Gry strategiczne

Ja to pamiętam że najbardziej to chyba zagrywałem się w Dark Colony, W2, W3, AoE z dodatkiem, Setlersów 2, starcrafta, Shoguna i Rome 2 i Red Alert 2 + dodatek też. A obecnie to Europa universalis 4. Jednak jakimś wielkim graczem strategicznych pozycji nie byłem. Najwięcej to CoD2, CoD4 a teraz to CS:GO. Jednak kiedy mam ochotę bardziej przyczilować to własnie odpalam europkę i bawię się w polityka/wojskowego :p
 
Ogólnie strategie polubiłem z wiekiem pierw jako małolat to samochody i strzlanki ;p

1Hearts of Iron podbiłem cały świat Francja ostatnie państwo gra fajna ze względów historycznych i dużo możliwości rozwój technologiczny czy podbijanie innych państw a wszystko wokół toczy się jak podczas 2 WŚ.

2Twierdza Krzyżowiec wymiata lubiłem rozwijać się tak aż cała mapa była zajęta przeze mnie a na koniec zostawiałem rywali choć umiałem w ciągu chwili rozwalić rywali miałem sztuczki których mogę innych nauczyć

3Port Royal 1 gra strategiczna która polega na powiekszaniu floty statków i awansu do jakiegoś stopnia .Fajną opcją była własna kryjówka choć ciężko było ją utrzymać na początku przez brak możliwości dostarczania jej potrzebnych produktów poźniej robiąc floty umiałem czerpać na niej ogromne korzyści które nie były mi i tak potrzebne do nieczego po posiadałem same najlepsze statki .Od zakończenia gry dzielilo mnie tylko akceptowanie zgody na pełnienie funkcji gubernatora chyba ;p
Bitwy morskie były bardzo łątwe i zawsze przejmowałem staki rywala mimo że on miał 10 a ja 4

4The Settlers też fajna giera grałem jak nie miałem internetu była lekko niedopracowana ale trudno ;p

5ETS 2 gra bardziej jako symulator choć strategia również przez to że można było rozwijać flote kierowców i czerpać kasę nie musząc jeździć ;p
 
\
ktos chetny na SC2?

Jest sens grać w tę darnową wersję? Powiem Ci, że raz sciagnałem, zaczałem przechodzić wątek fabularny: bardzo przyjemne.
Pograłbym trochę w darmową wersję sieciową za jakiś czas, i zobaczył czy warto kupić pełną. Czym to się różni właściwie? Tylko tym, że nie ma Cie w oficjalnych rankingach?


Drugie pytanie do ogółu:
W World of Warships rzezywiście gra się drużynowo, chroni różne typy jednostek czy praktyce wszyscy grają na osobistą pałę jak w WoT?
 
W World of Warships rzezywiście gra się drużynowo, chroni różne typy jednostek czy praktyce wszyscy grają na osobistą pałę jak w WoT?
To już zależy od drużyny, do jakiej trafisz.
Płynąc np krążownikiem Murmańsk, który ma ZAJEBISTĄ artylerię przeciwlotniczą powinieneś zaoferować swoje usługi pancernikom, które stanowią łakomy kąsek dla wrogich lotniskowców.
Ta gra byłaby świetna, gdyby grało się w nią tylko z ogarniętymi ludźmi, bo niestety jest tam sporo lemingów, tak jak w WoT.
 
@halibut
Teraz nie wrzuce ci bezposrednio linkow, dlatego dam tak:
https://www.google.com/webhp?q=starcraft 2 free edition starter

Z tego co pamietam w wersji free:
- masz kilka pierwszych misji,
- mozesz grac vs AI,
- mozesz grac online z kims kto ma pelna wersje,
- mozesz grac w dowolna gre na bazie silnika Starcrafta (ktorych sa setki jesli nie tysiace).
@Tar-Ellendil mniej wiecej tak?


W skrócie nie ma dostępu do kampanii i gier rankingowych 1v1 czyli tak na prawdę do tego na czym SC2 polega ;)
 
@Fresh teraz nei sprawdze, bo mam poblokowane :( moj kumpel kupowal boxa LOTV na amazon.uk taniej niz wersja elektroniczna, tyle wiem.
Ale pamietam dyskusje o tym, czy LOTV ma byc standalone czy podstawka, nie wiem jak to sie w sumie skonczylo (bo mam i WoL i HotS, wiec nigdy sie na tym nie skupialem).

Co ciekawe kupie LotV mimo, ze jeszcze nie skonczylem kampanii HotS, po prostu rzadko gram, a jak gram to 2vs2 najczesciej, czasami 3vs3 i 1vs1.

Daj mi 1-2h, to pokombinuje.
 
Kuzde mol, od kiedy weszly patche do LOTV nie da sie grac :( serio, no tak zjebali, ze moj lapek starcza (na minimum detali, na najnizszej rozdzialce) tak do 15minuty gry max. Wczesniej spokojnie pykalem na wyzszych rozdzielczosciach, i gdzieniegdzie medium.

Grafika niestety Intel HD4000 :( ale wczesniej naprawde bylo spoko.

LUl7zE3.jpg


Kombinowalem z:
http://www.teamliquid.net/forum/leg...4-hybrid-settings-30-lotv-edition#no3dshadows

ale to jakas paranoja, bo po zmianie ustawien, nie mozna wczytac kampani!

SC2 jest niegrywalny :(

@Tar-Ellendil jak u ciebie chodzi?
 
Kuzde mol, od kiedy weszly patche do LOTV nie da sie grac :( serio, no tak zjebali, ze moj lapek starcza (na minimum detali, na najnizszej rozdzialce) tak do 15minuty gry max. Wczesniej spokojnie pykalem na wyzszych rozdzielczosciach, i gdzieniegdzie medium.

Grafika niestety Intel HD4000 :( ale wczesniej naprawde bylo spoko.

LUl7zE3.jpg


Kombinowalem z:
http://www.teamliquid.net/forum/leg...4-hybrid-settings-30-lotv-edition#no3dshadows

ale to jakas paranoja, bo po zmianie ustawien, nie mozna wczytac kampani!

SC2 jest niegrywalny :(

@Tar-Ellendil jak u ciebie chodzi?


Na początku nie grałem multi bo też miałem problemy z płynnością gry. Obecnie na moim budżetowym PC gra chodzi w 60 FPS na low. Trzeba mieć w miarę dobry procesor, żeby grać na wyższych detalach.
 
no ja mam i7 3612QM do jasnej ciasnej :(
Przed patchem LOTV nie bylo problemu :( Teraz chcialem skonczyc kampanie HOTS (LOTVa nie mam jeszcze zakupionego i nie zakupie dopoki nie skoncze HOTS) ale strasznie tnie, a 2v2 to masakra :(

Mam szukac nowego RTSa?

EDIT:
sc2 unplayable after lotv patch - widac nie jestem sam :(
 
wlaczylem vertical sync czy jakos i jest troszke lepiej. Ktos chetny na sc2? Tylko mowie: wooden league ;)
 
Jakoś miesiąc temu przeszedłem kolejny raz RA2, szkoda że wcześniej nie widziałem o istnieniu OpenRA. Dobrze wiedzieć, że są ludzie którzy działają przy tej grze i ją ulepszają. Ciekawe czy będzie kiedyś tak zbalansowana jak Starcraft.
 
Szukam gierki na przeglądarkę, grałem kilka lat w Forge of Empires, ale potrzebuje coś innego, polecicie coś ?
 
Fajnie, że są tu koledzy ceniący SC:BW muszę się w takim razie pochwalić, że 15 lat temu stworzyłem i przez długi czas prowadziłem do sukcesów, jeden z najbardziej cenionych klanów na polskiej scenie Starcrafta Ekipę Remontową. Indywidualnie bez większych sukcesów ale, w 2003 roku wygrałem turniej 1v1 w Karlovych Varach AMD PG Challange. Do MMA trafiłem prosto z forum NETWARS gdzie wśród graczy istniało i pewnie dalej istnieje aktywne kółko zainteresowania MMA. W SC2 pograłem kilka miesięcy po premierze wbiłem mastera i najwyżej byłem 10 wśród polaków, ale to już nie było to samo co kiedyś.

podpisano eR01-no)-(ope :D
 
po premierze wspomnianego wyżej Total War:WARHAMMER (mój ulubiony od zawsze świat fantasy) rozegrałem w 5 dni długiego weekendu 80 godzin i na razie starczy, ale jeszcze powrócę do tej gry niech tylko moderzy się rozkręcą
 
@Dzihados
Pamiętam, że w Warcrafta III grywałem kiedyś w taki sposób, że wybierałem największą mapę dowolną i tłukłem na niej wszystkie potworki - bez żadnych komputerowych graczy. Da się tak samo grać w StarCrafta II ?
 
Osobiście czekam na Dawn of War 3. Ogólnie bardzo chciałbym by powstała gra na bazie Warhammera/40k typowo strategiczna tak jak gra sie figurkami. Kazda jednostka miała by własny koszt/ulepszenia, uaktualniane kodeksy, edytor map po prostu gra figurkowa przeniesiona na komputer.

Hearts of Iron wygląda ciekawie da rade w to pograć bez zapoznania sie w poprzednie części? Czy raczej gra należy do skomplikowanych
 
Osobiście czekam na Dawn of War 3. Ogólnie bardzo chciałbym by powstała gra na bazie Warhammera/40k typowo strategiczna tak jak gra sie figurkami. Kazda jednostka miała by własny koszt/ulepszenia, uaktualniane kodeksy, edytor map po prostu gra figurkowa przeniesiona na komputer.

Hearts of Iron wygląda ciekawie da rade w to pograć bez zapoznania sie w poprzednie części? Czy raczej gra należy do skomplikowanych
W poprzedniej części nie było tutoriala ale w tej chyba nawet jest mimo wszystko idzie to wszystko ogarnąć ja sam zaczynałem od 3 części i tam na początku uczyłem się grać na Niemcach bo było to najłatwiejsze państwo do ogarnięcia i myśle że teraz też tak będzie . Po 2-3 kampaniach od początku powinno się już ogarniać mniej więcej
 
@Dzihados
Pamiętam, że w Warcrafta III grywałem kiedyś w taki sposób, że wybierałem największą mapę dowolną i tłukłem na niej wszystkie potworki - bez żadnych komputerowych graczy. Da się tak samo grać w StarCrafta II ?
W SC2 nie ma "neutralnych, tj. wrogich wszystkim potworkow". Mozesz grac kampanie, N vs N, FFA, Archon Mode i pelno gierek na silniku SC2 (byc moze jest w sklepie jakis mod single player w ktorym masz cos podobnego, trzaba by pookularzyc :) )

Ja mam to zablokowane, ale podejrzewam, ze kilka klikow i wiesz wszystko:
http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/Main_Page
http://starcraft.wikia.com/
 
Jak bardzo sie różni HoI od CK?

Jestem fanem CK, ale chetnie bym spróbował czegoś w klimacie IIWW.

Ze swojej strony poza wyżej wymienionymi moge polecic Endless Legend. Bardzo fajna turówka, przypominająca nieco Disciples.
 
Back
Top