1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Hu hu ha nasza zima zla - Sporty Zimowe

Discussion in 'Cohones' started by Dzihados, Nov 11, 2015.

1. respect

respect UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,592
    Zdobyte Lajki:
    24,209
    Punkty:
    1,190
    Obecnie jestem w Londynie na kilka tygodni także lipa.

Co do rozgrzewki to m.in. Przysiady. Ja kompletnie nie wiem jak te wszystkie ćwiczenia się nazywają wiec ciężko mi wytłumaczyć. Ale nie tylko nogi są ważne. Ręce i karczycho też warto rozgrzać.

Filmik pierwszy lepszy z brzegu. Ja mam podobny zestaw ćwiczeń. Mniej więcej na tym możesz się opierać.

Dzihados likes this.
  2. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    10,743
    Zdobyte Lajki:
    8,076
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    https://www.youtube.com/watch?v=ANPsHKpti48
    Miasto:
    Września to stolica, reszta okolica!
    Home Page:
    @respect
    W Londynie sniegu raczej nie bedzie, fakt... Z Dublina ludziska lataja we francuskie Alpy, ale pewnie tanio nie jest, pomimo biletow lotniczych za 20EUR - wszystko wynajmujesz na miejscu, wypozyczasz samochod, hotel, karnet, itp.

Dokladnie nogi, a przez plecy mialem na mysli wszystko wzdluz kregoslupa. Polukam z domu.
    Czas sie zabrac do roboty, zeby potem na stoku nie wymiekac!

3. aqua

aqua KSW
    Featherweight

Komentarze:
    4,976
    Zdobyte Lajki:
    2,421
    Punkty:
    790
    @Dzihados ja jak na razie byłem już w Wiśle coby podtrzymać tradycję ;). Stety czy nie czekam na nową kurtkę, bo stara już nie dała rady.

Co do kupna deski. Dopiero nauczysz się dobrze jezdzić jak kupisz swoją i będziesz tylko na niej jeździł. Sam wiesz, jak co chwilę wypożyczasz i jezdzisz na innej desce to cieżko za każdym razem idzie.

Dzihados likes this.
  4. allan77

allan77 KSW
    Middleweight

Komentarze:
    5,613
    Zdobyte Lajki:
    5,009
    Punkty:
    790
    U mnie elegancko, śniegu najebało a teraz ciągle na - więc się trzyma. BTW dzisiaj miałem rano za oknem -20 stopni, najzimniej w Polsce, niezbyt przyjemnie się w takich warunkach jeździ na stoku. :DC: Pod koniec marca/początek kwietnia może skoczę do Gruzji, zobaczymy jak budżet a przede wszystkim uczelnia. Gdzie lecisz z rodzinką szusować ?

Dzihados likes this.
  5. allan77

allan77 KSW
    Middleweight

Komentarze:
    5,613
    Zdobyte Lajki:
    5,009
    Punkty:
    790
    Po co komu śnieg ?

aqua, Dzihados and respect like this.
  6. respect

respect UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,592
    Zdobyte Lajki:
    24,209
    Punkty:
    1,190
    Dobry wariat. Ale ślizgi pewnie wyjebane po godzinie :D

7. allan77

allan77 KSW
    Middleweight

Komentarze:
    5,613
    Zdobyte Lajki:
    5,009
    Punkty:
    790
    Pewnie nawet szybciej. W jego przypadku jedyny problem to iść do samochodu, otworzyć bagażnik i wziąć następną parę od sponsora. :werdum:

Dzihados and respect like this.
  8. pyrazgr

pyrazgr Shark Fights
    Featherweight

Komentarze:
    1,142
    Zdobyte Lajki:
    228
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Łódź
    Dzihados likes this.
  9. lugasek

lugasek UFC
    Middleweight

Komentarze:
    13,582
    Zdobyte Lajki:
    14,296
    Punkty:
    1,790
  10. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    10,743
    Zdobyte Lajki:
    8,076
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    Robol i 3 królewny: dzień drugi.
    - przyznaję sobie medal za cierpliwość. Złoty. Albo lepiej diamentowy. Nie żebym ją miał, udało mi się znaleźć stan pomiędzy wkurzeniem a apatią, szanuje siebie za to
    - mam większe zakwasy w górnej partii, niz na udach. Z auta nosze snowboard, 4 kijki, 3 pary nart, 2xbuty dla dziewojek (na wszelki wypadek), picie, batony, zarcie, kase. No i dzisiaj mlodsza, bo wole niesc, niz isc tip topami. Spacer farmera to pikuś.

Co do Solden, to poki co sie skupiam na dzieciakach, wiec tylko niebieskie.
    Snieg mokry i ciezki, bo temperatury w dzien w okolicy 0, pod koniec dnia na niebieskich sa muldy, czerwone - tak z wyciagów - wyglądaja dużo lepiej (mniejszy ruch), wiec pewnie jutro uderze tam ze starsza. Dzisiaj naprawde juz smigala tak, ze momentami jechałem swoim maksem. Naprawde jestem dumny.

11. aqua

aqua KSW
    Featherweight

Komentarze:
    4,976
    Zdobyte Lajki:
    2,421
    Punkty:
    790
    @Dzihados i to jest właśnie coś pięknego w tym sporcie, z każdą godzina sam odczuwasz, że coraz lepiej jeździsz i pozwalasz sobie na więcej ( aż do ładnej gleby;) i nie ma lepszej nagrody niż banan na ryju po coraz lepszym zjechaniu z góry.

Co do noszenia nart itp, to jak dziewczyny chcą jeździć to muszą swój sprzet nosić ;) ( wiem łatwo powiedzieć :)

kapusta likes this.
  12. lugasek

lugasek UFC
    Middleweight

Komentarze:
    13,582
    Zdobyte Lajki:
    14,296
    Punkty:
    1,790
  13. kapusta

kapusta Legacy FC
    Lightweight

Komentarze:
    1,960
    Zdobyte Lajki:
    2,869
    Punkty:
    1,190
    Nie widziałem wczesniej tego tematu. Ja w tym roku pierwszy raz jeździłem na snowboardzie. Pierwszy dzień masakra, drugiego w polowie juz bylem bliski zmiany na narty bo ponoć jest łatwiej i wszyscy tak mi polecali. Ale najpierw poszlismy odpoczac na 2 grzane piwka a później a znaleźliśmy mało stromą górkę, gdzie za 1 zjazdem załapałem wszystko co nie wychodziło przez 1,5 dnia. Potem zjezdzanie to już była sama przyjemność. W przyszłym roku jak pojadę chcialbym się jeszcze nauczyć zjazdu z twarzą do strony stoku bo to ciężko mi szło. Mimo że jestem dobrze rozciągniety i sport uprawiam kilka razy w tygodniu to po 4 dni jazdy ledwo chodziłem, masakrycznie ponapinane mięśnie nóg. Ale zdaje mi sie ze to głównie przez technikę jazdy, tzn cały czas napięte palce do góry bo jeździłem tylko w kierunku zjazdu.
    A jeździliśmy w Zieleńcu w 2 tygodniu stycznia. Pogoda idealna od -2 do -10. Ludzi bardzo mało bo powracali sylweatrowi a jeszcze nie było ferii. Warunki na naukę idealne, nie wiedziałem że to tyle radochy. Teraz w ogole nie myslalem o jezdzie jak jechaliśmy, chciałem na początku chodzic tylko po górach. Po 2 dni sie wszystko zmieniło. Z drugiej strony troche mnie przeraża że ułamek sekundy i można się ostro połamać, mimo tego że było na prawde mało ludzi na stokach kilka złamań bylo. Ja 3 razy tez niewiele brakowało do nieszczęścia.

Dzihados likes this.
  14. aqua

aqua KSW
    Featherweight

Komentarze:
    4,976
    Zdobyte Lajki:
    2,421
    Punkty:
    790
    @kapusta to w przyszlym roku weź sobie od razu instruktora, nie ma nic fajnego w zjeżdżaniu na liścia ;)

kapusta likes this.
  15. kapusta

kapusta Legacy FC
    Lightweight

Komentarze:
    1,960
    Zdobyte Lajki:
    2,869
    Punkty:
    1,190
    Trochę frajdy jest, później polataliśmy trochę po lasach to całkiem przyjemnie. Ostatniego dnia trochę próbowałem też na krechę, ale jak się rozpędzałem za bardzo znowu wracałem do liścia, żeby wyhamować. Ale w przyszłym roku jak polecimy pomyślę nad instruktorem, miałem o tyle łatwiej że moich dwóch kolegów bardzo dobrze jeździ więc ich podpatrywałem.

16. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    10,743
    Zdobyte Lajki:
    8,076
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    Z tymi instruktorami tak jest, naprawdę warto.

U mnie jest problem, bo nigdy nie wiem kiedy będę dostępny na spokojne, są dzieciaki. A to kupa, a to siku, a to głodne, a to coś, co absolutnie nie może poczekać 30s. Żonka boi się prowadzić w nieznanych miejscach, także wszystko jest na mnie, nie mogę powiedzieć: wracaj, ja dojadę busem.

Marzy mi się wyjazd bez dzieciaków (albo tylko ze starszą) - wtedy wezmę na spokojne instruktora, bo czasowo wszystko dopne, nie tak jak teraz, że każdy poranek to splot przypadków, nie da się wyjechać na "otwarcie", powroty o losowych godzinach.

Z drugiej strony: dla młodszej wzieliśmy instruktorkę/czas na torze dla maluchów, ale okazało się to totalnym niewypałen. Laska zero podejścia do maluchów, po niemiecku szprecha, kiedy maluchowi to trzeba pokazywać, a nie gadać. Lepiej ja uczyłem córe wnosząc ja na stok (buty snowboardowe to jedna z największych przewag w stosunku do narciarzy), i pokazując, mówiac co ma robić przy zjeździe.

Taka moja refleksja: "skąpy" płaci dwa razy. Mam na myśli to, że np. w Poznaniu jest Malta Ski i spokojnie tydzien, dwa przed wyjazdem można iść na parę godzin (z instruktorem!), które zaowocują tym, że zyskamy dzień w miejscu do którego jedziemy (nie przypominamy sobie dzień dwa swojego skilla, tylko od razu w niego wskakujemy) za naprawdę nieprównywalnie mniejsze pięniądze, niż na miejscu. Dwa, że od razu rozruszamy trochę mięśnie. W jakimś sensie niskim kosztem, popołudniowym albo sobotnim czasem przedłużamy sobie "sportowy" urlop.

Dzisiaj najlepszy dzień. Nadal mało jeżdżę, tzn. nie tyle co bym mógł jako singiel. Dwójka dzieci, ucząca się żona, zawsze coś wyskakuje. Dzisiaj jednak cały dzień na stoku, trochę udało mi się skupić na swojej technice. Spokojnie zmieniam krawędzie przy średnich prędkościach, ale czasem mam taką małą zawiechę, potrzebuje sekundy dwóch, by zrobić zwrot. W ogóle nie mam gleb, które by mi czymkolwiek groziły, raczej to jakieś zachwiania na postoju, albo jakieś zagapienie i podparcie się ręką. Zdarza mi się seria kilku-kilkunastu krótkich, szybkich zmian krawędzi prawie w lini prostej, ale nie wychodzi mi to zawsze.

Z ciekawostek: pogoda jest dosyć słaba, tzn temperatura okołozerowa, no i chmury z opadami (śniegu) często ograniczają strasznie widoczność. W goglach to wszystko się zlewa. Natomiast wymusiło to na mnie jazdę na czuja, pozycja sama z siebie obniżyła mi się i nagle wybierałem muldy czy jakieś naturalne kształty terenu, które by mnie zachwiały albo zatrzymały (tzn. po trafieniu na nie na tyle bym się spiął, że bym wyhamował), albo bym je cykorowo omijał. A nagle mogłem przez to przelecieć! Zaskoczyło mnie to...

17. kapusta

kapusta Legacy FC
    Lightweight

Komentarze:
    1,960
    Zdobyte Lajki:
    2,869
    Punkty:
    1,190
    @Dzihados @respect @aqua @allan77 @lugasek
    co sądzicie? https://www.olx.pl/oferta/snowboard-buty-gratis-CID767-IDnpLmU.html#de2e09ea34 ?
    Korzystając z pogody zacząłem się rozglądać za deską na sezon, może bezpośrednio po sezonie były tańsze ale nie miałem odłożonej kasy. Szukam sprzętu niezajeżdżonego ale i nie drogiego. Przejeździłem "jeden sezon" a dokładniej 4 dni i złapałem straszną zajawkę, ale nie aż taką żeby cały sprzęt kupować nowy i porządny. Tu za 500 mam komplet. Co myślicie?
    Jeszcze odnośnie długości ta ma 150 cm a kolega wysłał mi taką grafikę:
    mam 175 wzrostu i o85 wiec powinienem według tego mieć 159-162 ale jak jeździłem deskami z wyporzyczalni to tymi trochę krótszymi jeździło mi się lepiej.

Dzihados likes this.
  18. lugasek

lugasek UFC
    Middleweight

Komentarze:
    13,582
    Zdobyte Lajki:
    14,296
    Punkty:
    1,790
    :damjan:

19. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    10,743
    Zdobyte Lajki:
    8,076
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    @kapusta
    przez chwile myslalem ze to jakas promocja czy cos, i sie napalilem :) po chwili refleksji - buty mam swoje - dopiero dojrzalem ze to olx.

Zaden ze mnie ekspert ale 150cm to bardzo krotka. Koniecznie i tak musialbys przymierzyc buty.

kapusta likes this.
  20. kapusta

kapusta Legacy FC
    Lightweight

Komentarze:
    1,960
    Zdobyte Lajki:
    2,869
    Punkty:
    1,190
    Dodałem Cię bo widziałem że coś pisałeś w temacie, po analizie teraz tylko "śnieg" jadłeś :mjsmile:

Share This Page