1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Filozofia i filozofia polityczna

Discussion in 'Cohones' started by Karateka@, Dec 16, 2014.

1. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    10,852
    Zdobyte Lajki:
    8,343
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    https://www.youtube.com/watch?v=ANPsHKpti48
    Miasto:
    Września to stolica, reszta okolica!
    Home Page:
    ;)
    https://www.bloomberg.com/view/arti...-analytical-thinking-puts-libertarians-on-top

2. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    10,852
    Zdobyte Lajki:
    8,343
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
  3. szplin

szplin BAMMA
    Featherweight

Komentarze:
    801
    Zdobyte Lajki:
    2,114
    Punkty:
    290
    Dzihados likes this.
  4. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    10,852
    Zdobyte Lajki:
    8,343
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    Rowniez do obejrzenia:

5. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    10,852
    Zdobyte Lajki:
    8,343
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
  6. cRe

cRe UFC
    Flyweight

Komentarze:
    7,892
    Zdobyte Lajki:
    8,954
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Wrocław
    Zarejestrowałem wzmożony ruch aktywistów lewicowych oraz osób homoseksualnych na moim wallu. Zbadałem tę anomalię i zorientowałem się ze chodzi o książkę wydaną w 2007 roku - Walka i normalność przewodnik autoterapii homoseksualizmu. Teraz jest chyba dodruk skoro tyle o to dymu. Co sądzicie o ich zachowaniu w kontekście wolności slowa - również tego pisanego.

Jest wiele książek na rynku które pokazują różne spojrzenia na różne tematy. Reprezentują przeciwne strony barykady. Nie ważne czy to książka,ki historyczne, ekonomiczne czy światopoglądowe. Nawet książki medyczne - jedne leczą się zastrzykami z witaminy C inne zakazują jeść gluten. Wszystkie leczą raka w tydzień.

Książka już jest praktycznie wszędzie zminusowana, ma wiele negatywnych ocen bez słowa recenzji.

Poniżej kilka linkow poglądowych.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/13675/walka-o-normalnosc

Komentarze:

Sprawdzając w necie jak doszło do wykreślenia homoseksualizmu z listy zaburzen natrafiłem na wiele stronek. Omijając te mające w nazwie "homo jest super" oraz "jebać pedałów" można trafić na podobny opis procesu. Wykreślenie nastąpiło w drodze głosowania które wyniknęło na skutek lobbowania oraz zamieszek.
    Szczerze to myślałem że to była kwestia przeprowadzohych globalnych badań.

Chciałbym poznać opinie cohones żeby poznać inne punkty widzenia. (Może nie taki inne ale na pewno nie moje)

7. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    10,852
    Zdobyte Lajki:
    8,343
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    @cRe
    znasz moja odpowiedz, ale
    trzy litery
    rak

wiecej liter
    lewica w tym wydaniu to kult, religia. Fakty sie nie liczą, liczy się wiara, grupa i cel. Ten motyw przejawia sie w sferze ekonomicznej, spolecznej, edukacyjnej, zdrowia, itp, itd. Tak się składa że to grupa zwykle wielkomiejska, a wiec niereprezentatywnie aktywna w nowoczesnych mediach, dodatkowo - a moze przede wszystkim - ta ideologia ksztaltuje zelotow, a ci jak zawsze sa nad-widoczni.

Zgaduje ze nie chodzi tobie o takie oczywistosci?

8. cRe

cRe UFC
    Flyweight

Komentarze:
    7,892
    Zdobyte Lajki:
    8,954
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Wrocław
    Miałem nadzieję na jakąś konfrontację bo jak wrócę do pracy to muszę być gotowy na takie rozmowy.

9. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    10,852
    Zdobyte Lajki:
    8,343
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    Chodzi ci konkretnie o homoseksualizm?

Ty bedziesz musial rozmawiac? Z kim? O czym?

Wg mnie to mozesz sprzedawać książki o płaskiej Ziemi.

Chrzescijanie maja zakazac sprzedazy Koranu? Muzlumanie Biblii? Fani disco polo zablokować koncerty metalowy? Mezczyzni zablokowac czasopisma feministyczne? I co wtedy bedziesz sprzedawal, przepisy do gotowania? O, zapomnialem, wieprzowina... Dla ciebie to ryzykowna gra z usuwaniem produktu z powodu iluś fejsbukowych lajków niepotencjalnych nieklientów.

Nie chcesz, nie kupuj, ale sie nie wpierniczaj do portefla sprzedawcy i innego kupujacego.

Zaproponuj tym hejterom wykupienie calego nakladu, ot co. Dostepnosc zmaleje, cena wzrosnie - idealna sytuacja dla zelotow oraz producenta (zla dla :chcących sie uleczyc", ale dodruk i powtarzamy).

10. cRe

cRe UFC
    Flyweight

Komentarze:
    7,892
    Zdobyte Lajki:
    8,954
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Wrocław
    Na tej samej zasadzie jak przychodzi ktoś i się pyta dlaczego na regale nowości/top jest dany tytuł, a nie inny skoro ... (Tu dowolny powód od wartości merytorycznej przez projekt okładki do kunsztu autora). Przychodzą żeby żeby zawracać głowę i męczą bułę o taki rzeczy.

Jeżeli chodzi o mnie to ekspozycję towaru (pomijając te zakontraktowane) dostosowuje do sprzedaży konkretnych tytułów lub kategorii w danym czasie. Przykładem mogą być ostatnie wydarzenia na K2 gdzie sprzedawało się wszystko w wspinaczce nawet takie książki co zalegają na półkach od "setek" lat.

Wolałbym uniknąć wątpliwej przyjemności kontaktu z kimś kto przyjdzie sprawdzić czy mam tę ksiazke (pewnie nie bo to marny tytuł jeżeli chodzi o $$$) i narobić dymu. Najgorsze jest to że nawet jak jej nie znajdzie to uzna to za sukces swój i swojego ruchu. Bez względu na to i tak będę musiał z nim rozmawiać bo nawet jak jakiś doradca go spotka to się wymiga czymś w rodzaju "to ja poproszę kierownika" i spadnie na mnie.

Dokładnie tak samo było z książką o Macierewiczu. Zwolennikom musiałem tłumaczyć dlaczego nie ma, a przeciwnikom dlaczego jest. Dochodziło do paranoi że jak sprzedał mi się cały stock to oferowałem zamówienie albo odłożenie jak przyjdzie. Ludzie bali się dawać nazwisko albo numer telefonu "bo ich służby namierzą".

Tak samo było z książką "generałowie". Pewnie bym coś jeszcze sobie przypomniał jakbym pomyślał.

Różni wariaci chodzą po sklepach i czasem staram się zrozumieć ich punkt widzenia, żeby przygotować się na odparcie ich namolności.

11. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    10,852
    Zdobyte Lajki:
    8,343
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    Zapytaj gdzie pracuja. Na szybko wymysl adekwatny scenariusz z wpierdalaniem sie w ich robote.
    Hydraulik: a dlaczego ma Pan obleśny fallistyczny srubokret? Przeciez mozna wkrecac palcami.
    Sprzedawca: ma Pani krewetki, a ja ich nie lubie, dlaczego je Pani sprzedaje tym, ktorzy je chca?
    Ksiegowa: obsluguje Pani korporacje, a te wiemy ze sa zle, niech Pani ich nie obsluguje.
    Fryzjerka: dlaczego Pani goli także na łyso? Pani wie ile oni rozrabiają?

Rozumiem jesli klient sie czegos domaga (domaganie sie ekspozycji to juz troche duzo, ale produktu jak najbardziej), ale jesli nie podoba mu sie produkt ktory jest, to WTF?

Co to ja mam warzywniakowi zabronić sprzedawania brukselek, bo nie lubię?

EDIT:
    To może być dobry przykład.
    - Czego Pan/Pani nie lubi z produktów spożywczych?
    - X
    - Czy chodzi Pani po sklepach i prosi o usunięcie tego towaru z asortymentu?
    - ale X nie szkodzi innym ludziom, a ta książka tak!
    - Cukier i alkohol szkodzi. Czy chodzi pani po sklepach i prosi o ich usuniecie?

Jak to nie zadziala, to na serio zaproponuj uklad, ze pozwolisz (!) wykupic wszystko hurtowo, daj nawet rabat 10% :)

Beka w sumie :D

Last edited: Apr 26, 2018
  12. cRe

cRe UFC
    Flyweight

Komentarze:
    7,892
    Zdobyte Lajki:
    8,954
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Wrocław
    Rozumiem o co Ci chodzi. Orientacja seksualna jednak jest czyjąś cechą i biorą to bardziej do siebie. W momencie kiedy odpalasz do kogoś taką gadkę jak proponujesz to oni zaczynają drzeć mordy. Jeżeli rozmowa toczy się przy kasie to nie odejdą i blokują Ci kasjera (niby nic ale jak jest powiedzmy 16-18 i kolejka wychodzi ze sklepu to już jest problem. U mnie jest 5 kas stacjonarnych to 1 to już 20%).
    Piszą skargi z których potem trzeba się tłumaczyć itd.

Ostatnio miałem gościa który stał przed wejściem i krzyczał do ludzi, żeby nie wchodzili. Musieliśmy prosić ochronę CH żeby go zabrali bo jakbym sam go dotknął to zaraz bym miał problemy. A ci co CH poza grupą interwencyjną to takie standardowe leszcze z ochrony. Nasza ochrona sklepowa nie może interweniować jak typ stoi poza lokalem.

Trzeba podchodzić bardziej dyplomatycznie co chcąc nie chcąc prowokuje dialog. Rozmawiając z kimś kto jest urażony prosto w serduszko trzeba uważać na co się mówi bo inaczej możesz mieć z nim kontakt dłużej niż "dzień dobry".

Co do samego homoseksualizmu to toleruję ale w znaczeniu słownikowym, a nie tym z tvnu. Ta relacja mi pasuje i nie chce zmieniać.

Zastanawiam się jakby ktoś nakręcił film albo napisał książkę stawiająca w negatywnym świetle MMA i fanów sportu. Trudność polega na tym, że w kwestii homoseksualizmu jednak więcej rzeczy jest niedopowiedzianych, nie do końca zbadanych.

Dla osób które źle się czują ze swoją homoseksualnością ta książka może być zbawieniem.
    Dla tych którzy wrzucają na Insta zjdecia z partnerem prawdopodobnie będzie obrazą.
    Przeciwnicy lgbt będą przyklaskiwać.
    Zwolennicy się oburzać.
    Niezaangazowani hetero mają wyjebane na to. Pewnie część homo też.

Zastanawiam się tylko jakbym się poczuł gdyby jakaś książka bezpośrednio dotyczyła mnie stwierdzając, że nadaję się do leczenia.

13. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    10,852
    Zdobyte Lajki:
    8,343
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    I tu jest podstawowy blad.

Do tych ludzi trzeba mowic ich jezykiem: Dlaczego Pani umniejsza emocje innych ludzi? Pani razi to, innych tamto. Czy Pani wie jakie mam traumatyczne wspomnienia z brukselką z przedszkola? Znam takich co przez to znienawidzili wszystkie warzywa i przez lata walczyli z depresjami i zapaściami ciała. To zniszczylo ich zycia a Pani to umniejsza?

Ewentualnie proś ich o formę pisaną, bo masz np korpo-ramy (zrzuć na centralę) wyliczone 2m na klienta i co 2m musi podejsc i cos kupic jesli chce porozmawiac.

Swoją drogą nie wiedziałem, że ta spierdolina tak się wylewa.

EDIT:
    zejdz w ogole z tematu homo, bo nie przegadasz zelota. wejdz na swoje uczucia, wspomnienia, albo idee filozoficzne ogolne (koniecznie!).

14. cRe

cRe UFC
    Flyweight

Komentarze:
    7,892
    Zdobyte Lajki:
    8,954
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Wrocław
    No niestety. Byli tacy którzy przychodzili i książki o Kaczyńskim odwracali jak były tzw "face" ustawione. Jeżeli były włożone w półkę to robili tak aby do klienta skierowany był brzeg że stronami, a nie okładką.

Mam nadzieję, że mnie nie spotka taki aktywista i będę miał spokój. W ogóle nie powinny być podjęte, żadne kroki co do tej publikacji bo w taki sposób można ściągać każdy tytuł z rynku.

15. szplin

szplin BAMMA
    Featherweight

Komentarze:
    801
    Zdobyte Lajki:
    2,114
    Punkty:
    290
    @cRe bądź przewrotny i książce dodaj opis "Chuj w dupę pedałom". Każda strona będzie zadowolona.

Drzewo likes this.
  16. cRe

cRe UFC
    Flyweight

Komentarze:
    7,892
    Zdobyte Lajki:
    8,954
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Wrocław
    Jest to jakieś rozwiązanie. :frankapprove:

17. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    10,852
    Zdobyte Lajki:
    8,343
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    Pamietaj, ze to nie "tylko" wojna ideologiczna.
    To wojna o portfel.
    Chcialbys miec pracownika, ktory pozwala na ograniczenie twojego przychodu? Dla ciebie samego to atak na sposob zarabiania, potencjalnie niebezpieczny (kolejka niezadowolonych nigdy nie maleje).

Jak chce wykupic caly naklad - ok.
    Jak chce zaplacic za dodatkowa ekspozycje alternatywnego tytulu - ok.

Nie wchodz w szczegoly danej "kontrowersji" (PiS, służby, homoseksualizm, itd), bo nie jestes w stanie dyskutowac o 1000 sprawach z 10 000 osob.

Trzeba komunikowac tym ludziom, ze tez maja szanse prezentowac swoje idee na wolnym rynku. Nie moga wymagac, ze ktos bedzie palił SWOJE ksiazki, bo im sie nie podoba tresc.
    Ja naprawde mowilbym do nich o paleniu ksiazek, bo do tego to sie sprowadza.

18. cRe

cRe UFC
    Flyweight

Komentarze:
    7,892
    Zdobyte Lajki:
    8,954
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Wrocław
    Mogą konkurować na rynku. Sukces ich książek byłby podobny do tej którą bojtokują - żaden. Jest wiele powieści z homobohaterami ale nie są to prace pisane przez naukowców. Nawet nie wiem czy jakaś poważna została w PL wydana.

19. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    10,852
    Zdobyte Lajki:
    8,343
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    Dokładnie. Kolejna antyracjonalna przesłanka ich działania.

Heheh, kolejny pomysł (podoba ci się którykolwiek?): zapytaj czy masz też ulec księdzu (porównanie ich nie wprost do kultu), który pokaże pewne tytuły "do schowania". To dosyć krótka piłka.

20. cRe

cRe UFC
    Flyweight

Komentarze:
    7,892
    Zdobyte Lajki:
    8,954
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Wrocław
    Powody dajesz bardzo dobre. Wiadomo, że nikt nie zamierza tak po prostu książki dawać na magazyn (tzn jak jest chujowa sprzedaż to mam taki na magazynie bo mi szkoda siły na ich wyciąganie) . Jedyna opcją jest odgórna decyzja sieci.
    Prawda jest taka, że oni jak i ta książka nikogo nie obchodzi. Boję się, że miękkie faje z Warszawy wydadzą jakieś przeprosiny czy coś takiego. Fronda (wydawca) miał w przeszłości wiele kontrowersyjnych tytułów i nikt nie eksponował w necie z tego powodu swojego piekącego odbytu.

Share This Page