Kącik hip-hopowy. #rapsy

TO DLA WSZYSTKICH MOICH OWIEC.

comment_wCIFlBMWSTvjdYsgyqpRWN1J7HlWHIXq.jpg
 
@Młody Maradona @Instinct #EminemKILLSHOT
Siemano, odgrzewam kotleta :) nie miałem czasu się do tej pory rozpisać.

Zaznaczam, że jestem amatorem, nie znam się tak jak Wy, ale muszę tu stanąć w jego obronie :D

Jak dla mnie rozjebał MGK'a 10:8, zmiażdżył go... jest jakiś niedosyt mały ... ale to było wystarczające. Samo przetłumaczenie tekstu mało daje, bo jeszcze do tego dochodzi poprawna interpretacja niekiedy tej jego gry słów i zrozumienia o co mu chodzi ... jest tego sporo na youtubie. Właśnie u niego mi się to podoba że nie będzie nawijał tylko ''ssij fiuta", "jestes frajerem", "twoja stara kurwa", ale potrafi dojebac na poziomie.

Jak dla mnie beat MGK'a o niebo lepszy, ema chujowy ... nie podoba mi się kompletnie ... może to celowy zabieg by w konfrontacji z rap devilem pokazać, że jemu nie potrzebny jest dobry beat by go rozjebać ... a lirycznie go rozjebał jak gnój po polu.

Pomijając te proste pociski typu:
"you'd look up to me, and for the record
You would suck a dick to fuckin' be me for a second"

Jest kilka wg mnie na prawdę dobrych:

"Stan, Stan, son, listen, man, dad isn't mad
But how you gonna name yourself after a damn gun and have a man bun?"

"So before you die let's see who can out-petty who
With your corny lines (Slim, you're old)
Ow, Kelly, ooh, but I'm 45 and I'm still outselling you"

"It's funny, but so true
I'd rather be 80-year-old me than 20-year-old you"

"Got more fans than you in your own city, lil' kiddy
Go play, feel like I'm babysitting Lil Tay"

"My biggest flops are your greatest hits"

"It's your moment, this is it
As big as you're gonna get, so enjoy it
Had to give you a career to destroy it"

i wisienka na koniec
"But Kells, the day you put out a hit's the day Diddy admits
That he put the hit out that got Pac killed, ah"

Słucham go od gówniarza, od slim shady LP, fakt jego ostatnie albumy ... mówiąc delikatnie mi się nie podobają ... ale killshot - jak dla mnie - to taka mała perełka, można dobrze pośmiać, kamikaze też dobry album.
 
160 mln wyświetleń, 4 mln lajków :travolta:
bo są popularni, to proste
eminem to artysta popowy z jednym z największych fanbejsów i wśród murzynów i wśród białych i młodych i starych
a mgk to idol nastolatek
dlatego też zbierają dużo propsów nawet jak wypuszcza najgorszą popeline
ale obiektywnie oba te numery były strasznie marne, dobry diss to Story of Adidon a nie to pierdolenie o szopenie białasów
płyta eminema też była marna i liczby tego nie zmieniają
typ se ewidentnie powinien dać spokój bo nie umie zrobić dobrego albumu od 15 lat
 
Last edited:
chodzi mi głównie o jego "medialność" która jest zerowa w porównaniu do innych graczy UK siedzi gdzieś tam w swoich 4 ścianach i nagrywa.
zupełnie tak nie jest
w UK mocniejszymi od niego nazwiskami aktualnie są tylko Stormzy i Skepta i to dlatego tylko że po prostu bardziej nawiązują do Stanów i działają tam

sam "beef" między Wileyem a Dizzeem trwa chyba od 2004, od akcji z nożami i wcześniej kłótni o hajs wewnątrz Roll Deep
a teraz Wiley jest wkurwiony na Skepte że ten jest hipokrytą bo rzucał wersy w Rascala przez ostatnie pare lat a teraz się zachowują jakby nigdy nic, no i że z nim nagrywa

For all fans who dont understand. Here's a summary: wiley & diz dont get on,diz sly dissed wiley on features, skeppy did a tune with diz,skep thinks he not talking to wiley but wiley not talking to him,diz did a tune with frisco, puts insta pic up.fris denies being happy about it
Diz flipped a table at jammer or summin on those lines, diz has told everyone not to work with wiley 'here is some £ dont work with wiley', diz is infiltrating BBK to p*ss off wiley, diz is supposed to be the enemy but MC's want diz's clout. All pagan moves.
Let's not forget this verse from skep: 'fix up look sharp up when i enter, and talk respect when you discuss me, some of these MC's disgust me, real talk you aint the best MC in the country' gee..wonder who that is about..?
And: 'so you had a good solo career, had a few big songs over the years, back then you was a real top boy, but right now fam nobody cares'.. hope everyone can see the irony in this given skep and diz on a tune together...
 
zupełnie tak nie jest
w UK mocniejszymi od niego nazwiskami aktualnie są tylko Stormzy i Skepta i to dlatego tylko że po prostu bardziej nawiązują do Stanów i działają tam

sam "beef" między Wileyem a Dizzeem trwa chyba od 2004, od akcji z nożami i wcześniej kłótni o hajs wewnątrz Roll Deep
a teraz Wiley jest wkurwiony na Skepte że ten jest hipokrytą bo rzucał wersy w Rascala przez ostatnie pare lat a teraz się zachowują jakby nigdy nic, no i że z nim nagrywa

For all fans who dont understand. Here's a summary: wiley & diz dont get on,diz sly dissed wiley on features, skeppy did a tune with diz,skep thinks he not talking to wiley but wiley not talking to him,diz did a tune with frisco, puts insta pic up.fris denies being happy about it
Diz flipped a table at jammer or summin on those lines, diz has told everyone not to work with wiley 'here is some £ dont work with wiley', diz is infiltrating BBK to p*ss off wiley, diz is supposed to be the enemy but MC's want diz's clout. All pagan moves.
Let's not forget this verse from skep: 'fix up look sharp up when i enter, and talk respect when you discuss me, some of these MC's disgust me, real talk you aint the best MC in the country' gee..wonder who that is about..?
And: 'so you had a good solo career, had a few big songs over the years, back then you was a real top boy, but right now fam nobody cares'.. hope everyone can see the irony in this given skep and diz on a tune together...
dobra czarnuchu bo cie postrzele :cool:
 
Wiley mógłby być największy, ale on się zachowuje jak dzieciak
jak ktoś tylko powie 1 słowo nie tak na twitterze czy insta do niego to go blokuje, zapowiada 50 projektów które nie wychodzą itd itp
no i zamiast robić swoje jak na Godfatherze który jest fantastycznym albumem to zaraz potem wypuszcza 2 część gdzie połowa numerów jest zniszczona chujowymi refrenami
 
Wiley mógłby być największy, ale on się zachowuje jak dzieciak
jak ktoś tylko powie 1 słowo nie tak na twitterze czy insta do niego to go blokuje, zapowiada 50 projektów które nie wychodzą itd itp
no i zamiast robić swoje jak na Godfatherze który jest fantastycznym albumem to zaraz potem wypuszcza 2 część gdzie połowa numerów jest zniszczona chujowymi refrenami
nie wiem ja to jestem fanboyem skepty chyba tak szczerze powiedziawszy uwazam ze skepta jest nie do rozjebania przez kogokolwiek w uk moze sie myle xD czas pokaze.
 
nie wiem ja to jestem fanboyem skepty chyba tak szczerze powiedziawszy uwazam ze skepta jest nie do rozjebania przez kogokolwiek w uk moze sie myle xD czas pokaze.
ja Skepte bardzo lubie, ale skillowo czysto jest troche gości lepszych od niego jak np właśnie Wiley czy jego brat Jme (z tych "mainstreamowych") no i w UK też masa podziemnych gości jest kozaków
Skepta się spierdolił mocno od kiedy zaczął więcej w Stanach siedzieć, stał się bardzo nudny i schematyczny imo (jakoś po 2017 kiedy dał fale super featów to potem już w kratke było)
 
ja Skepte bardzo lubie, ale skillowo czysto jest troche gości lepszych od niego jak np właśnie Wiley czy jego brat Jme (z tych "mainstreamowych") no i w UK też masa podziemnych gości jest kozaków
Skepta się spierdolił mocno od kiedy zaczął więcej w Stanach siedzieć, stał się bardzo nudny i schematyczny imo (jakoś po 2017 kiedy dał fale super featów to potem już w kratke było)
a to akurat racja ze te stany go zmienily na gorsze, wczesniej co jeszcze sie nie trzymal z nikim lepsze numery wypuszczal i siedzial caly czas w uk
 
Back
Top