IT, programowanie, bazy danych, ciekawostki

W koncu schodze z 12000RPM w robocie, dzisiaj puscilem sobie w tle, polecam kazdemu, w szczegolnosci zainteresowanym programowaniu urzadzen mobilnych ORAZ fanom JavaScriptu. W tym odcinku omawiany jest Native Script, ktory pozwala jednym kodem stworzyc aplikacje natywne na rozne wersje urzadzen mobilnych)
http://www.programmingthrowdown.com/2016/11/episode-60-javascript-for-mobile.html
Jeszcze do JavaScriptu nie doszedłem (już niedługo), ale wygląda bardzo obiecująco ten cały Native. Niszowe rozwiązanie mam wrażenie. Kurde mam kupę roboty na swoim bootcampie, ale muszę się zagłębić w ten temat. Próbowałeś już?
 
giphy.gif
 
Powstaje bardzo ciekawa przeglądarka Opera Neon. Jak dla mnie rewolucja na rynku przeglądarek. Karty wyglądają jak ikonki aplikacji, a wszystko dzieje tak jakby na pulpicie(tak, to jest moja tapeta w tle). Brakuje oczywiście dodatków, ale jest dużo fajnych rozwiązań od Opery.

neon.jpg
 
Powstaje bardzo ciekawa przeglądarka Opera Neon. Jak dla mnie rewolucja na rynku przeglądarek. Karty wyglądają jak ikonki aplikacji, a wszystko dzieje tak jakby na pulpicie(tak, to jest moja tapeta w tle). Brakuje oczywiście dodatków, ale jest dużo fajnych rozwiązań od Opery.

View attachment 5594
Cos chyba jak Maxthon Nitro. Musze przetestowac.
 
Edit
Fajna przejrzysta. Prezent na dzień babci i dziadka jak znalazł.
Właśnie o to mi chodzi i mam nadzieję, że nie porzucą tego projektu i nie będzie tylko "testerem" dla zwykłej Opery. Bardzo podoba mi się integracja z pulpitem(częściowa), bo to zwiastuje jeszcze większą mobilność. Być może stworzą coś w rodzaju androidowej wyszukiwarki prosto z pulpitu, czyli zamiast klikać najpierw na przeglądarkę, czekać aż się załaduje to od razu wpisuję w pasek to co chcę. Ja wiem, że takie coś podobnego już jest w Windowsach, ale nie aż tak zaawansowane. Trzymanie kart bezpośrednio jako ikonki też mi się podoba i wiem, że można sobie porobić skróty do stron na pulpicie, ale nie jest to, aż tak wygodne i tak przejrzyste. Tylko te rozszerzenia...
 
Dobry mordeczki! Chciałem się tylko pochwalić, że mój cel pt. "przebranżowić się i pracować jako programista" został osiągnięty i opuszczam swój korpo-kurwidołek i od 1 marca zaczynam robotę jako junior :sos: Teraz to się dopiero zacznie :dance:
 
Nie za bardzo wiem jak ten temat ugryźć. Jest gdzieś czytelna lista stron, do których hasła mogły wyciec?
Czytelna lista przy ponad 5mln stron? Nie ma bata. Tu masz strony używające Cloudflare najczęściej używane, czyli najbardziej narażone(ponad 10k): https://github.com/pirate/sites-using-cloudflare

Uber nie tak dawno jak można wyczytać wymagał zmiany hasła, czyli już wiedzieli. Oczywiście nie wszystkie musiały paść ofiarą ataku(a bardziej luki). Serwis goldenline potwierdził, że u nich wszystko ok, ale kto wie.
 
Pany, ma ktoś jakieś ciekawe źródła wiedzy odnośnie SEO. Takie banały typu "twórz wartościowe treści" etc. znam. Bardziej chodzi mi o jakieś fajne "myczki", nt. pozyskiwania linków itp. Książki, video, artykuły - rodzaj nie ma znaczenia, byle była wartościowa wiedza.
 
Jaki CMS najlepszy pod sklep internetowy?
Zależy od wielu rzeczy. Jak jakieś podstawy i niewielka ilość produktów, transakcji to jakiś darmowy. Tu jest rozpiska http://informatykawfirmie.pl/system...-darmowych-systemow-dla-sklepow-internetowych, bawiłem się z WooCommerce i Prestashop i spełniały swoją rolę dla podstawowego działania. Mnie najbardziej zależało na integracji z Wordpressem, bo dla mnie jako człowieka, który nie jest mistrzem kodu to wielki plus.
 
Dziś wychodzi Creators Update dla Windows 10. Pamiętajcie, żeby chociaż zrobić punkt przywracania systemu, bo to gruba aktualizacja. Będzie udostępniana falowo więc niekoniecznie wszystkie kompy załapią się już dziś. U mnie trwa aktualizacja, napiszę jak tam będzie działać :)
 
Dziś wychodzi Creators Update dla Windows 10. Pamiętajcie, żeby chociaż zrobić punkt przywracania systemu, bo to gruba aktualizacja. Będzie udostępniana falowo więc niekoniecznie wszystkie kompy załapią się już dziś. U mnie trwa aktualizacja, napiszę jak tam będzie działać :)
Albo nie napiszesz :)
 
Był mały stres jak się ekran nie pokazywał przez dłuższy czas, ale okazało się, że system przełączył się na TV, który też mam podpięty pod kompa.

Aktualizacja pobrała się wczoraj etapami, było też przygotowanie do aktualizacji, czyli głównie o prywatności itp. Pobieranie trwało dość długo, aktualizację da się odłożyć. Sama aktualizacja od początku ponownych uruchomień(a jest ich kilka) trwała ok. 35-45min(dysk SSD, i5 4590). Jak zwykle w takiej sytuacji utworzył się folder windows.old, czyli w razie problemów mamy czas na przywrócenie systemu sprzed aktualizacji(zdaje się, że ten czas jest krótszy), nieco pewniejsze od przywracania zwykłego z puntku, ale wymaga poprawnie przeprowadzonego procesu aktualizacji w przeciwieństwie do punktu, z którego można gdzieś awaryjnie odpalić. Dużo zmian jest w Edge, ale moim zdaniem bardziej nadają się właśnie do użytkowników, którzy PC używają do pracy, czy też tego tworzenia właśnie. Nieco uśmiechu wywołała u mnie funkcja liczenia w pasku adresu Edge, czyli jak damy 5x+8=23 to Edge podpowie, że X to 3 :) Co ciekawe działa mi to jedynie po zaznaczeniu "english" w ustawieniach Edge, czyli typowe.

Tryb gry przetestuję, ale testy pokazują, że więcej szkodzi niż poprawia. Tak z tego co jeszcze zaobserwowałem to system rzeczywiście poprawił się, ale dla ludzi, którzy będą na nim tworzyć(pracować) z różnymi urządzeniami, wskaźnikami, tabletami graficznymi itp. Zwykły użytkownik dostał powiedzmy poprawę bezpieczeństwa, możliwość odłożenia aktualizacji, więcej ustawień prywatności, które i tak biorą co chcą :)
 
W Windows Store pojawią się/pojawiły się iTunes, Apple Music oraz.... Ubuntu, Fedora, SUSE Linux. W Visual Studio dzięki Xamarin Live Player będzie można tworzyć aplikacje na iOS, a sam Visual Studio będzie dostępny dla MacOS. Będzie ogólnie duża integracja z Androidem i iOS.

Zaprezentowano także kilka informacji o Fall Update i projekcie nowego wyglądu Windowsa


Dzieje się, informacje napływają z konferencji MSBuild.
Warto dodać, że nowy "chmurkowy" Windows 10 od teraz to Windows S.
 
Back
Top