1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Gi Manto

Discussion in 'Opinie i Testy' started by Baddream, Mar 19, 2017.

1. Baddream

Baddream Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    3
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    40
    Witam, witam i pozdrawiam. Potrzebuję gi do bjj, wybieram z firmy Manto.
    - Victory http://www.mantoshop.pl/product-pol-882-MANTO-VICTORY-BJJ-Gi-niebieskie.html
    - Camo (nowość) http://www.mantoshop.pl/product-pol-1234-MANTO-CAMO-BJJ-GI-czarne.html
    - X2 http://www.mantoshop.pl/product-pol-1023-MANTO-X2-BJJ-Gi-niebieskie.html

I teraz pytania do was: 180cm/65kg - chyba rozmiar A1L będzie najlepsze?
    Które z tych byście wybrali? Gramatura podobna, cena też. Firma ta sama i cieszy się dobrą opinią. Na wygląd patrzeć?
    I kolor - jak z praktycznego punktu widzenia? Bo tak na moją logikę: białe zrobi się zaraz szare. Czarne i niebieskie będą trzymały kolor, ale pojawią się przetarcia na kolanach na które już chyba nic się nie poradzi. Znowu białe można potraktować wybielaczem i kolor wróci. Za to na niebieskim i czarnym nie widać zabrudzeń.

EDIT: Jeszcze mi przyszło do głowy żeby może nie patrzeć na to żeby miało rozmiar A1L, tylko wziąć zwykłe A1 ale za to będzie szerszy dostęp modeli i będę mógł znaleźć coś o gramaturze 550

Last edited: Mar 19, 2017
  2. cholou92

cholou92 Oplot Challenge
    Lightweight

Komentarze:
    36
    Zdobyte Lajki:
    14
    Punkty:
    40
    Czegokolwiek z kimon Manto byś nie wybrał, powinieneś być raczej zadowolony, choćby przez to, że - w razie wadliwego modelu - mają świetną obsługę klienta i nigdy nie robią problemów z reklamacjami.

Biały to uniwersalny kolor, przy odpowiednim praniu nie powinien Ci wypłowieć, a jeśli myślisz np o startowaniu w zawodach ne waza, to - jeśli się nie mylę - przymusem jest posiadanie kimona w tym właśnie kolorze. Czemu myślisz o A1L, nie będziesz na nie za wysoki? Ja, mając 186cm wzrostu i ważąc 85kg noszę A3, z którego jestem bardzo zadowolony (jeden ze starszych modeli manto).

Kimono pierze się po każdym treningu, chyba, że chcesz by koledzy z maty omijali Cię szerokim łukiem :D
    Jesli chodzi o dobranie rozmiaru - powinien Ci w tym pomóc sprzedawca.

3. Baddream

Baddream Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    3
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    40
    No właśnie sprzedawcy mówią że A2. Ale to jeśli chodzi o wzrost, bo wagowo pasowałoby A1, tak to trochę za wąski jestem :P
    Trener mówił że tabelki swoją droga, ale na mnie A1 będzie najlepsze. Stąd takie moje poszukiwania :P

4. cholou92

cholou92 Oplot Challenge
    Lightweight

Komentarze:
    36
    Zdobyte Lajki:
    14
    Punkty:
    40
    Większość sklepów stacjonarnych oferuje przymierzenie sprzętu na miejscu, chyba najlepszą decyzję będzie jeśli udasz się na miejsce i już sam ocenisz, bo tak, to można błądzić po omacku. Nie umniejszając Twojemu trenerowi, zastanawiam się, czy w A1 to rękawy sięgną Ci chociaż do łokcia :D

5. Baddream

Baddream Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    3
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    40
    Nie znalazłem u mnie w Lublinie sklepu oferującego gi do bjj więc przymiarka odpada. A1L ma właśnie dłuższe rękawy i nogawki. Już nie wiem co robić :P

6. cholou92

cholou92 Oplot Challenge
    Lightweight

Komentarze:
    36
    Zdobyte Lajki:
    14
    Punkty:
    40
    Napisz do Manto, albo spróbuj się do nich dodzwonić jako klient zainteresowany zakupem :)
    Ja bym się skłaniał w stronę A2, ale rozumów wszystkich nie pozjadałem i mogę się mylić.

Share This Page