1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Gry strategiczne

Discussion in 'Gaming' started by Dzihados, Oct 27, 2015.

1. vaicavalo

vaicavalo KSW
    Middleweight

Komentarze:
    5,505
    Zdobyte Lajki:
    725
    Punkty:
    1,190
    Rome: Total War + Barbarian Invasion, Warhammery, Starcrafty. W uj czasu przy tym przesiedziałem :D

2. Tar-Ellendil

Tar-Ellendil UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,897
    Zdobyte Lajki:
    7,299
    Punkty:
    1,190
    Occupation:
    MMA
    Miasto:
    Krakał
    Home Page:
    Rome I to moja ulubiona gra z wszystkich total warów. Dla mnie fana historii ta gra wymiatała na tamte czasy.

Grałem w praktycznie wszystko co tutaj pisaliście. Z nowszych strategii to tylko SC2 się ostał, ale jak dodatek nie wypali to będzie ciężka przyszłość.

3. Dzihados

Dzihados UFC
    Featherweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    8,621
    Zdobyte Lajki:
    4,983
    Punkty:
    1,790
    Occupation:
    https://www.youtube.com/watch?v=ANPsHKpti48
    Miasto:
    Września to stolica, reszta okolica!
    Home Page:
    Z RTSow to wiadomo. Co myslicie o turowkach?
    a ten nowy x-com? Ja jeszcze tu sie za turowki nie zabralem, tylko je z grubsza wymienilem w pierwszym wpisie.

https://xcom.com/

4. Pat Bateman

Pat Bateman UFC
    Strawweight

Komentarze:
    7,619
    Zdobyte Lajki:
    4,525
    Punkty:
    1,190
    Home Page:
    Sporo godzin spedzilem grajac w AoE. Najsmieszniejsze, ze jak zaczynalem w to pogrywac u znajomych (swojego kompa dostalem dopiero po paru latach) to nie wiedzialem w ogole o co kaman :shy:
    Czy wyszlo cos po A0E 3 ?

5. zychal

zychal PRIDE FC
    Welterweight

Komentarze:
    6,589
    Zdobyte Lajki:
    742
    Punkty:
    790
    o moje gry kozacy wszystkie serie i twierdza wszystkie serie do tego age of empires 2

6. Gaara

Gaara UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    17,429
    Zdobyte Lajki:
    16,553
    Punkty:
    1,190
    Front misiom 3
    Godzilla na nesa

7. Hightower

Hightower Maximum FC
    Welterweight

Komentarze:
    1,579
    Zdobyte Lajki:
    1,042
    Punkty:
    1,190
    Co prawda wielkim znawcą i koneserem strategii nie jestem, ale w kilka wymienionych tutaj pozycji grałem. XCOM Enemy Unknown strasznie mi się spodobało i przez dobrych parę dni tłukłem w to jak najęty. Spotkałem się z jakimiś opiniami, że w stosunku do pierwowzoru sprzed lat gra jest za mocno uproszczona, ale ja byłem bardzo zadowolony i większość recenzentów gier chyba też. Poniżej recka, która bardzo dobrze oddaje o co mi chodzi:

http://gry.wp.pl/recenzja/xcom-enemy-unknown-recenzja,5496,1.html

Zdecydowanie polecam wypróbować. Bardzo dobrze działa tutaj element, który wspomniałeś przy jednej ze swoich gier - kiedy tracisz jednego z dobrze wytrenowanych żołnierzy, to naprawdę jest szkoda (zwłaszcza jeśli grasz w trybie, w którym po prostu nie można wczytać starych save’ów). No i pamiętam też bardzo fajnie oddane poczucie zagrożenia, tego, że tak naprawdę nie do końca zna się przeciwnika i nie da się zrobić wszystkiego w 100% dobrze. Np. są misje do wykonania jednocześnie w 3 różnych miejscach na świecie, a zareagować możemy tylko w jednym. Rejony, które zostawimy na pastwę losu zaczynają coraz bardziej panikować, w pewnym momencie mogą się wycofać ze współpracy i finansowania organizacji XCOM.

8. Dzihados

Dzihados UFC
    Featherweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    8,621
    Zdobyte Lajki:
    4,983
    Punkty:
    1,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    @Stary dobry x-com. Ja gralem w UFO: Enemy Unknown

X-COM: Terror from the deep

Nie wiem czy to wlasnie nie byla gra, w w ktora przegralem najwiecej godzin. Pamietam ta irytacje, jak przegrywalo sie misje, tracac ludzi, sprzet, a czesto "samolot".

Ech, to se newrati!

9. Minionek

Minionek EFC Africa
    Middleweight

Komentarze:
    2,911
    Zdobyte Lajki:
    1,568
    Punkty:
    490
    Settlersi 2 to była moja ulubiona gra na amige.
    Potem długo byłem konsolowcem i na psx miałem red alert
    Potem długi czas zagrywałem się na pc w warcraft 3 i Sim City 4
    Z obecnych tylko 760h w civ5

Dzihados likes this.
  10. Miszon

Miszon Grabarz

Komentarze:
    5,403
    Zdobyte Lajki:
    3,672
    Punkty:
    1,190
    Ja opisze swoje ulubione strategie:
    Seria Total War: Moim ulubionym był Medieval 2 i Shogun 2. Jakoś najbardziej mi pasowały i spędziłem przy nich najwięcej godzin, zwłaszcza przy Shogunie. Kocham klimaty związane z Japonią i średniowieczem w Europie, nie ważne czy to RPG czy strategia.
    Ta muzyczka miażdży:

Chociaż i tak liczba godzin nie równa się temu, co spędziłem przy:

Disciples 2
    Jakość a nie ilość! Świetne projekty jednostek, dobry system magii, świat w którym można się zakochać. Historia Nevendaaru wciąga od pierwszych chwil dzięki świetnie zaprojektowanym i niekiedy piekielnie trudnym misjom. Gdyby będę mógł, kupię znowu, by dalej za pomoca Hordy Nieumarłych najeżdżać kraj Elfów (swoją drogą, Elfy miały najtrudniejszą kampanię jak dla mnie)

Spellforce - złot edycja
    Chyba tylko ja w to grałem. Genialne połączenie RTS'a z RPG. Wciągnąłem się od pierwszych chwil dzięki pięknej muzyce, bardzo ciekawej historii (z kilkoma niezłymi zwrotami akcji, zwłaszcza w dodatku Cień Feniksa), oraz gęstym klimatem, które dla mnie miało wcześniej tylko Disciples i Heroes 3.
    Tak jak z Disciples, gdy będę mógł, kupię znowu, by wciągnąć się w bardzo dobre fantasy.

A z takich oczywistych:
    Heroes 3&4, Europa Universalis, Warcraft 3 wraz z dodatkiem i wiele innych. Dużo strategi grałem, bo kocham ten gatunek, na równi z RPG. Ale te wyżej najdłużej i najwięcej.

Gaara likes this.
  11. cRe

cRe PRIDE FC
    Lightweight

Komentarze:
    6,231
    Zdobyte Lajki:
    4,807
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Wrocław
    Ja to pamiętam że najbardziej to chyba zagrywałem się w Dark Colony, W2, W3, AoE z dodatkiem, Setlersów 2, starcrafta, Shoguna i Rome 2 i Red Alert 2 + dodatek też. A obecnie to Europa universalis 4. Jednak jakimś wielkim graczem strategicznych pozycji nie byłem. Najwięcej to CoD2, CoD4 a teraz to CS:GO. Jednak kiedy mam ochotę bardziej przyczilować to własnie odpalam europkę i bawię się w polityka/wojskowego :p

12. CongaBonga

CongaBonga BAMMA
    Bantamweight

Komentarze:
    796
    Zdobyte Lajki:
    357
    Punkty:
    490
    Ogólnie strategie polubiłem z wiekiem pierw jako małolat to samochody i strzlanki ;p

1Hearts of Iron podbiłem cały świat Francja ostatnie państwo gra fajna ze względów historycznych i dużo możliwości rozwój technologiczny czy podbijanie innych państw a wszystko wokół toczy się jak podczas 2 WŚ.

2Twierdza Krzyżowiec wymiata lubiłem rozwijać się tak aż cała mapa była zajęta przeze mnie a na koniec zostawiałem rywali choć umiałem w ciągu chwili rozwalić rywali miałem sztuczki których mogę innych nauczyć

3Port Royal 1 gra strategiczna która polega na powiekszaniu floty statków i awansu do jakiegoś stopnia .Fajną opcją była własna kryjówka choć ciężko było ją utrzymać na początku przez brak możliwości dostarczania jej potrzebnych produktów poźniej robiąc floty umiałem czerpać na niej ogromne korzyści które nie były mi i tak potrzebne do nieczego po posiadałem same najlepsze statki .Od zakończenia gry dzielilo mnie tylko akceptowanie zgody na pełnienie funkcji gubernatora chyba ;p
    Bitwy morskie były bardzo łątwe i zawsze przejmowałem staki rywala mimo że on miał 10 a ja 4

4The Settlers też fajna giera grałem jak nie miałem internetu była lekko niedopracowana ale trudno ;p

5ETS 2 gra bardziej jako symulator choć strategia również przez to że można było rozwijać flote kierowców i czerpać kasę nie musząc jeździć ;p

13. Dzihados

Dzihados UFC
    Featherweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    8,621
    Zdobyte Lajki:
    4,983
    Punkty:
    1,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    ktos chetny na SC2?

14. halibut

halibut UFC
    Middleweight

Komentarze:
    13,140
    Zdobyte Lajki:
    6,901
    Punkty:
    290
    Miasto:
    Śląsk/Warszawa
    \
    Jest sens grać w tę darnową wersję? Powiem Ci, że raz sciagnałem, zaczałem przechodzić wątek fabularny: bardzo przyjemne.
    Pograłbym trochę w darmową wersję sieciową za jakiś czas, i zobaczył czy warto kupić pełną. Czym to się różni właściwie? Tylko tym, że nie ma Cie w oficjalnych rankingach?

Drugie pytanie do ogółu:
    W World of Warships rzezywiście gra się drużynowo, chroni różne typy jednostek czy praktyce wszyscy grają na osobistą pałę jak w WoT?

15. Shajs

Shajs UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,299
    Zdobyte Lajki:
    7,602
    Punkty:
    1,190
    To już zależy od drużyny, do jakiej trafisz.
    Płynąc np krążownikiem Murmańsk, który ma ZAJEBISTĄ artylerię przeciwlotniczą powinieneś zaoferować swoje usługi pancernikom, które stanowią łakomy kąsek dla wrogich lotniskowców.
    Ta gra byłaby świetna, gdyby grało się w nią tylko z ogarniętymi ludźmi, bo niestety jest tam sporo lemingów, tak jak w WoT.

16. Dzihados

Dzihados UFC
    Featherweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    8,621
    Zdobyte Lajki:
    4,983
    Punkty:
    1,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    halibut likes this.
  17. Tar-Ellendil

Tar-Ellendil UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,897
    Zdobyte Lajki:
    7,299
    Punkty:
    1,190
    Occupation:
    MMA
    Miasto:
    Krakał
    Home Page:

W skrócie nie ma dostępu do kampanii i gier rankingowych 1v1 czyli tak na prawdę do tego na czym SC2 polega ;)

18. Dzihados

Dzihados UFC
    Featherweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    8,621
    Zdobyte Lajki:
    4,983
    Punkty:
    1,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    Ciii, najpierw trzeba kolege zlapac :) potem mozna wprowadzac dalej :)

19. Fresh

Fresh UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,004
    Zdobyte Lajki:
    3,961
    Punkty:
    1,190
    ile kosztuje pelna i czy jest wersja na linucha? :)

20. Dzihados

Dzihados UFC
    Featherweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    8,621
    Zdobyte Lajki:
    4,983
    Punkty:
    1,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    @Fresh teraz nei sprawdze, bo mam poblokowane :( moj kumpel kupowal boxa LOTV na amazon.uk taniej niz wersja elektroniczna, tyle wiem.
    Ale pamietam dyskusje o tym, czy LOTV ma byc standalone czy podstawka, nie wiem jak to sie w sumie skonczylo (bo mam i WoL i HotS, wiec nigdy sie na tym nie skupialem).

Co ciekawe kupie LotV mimo, ze jeszcze nie skonczylem kampanii HotS, po prostu rzadko gram, a jak gram to 2vs2 najczesciej, czasami 3vs3 i 1vs1.

Daj mi 1-2h, to pokombinuje.

Share This Page