Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

To na szybko ja wrzucam. Kilka Thrillerów i Horrorów
Tak jak dobrych Thrillerów jest multum, to rynek Horrorów to straszna padaka. Oceniam dość surowo ale to obiektywne noty. Enjoy

Mało z tego pamiętam, ale dałem kiedyś 7/10

Tu też dałem 7

7

Kiedyś dałem 7, oglądałem niedawno i daje 6,5

Thriller. Mi bardzo podszedł. 9

6

6

Thriller. 7

7 Edit. Siedem to jednak za mało. Może nie jest to jakiś super straszny horror ale wyróżnia się więc daje extra punkt. 8

Thriller 7,5

Nie pamiętam tego filmu nic a nic ale dałem 7

7

Thriller 7

Thiller 6,5
 
Spóźniony edit. Oczywiście te wszystkie wymienione filmy są wg mnie warte poświęcenia na nie czasu.

1 - Szkoda czasu. Dno
2 - Dalej dno. Może jedna dobra scena. Szkoda czasu
3 - Słaby film. Trochę lepiej ale dalej szkoda czasu
4 - Więcej złego niż dobrego. Szkoda czasu
5 - Średniawka. Można puścić w tle. I tak nie będziesz pamiętał o czym był
6 - spoko film. Więcej plusów niż minusów. Można zobaczyć
7 - dobry film. Nic przełomowego ale warty obejrzenia.
8 - bardzo dobry film. Kilka wpadek, ale zdecydowanie na plus. Trzeba zobaczyć
9 - Wybitny. Zdecydowanie wyróżnia się z pośród innych filmów. Pozycja obowiązkowa
10 - Arcydzieło. Musisz obejrzeć.

Jakkolwiek trzeba pamiętać, że oceny to mimo wszystko subiektywna sprawa. Nawet jak 9 na 10 ludzi oceni film wysoko to znajdzie się ktoś komu to zupełnie nie podejdzie.
 
Spóźniony edit. Oczywiście te wszystkie wymienione filmy są wg mnie warte poświęcenia na nie czasu.

1 - Szkoda czasu. Dno
2 - Dalej dno. Może jedna dobra scena. Szkoda czasu
3 - Słaby film. Trochę lepiej ale dalej szkoda czasu
4 - Więcej złego niż dobrego. Szkoda czasu
5 - Średniawka. Można puścić w tle. I tak nie będziesz pamiętał o czym był
6 - spoko film. Więcej plusów niż minusów. Można zobaczyć
7 - dobry film. Nic przełomowego ale warty obejrzenia.
8 - bardzo dobry film. Kilka wpadek, ale zdecydowanie na plus. Trzeba zobaczyć
9 - Wybitny. Zdecydowanie wyróżnia się z pośród innych filmów. Pozycja obowiązkowa
10 - Arcydzieło. Musisz obejrzeć.

Jakkolwiek trzeba pamiętać, że oceny to mimo wszystko subiektywna sprawa. Nawet jak 9 na 10 ludzi oceni film wysoko to znajdzie się ktoś komu to zupełnie nie podejdzie.
Aż mi się halibut z czasów prawie normalności przypomniał :deniro:
 
Alien Covenant to takie gówno że obejrzałem 40 min i poszedłem spać. Żona mnie wyśmiała że taki śmieć jej włączyłem. Dodam tylko że oceniam przez pryzmat kultowej dla mnie oryginalnej trylogii i trochę mniej udanej czwórki którą jednak bardzo lubię.
 
Ziomek to może poleć kilka horrorów/thrillerów.
Niestety ziomek mam dokładnie ten sam problem co kolega zacytowany niżej... Jak zobaczę tytuł to w mig sobie przypomnę o czym był mniej więcej i czy mi się podobał ale samemu z głowy ciężko mi coś wyjąć. Jedynie z takich mniej oczywistych (no bo klasykę zakładam że każdy widział typu widma, ringi, mgły, obecności, psychoze itp.) to kojarzę
Lighthouse https://www.filmweb.pl/film/Lighthouse-2019-803179
Possessor https://www.filmweb.pl/film/Possessor-2020-826077
Split (nie wiem jak to zakwalifikować w sumie) https://www.filmweb.pl/film/Split-2016-750258
Suspiria https://www.filmweb.pl/film/Suspiria-2018-203095
Babadook https://www.filmweb.pl/film/Babadook-2014-676364
Sinister https://www.filmweb.pl/film/Sinister-2012-631143

Ogólnie jest to teraz bardzo biedny gatunek. Ostatnio całkiem całkiem miło mi się oglądało ale nie jako horror, bardziej jako taki odmóżdzacz do piwa Egzorcysta Papieża. Niby chujowe ale całkiem sprawnie zrobione jak na obecne standardy. Liczyłem też trochę na Dwie minuty do piekła bo krótkometrażowy Baghead mi się podobał ale oczywiście zjebali koncertowo. W kacie desperacji zawsze pozostaje Begotten :werdum:
Ta, ja nawet nie pamiętam co oglądałem tydzień temu :beczka:
:siara: mam to samo
 
Ja pozwolę sobie powrócić do śmierci Carla Weathersa.

2 lutego Na stronie mmakropkapl ukazał się krótki artykuł zatytułowany Carl Weathers nie żyje. Napisany przez niejakiego redaktora Oskar Wojewówdka.
Napisano tam cytuję "aktor zaliczył epizod w Predatorze...".

Człowieku jaki epizod. Przecież zagrał jedną z głównych ról (Al Dillon) a nie jakiś epizod.
Jak się nie znasz na temacie to lepiej nic nie pisz. Normalnie mnie wkurwiłeś. Poziom redaktorów na niektórych portalach poraża.
Mam nadzieję że to czytasz i się zrehabilitujesz. Natychmiast zwróć honor Carlowi. Zrób rachunek sumienia i zapierdalaj do Częstochowy na kolanach może Ci wybaczę.

Kultowy film, kultowy aktor, kultowa scena siłowania się z Arnim. Ale zagrał epizod :matt:
 
Ja pozwolę sobie powrócić do śmierci Carla Weathersa.

2 lutego Na stronie mmakropkapl ukazał się krótki artykuł zatytułowany Carl Weathers nie żyje. Napisany przez niejakiego redaktora Oskar Wojewówdka.
Napisano tam cytuję "aktor zaliczył epizod w Predatorze...".

Człowieku jaki epizod. Przecież zagrał jedną z głównych ról (Al Dillon) a nie jakiś epizod.
Jak się nie znasz na temacie to lepiej nic nie pisz. Normalnie mnie wkurwiłeś. Poziom redaktorów na niektórych portalach poraża.
Mam nadzieję że to czytasz i się zrehabilitujesz. Natychmiast zwróć honor Carlowi. Zrób rachunek sumienia i zapierdalaj do Częstochowy na kolanach może Ci wybaczę.

Kultowy film, kultowy aktor, kultowa scena siłowania się z Arnim. Ale zagrał epizod :matt:
Jak chodzi o Carla Weathersa to całkiem fajny artykuł zmontowali i nim na weszło
 
Ode mnie kilka mniej znanych thrillerów i horrorów, które polecam a nie były jeszcze wspomniane

 
Z ciekawszych filmów to jeszcze mi się przypomniały

Natural Born Killers https://www.filmweb.pl/film/Urodzeni+mordercy-1994-1049

Murder by Death

Bang, Bang, You're dead
 
Po raz kolejny obejrzałem sobie Dredd.

Bardzo lubię tę historię.

Kobieta przejmuje władzę, terroryzuje całą rzeszę ludzi, zamieniając ich życie w piekło.
Wtedy przychodzi wyprostowany, biały mężczyzna, wychodzi do niej na samą górę i pomijając już nawet to co zrobił po drodze, ciągle wkurwiony i skrzywiony łapie ją za szyję i wypierdala przez okno...

Przemawia do mnie ta historia :antonio:
 
Po raz kolejny obejrzałem sobie Dredd.

Bardzo lubię tę historię.

Kobieta przejmuje władzę, terroryzuje całą rzeszę ludzi, zamieniając ich życie w piekło.
Wtedy przychodzi wyprostowany, biały mężczyzna, wychodzi do niej na samą górę i pomijając już nawet to co zrobił po drodze, ciągle wkurwiony i skrzywiony łapie ją za szyję i wypierdala przez okno...

Przemawia do mnie ta historia :antonio:
Sędzia Dredd to klasyka :antonio:
A wyobraź sobie współczesną ekranizacje :werdum:
Zamiast sędziego byłaby trans czarnoskóra sędzina a miasto byłoby terroryzowane przez białego heteroseksualnego mężczyznę.
 
Dlatego, co jakiś czas, doceniam ten film :)

Jeden z niewielu, o ile nie jedyny, remake klasyka, który się udał.
Kiedyś to umieli w remake chociażby Ocean's Eleven z 2001 roku, Heat, Scarface, Thing. Pierwszego próbowali jeszcze raz zrobić już współcześnie jako Ocean's 8 i lepiej na to spuścić zasłonę milczenia ....
 
Po raz kolejny obejrzałem sobie Dredd.

Bardzo lubię tę historię.

Kobieta przejmuje władzę, terroryzuje całą rzeszę ludzi, zamieniając ich życie w piekło.
Wtedy przychodzi wyprostowany, biały mężczyzna, wychodzi do niej na samą górę i pomijając już nawet to co zrobił po drodze, ciągle wkurwiony i skrzywiony łapie ją za szyję i wypierdala przez okno...

Przemawia do mnie ta historia :antonio:
Świetny film, szkoda że nie powstała i już raczej nie powstanie kontynuacja. Urban > Stallone jako Dredd
 
Obejrzałem sobie jeszcze raz Northmana i mocno go nie doceniłem za pierwszym razem. Musiałem być jakiś nietrzeźwy wtedy :)

Co prawda teraz w innych warunkach go oglądałem i jak się skupiłem to nawet zakończenie nabrało sensu :awesome:
 
Po raz kolejny obejrzałem sobie Dredd.

Bardzo lubię tę historię.

Kobieta przejmuje władzę, terroryzuje całą rzeszę ludzi, zamieniając ich życie w piekło.
Wtedy przychodzi wyprostowany, biały mężczyzna, wychodzi do niej na samą górę i pomijając już nawet to co zrobił po drodze, ciągle wkurwiony i skrzywiony łapie ją za szyję i wypierdala przez okno...

Przemawia do mnie ta historia :antonio:
tez z Sywkiem Krzywa Warą? :boystop:
 
Back
Top