Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Tylko z Urbanem. To jest prawilny Dredd
b0af4fc2dcbff6f286c1de7b5241f5c8.gif
 
BAFTA 2024

Nagrody zdominowane przez Oppenheimera (7) i Biedne Istoty (5). Oczywiście słusznie, bez jakichś niespodzianek.

Oppenheimer - najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepsza kinematografia, najlepszy montaż, „best original score”

Biedne Istoty - najlepsza aktorka pierwszoplanowa, najlepsze kostiumy, najlepszy makijaż i fryzury, „best Production design”, najlepsze efekty specjalne

Przesilenie Zimowe - najlepsza aktorka drugoplanowa, najlepszy casting

Anatomia Upadku - najlepszy scenariusz oryginalny

American Fiction - najlepszy scenariusz adaptowany

Strefa Interesów - najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy dźwięk, „outstanding British film”

Chłopiec i Czapla - najlepszy film animowany

20 dni w Mariupolu - najlepszy film dokumentalny
 
Ciekawie będzie na tych Oscarach coś czuję, bo jak kiedyś BAFTA i Oscary się w sumie powtarzały, tak od 2014 roku nagroda dla najlepszego filmu powtórzyła się tylko… raz :beczka:

2010 (The Hurt Locker)
2011 (The King’s Speech)
2012 (The Artist)
2013 (Argo)
2014 (12 Years A Slave)
2021 (Nomadland)

W sumie nie zdziwiłaby mnie wygrana Biednych Istot, ja ten film i tak faworyzuję spośród nominowanych.

We wtorek jeszcze idę na Strefę Interesów, jedyny który mi został do obejrzenia z głównej kategorii Oscarowej. Czuję, że będzie mocny tytuł.
 
Ciekawie będzie na tych Oscarach coś czuję, bo jak kiedyś BAFTA i Oscary się w sumie powtarzały, tak od 2014 roku nagroda dla najlepszego filmu powtórzyła się tylko… raz :beczka:

2010 (The Hurt Locker)
2011 (The King’s Speech)
2012 (The Artist)
2013 (Argo)
2014 (12 Years A Slave)
2021 (Nomadland)

W sumie nie zdziwiłaby mnie wygrana Biednych Istot, ja ten film i tak faworyzuję spośród nominowanych.

We wtorek jeszcze idę na Strefę Interesów, jedyny który mi został do obejrzenia z głównej kategorii Oscarowej. Czuję, że będzie mocny tytuł.
Coś polecasz oprócz tych biednych istot? Pójdę jeszcze na chłopca i żurawia, rzadko się zdarza obejrzeć w kinie coś ze Studia Ghibli :antonio:
 
Sami Swoi: Początek - panowie bracia rzeknę tak: trzeba to swymi oczyma obejrzeć i uszami usłyszeć; kapitalny film i zero cukierkowania Ukrów
 
Bilety juz kupione na Diune 2? :jimcarrey:
Wiadomo, 29.02 idę :bleed:

Coś polecasz oprócz tych biednych istot? Pójdę jeszcze na chłopca i żurawia, rzadko się zdarza obejrzeć w kinie coś ze Studia Ghibli :antonio:

Mnie trochę Chłopiec i żuraw zawiodło. Spodziewałem się chyba czegoś lepszego.

Z innych nominowanych do Oscarów to na pewno ten Czas Krwawego Księżyca, dobrze się to ogląda i jak początkowo myślałem, że będę to musiał dzielić na dwa seanse, tak poszło bez żadnego problemu w całości i uważam, że jest jednym z mocniejszych w tym roku. Oppenheimer wiadomo, że mocny. Oprócz tego bardzo dobre historie w Past Lives / The Holdovers / Anatomy of a fall. Zdecydowanie nie p odeszły mi mocno natomiast American Fiction/ Maestro i Barbie.
 
Wiadomo, 29.02 idę :bleed:



Mnie trochę Chłopiec i żuraw zawiodło. Spodziewałem się chyba czegoś lepszego.

Z innych nominowanych do Oscarów to na pewno ten Czas Krwawego Księżyca, dobrze się to ogląda i jak początkowo myślałem, że będę to musiał dzielić na dwa seanse, tak poszło bez żadnego problemu w całości i uważam, że jest jednym z mocniejszych w tym roku. Oppenheimer wiadomo, że mocny. Oprócz tego bardzo dobre historie w Past Lives / The Holdovers / Anatomy of a fall. Zdecydowanie nie p odeszły mi mocno natomiast American Fiction/ Maestro i Barbie.
Czekam na recenzje :jimcarrey: ja troche pozniej przy dobrych wiatrach.
 

Coś dla fanów japońskich chorych fantazji.

Kiri Kiri Kiri Kiri Kiri Kiri :werdum:
 
Back
Top