1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Fedor: “Jiu-jitsu to nic specjalnego”

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by Robert Górski, Jul 23, 2010.

1. Robert Górski

Robert Górski BikeOrDie.pl

Komentarze:
    1,010
    Zdobyte Lajki:
    161
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    Fedor: “Jiu-jitsu to nic specjalnego”

2. Bodzio44

Bodzio44 Jungle Fight
    Welterweight

Komentarze:
    330
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    O to cała prawda przegrania walki głupi błąd..

3. dentist

dentist Oplot Challenge
    Lightweight

Komentarze:
    25
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Pressing “szalonych rusków” z M-1 aby Fiodor dawał jak najbardziej widowiskowe walki podziałał i ten popełnił głupi błąd. I tu się z nim zgadzam. Mówiąc jednak, że BJJ to nic specjalnego przesadził.

4. GSP91

GSP91 Shark Fights
    Middleweight

Komentarze:
    1,282
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Hehe po tej wypowiedzi coraz bardziej się cieszę że Fedor wkońcu odniósł porażkę. Werdum to według mnie najlepszy parterowiec w HW a jeśli według Fedora BJJ to nic specjalnego to w rewanżu znów powinien dostać!!! Takie moje zdanie!! BJJ Rulez!!

5. Havi

Havi Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    13
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Jezeli fedor nie umie docenic innej techniki tak jak gada ze wielkosc sie nie liczy jak skomentowal alistara overeema i brock lesnara ze sa oni tylko wielkimi koxami aaaa overeem ma 3 razy lepsza technike w stojce od fedora niech z nim wyskoczy a nie sie smieje z bjj moze jeszcze z zapasow lesnara tez sie posmieje…dlamnie overeem to numer 1 na swiecie tylko musi to udowodnic w walce z fedorem ……UFC moze i da rade obejsc sie bez fedora ale bez overeema nie da rady musi miec albo 1 albo 2….overeem nie wykorzystywal swojego talentu w lekko ciezkiej gdy 1 raz przeszedl do ciezkiej nie byl gotowy za lekki byl i wynik byl ze odniosl kilka porazek z werdumem itp…potem wrocil do lekko ciezkiej gdzie ponownie mu sie nie udalo zrobil sobie dluzsza przerwe i prztyl do 255-260 lb i stal sie kawal byka i w tej chwili moze rywalizowac z fedorem jezeli utrzyma walke w stojce to moze sie z fedora krew polac:)

6. Marco

Marco Jungle Fight
    Featherweight

Komentarze:
    242
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,790
    Nie wierze, że Fedor sam nie trenuje BJJ.

7. Hang

Hang WSOF
    Featherweight

Komentarze:
    3,175
    Zdobyte Lajki:
    494
    Punkty:
    1,790
    No to teraz macie fedoromaniacy oblicze Waszego "boga". ZERO szacunku dla Werduma i bjj, oraz niskich lotów próby tłumaczeń swojej porażki. Lesnar > Fedor.

8. Lucifer oO

Lucifer oO EFC Africa
    Lightweight

Komentarze:
    2,803
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,790
    Wydaje mi się że to trochę wyrwane z kontekstu może być. Zwłaszcza że tłumaczenie to są w większości cytaty a nie cały wywiad.

9. Robert Górski

Komentarze:
    1,010
    Zdobyte Lajki:
    161
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    Lucifer
    Większość wywiadu jest przetłumaczona przez Fighters Only. Przy okazji wrzuciłem też oryginał w Google translate. Zdanie nie wygląda na wyjęte z kontekstu. Jeśli to Cie nie urządza, mogę poprosić jutro mojego rosyjskojęzycznego znajomego o tłumaczenie “słowo w słowo”, mimo że jestem prawie pewny, że wyjdzie na to samo.

10. Lucifer oO

Lucifer oO EFC Africa
    Lightweight

Komentarze:
    2,803
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,790
    R.O.B. – A skąd u Ciebie od razu chęć urządzenia? Przecież ja Ciebie nie oskarżam o złe tłumaczenie. Jeśli masz taką pewność to wierzę Ci na słowo nie musisz spinać pośladów.

11. Robert Górski

Komentarze:
    1,010
    Zdobyte Lajki:
    161
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    Lucifer
    …nie musisz spinać pośladów.” – na jakiej podstawie stwierdziłeś, że tak jest ? Ja najnormalniej w świecie odpisałem na posta i oferowałem dodatkowe tłumaczenie. To, że sam się spinasz przy pierwszej lepszej okazji, nie znaczy że wszyscy tak mają.
    Z tego co zauważyłem, osoby, które pierwsze piszą takie, nazwijmy to po imieniu, głupoty, same mają największy problem z dystansem do siebie. To juz się robi męczące, jak w każdą dyskusję ktoś wplątuje teksty o spinaniu się, etc. tylko dlatego że ktoś się z nim nie zgadza.

Więc albo napisz coś konkretnego (np. tutaj mógłbyś uzasadnić swoją opinię – czyli na czym się opierasz twierdząc, że odpowiedź Fedora jest wyjęta z kontekstu ) albo nie odpisuj w ogóle, po teksty o spinaniu pośladków w odpowiedzi na każdy kontrargument są już trochę nużące.

12. Zelboys06

Zelboys06 Shark Fights
    Middleweight

Komentarze:
    1,295
    Zdobyte Lajki:
    3
    Punkty:
    1,790
    Nie cala prawda - Fiodor popelnil blad, a Werdum byl w stanie skapitalizowac.

Rozwin i uzasadnij prosze. Bo wg mnie spokojnie sie obejdzie bez obydwu i nic nie musi w tej sprawie...

13. VaeVictis

VaeVictis UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,213
    Zdobyte Lajki:
    11,802
    Punkty:
    1,790
    W zasadzie nic w tym odkrywczego, ze Fedor przegral bo popelnil blad ktory Werdum wykorzystal. W koncu kazda rywalizacja sportowa, nie tylko w MMA polega na popelnianiu jak najmniejszej ilosci bledow i wykorzystywaniu bledow przeciwnikow.
    Moim zdaniem Fedor bez falszywej skromnosci przedstawia swoje zdanie na ten temat. Badzmy szczerzy kto przed ewentualnym rewanzem bedzie stawial na Werduma ? Natomiast Fedor jesli przegralby walke rewanzowa, powinien wszystkich grzecznie przeprosic i zaczac promowac JJ.

14. Niesamowity7

Niesamowity7 Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    7
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    WItam wszystkich !

Czytam MMArocks już od około roku. Nie zakładałem konta bo nigdy nie udzielałem się w dyskusjach – po prostu czytałem interesujące mnie artykuły. Dzisiaj jednak zarejestrowałem się bo nie wytrzymam już kolejnego artykułu stawiającego Fiedię w złym świetle. Od razu zaznaczę, że nie jestem jego wielkim fanem, ale po jego przegranej z Fabricio zauważyłem eskalację Hate’u w jego kierunku, więc postanowiłem stanąć i mężnie bronić dobrego imienia Emperora [​IMG]

Więc do rzeczy:

Po 1) Nic nowego. Fedor mówił to już wcześniej nie raz i nie dwa. Zawsze uważał, że Sambo jest skuteczniejsze niż BJJ w MMA. Ja sam jako zawodnik wywodzący się z BJJ jestem w stanie przyznać, że to prawda. Więc co w tym niezwykłego ?

Po 2) Perfidnie przekręcone tłumaczenie przez autora tekstu. Nie “przegrałem przez przypadek” tylko “przegrałem przez to co się stało” co w aby zachować sens wypowiedzi w języku Polskim brzmiałoby mniej więcej “wszyscy widzieli dlaczego przegrałem” nie ma tu nic więcej do powiedzenia.

Dajcie już spokój z ta nagonką i wyolbrzymianiem wszystkiego co anty – fedorowe. Chłop uważa, że Sambo jest skuteczniejsze, wyraża swoją opinię i zostaje przy tym na maxa skromny (czego jakoś nikt nie zauważył w dalszej części wywiadu). Przegrał i oddał Werdumowi szacunek, więc nie róbcie teraz z niego krzykacza który obrzuca BJJ i tłumaczy się ze swoich przegranych.

15. Paz

Paz Brutaal
    Featherweight

Komentarze:
    488
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    “Przegrałem przez przypadek.”

hahahaha

16. GLF

GLF KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    6,028
    Zdobyte Lajki:
    5
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    Nie rozumiem, o Fedorze dobrze, albo w ogóle? Czyli jeżeli coś, co Fedor (rzekomo) powiedział/zrobił, może wywołać negatywne komentarze to nie należy o tym pisać?
    Nie jesteś "wielkim fanem" Fedora? To dlaczego artykuły np. o War Machine nie zmusiły Cię do zarejestrowania? Ten to był dopiero stawiany w złym świetle...

P.S.
    Jaka "fala hate'u"?

17. GSP91

GSP91 Shark Fights
    Middleweight

Komentarze:
    1,282
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Ja nic nie mam do fedora ale troche mnie wkurza obrażanie BJJ. Gdyby przegrał z Overeemem przez high kicka to by powiedział że kick-boxing to nic specjalnego i że przegrał przez błąd bo nie zablokował kopnięcia??? Nie rozumiem troche jego myślenia…

18. Zelboys06

Zelboys06 Shark Fights
    Middleweight

Komentarze:
    1,295
    Zdobyte Lajki:
    3
    Punkty:
    1,790

Lol. Ja bardzo lubie Fiodora, swietny zawodnik, najlepszy HW w historii i zdecydowane miejsce w dyskusji o "najelpszym ever" ;), ale mnie zdeke irytuje robienie z niego swietego na sile. Mozliwe, ze cos w wywiadzie bylo przekrecone - ale nie o to chodzi, tylko o podejscie do jakiejkolwiek, najlzejszej chocby i najbardziej konstruktywnej krytyki Cara.

19. GLF

GLF KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    6,028
    Zdobyte Lajki:
    5
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    Ale nikt nie obraża bjj. Każdy ma prawo do własnej opinii, a Fedora jest taka, że sambo jest użyteczniejsze.

20. Omoplater

Omoplater Oplot Challenge
    Middleweight

Komentarze:
    93
    Zdobyte Lajki:
    2
    Punkty:
    1,790
    Powoli zaczyna się dyskusja w stylu "wyższość Wielkanocy nad Bożym Narodzeniem". Każdy ma swoje zdanie, lecz starajmy się je przekazywać bez skrajnych emocji. Wg mnie walczy człowiek, a nie styl. Tak samo nie widzę wielu sambistów w topowych organizacjach (Fedor, chyba Shlemenko i tyle)

Share This Page