1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Filozofia i filozofia polityczna

Discussion in 'Cohones' started by Karateka@, Dec 16, 2014.

1. Huncwot

Huncwot Jungle Fight
    Light Heavyweight

Komentarze:
    395
    Zdobyte Lajki:
    366
    Punkty:
    140
    a propos chujowości kobiet względem mężczyzn w kontekście programowania

Gender Differences and Bias in Open Source: Pull Request Acceptance of Women Versus Men
    "Biases against women in the workplace have been documented in a variety of studies. This paper presents the largest study to date on gender bias, where we compare acceptance rates of contributions from men versus women in an open source software community. Surprisingly, our results show that women’s contributions tend to be accepted more often than men’s. However, women’s acceptance rates are higher only when they are not identifiable as women. Our results suggest that although women on GitHub may be more competent overall, bias against them exists nonetheless."
    https://peerj.com/articles/cs-111/

2. Karateka@

Karateka@ KSW
    Featherweight

Komentarze:
    5,007
    Zdobyte Lajki:
    1,024
    Punkty:
    790
    Jesli to jest argument w stosunku do Google Memo to jest to red herring (natomiast jesli to jest luzna uwaga na powiazany, ale jednak troche inny temat - to OK :-) ) Ex pracowni Google nie twierdzi, ze uprzedzenia nie istnieja i nie twierdzi, ze kobiety mniej nadaja sie do programowania. Argumenty sa inne - kobiety ze wzgledu na chociazby srednio wieksze zdolnosci werbalne moga wybrac prace, ktora wola wykonywac plus biologia tez wplywa na ich wybory. Wiec tutaj bardziej chodzi o wybory, ktore sa podejmowane, a nie o zdolnosci (chujowosc).

3. Huncwot

Huncwot Jungle Fight
    Light Heavyweight

Komentarze:
    395
    Zdobyte Lajki:
    366
    Punkty:
    140
    nie chciało mi się cytować, jeden z Was, chyba nie Ty, pisał, że kobiety nie radzą sobie w tematach technicznych tak jak mężczyźni
    byłem ciekaw jak to się ma w kontekście competitive programming (taki sport, Polacy są w tym zajebiści) i przy okazji natrafiłem na to

Karateka@ likes this.
  4. Lemur

Lemur BAMMA
    Heavyweight

Komentarze:
    1,083
    Zdobyte Lajki:
    975
    Punkty:
    1,790
    W takim razie przepraszam. Ja podjąłem się dyskusji, ponieważ myślałem, że tematem jest sytuacja kobiet w IT.

Karateka@ likes this.
  5. szplin

szplin Oplot Challenge
    Light Heavyweight

Komentarze:
    130
    Zdobyte Lajki:
    181
    Punkty:
    140
    Niezłe. Sporo racji w tym, że to jewrokałchoz, ale gość jest chyba nawiedzony i marksistów dostrzega chyba nawet w żulach sępiących piątaka pod sklepem. Chyba trochę za daleko odleciał.

ODYNIEC likes this.
  6. Huncwot

Huncwot Jungle Fight
    Light Heavyweight

Komentarze:
    395
    Zdobyte Lajki:
    366
    Punkty:
    140
    to ma wg mnie bardzo dużo sensu

7. vast

vast Brutaal
    Super Heavyweight

Komentarze:
    674
    Zdobyte Lajki:
    521
    Punkty:
    40
    Ja to wyłączyłem po tym jak zapodał swoją definicję "wolności". Myślałem, że to będzie obiektywne podejście do tematu, same suche fakty historyczne, a niestety najeżone to jest takimi właśnie wykwitami.

Autor jest ekonomicznym dyletantem, on nawet nie rozumie czym są pieniądze.

Last edited: Aug 12, 2017
    Jakub Bijan likes this.
  8. Huncwot

Huncwot Jungle Fight
    Light Heavyweight

Komentarze:
    395
    Zdobyte Lajki:
    366
    Punkty:
    140
    @Karateka@ najlepsze, racjonalne zestawienie badań w temacie jakie widziałem do tej pory https://heterodoxacademy.org/2017/0...es-the-research-say-about-gender-differences/

i ponoć dobra dyskusja Pinkera z 2005 roku, ale nie miałem czasu przesłuchać

ciekawe jak to się skończy, mam nadzieję, że ostatecznie to CEO Google straci pracę, bo zdecydowanie na to zasługuje https://mobile.nytimes.com/2017/08/11/opinion/sundar-pichai-google-memo-diversity.html

9. Karateka@

Karateka@ KSW
    Featherweight

Komentarze:
    5,007
    Zdobyte Lajki:
    1,024
    Punkty:
    790
    Ciekawy material, jednak nalezy podkreslic, ze jest to tylko wstep do dyskusji. Warto przesluchac cala debate.

10. Karateka@

Karateka@ KSW
    Featherweight

Komentarze:
    5,007
    Zdobyte Lajki:
    1,024
    Punkty:
    790
    ODYNIEC likes this.
  11. Jakub Bijan

Jakub Bijan UFC
    Welterweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    9,677
    Zdobyte Lajki:
    13,688
    Punkty:
    4,792
    Apropo wrzucanego tu jakiś czas temu Karonia.
    Mentzen zrobił mu reality chceck i okazało się, co zresztą było dość jasne dla każdego, kto czytał przytaczanych przez Karonia myćlicieli (Milla,Berlina itd.), że typ podaje swoje definicje jako obiektywne i robi zwyczajnego strawmana.

I tu jeszcze poprawka.

Gibon likes this.

Share This Page