1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Jakub Mauricz - król dietetyki ;-)

Discussion in 'Suplementacja i Odżywianie' started by Karateka@, Jun 16, 2015.

1. Huncwot

Huncwot Jungle Fight
    Light Heavyweight

Komentarze:
    395
    Zdobyte Lajki:
    367
    Punkty:
    140
    Kluczowe zdanie to: "In the case of NCGS, there may be something else in food to which some people are sensitive. Or, diet may not be the answer at all."
    Autor badania z 2013 bodajże w 2011 przeprowadził i opublikował badanie, z którego wynikało, że gluten to ZUO. Po dwóch latach dokonał precyzyjniejszych badań, z których wynikło, że nie gluten a FODMAPs. To co tu wklejasz nie bierze tego pod uwagę. A jest to o tyle istotne, że taka dieta jest mniej restrykcja, mniej uciążliwa od gluten-free.
    Piszesz, że "co rok ewentualny % osob, ktore moga miec NCGS sie zwieksza" - ale zdajesz sobie sprawę, że objawy NCGS mogą być równie dobrze wywoływane przez lęki? Im większa paranoja (pozdro Mauricz), tym więcej osób widzi coś, czego nie ma, jest to zupełnie normalne i oczekiwane, jesteśmy irracjonalnymi zwierzakami. Twierdzenie, że nowsze badanie jest lepsze to błąd poznawczy, ale proszę bardzo, lipiec 2016 i okazuje się, że hipnoterapia działa tak skutecznie jak dieta w przypadku IBS: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27397586

EOT, szkoda czasu, i tak wszyscy umrzemy.

Saenchai likes this.
  2. kokaina

kokaina Maximum FC
    Super Heavyweight

Komentarze:
    1,795
    Zdobyte Lajki:
    967
    Punkty:
    1,790
    Moga byc przez leki, moga byc przez placebo, moga byc przez x subtancji w pokarmie plus nalezy to pomnozyc przez kazdy organizm z jego problemami. Dlatego tymbardziej nalezy wszystko brac przez pryzmat siebie, a nie innych ludzi czy badan (ale tak jak pisalem, a nie odniosles sie do tego, ze setki badan w osatnich latach, ktore byly pewniakami zostaly nagle obalone w samej kwestii odzywiania).

Ja pisze bo widze zmiany u siebie. U mnie odrzucenie glutenu czy tez ograniczenia bo zdarzy mi sie cos podjesc jak np. raz na jakis czas burgera w bulce spowodowalo kolosalna zmiane rekompozycji ciala. Moja narzeczona remisja hashimoto (mam wyniki hormonow). Moja 60 letnia mama, ktora gluten przyjmowla tylko w chlebie i makaronie po zamianie chleba na wlasny z gryki i zamiany makaronu na jaglany/ryzowy schudla 8 kg w pare miesiecy i czuje sie znaaacznie lepiej, a to tylko dwa proste myki.

prowoj and Norb1 like this.
  3. szczapano87

szczapano87 Jungle Fight
    Bantamweight

Komentarze:
    217
    Zdobyte Lajki:
    8
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    Stawiam kilka pytań do kolejnego Podcastu ;):

1. Mauricz, a triathlon-specjalne żywienie, czy prowadzi kogoś i jakie sukcesy ?
    2. Co z żołądkami, sercami drobiowymi, można wcinać do woli ?
    3. Co ze ścięgnami i chrząstkami ?
    4. Świński mózg :dance:

4. kokaina

kokaina Maximum FC
    Super Heavyweight

Komentarze:
    1,795
    Zdobyte Lajki:
    967
    Punkty:
    1,790
  5. KalasznikowMac

KalasznikowMac PRIDE FC
    Lightweight

Komentarze:
    6,240
    Zdobyte Lajki:
    8,214
    Punkty:
    290
    Panowie, mam powoli dość nudnych omletów z rana czy jajecznicy. Macie jakis przepis na shake sniadaniowy, szybki, łatwy, przed treningiem, a zarazem na śniadanko

6. xunf

xunf Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    2
    Zdobyte Lajki:
    4
    Punkty:
    40

Powtorze - Mauricz, Wierzbicka, Białowąs itd to z jednej strony deitetycy, a z drugiej biznesmeni. Mąka i sól to juz przebrzmiale "gwiazdy" wiec musieli znalezc nowego wroga zeby wybic sie z tlumu - padlo na gluten. To jest teraz na fali, wszystko nagle jest bezglutenowe, nawet platki sniadaniowe Nesqucik :D

Wiec dietetycy-biznesmeni na glutenowym szalenstwie zarabiaja nie mala kase, a fakty kazdy wyciaga swoje. Kolega z linku ktory podalem na przyklad doszukal sie informacji ze zaledwie 8% populacji moze miec problem z glutenem, a cos takiego jak nieszczelne jelito nie istnieje.

Bo tu chodzi o 'autorytet' - jak medialny Mauricz powie, ze jest tak i tak to wiadomo ze 99,9% zwyklych Kowalskich nie rzuci sie na poszukiwania artykulow naukowych, tylko mu uwierzy. To proste.

dizel77, Grubas and skunx like this.
  7. skunx

skunx Bellator
    Light Heavyweight

Komentarze:
    4,640
    Zdobyte Lajki:
    4,883
    Punkty:
    1,190
    Szarak wstąpił na forum i w pierwszym poście znieważył króla.
    A tak serio spoko film i ciekawy kanał odkryłeś dla mnie kolego przy okazji. Odstawiłem gluten ale nie cały czyli tak z 70 % tego co jadłem w ten sposób zachowałem tzw zdrowy rozsądek i lekko schudłem bo wiadomo że kanapka z wafla ryżowego vs z buły to - 120 niepotrzebnych gównianych kcal ( co z glutenem ma niewiele wspólnego akurat)
    Zgadzam się że najgorzej to uwierzyć autorytetowi bo można się wjebać w pułapkę bezkrytycyzmu. Aczkolwiek i tak wydaje mi się że Mauricz jest bardziej ogarnięty niż dietetyk od kury z ryżem czy lekarz z przychodni rejonowej, który nie ma pojęcia o niczym i służy tylko do przybijania pieczątek na receptach.
    W necie jest filmik gdzie gdzie chłopaki z barbell brothers polecają odstawić cały gluten i przejść na paleo. w kolejnym odwiedzają jakiś bar i do goloneczki czy innego mięsiwa jeden z nich bierze ... kaizerke. Zapomniał się po prostu biedaczyna. Ale i tak jest na koksie więc wnioski wyciągnięte

8. kokaina

kokaina Maximum FC
    Super Heavyweight

Komentarze:
    1,795
    Zdobyte Lajki:
    967
    Punkty:
    1,790
    Platki sniadaniowe zawsze byly bezglutenowe bo byly na kukurydzy. Takze pierwszy slepy strzal. Kolega z linka podal przyklad 8% populacji, ale gdybys poswiecil chociaz 5 min na przeczytanie czegokolwiek z tego tematu to 5 postow wyzej masz link do badan z 2016 gdzie naukowcy podaja liczbe do 30%.

Moj post wyzej masz 150 badan/wynikow naukowych o glutenie od tej zlej strony, a wogole to rozpierdala mnie tok myslenia typu "jak mauricz powie to kazdy mu wierzy bo jest autorytetem" ale z drugiej strony jak jakis NoNameJanek wrzuci filmik na youtube to ma powazanie i jest zielone swiatlo na opierdolenie 10 bulek na kolacje :D Ze skrajnosci w skrajnosc.

Ostatnia rzecz. Wierzbicka, Bialowas czy Mauricz maja szerokie grono sportowcow, ktorzy osiagaja sukscesy. Jak wrzucacie jakis NoName'ow to pokazcie mi prosze z kim te anonimy wspolpracuja i jakie oni osiagaja rezultaty. Bo jak narazie to grono szarakow bez sukcesow wrzuca swoje teorie, ale nie ma zadnej bazy klientow na ktorych sprawdza "swoje" teorie zywieniowe.

cRe likes this.
  9. xunf

xunf Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    2
    Zdobyte Lajki:
    4
    Punkty:
    40
    Bo wszystko rozbija sie o wojne artykuly naukowe vs artykuly naukowe. Undra znalazl 150 na poparcie tez proponowanych przez dietetykow "new age" w Polsce ktorych wymienilem. A kolega z mojego filmiku wszystko co mowi tez robi to na podstawie artykulow naukowych (jest doktorem chemii, ma do nich staly dostep, jesli robiles jakies studia to wiesz ze to proste i konieczne :)). I co? Kazdy ma swoje i w dodatku sobie przecza...

Wierzbica, Bialowas i Mauricz maja grono sportowcow, ktorzy osiagaja sukcesy - to prawda. Na swiecie jeszcze wieksze grono sportowcow odnosi jeszcze wieksze sukcesy, a nie sa ich podopiecznymi, wiec to zaden argument imo!

dizel77 likes this.
  10. kokaina

kokaina Maximum FC
    Super Heavyweight

Komentarze:
    1,795
    Zdobyte Lajki:
    967
    Punkty:
    1,790
    Doktorem nie jest tylko sie doktoryzuje z tego co pisal ktos w komentarzach. Po drugie ten post Undry zostal pod jego filmikiem wlejony kilka razy i jestem pewien na 100%, ze sie do tego nie odniesie. Po trzecie serio lepiej wierzyc typowi po chemii niz osobom, ktore pol zycia siedzie w odzywaniu? Po czwarte ten kolezka jest znawca wszystkiego sadzac po jego kanalu - jak ktos jest od wszystkiego to jest do niczego. Po piate mowil tylko o celiakii, a nie uwzglednil chorob autoimmonoglicznych co moim zdaniem calkowicie pokazuje jego brak wiedzy w temacie. Po szoste juz nawet nie chodzi o Undre, kolega wyzej poprosil o jakies badania z pubmed, po wpisaniu gluten na 1 stronie sa 3 artykuly swiezutkie gdzie pojawia sie liczba do 30% (osob ktore negatywne czuja) wiec ten ten kolezka wytrzasnal 8%?

Jeszcze wieksze grono sportowcow, ktore nie jest ich podopiecznymi nie wrzuca filmikow ze swoimi teoriami, dlatego to jednak jest kontrargument.Mowimy tylko o tych dwoch grupach ludzi, a nie ogole ludzkosci (bo w taki sposob to kazdy argument jest z dupy). Kazdy zawsze patrzy na referencje, a ten typek w temacie odzywiania ich nie ma.

Jakbys szedl pod skalpel to wybralbys chiruga, ktory ma 1000 operacji za soba czy typka po chemii, ktory akurat by wrzucil filmik na youtube, ze chirurdzy w polsce sa do dupy bo wedlug interpretacji jego statystyk tak wychodzi?

magik and rash like this.
  11. Karateka@

Karateka@ KSW
    Featherweight

Komentarze:
    5,008
    Zdobyte Lajki:
    1,025
    Punkty:
    790
    Mauricz debunked

12. kokaina

kokaina Maximum FC
    Super Heavyweight

Komentarze:
    1,795
    Zdobyte Lajki:
    967
    Punkty:
    1,790
    Bylo w tym temacie, jakbys poswiecil chociaz 5 min na przejechanie jednej strony w tyl to bys wiedzial, ze miedzy innymi o tym filmie rozmawialismy. Pokolenie CTRL+C + CTRL+V ogarnijcie sie.

13. Karateka@

Karateka@ KSW
    Featherweight

Komentarze:
    5,008
    Zdobyte Lajki:
    1,025
    Punkty:
    790
    Dodalem swoj komentarz. Nie tworz offtopow.

14. Saenchai

Saenchai Moderator Cohones

Komentarze:
    2,738
    Zdobyte Lajki:
    761
    Punkty:
    1,190
    Wolek and Hightower like this.
  15. Fresh

Fresh UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,120
    Zdobyte Lajki:
    4,187
    Punkty:
    1,190
    znowu nam Mauricza krytykują

Grubas and blam like this.
  16. wolftime

wolftime Brutaal
    Featherweight

Komentarze:
    477
    Zdobyte Lajki:
    216
    Punkty:
    140
    A nie można po prostu słuchać rad , sprawdzić na sobie i jeśli działa to z tego korzystać ? Ja osobiście próbowałem całkiem bez glutenu , próbowałem ograniczać i rzeczywiście jak ograniczałem to się czułem lepiej. Teraz wpierdalam dla sprawdzenia sporo produktów z pszenica i przytyłem i się czuje gorzej. Testowałem na sobie wiele rodzajów diet i większość powinno się zakazać, bo są mega chujowe, ale jak dla mnie najlepiej się spisywało IF z ograniczeniem glutenu w sumie to ogólnie produktów macznych, nie wiem jak ma się do tego moja niedoczynność tarczycy. Prosiłem tu o wrzucenie artykułu z body challenge n.t niedoczynności ale się nie doczekałem. Także próbujcie,testujcie bo zarówno badania naukowe są przeklamane( sponsoring) jak i dietetycy i pseudo dietetycy gadają różne rzeczy żeby zarobić.

17. Saenchai

Komentarze:
    2,738
    Zdobyte Lajki:
    761
    Punkty:
    1,190
    IF to nie jest dieta.

18. wolftime

wolftime Brutaal
    Featherweight

Komentarze:
    477
    Zdobyte Lajki:
    216
    Punkty:
    140
    Model żywieniowy, wiadomo.

19. Wolek

Wolek Maximum FC
    Bantamweight

Komentarze:
    1,444
    Zdobyte Lajki:
    504
    Punkty:
    490
    Ja tam Donaja szanuje. Mądrze gada. A na podejściu Mauriczowskim się przejechałem, więc już troszkę z większą rezerwą do tego podchodzę.

20. Saenchai

Komentarze:
    2,738
    Zdobyte Lajki:
    761
    Punkty:
    1,190
    Ja mam jedno zasadnicze zastrzezenie do podejscia prezentowanego przez Mauricza. Nie spotkalem sie z tym, zeby akcentowal on kiedykolwiek (jesli tak, to uznajmy, ze ta wiadomosc nie zostala napisana) bilansu energetycznego. Pozniej czyta jeden z drugim o jedzeniu jaj sadzonych na boczku lub smazonych na smalcu czy masle klarowanym, tlustych miesach i rybach, slina mu cieknie, a po 6 tyg takiej diety zdziwienie, ze jak byl tlusty tak jest tlusty- niczym ten boczek przez niego palaszowany. Piramida zywieniowa niestety nie zaczyna sie od produktow bezglutenowych, nieprzetworzonych, bez dodatkow cukru itd. U podstaw tej piramidy zawsze bedzie bilans kaloryczny. Rozumiem, ze wymyslanie coraz to nowych systemow zywienia to jest dobry sposob na zarabianie, ale coz, prawa termodynamiki.

Karateka@, Tjo and wolftime like this.

Share This Page