Grillujemy

Kierwa,be jakiejś marynaty,to chujowe w smaku to mięcho. Posoliłem po jeno trochę. Tłuste i chrzęści wypłukać, bo na rzygi się zbiera. Oj, pogriluje cis czuję długo...
Polędwicę wołową wpierdala. Bogacz zasrany. Antrykot jest dobry a dużo tańszy. Rostbefu ja nie lubię.
Na takiego steka to koniecznie grubo mielona sól. Pieprz tak samo, tylko świeżo, grubo zmielony. Ewentualnie odrobina masła. No i przydałby się jakiś dobry sosik do steka.
 
Ale poważnie, masz, miałeś jakieś zwierzęta? Ja kiedyś spałem z Rotwailerem w wyrze,a kot to łazi po stole i wyjebane mam. Kot jest mega czysty.
Mam psa. Nigdy w życiu nie pozwoliłbym mu wejść na stół. Nawet świeżo po kąpieli. Tym bardziej, że z tego co widziałem zawsze u ludzi to kocia sierść jest dosłownie wszędzie. Jeszcze tego brakuje żeby latała mi po talerzu :D
 
@kaczka41 ten kociak to nie lew, żeby się oblizywał na widok/zapach jakiegoś bawoła. Dajesz mu pewnie codziennie jakąś dziwną karmę i dziwisz się, że mu prawdziwe mięso nie smakuje. W sumie to nie dziwie się, że i tobie nie smakowało :śmiech:
 
Jutro łosoś wjeżdża. Mam nadzieję,że chociaż rybki nie spierdole.
Ps. Muszę chyba do brata na korki się udać,bo tak z neta,to chuj będzie.

Ps. Ktoś pisał,że cukinia dobra z grilla...Toż to takie gówno wyszło,że przy niej ta polędwica była pyszna.
 
Dobry pomysł. Szkoda mięsa żebyś miał to sam robić, a może po prostu nic co nie jest mielone Ci już nie podejdzie.
Po prostu nie przepadam za jakimś tłusty żarciem. Nie lubię karkowki. Ew. Jak jest na grillu dobrze zrobiona i przyprawiona. Karkówka duszona,praktycznie niejadalna przeze mnie.
Czasem na patelni polędwicę wieprzowa robiłem ale dawałem sporo sosu potem, więc całkiem,całkiem. A ta polędwica z krowy, to miała taki smak,jakbym żywą krowę opierdalał w stodole
 
Łososia grillowalem 14 min i nie wiem,czy czasem 13 nie byłoby lepiej
<tęskni za mielonymi >

imagesjpg_qppreqa.jpg


skórke udało mi się zjeść, ale środek musiałem dać kotu.

:penn:
 
Po prostu nie przepadam za jakimś tłusty żarciem. Nie lubię karkowki. Ew. Jak jest na grillu dobrze zrobiona i przyprawiona. Karkówka duszona,praktycznie niejadalna przeze mnie.
Czasem na patelni polędwicę wieprzowa robiłem ale dawałem sporo sosu potem, więc całkiem,całkiem. A ta polędwica z krowy, to miała taki smak,jakbym żywą krowę opierdalał w stodole
Jak można karczku nie lubić? Jeszcze powiedz, że boczku też nie.
 
Back
Top