Gry strategiczne

Dzihados

UFC
Light Heavyweight
Cohones
MMARocks
Kiedyś dużo grałem w FPSy, choć nie wiedziałem, że tak się nazywają. Wolfenstein 3D, Doom 1,2,3 czy Descent 1,2. Ale i tak zawsze najbardziej lubiłem strategiczne, czy to turowe czy czasu rzeczywistego, zaczynamy:

Dune 2
d2tm_v044_1024x768.jpg

Harkonnen.jpg

Moja pierwsza, doskonała miłość. Przyniesiona na dyskietkach 5,25, grana na 386SX25 z 20MB dyskiem twardym i kolorowym monitorem! Godziny grania, wypieki na twarzy, wymykanie sie babci, zeby tylko u wuja pograc. Kiedys to tego tytulu wroce :***

Scorch / Scorched Earth
blogentry-155219-0-45313400-1334069444.jpg

Wiem, ze niektorzy sa zaskoczeni, ze widza gre na tej liscie. Czymze jednak nazwac ta doskonala turowke? Pierwszy 1-machine-multiplier :), rozbudowane zakupy - dostosowane do mapy, taktyka :)

Syndicate
Amiga 500, na tamte czasy superkomputer. Do dzis pamietam melodie i smutek gdy moje cyborgi ginely
maxresdefault.jpg

maxresdefault.jpg



Command & Conquer
7ry3A.png

Chwile pogralem, ale jakos mocno mnie nie wciagnelo. Jednak klasyk - umieszczam.

Polanie
maxresdefault.jpg

Pamietam, ze bardzo chcialem grac, ale bylo duzo bledow. To chyba pierwszy i ostatni polski RTS (nie liczac kontynuacji) - dlatego umieszczam.

Warcraft 1: Orcs and Humans
maxresdefault.jpg

maxresdefault.jpg

To moja kolejna miłość. Pierwszy naprawdę przyjazny dla gracza RTS, niesamowity klimat.

Warcraft 2: Reign of Chaos
warcraft-2-2013-02-28-at-11-31-14-am.png

thanh-nien-game-offline-10-tua-game-dinh-xung-dang-duoc-lam-moi-do-hoa-07.jpg

Studia, piękny czas. Flaszka dla admina i wieczorne łupanie w pracowni komputerowej po LANie :)

Warcraft 3: The frozen throne
warcraft_iii-_reign_of_chaos_1.2.4a-311917-1260263746.jpeg

ss007.jpg

Gdyby nie ta gra, moze szybciej napisal bym magisterke :) Piekna grafika, obszerny swiat, dobry single player i multiplayer. Sa ludzie ktorzy nawet dzis graja jeszcze w ta gre:


Dark Colony
maxresdefault.jpg

screenshot_pc_dark_colony001.jpg

Klimat obcego, ciemna grafika, obce rasy. Nie przeszedlem kampani, nie pamietam dlaczego, kto wie, cracki w tamtch czasach bywaly zawodne :)

Starcraft 1
maxresdefault.jpg

maxresdefault.jpg


Szok, ta grafika, ta mechanika gry, ten swiat. Historia, ktora trzeba doswiadczyc, dotrzec do jej samego konca. Godziny gry przeciwko komputerom i ludziom.

Starcraft 2: Wings of liberty
Starcraft 2: Heart of the swarm
Starcraft 2: Legacy of the void
20150221112957.jpg

kerrigan_wide.jpg

latest

Moja obecna milosc, dozgonna. Tylko ciii, zeby zona nie slyszala :)
Oto moj ulubiony terran:



Na dzis koniec, ale w notatniku:

North & South, cannon fodder
UFO: Enemy Unknown
X-Com: Terror from the Deep
Heroes of Might and Magic
Panzer General
Behind Enemy Lines
Civilisation? Transport Tycoon? Sim City?
Powermonger, Populus II.
Dota2
Heroes of the Storm

W co wy gracie? Nicki na battlenet? :)
 
Last edited:
Pierwsza na comodore moja turówka to North & South

North_-_South_-_1989_-_Infogrames.jpg


Moja pierwsza gra strategiczna na PC to warlords, typowa turówka, po lekacjach przychodzilismy do mnie do domu i garlismy godzinami:
Warlords.png


dla relaksu szybkie partyjki w scorcha

Scorched_Earth_title_screen.png



poźniej przyszła epoka strategii w czasie rzeczywistym i warcraft, wraz z dostepem do Internetu poznalem magie grania z zywym przeciwniekiem. Potyczki z czlowiekiem to bylo cos, te spektakularne wygrane nad ludzimi grajacyni tylko w single pleyera i mieli sie za mistrza swiata bo wygrywali z komputerem na poziomie HARD :)

starcraft brood war na zawsze w mym sercu !!!
 
heroes3zamek.jpg

I tyle w temacie, gimby nie zrozumiejo.....

Czwórka jeszcze była naprawdę niezła, chociaż mocno w niej namieszali. Ale odkąd przeszli na grafikę 3d to seria straciła 80 % swojej magii. Nie kumam tego upartego przechodzenia na grafikę 3d. Marzy mi się, żeby wrócili do grafiki rysunkowej.
 
Większość tytułów kojarzę. Boli, że ostatnio żadnych dobrych strategii nie było :sad:

Panie @Dzihados Regin of chaos to 3 część Warcrafta, Frozen Throne to dodatek. Milion godzin przy tym spędziłem.
Ciekawostka 1, ponoć ma coś ruszyć w sprawie WC4
Ciekawostka 2, w 2016 wychodzi film Warcraft
Ciekawostka 3, w najnowszym dodatku do WoWa można zagrać w końcu Łowcą Demonów, pojawia się też Płonący Legion.
Spostrzeżenie 1, kampania WC3 to jest kurwa mistrzostwo. Nigdy nie czytałem/oglądałem takiej książki/filmu/serialu, który tak by mnie "rozjebał".
EDIT. A w Age of Empires 2 tak się wkręciłem, że matka zabroniła mi grać. Przeszkadzało jej jak w nocy przez sen wysyłałem swoje słonie bojowe do ataku :)
 
heroes3zamek.jpg

I tyle w temacie, gimby nie zrozumiejo.....

Czwórka jeszcze była naprawdę niezła, chociaż mocno w niej namieszali. Ale odkąd przeszli na grafikę 3d to seria straciła 80 % swojej magii. Nie kumam tego upartego przechodzenia na grafikę 3d. Marzy mi się, żeby wrócili do grafiki rysunkowej.

dałbym Ci i 5 lajków
za dużo w strategie nie grałem, ale Red Alerta i inne C&C oraz Hirołsi 3 to wałkowałem dłuuuugo
 
Panie @Dzihados Regin of chaos to 3 część Warcrafta, Frozen Throne to dodatek. Milion godzin przy tym spędziłem
Uwazny czytelnik! :) Pelna zgoda, moja pomylka :)

W WoWa to sie boje zagrac, bo jeszcze przemienilbym sie w no-life'a :)

Gdzie jest TROPICO
Nie wiem, nie znam sie, nie gralem :) Musze poczytac pozniej :)

earth 2140
W to tez gralem, ale krocitko

brood war
W Broodwara nie gralem niestety. Masz SC2? WOL/HOTS/LOTV?

W ogole ktos gra na battlenet w SC2? Mozna by kiedys przy piffku cos pyknac :) @Tar-Ellendil ?

Mam tez zainstalowanych Heroes of the storm, ale nie gralem. W dote gralem raz czy dwa. Tez moge zagrac, na poziomie obserwera :)

Ale sporo tytulow wymienionych przeze mnie nie wspomnianych jeszcze :) dobrze
 
W Broodwara nie gralem niestety. Masz SC2? WOL/HOTS/LOTV?

W ogole ktos gra na battlenet w SC2?
nie mam i nie chcę nawet zaczynać szukac, kupowac obwiam sie ze wim jak sie to moze skonczyc w moim przypdaku, 16h sesje w starcrafta zdazaly sie zbyt czesto. na czescie udało mi sie od tego uwolnic dzieki szybkim meczykom w Q3 rocket arena : 1-2h strzelanki i moglem odejsc od kompa :)
 
a to ja tak gram w sc2, pelen casual :) teraz ostatnio wiecej (raz na tydzien-dwa) bom w delegacjach.
 
jakby co to ja mam company of heroes z dwoma dodatkami wiec czasami online mozna pograc
 
Uwazny czytelnik! :) Pelna zgoda, moja pomylka :)


W WoWa to sie boje zagrac, bo jeszcze przemienilbym sie w no-life'a :)


Nie wiem, nie znam sie, nie gralem :) Musze poczytac pozniej :)


W to tez gralem, ale krocitko


W Broodwara nie gralem niestety. Masz SC2? WOL/HOTS/LOTV?

W ogole ktos gra na battlenet w SC2? Mozna by kiedys przy piffku cos pyknac :) @Tar-Ellendil ?

Mam tez zainstalowanych Heroes of the storm, ale nie gralem. W dote gralem raz czy dwa. Tez moge zagrac, na poziomie obserwera :)

Ale sporo tytulow wymienionych przeze mnie nie wspomnianych jeszcze :) dobrze


Ostatnio grywam więcej w csa i heartstone (wbijam legend), ale w SC2 można pograć jak coś to zapraszać na battle net.
 
A wlasnie, przeciez WCS dzisiaj.

WCS 2015 Global Finals - ro16 -19:00 - Cast by Zedd


Zedd najlepszy polski caster, potem dluuugo dlugo nic.
 
Chyba grałem we wszystko, co tu wymieniacie ;)

Teraz z racji korzystania z Macbooka, mogę grać w zasadzie tylko w Total Wary. Pokochałem wszystkie poza Napoleon: Total War, w którego nie grałem. Co ciekawe, pół życia czekałem na Warhammer: Total War, a jak go ogłosili, to straciłem na niego całą ochotę - chyba jestem za stary. I dużym zaskoczeniem (na plus) był dla mnie ostatni Attila: Total War, muszę powiedzieć, że parę fajnych wyzwań i klimat upadającego imperium jak nigdzie indziej.

A, jeszcze jedno. Gry Blizzarda mają zaj***ste kampanie single player, ale zawsze muszą je na koniec skopać jakimiś wielkimi jednostkami, które wyglądają tak samo w uniwersum SC i WC. W Starcraft to Xel'Naga, które czytając książeczkę dołączoną do SC1 w jakimś 1998 wyobrażałem sobie zupełnie inaczej, w Warcraft nie pamiętam, bo grałem dużo mniej i aż tak mnie nie porwał.
 
Rome I to moja ulubiona gra z wszystkich total warów. Dla mnie fana historii ta gra wymiatała na tamte czasy.

Grałem w praktycznie wszystko co tutaj pisaliście. Z nowszych strategii to tylko SC2 się ostał, ale jak dodatek nie wypali to będzie ciężka przyszłość.
 
Z RTSow to wiadomo. Co myslicie o turowkach?
a ten nowy x-com? Ja jeszcze tu sie za turowki nie zabralem, tylko je z grubsza wymienilem w pierwszym wpisie.

https://xcom.com/
 
Co prawda wielkim znawcą i koneserem strategii nie jestem, ale w kilka wymienionych tutaj pozycji grałem. XCOM Enemy Unknown strasznie mi się spodobało i przez dobrych parę dni tłukłem w to jak najęty. Spotkałem się z jakimiś opiniami, że w stosunku do pierwowzoru sprzed lat gra jest za mocno uproszczona, ale ja byłem bardzo zadowolony i większość recenzentów gier chyba też. Poniżej recka, która bardzo dobrze oddaje o co mi chodzi:

http://gry.wp.pl/recenzja/xcom-enemy-unknown-recenzja,5496,1.html

Zdecydowanie polecam wypróbować. Bardzo dobrze działa tutaj element, który wspomniałeś przy jednej ze swoich gier - kiedy tracisz jednego z dobrze wytrenowanych żołnierzy, to naprawdę jest szkoda (zwłaszcza jeśli grasz w trybie, w którym po prostu nie można wczytać starych save’ów). No i pamiętam też bardzo fajnie oddane poczucie zagrożenia, tego, że tak naprawdę nie do końca zna się przeciwnika i nie da się zrobić wszystkiego w 100% dobrze. Np. są misje do wykonania jednocześnie w 3 różnych miejscach na świecie, a zareagować możemy tylko w jednym. Rejony, które zostawimy na pastwę losu zaczynają coraz bardziej panikować, w pewnym momencie mogą się wycofać ze współpracy i finansowania organizacji XCOM.
 
@Stary dobry x-com. Ja gralem w UFO: Enemy Unknown
attachment.php

maxresdefault.jpg


87870E05190630E049018904FD54B959977E49C2







X-COM: Terror from the deep
maxresdefault.jpg

xcom-2.png

maxresdefault.jpg


Nie wiem czy to wlasnie nie byla gra, w w ktora przegralem najwiecej godzin. Pamietam ta irytacje, jak przegrywalo sie misje, tracac ludzi, sprzet, a czesto "samolot".

Ech, to se newrati!
 
Settlersi 2 to była moja ulubiona gra na amige.
Potem długo byłem konsolowcem i na psx miałem red alert
Potem długi czas zagrywałem się na pc w warcraft 3 i Sim City 4
Z obecnych tylko 760h w civ5
 
Ja opisze swoje ulubione strategie:
Total_War_logo.png

Seria Total War: Moim ulubionym był Medieval 2 i Shogun 2. Jakoś najbardziej mi pasowały i spędziłem przy nich najwięcej godzin, zwłaszcza przy Shogunie. Kocham klimaty związane z Japonią i średniowieczem w Europie, nie ważne czy to RPG czy strategia.
Ta muzyczka miażdży:

Chociaż i tak liczba godzin nie równa się temu, co spędziłem przy:

Disciples_2_cover.jpg

Disciples 2
Jakość a nie ilość! Świetne projekty jednostek, dobry system magii, świat w którym można się zakochać. Historia Nevendaaru wciąga od pierwszych chwil dzięki świetnie zaprojektowanym i niekiedy piekielnie trudnym misjom. Gdyby będę mógł, kupię znowu, by dalej za pomoca Hordy Nieumarłych najeżdżać kraj Elfów (swoją drogą, Elfy miały najtrudniejszą kampanię jak dla mnie)

20060411115935594.jpg

Spellforce - złot edycja
Chyba tylko ja w to grałem. Genialne połączenie RTS'a z RPG. Wciągnąłem się od pierwszych chwil dzięki pięknej muzyce, bardzo ciekawej historii (z kilkoma niezłymi zwrotami akcji, zwłaszcza w dodatku Cień Feniksa), oraz gęstym klimatem, które dla mnie miało wcześniej tylko Disciples i Heroes 3.
Tak jak z Disciples, gdy będę mógł, kupię znowu, by wciągnąć się w bardzo dobre fantasy.

A z takich oczywistych:
Heroes 3&4, Europa Universalis, Warcraft 3 wraz z dodatkiem i wiele innych. Dużo strategi grałem, bo kocham ten gatunek, na równi z RPG. Ale te wyżej najdłużej i najwięcej.
 
Back
Top