1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Filozofia i filozofia polityczna

Discussion in 'Cohones' started by Karateka@, Dec 16, 2014.

1. Huncwot

Huncwot Brutaal
    Middleweight

Komentarze:
    551
    Zdobyte Lajki:
    592
    Punkty:
    140
    a propos chujowości kobiet względem mężczyzn w kontekście programowania

Gender Differences and Bias in Open Source: Pull Request Acceptance of Women Versus Men
    "Biases against women in the workplace have been documented in a variety of studies. This paper presents the largest study to date on gender bias, where we compare acceptance rates of contributions from men versus women in an open source software community. Surprisingly, our results show that women’s contributions tend to be accepted more often than men’s. However, women’s acceptance rates are higher only when they are not identifiable as women. Our results suggest that although women on GitHub may be more competent overall, bias against them exists nonetheless."
    https://peerj.com/articles/cs-111/

2. Karateka@

Karateka@ KSW
    Featherweight

Komentarze:
    5,023
    Zdobyte Lajki:
    1,033
    Punkty:
    790
    Jesli to jest argument w stosunku do Google Memo to jest to red herring (natomiast jesli to jest luzna uwaga na powiazany, ale jednak troche inny temat - to OK :-) ) Ex pracowni Google nie twierdzi, ze uprzedzenia nie istnieja i nie twierdzi, ze kobiety mniej nadaja sie do programowania. Argumenty sa inne - kobiety ze wzgledu na chociazby srednio wieksze zdolnosci werbalne moga wybrac prace, ktora wola wykonywac plus biologia tez wplywa na ich wybory. Wiec tutaj bardziej chodzi o wybory, ktore sa podejmowane, a nie o zdolnosci (chujowosc).

3. Huncwot

Huncwot Brutaal
    Middleweight

Komentarze:
    551
    Zdobyte Lajki:
    592
    Punkty:
    140
    nie chciało mi się cytować, jeden z Was, chyba nie Ty, pisał, że kobiety nie radzą sobie w tematach technicznych tak jak mężczyźni
    byłem ciekaw jak to się ma w kontekście competitive programming (taki sport, Polacy są w tym zajebiści) i przy okazji natrafiłem na to

Karateka@ likes this.
  4. Lemur

Lemur Shark Fights
    Featherweight

Komentarze:
    1,141
    Zdobyte Lajki:
    1,033
    Punkty:
    1,790
    W takim razie przepraszam. Ja podjąłem się dyskusji, ponieważ myślałem, że tematem jest sytuacja kobiet w IT.

Karateka@ likes this.
  5. szplin

szplin Oplot Challenge
    Light Heavyweight

Komentarze:
    149
    Zdobyte Lajki:
    203
    Punkty:
    140
    Niezłe. Sporo racji w tym, że to jewrokałchoz, ale gość jest chyba nawiedzony i marksistów dostrzega chyba nawet w żulach sępiących piątaka pod sklepem. Chyba trochę za daleko odleciał.

ODYNIEC likes this.
  6. Huncwot

Huncwot Brutaal
    Middleweight

Komentarze:
    551
    Zdobyte Lajki:
    592
    Punkty:
    140
    to ma wg mnie bardzo dużo sensu

7. vast

vast BAMMA
    Light Heavyweight

Komentarze:
    999
    Zdobyte Lajki:
    796
    Punkty:
    40
    Ja to wyłączyłem po tym jak zapodał swoją definicję "wolności". Myślałem, że to będzie obiektywne podejście do tematu, same suche fakty historyczne, a niestety najeżone to jest takimi właśnie wykwitami.

Autor jest ekonomicznym dyletantem, on nawet nie rozumie czym są pieniądze.

Last edited: Aug 12, 2017
    Jakub Bijan likes this.
  8. Huncwot

Huncwot Brutaal
    Middleweight

Komentarze:
    551
    Zdobyte Lajki:
    592
    Punkty:
    140
    @Karateka@ najlepsze, racjonalne zestawienie badań w temacie jakie widziałem do tej pory https://heterodoxacademy.org/2017/0...es-the-research-say-about-gender-differences/

i ponoć dobra dyskusja Pinkera z 2005 roku, ale nie miałem czasu przesłuchać

ciekawe jak to się skończy, mam nadzieję, że ostatecznie to CEO Google straci pracę, bo zdecydowanie na to zasługuje https://mobile.nytimes.com/2017/08/11/opinion/sundar-pichai-google-memo-diversity.html

9. Karateka@

Karateka@ KSW
    Featherweight

Komentarze:
    5,023
    Zdobyte Lajki:
    1,033
    Punkty:
    790
    Ciekawy material, jednak nalezy podkreslic, ze jest to tylko wstep do dyskusji. Warto przesluchac cala debate.

10. Karateka@

Karateka@ KSW
    Featherweight

Komentarze:
    5,023
    Zdobyte Lajki:
    1,033
    Punkty:
    790
    Dzihados and ODYNIEC like this.
  11. Jakub Bijan

Jakub Bijan UFC
    Welterweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    9,838
    Zdobyte Lajki:
    14,683
    Punkty:
    4,792
    Apropo wrzucanego tu jakiś czas temu Karonia.
    Mentzen zrobił mu reality chceck i okazało się, co zresztą było dość jasne dla każdego, kto czytał przytaczanych przez Karonia myćlicieli (Milla,Berlina itd.), że typ podaje swoje definicje jako obiektywne i robi zwyczajnego strawmana.

I tu jeszcze poprawka.

Gibon likes this.
  12. Dzihados

Dzihados UFC
    Lightweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    9,299
    Zdobyte Lajki:
    5,789
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    https://www.youtube.com/watch?v=ANPsHKpti48
    Miasto:
    Września to stolica, reszta okolica!
    Home Page:
    Ciekawa rozmowa Petersona z Molyneux.
    - SJW jako objaw tyranii... ...matriarchatu. Nigdy o tym nie myslalem w ten sposob... Hmmm...
    - kilka "ewolucyjnych" argumentów dla których socjalizm nie ma szans z ludzką naturą, ale też - co ciekawe - kilka innych argumentów o AnCapie .

Dokoncze jutro w pracy, na dzis koniec

Jakub Bijan likes this.
  13. Dzihados

Dzihados UFC
    Lightweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    9,299
    Zdobyte Lajki:
    5,789
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    @Jakub Bijan @Karateka@ przesluchaliscie juz?

Teraz tez wrzucam JP, jestem w polowie i moge podsumowac: "we dont knot really have an idea how to combine male and female dominance hierarchies".
    Poczatek chaotyczny, nie moglem ogarnac o co Camile chodzi, ale potem Jordan jakos to uspokaja.

Generalnie to Kelthuz to by sie pewnie do tego frędzlował, gdyby oczywiscie w jakiejkolwiek formie uznawal frędzlowanie ;) Co jest ciekawe Camile identyfikuje sie jako gej/trans :)

Last edited: Nov 24, 2017
  14. Jakub Bijan

Jakub Bijan UFC
    Welterweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    9,838
    Zdobyte Lajki:
    14,683
    Punkty:
    4,792
    Ja jeszcze nie widziałem, ale mam w do obejrzenia.

15. Karateka@

Karateka@ KSW
    Featherweight

Komentarze:
    5,023
    Zdobyte Lajki:
    1,033
    Punkty:
    790
    Probowalem kiedys przez to przebrnac, jednak Camile jest ciezka do sluchania, okej? :-)

Dzihados likes this.
  16. Dzihados

Dzihados UFC
    Lightweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    9,299
    Zdobyte Lajki:
    5,789
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    No jest.
    Przewin na 20-30m. Potem sie uspokaja troche :) Wiadomo, stylu wypowiedzi nie zmieni, ale jest lepiej. Moim zdaniem warto jej chaos wziasc na klate bo kilka ciekawych konceptow jest w tym wywiadzie. I od Jordana i od Camile (jednak, tylko trzeba je wyłuskiwać z trochę chaotycznego słowotoku. Kto wie może taka forma wypowiedzi jest jakąś formą kamuflażu, IYKWIM). No i pomijam fakt, ze jest za aborcja, przynajmniej tak zrozumialem jej wtręt.

Last edited: Nov 26, 2017
  17. Dzihados

Dzihados UFC
    Lightweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    9,299
    Zdobyte Lajki:
    5,789
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    Tak na rozluznienie (w wiadomej sprawie oczywiscie):

Swoja droga w PL sa osoby, ktore Kafkowy proces z oskarzenia nie wiadomo kogo, nie wiadomo o co nazywa "rational point of view".

Jestem ciekaw jak polaczyl by raporty radykalnego muzlumanina i radykalnego lewaka, kazdy w tym samym wykladzie by zaraportowal zupelnie co innego jako "hate speach" ktore tworzy dla niego "toxic environment" w ktorym nie czuje sie "safe" ;) jestem ciekaw czy zwrot "white male priviledge" by zaklasyfikowal jako mowe nienawisci. Skoro ideologia nie jest spojna wiadomo ze chodzi o uleglosc personalna a najlepiej finansowa, nic mniej, nic wiecej.

Btw raportowanie "hate speach" tez - wedle wlasnych kryteriow - przeciez jest forma "hate speach" jak zauwazyl Michael Shermer:

Last edited: Nov 25, 2017
    Karateka@ likes this.
  18. Dzihados

Dzihados UFC
    Lightweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    9,299
    Zdobyte Lajki:
    5,789
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    Last edited: Nov 26, 2017
    Lemur likes this.
  19. Dzihados

Dzihados UFC
    Lightweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    9,299
    Zdobyte Lajki:
    5,789
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    @cRe
    Nawiązując do "Książkowego" wątku - jak to jest z zamawianiem tych bajek? Robi to centrala? Czy sa to decyzje lokalne? Jak ze sprzedaza tego? Czy sa sytuacje wycofywania, albo odwrotnie - narzucania oferty?

20. cRe

cRe PRIDE FC
    Welterweight

Komentarze:
    6,613
    Zdobyte Lajki:
    5,656
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Wrocław
    Zamówienia na sklepy są tworzone centralnie. Ja mogę wpływać na to co przychodzi. Pomijając wydawnictwa lokalne które zamawiam sam to mogę domówić jakiś tytuł gdy widzę zwiększone zainteresowanie, a nie zostało jeszcze utworzone zamówienie automatyczne. Co do tworzenia oferty to już zajmują się w tym w Warszawie ludzie odpowiedzialni za konkretny dział ale to wygląda nie inaczej niż w innych branżach. Wydawnictwa produkują te książki i chcą je sprzedawać.

Książki wycofuje się że sprzedaży tylko czasami i najczęściej poprzez decyzję sądu administracyjnego. Ostatnie jakie pamiętam to kryminał który był napisany przez typa który popełnił morderstwo i opisał to w książce. Druga to coś o hitlerze bo były tam treści naruszające ustawę antynazistowska. Pewnie chodziło o dwa trzy zdania ale jednak.
    Co do narzucania oferty to chyba nie ma takiego mocnego który by mógł kazać coś sprzedawać. Jak już to jest to dogadywane raczej w formie jakiś umów. Trzeba pamiętać, że nie zawsze księgarnie (tylko te duże) sprzedają towar który zakupiły. Czasem jest tak, że dostają towar sprzedają ile dadzą radę, to co zostało zwracają do wydawnictwa i płacą tylko za to co sprzedały. Marża zostaje w sklepie.
    (Dlatego czasem jak zamawiają ludzie książki że stron wydawnictw to przychodzą one ewidentnie macane. Bywa też tak, że znajdziesz w Empiku książkę z naklejka ze świata książki).

Sprzedaż na tym jest bo coraz więcej jest rodziców którzy poprzez dobieranie książek chcą kształtować dzieci. Czasem trafnie czasem nie. Sytuacja z dziś gdzie Pani szukała dla 7 latka książek Lema. Te bajeczki się sprzedają. Może nie wszystkie idą mocno ale ta o której wspominałem w "książkach" miała bardzo mocną promocje i ludzie jej szukają i kupują. Jest też wiele stron dla rodziców (głównie mam) gdzie te książki mają poświęcone sobie recenzje czy generalnie wpisy mniej lub bardziej sponsorowane.

Z pozycji sklepu nie mogę zablokować dostaw konkretnego tytułu z racji tego "że go nie chcę". Mogę tylko zablokować dosyłanie jakiegoś działu w momencie kiedy mam go za dużo ale to się praktykuje tylko 4 kwartale albo jak jest poważny dramat z miejscem magazynowym bo np dużo L4 czy coś. W tym momencie mam zablokowane 6 czy 7 działów bo jestem przetowarowany.

To czy książka jest powiedzmy poprawną politycznie czy światopoglądowo to nikogo nie interesuje bo trzeba robić handel. Takich "nowoczesnych" książek dla dzieci jest dużo również poprzez tego że Empik się na takie otwiera przez "przecinek i kropka", może kojarzysz może nie. Jest to taki plebiscyt i festiwal książek dziecięcych. Wystarczy zobaczyć jaka książka ostatnio go wygrała - tru, o króliczku emigrancie którego wychowuje samotna matka. Książka wybrana głosami klientów. Odpowiedź na to dlaczego książki o siurkach są w ofercie nasuwa się sama.

Dzihados likes this.

Share This Page