Komiksy!

@spa @Drzewo
Hugo pierwsze widzę, ale już po okładce widzę, że będzie ok.
okladka-600.jpg


Tylko na razie zrobie przerwę, na Thorgala trochę poszło :) (własnie dokupiłem drugą połowę)
Hugo właśnie kupiłem. W empiku, twarda oprawa, wydanie zbiorcze, cena chyba 80 PLN.
 
Last edited:
Przecież masz w większości sklepów za 40 zł (tantis, nieprzeczytane, a nawet w empiku). Nie wydaje mi się by cena miała zejść jeszcze niżej. Swoją drogą podobnie jak Niezwyciężony, Lema rysunki robią robotę.
Polecisz coś jeszcze z ~hard sf?
Lem Niezwyciężony (no ceny na alledrogo hulają w okolicy 150zł!), Diuna - to konieczeność. Już mi kursor myszki na tym drga.

Warto iść w serię Aliens?
 
Polecisz coś jeszcze z ~hard sf?
Lem Niezwyciężony (no ceny na alledrogo hulają w okolicy 150zł!), Diuna - to konieczeność. Już mi kursor myszki na tym drga.

Warto iść w serię Aliens?
Wieczna wojna, Universal War, incal, kasta metabaronów, technokapłani.
Seria aliens jest bardzo nie równa,

Hard sci fi zdecydowanie bardziej wolę książki :)
 
Wieczna wojna, Universal War, incal, kasta metabaronów, technokapłani.
Seria aliens jest bardzo nie równa,

Hard sci fi zdecydowanie bardziej wolę książki :)
oooo, o to chodziło! Już widzę że wypasy.

Ja za bardzo komiksów nie znam, a chcę córki powoli w SF wciągąć, niech na półce stoją, w końcu wezmą.
 
oooo, o to chodziło! Już widzę że wypasy.

Ja za bardzo komiksów nie znam, a chcę córki powoli w SF wciągąć, niech na półce stoją, w końcu wezmą.
Jeśli chodzi o sci fi to przy komiksach jest różnie, znajdą się wyjątkowe perły(wspomniane wyżej) i nawet fajne serie jak Lazarus czy Valerian ale mam wrażenie, że jest tego ogólnie mało w porównaniu z książkami. Wieczna wojna książka jak i komiks to jest top sci fi, więc zaczął bym od tego.
 
Seria "W poszukiwaniu ptaka" czasu moim dziewczynom nie podeszla. Młócą Thorgale, KiK i Tytusy, do Yansa czasem zajrzą. A więc luknąć jeszcze na serie Valerian i Lazarus, thx!

W drodze: Diuna, Niezwyciezony, Wieczna Wojna, Wolverine: czerń, biel i krew i Czekajac na Hemingwaya XD.
 
Sam w czasie lockdownów odkurzyłem swoje Thorgale ( ach zapachu papieru :) Teraz na nowo odkrywam Moebiusa...
Dla dzieciaków mogę polecić komiksy Tadeusza Baranowskiego (chociaż ma też takie dla dorosłych)
 
Wolverine: czerń, biel i krew: bardzo nierówny, kilka fajnych opowieści, kilka takich sobie. Kreska i kolory na plus (różni rysownicy więc,można popatrzyć na różne style. Czyta się lekko, superbohatersko.
Niezwyciezony: wciągnąłem na raz, mhmmm, dobrze sobie Lema przypomnieć (styl narreacji utrzymany). Ciekawa kreska, kolorystyka. Naprawdę dziwię się że tego nie mieli holywood, tu jest pełno hard-sf ale też i akcji, "wybuchów".
Wieczna Wojna: polecam, choć to ewidentnie najcięższa pozycja, dla bardziej dojrzałego czytelnika, dobrze ukazany wojenny bezsens, chaos i mielonka.

Przede mną: Diuna.
 
Pewnie bardziej by pasowało napisać w temacie o filmach ale pewnie tutaj jest więcej fanów Moebiusa i Jodorowsky'ego.
Incal - jeden z najbardziej odjechanych komiksów sci fi doczeka się ekranizacji
Jeśli ktoś nie czytał to polecam serdecznie

 
Zna ktoś wydawnictwo Labrum?

Myślę nad Conanem (Pierre Alary, Anthony Jean, Ronan Toulhoat) - warto?

Czy jednak inny wydawca?

Albo klasycznie - ksiazki?

@andrzej_t.
Czy ty czasem nie jestes fanem Conana?
 
Zna ktoś wydawnictwo Labrum?

Myślę nad Conanem (Pierre Alary, Anthony Jean, Ronan Toulhoat) - warto?

Czy jednak inny wydawca?

Albo klasycznie - ksiazki?

@andrzej_t.
Czy ty czasem nie jestes fanem Conana?
Przyznam, że kiedyś byłem, czytałem nawet i mam jedną starą książkę, ale później inne rzeczy mi zajęły głowę i na Conana zawsze brakło czasu. Od jakiegoś czasu myślę nad tym, choć i tak mam teraz kilka pozycji (w tym całe sagi) w kolejce, ale myślę nad książką, kiedyś widziałem chyba takie nowe wydanie, zbiór iluś tam powieści.
 
Przyznam, że kiedyś byłem, czytałem nawet i mam jedną starą książkę, ale później inne rzeczy mi zajęły głowę i na Conana zawsze brakło czasu. Od jakiegoś czasu myślę nad tym, choć i tak mam teraz kilka pozycji (w tym całe sagi) w kolejce, ale myślę nad książką, kiedyś widziałem chyba takie nowe wydanie, zbiór iluś tam powieści.
Polecasz konkretne przekłady? Wydawnictwo?

A pamietacie "Thorgala" ?
Jakie to było złoto
:antonio:
Przeryj Pan wątek od początku :)
 
Ostatnio skompletowalem calego Hellboya(razem z BBPO). Polecam jak ktos nie czytal.

Y - ostatni z mezczyzn jak ktos nie czytal i seria lanfeust z troy. tez super.
 
Last edited:
Back
Top