dzihados
  1. Jak widzę, w nazwach przekonwertowanych tematów, słowo "topic" zastąpiono słowem "threads" - to po pierwsze
  2. Dodatkowo , wprowadzono polskie znaki do nazw tematów w adresie
  3. Każdy temat został ponumerowany wg daty ich powstania w historii starego Cohones, (np::D http://cohones.mmarocks.pl/threads/your-first-topic.1/ :Dma przydzielnony po kropce nr 1 i tak dalej kolejne tematy zgodnie z datą
  4. W adresie nie trzeba w sumie wpisywać nazw tematów wg starego klucza, a wystarczy po backslashu po "threads" dać właśnie tajny nr tematu.


Za mało znam sie na informatyce i nie wiem, czy da się wprowadzić jakiś znak/symbol w zamian za nr opisany w pkt 3 powyżej....:confused: Tak, by przeglądarka po wpisaniu nazwy wg pkt 1,2 powyżej, przechodziła do tematu na nowym forum jakoś (bez tego tajnego numerka)....
 
@dzihados Musiałbyś stworzyć regułę w routerze, że url starego typu (zawierający /topic/ ) jest obsługiwany przez moduł (trzeba go napisać), który porówna drugi człon starego url ze slugami/permalinkami z bazy danych i przekieruje na adres odpowiedni dla nowego forum, inaczej nie wyciągniesz id tematu, który jest potrzebny obecnemu silnikowi. Nie wiem jak XenForo wygląda od środka, ale zakładając, że nie robili tego ludzie z PKW/Nabino to wszystko da się zrobić, kwestia czasu i czy jest sens :) w razie czego mogę pomóc na priv.
 
@pps : a może Ty wiesz, czy bez tych Twoich już zaawansowanych modułów, da się ten "tajny numer" jakimś znakiem zastapić, by laik jak ja dał radę wejść w nowy-stary temat?
 
@kaczka41: to nie jest rocket science, tylko chodzi wlasnie o SQL (przy pomocy niech i bedzie PHP i pewnie regexpow) ktory przeleci bazke, wyszuka relacje i odpowiednio zmodyfikuje rekordy, tyle, ze poki co: low prio. Ewentualnie na chama w /topic napisac reguly htaccess na searcha np.
 
@kaczka41: to nie jest rocket science, tylko chodzi wlasnie o SQL (przy pomocy niech i bedzie PHP i pewnie regexpow) ktory przeleci bazke, wyszuka relacje i odpowiednio zmodyfikuje rekordy, tyle, ze poki co: low prio.

Dlatego pytam, jak to zrobić "po mojemu" , skoro low prio...
I czy da się to zrobić "po mojemu" w ogóle :D
 
zostaje Ci wyszukiwarka i ręczne szukanie


Pytanie tylko: jaka wyszukiwarka? Bo Google znajduje mi stare linki do tematów, po nazwie, a wyszukiwarka forumowa, chyba znajduje coś z najnowszych wpisów na forum tylko (tak mi sie wydaje)

Edit. Dobra, już chyba znalazłem prymitywny sposób z pomocą wujka Google
 
Heeee, pewnie tak ;-)

@dzihados @pps
Ale nie wszystkie znajduje, np. ten:
http://cohones.mmarocks.pl/topic/pytanie-o-fightpas-ufc-fight-night

Spróbujcie w wyszukiwarce, jako tytuł znaleźć. Nawet, jak wpisuję tylko tylko frazę po backslashu, to po temacie : zero wyników, a nawet nie po temacie, wówczas znajduje mi 4 tematy z tymi słowami w postach, ale nowego tematu wg nowego klucza - już nie koniecznie .

Dobra- nie zanudzam więcej :D

Ps. Dobrze kminię, że mamy 8048 userów na forum (liczę także z tymi pobanowanymi) . Pierwszym jesteś Ty @dzihados ,a ostatnim póki co Dreacreator ? :cool:
 
Last edited:
@dzihados @defthomas

Ludzi narzekajo na rozpierdziel między postami w wersji na kompy i maja rację. Może by tak ograniczyć wyświetlanie się charakterystyki profilu (mimo wpisania więcej szczegółów w panelu edycji profilu) do kilku pozycji: data rejestracji, ilość postów, ilość lajków, punkty trofeum. A reszta danych niech sie wyświetli, jak ktoś wejdzie w profil dopiero - good idea? :)
 
@kaczka41 Wygląda na to, że modzi zmienili kiedyś nazwę tamtego tematu a adres url został stary. Przy przenosinach te opisowe fragmenty w adresie zostały wygenerowane na nowo z najnowszych nazw tematów (choć w ogóle się nie liczą, możesz wejść do tematu podając tylko numer http://cohones.mmarocks.pl/threads/17957/ ), więc ręcznie czy automatycznie nie wszystko uda się tak znaleźć.
 
Więc pierwsze życzenie już mam, dajcie jakieś skórki bo w odróżnieniu od starego forum źle mi się tu jakoś to przegląda na dużym monitorze. Biały kolor z lekka drażni jako tło. Na telefonie przeglądanie w miare wg mnie sprawne (nikogo nie ignorowałem). Resztę obczajam, z wyszukiwarki np. jeszcze nie korzystałem (wszystko wiem gdzie jest : D. Narazie spoko to funkcjonuję jako całość, mam nadzieję że spamu mi do poczty zwielokrotniona ilość nie najdzie przez wykradnięcie danych : D
 
Back
Top