Fantasy matchmaking

Te walki nigdy nie dojdą do skutku. KSW nie będzie chciało stracić swojej maszynki do zarabiania pieniędzy.
 
Więc muszą porzucić swoją ideę zestawiania Pudziana z zawodnikiem lepszym od poprzedniego.


Pudzian dla mnie może nie istnieć na kartach walk, a jego rywal może być niskiej klasy. Bawiąc się wczoraj w matchmaking, jego "obowiązkowy" występ blokuje możliwość pojawienia się innych zawodników na gali, której karta zawiera 7 pojedynków.
 
Wiadomo, dla prawdziwego takie ''hardkorowego'' fana mma, to Pudziana mogłoby na tej karcie nie być, ale gdyby nie on, to nie byłoby też oglądalności,pieniędzy,zawodników itp. Cieszmy się, że jednak jest ten Pudzian. Mi osobiście on nie przeszkadza.
 
Pudzianowski nie wątpliwie wpłynął na rozwój KSW i popularyzację MMA. Dlatego niech walczy. Problememem nie jest on, lecz liczba walk na gali, która została zredukowana do tak małej ilości, aby reklamy w Polsacie nie wydłużały czasu trwania tego widowiska sportowego.
 
Tak to wiadome, ale zamiast obniżyć liczbę walk, to mogliby skrócić reklamy i całą tą otoczkę itp.
 
EFS 2, Gdynia
Open.:
Tomasz Kowalkowski (1-0)*^ vs. Bogusław Zawirowski (2-1)
93 kg.:
Marcin Elsner (8-4)^ vs. Iril Latifi (4-2)
Krzysztof Piechota (7-0)* vs. Marcin Naruszczka (9-0)
Wojciech Orłowski (3-5) vs. Bartosz Janik (3-2)*
Kamil Ostaszewski (2-0)* vs. Grzegorz Łuczak (1-0)
84 kg.:
Dominik Chmiel (2-0)^ vs. Kacper Karski (3-0)*
Bogusław Bagiński (2-1)* vs. Maciej Karolak (2-1)*
77 kg.:

Maciej Kowalski (1-0)^ vs. Mateusz Wandtke (0-2)*
70 kg.:

Łukasz Sajewski (8-0)* vs. Claes Beverlov (8-2)
Marcin Pionke (3-1-1)* vs. Adrian Zieliński (5-1)^
66 kg.:

Aleksander Georgas (5-0)* vs. Sebastian Romanowski (3-1)^


* zawodnicy z Trójmiasta i jego okolic.
^ zawodnicy, którzy zwyciężyli podczas pierwszej edycji EFS.










Tak to wiadome, ale zamiast obniżyć liczbę walk, to mogliby skrócić reklamy i całą tą otoczkę itp.
Eh...
 
Bliżej nieokreślona impreza...

Walka wieczoru:
120 kg.: Michał Kita (11-6) vs. Denis Stojnic (9-3)

Ćwierćfinał turnieju w wadze półciężkiej, grupa A:
93 kg.: Karol Celiński (9-3) vs. Marcin Elsner (8-4)

77 kg.: Jędrzej Kubski (16-11, 2 NC) vs. Kerim Abzailov (7-2, 1 NC)

Ćwierćfinał turnieju w wadze półciężkiej, grupa A:
93 kg.: Marcin Krystofiak (6-2) vs. Wojciech Antczak (5-3-1)

84 kg.: Dawid Januszewski (4-0) vs. Maciej Różański (3-0)

Ćwierćfinały turnieju w wadze półciężkiej, grupa B:

93 kg.: Krzysztof Gołaszewski (4-2) vs. Łukasz Działowy (3-1)
93 kg.: Krzysztof Morzyszek (3-1) vs. Michał Bacik (2-0)

70 kg.: Rafał Błachuta (3-2) vs. Piotr Niedzielko (2-1)

Pojedynki rezerwowe turnieju:

93 kg.: Adam Kowalski (2-0) vs. Kamil Ostaszewski (2-0)
93 kg.: Paweł Kubiak (0-2) vs. Piotr Kaczmarkiewicz (0-1)
 
KSW 19 - Zestawienie jakie chciałbym zobaczyć

Mamed Chalidow (24-2-4) vs Hector Lombard (31-1-2)

Tu za dużo nie trzeba tłumaczyć, każdy z nas chciałby zobaczyć jak potoczyłaby się ta walka. Ew. w zastępstwie też chciałbym zobaczyć naszego Polskiego Czeczena z takimi zawodnikami jak np. Aleksander Shlemenko (44-7), Jorge Santiago (24-10), Anthony Johnson (10-4).

Faworyt: Mamed Chalidow 60% -Hector Lombard 40%

Mariusz Pudzianowski (3-2) vs Alexandru Lungu (8-2)

Po takim zwycięstwie Mario mógłby trochę odbić się od tego dna na które spadł po starciach z Thompsonem. W stójce mógłby mieć problem, ale po sprowadzeniu do parteru raczej nie dałby sobie wyrwać zwycięstwa. Ew. mógłby stanąć jeszcze na przeciwko Jermoe Le Bannera
(3-2). Jak wiemy Różalskiego pewnie na tej gali nie będzie, a Francuz ma kontrakt na 2 walki z KSW. więc jedną przy okazji mógłby wypełnić.

Faworyt: Mariusz Pudzianowski

Michał Materla (16-3) vs Thales Leites (19-4)

Nie wiem czy tylko mi się wydaje, że Leites unika Mameda ale to może są to tylko moje odczucia. Takie starcie na pewno mogłoby być mianem walki o pas w wadze średniej. Wiele osób na pewno chciałoby zobaczyc Materlę w takim starciu.

Faworyt: Michał Materla

Antoni Chmielewski (22-8) vs Mats Nilsson (9-1)

Wiele osób chcę zobaczyć Chmielewskiego z Horwichem, a ja bym chciał zobaczyć nową twarz na ringach KSW. Może jakaś zagraniczna gwiazda rozwinęłaby się na Polskim rynku ?

Faworyt: Mats Nilsson

Aslambek Saidov (11-2) vs Jon "War Machine" Koppenhaver (12-4)

Ta walka mogłaby sie dobrze sprzedać, patrząc na tego przeciwnika z 16 walk tylko jedną walkę miał która zakończyła się przez decyzję i była to porażka. Jest wyżej notowany niż Aslambek, chętnie obejrzałbym efektowniejszą walkę w wykonaniu Aslambka. Ostatnio walczył trochę zbyt ostrożnie jak dla mnie.

Faworyt: Jon Koppenhaver

Maciej Jewtuszko (9-2) vs Artur Sowiński (12-6)

Chyba większość ze mną zgodzi się, że chcieliby ujrzeć rewanż tej walki. Myślę, że nic więcej nie trzeba dodawać tutaj. Choć wydaje mi się, że wynik walki mógłby być tym razem całkiem odwrotny do poprzedniego.

Faworyt: Maciej Jewtuszko

Marta Chojnowska (-) vs Paulina Suska (1-1-3)

Jak wiemy ta walka jest już zaklepana przez włodarzy KSW. No cóż, zobaczymy jak się sprawdzi pierwsza walka kobiet na tej organizacji.

Faworyt: Marta Chojnowska



Podsumowanie:

Wydaje mi się, że taką galę sporo osób by obejrzało i ja na pewno chętnie z kumplami przed telewizorem obejrzałbym z chęcią ;) Jeśli jakieś błędy popełniłem, przez zablkowanie danych zawodników poprzez organizacje piszcie to poprawie ;)
 
War Machine to oficjalne imię i nazwisko, a nie pseudonim :) I czy on nie wrócił do pudła?
 
Hector wygrał 18 walk w 1 rundzie więc zdawało by się, że Game Plan musi zakładać przetrwanie tej rundy ale z kolei 7 walk wygrał przez decyzję, natomiast te 2 walki które przegrał też przez decyzję, ostatnie 3 za to przed czasem ale po 1szej rundzie. Ciężko jakiś wniosek wysnuć który pozwoli go rozpracować...ale na tę walkę czekają wszyscy fani Mameda.



Hector wie, że jak stoczy walkę z Mamedem i przegra to Joe Silva może do niego nie zadzwonić. Może "uciec" do UFC i albo tam czekać na Mameda albo wypełnić kontrakt(y) i po odejściu z UFC przed zakończeniem kariery stoczyć bój z Czeczenem. Aż tak wielu opcji nie ma...
 
Lombard nawet z porażką byłby wartościowym dodatkiem do rosteru UFC. Przegrywając jednak osłabi swoją pozycję w negocjacjach o wysokość wynagrodzenia.
 
Materla to jeszcze bardziej "niewygodny" rywal, niż Chalidow. Cipao jest zawodnikiem o wysokich umiejętnościach, a zarazem niżej notowany, niż Mamed.
 
Mamed ma lepszy gnp niz Materla. Jesli walka przeniesie sie do parteru, to Materla Leitesa raczej nie podda, a w trakcie uderzania podejmuje niewlasciwe decyzje i traci pozycje
 
Ale w walce z Horwichem udowodnił, że całkiem nieźle potrafi kontrolować walkę z góry. W tym widziałbym jego szanse.


PS: napisałem wcześniej o Cipku, bo jeśli Leites unika walki z Chalidowem, to nie widzę przesłanek, aby podjął rękawice z niżej notowowanym Michałem Materlą.
 
Nie ma sensu wyciagac wnioskow na podstawie jednej walki z Horwichem. Dlatego tez juz kiedys pisalem, ze zobaczylbym go w starciu z zawodnikiem z tej samej polki co Amerykanin. Poczekalbym jeszcze z 1. walke z rzucaniem go przeciwko Leitesowi. Co do brazylijczyka to jakos nie widze, aby walczyl z ogorkami. Gdyby chcial unikac mameda, to nie podpisywalby kontraktu na walke
 
Ogólnie w moich oczach podałem faworytów, a nie w oczach bukmacherów i innych ludzi ;)
 
Co byście powiedzieli na walkę Bedorfa (7-2) z Reljiciem (10-3)?



Chorwat po zwycięstwie nad Lloretem zadebiutował w notowaniu wagi ciężkiej fightmatrixa na 70 pozycji. Dla porównania Polak jest 131, oczko niżej od Hiszpana.



Coco wygrywając wbija się do pierwszej 100. Jeżeli nie dałby rady (dałby, dałby!) to KSW promuje w oczach polskiej gawiedzi mega kozaka do walki z Błachowiczem, a Karola czeka walka na odbudowanie z wypromowanym już Overeemem.
 
Jestem przekonany,że Reljic zawalczy na KSW. Z tym,że będzie przymierzony do Janka a nie do Karola. Chociaż,kto wie.Myśle że najbardziej prawdopodobną opcją jest Janek - Goran i CoCo - Rogent III
 
Nie wydaje mi się, a nawet jeżeli w sporcie chodzi o wyzwania. Wbrew temu co niektórzy sądzą przegrana to nie jest wielka tragedia.
 
Dawanie mu goscia ktory wygral z jego ostatnim pogromca byloby zbyt szybka decyzja. Niech pokaze styl ktorym wygral z Olivia w jeszcze jednej walce a dopiero potem mozemy rozwazac wyzwania takie jak Reljic
 
No jest to wpisane w ten sport i nie ma w tym nic gorszącego. Goran walczył wcześniej w HW ? Bardziej by mi pasowało zestawienie Karola z Goranem,niż miałby z nim walczyć Janek. Goran jest lepszym zawodnikiem niż Llorent, a robić ciągłe rewanże to bez sensu. Myśle,że było by to dobre rozwiązanie. Mogło by nam wyjaśnić też sporo na temat tego, gdzie teraz jest Karol - przed,czy nadal za Rogentem. Pytanie tylko,co jeśli przegra? KSW usilnie chce go wscisnąś w pas(w sumie, to się nie dziwie,bo nikogo innego nie mają),a po ewentualnej porażce wszystko im się posypie. No i co dalej z Goranem - dupnie by było jakby skończył przygodę z KSW już po jednej walce.
 
KSW 20:



Mamed Khalidov vs Hector Lombard



Michał Materla vs Santiago/Leites



Jan Błachowicz vs Babalu/Yvel



Karol Bedorf vs Overeem/Thompson/Duffee



Mariusz Pudzianowski vs Paweł Nastula



Maciej Jewtuszko vs Artur Sowiński II



Marcin Róźalski vs Jerome Le Banner



Chyba za dużo puściłem wodze wyobraźni:), ale na jubileuszową 20 ksw byłoby mega moim zdaniem.
 
Back
Top