1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

EA UFC 3

Discussion in 'Gaming' started by ScoTT, Jan 29, 2018.

1. chudy

chudy Maximum FC
    Featherweight

Komentarze:
    1,461
    Zdobyte Lajki:
    633
    Punkty:
    490
    Ja spotkałem się z tą aminacja pod siatką i dostałem po knockdownie kolano jak na filmiku. Nowy patch a Kimbo Slice napierdala dalej jak dzikus...

2. RaphTaba

RaphTaba Legacy FC
    Heavyweight

Komentarze:
    2,174
    Zdobyte Lajki:
    1,474
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Gdańsk
    Ja HW i LHW w ogóle nie gram - za wolni dla mnie są.
    Przed tym kolanem udało mi się obronić R2 + L2.

3. Twarzowiec

Twarzowiec BAMMA
    Welterweight

Komentarze:
    905
    Zdobyte Lajki:
    1,570
    Punkty:
    1,190
  4. Fighter_for_Glory

Fighter_for_Glory Jungle Fight
    Lightweight

Komentarze:
    271
    Zdobyte Lajki:
    287
    Punkty:
    290
    Wreszcie sędziowie w karierze przerywają kiedy trzeba

5. HubiSSJ3

HubiSSJ3 UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    16,101
    Zdobyte Lajki:
    9,059
    Punkty:
    1,790
    W tej grze da się obronić poddanie jeżeli nie zakłada go jakiś przeciętniak? Jacare poddaje mnie za każdym jebanym razem i to w pierwszej rundzie...

6. RaphTaba

RaphTaba Legacy FC
    Heavyweight

Komentarze:
    2,174
    Zdobyte Lajki:
    1,474
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Gdańsk
    Z takim Jacare to już trzeba uważać na kondycję w parterze i oczywiście zależy kim Ty grasz bo jednego zawodnika jest łatwiej poddać, a drugiego trudniej.
    Nie potrafię Ci dokładnie napisać jak bronić poddań, więc zawołam kogoś lepszego w teorii (i możliwe że praktyce) @Hightower
    Ja mogę Ci tylko polecić, że musisz być niekonwencjonalny, ale to się tyczy ogólnie całej gry. Zawsze staram się wszystko robić inaczej niż większość moich przeciwników.
    Jak bronię poddań to zawsze skupiam się tylko na dwóch kierunkach (zazwyczaj lewo i dół), dopiero jak widzę, że nic z tego nie idzie to dodaję trzeci. Często też pomaga mi taki myk. Uciekam w lewo, koleś blokuje, to daję dosłownie najkrócej jak się da w dół i spowrotem w lewo - wtedy przeciwnik zaczyna blokować dół, a Ty już masz trochę bliżej do ucieczki. Ogólnie wszystko robię na wyczucie i mało kto mnie poddaje.
    Jak grasz na ps4, to możemy się w jakiś dzień ustawić i coś tam popróbować.

7. Hightower

Hightower Legacy FC
    Featherweight

Komentarze:
    1,909
    Zdobyte Lajki:
    1,650
    Punkty:
    1,790
    Nie wiem jak jest teraz, ale kiedy jeszcze grałem to AI faktycznie było dobre w atakowaniu poddaniami (i chyba niezbyt mocne w ich bronieniu). Są sytuacje, w których ja za cholerę nie umiałem się wybronić (zawodnik AI ma lepszy parter, a do tego przewagę staminy bo zablokował jakieś moje przejście).

Innym graczom, w online, jakoś łatwiej jest uciec z techniki kończącej (pomijając tych naprawdę dobrych).

EDIT: Spróbowałbym coś poradzić dokładniej, tylko najpierw potrzebowałbym trochę info dla pewności - grasz online czy offline? Wychodzi Ci czasami blokowanie przejść w parterze (a co za tym idzie prób poddań również) , czy jeszcze tego zupełnie nie czujesz?

RaphTaba likes this.
  8. HubiSSJ3

HubiSSJ3 UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    16,101
    Zdobyte Lajki:
    9,059
    Punkty:
    1,790
    Offline. Nie czuję tego kompletnie, nawet obaleń czasami nie mogę wyczuć przy obronie.
    @RaphTaba gram na XOne.

9. RaphTaba

RaphTaba Legacy FC
    Heavyweight

Komentarze:
    2,174
    Zdobyte Lajki:
    1,474
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Gdańsk
    Offline to nie pomogę bo dawno nie grałem. Ale wciąż uważam, że najlepiej skupiać się na dwóch kierunkach ucieczki... no i w sumie tyle bo totalnie nie pamiętam jak się zawodnicy zachowują offline. Pewnie sam bym dostał teraz wpierdol, a przeszedłem kiedyś karierę na najtrudniejszym bez żadnej porażki.
    Jakieś tam porażki były, ale zawsze przypadkiem mi się naciskał "rewanż" i rekord pozostawał nieskazitelny :lol:

Hightower likes this.
  10. Hightower

Hightower Legacy FC
    Featherweight

Komentarze:
    1,909
    Zdobyte Lajki:
    1,650
    Punkty:
    1,790
    No więc tak, jeśli chodzi o moment kiedy już się zaczyna ta mini-gierka z obroną poddań, to za wiele nie jestem w stanie pomóc. AI kierując dobrymi parterowcami (zwłaszcza na wysokich poziomach trudności) po prostu bardzo dobrze sobie radzi jako strona atakująca. IMHO lepiej niż zdecydowana większość graczy online. Ja nie grałem za wiele i żadnego specjalnie skutecznego sposobu na ucieczki sobie nie wyrobiłem. Możesz tak jak wspominał @RaphTaba skupić się na dwóch kierunkach ucieczki, ewentualnie gdzieś na moment odbić jeszcze w trzecią stronę. Polecam nie robić tego rytmicznie tylko mieszać, raz dłużej, raz krócej, możesz spróbować odpuścić na ułamek sekundy kierunek w którym uciekałeś i znowu pójść w tę stronę. To wszystko triki, które nieraz działają na ludzi, czy pomogą z AI - nie mogę obiecać.
    Zdecydowanie skuteczniej jest zapobiegać :wink: Czyli:
    - przede wszystkim zachować spokój (wiem, łatwo się mówi)
    - nie marnować staminy na dwie czy trzy pod rząd nieudane próby ucieczki bądź zmiany pozycji. Jak pasek staminy znacząco spadnie w porównaniu do rywala, to ciężko jest i zablokować jakąkolwiek jego akcję i uciec z ewentualnego poddania. Zwłaszcza w walce z AI polecam taką strategię, że jesli Twoje transition zostało zablokowane, to ni ch** nie próbuj kolejnego, dopóki nie wróci energia. Po prostu czekasz i starasz się bronić żeby AI nie poprawiło swojej pozycji ani Cię nie zatłukło/nie poddało. Z tego co pamiętam dość szybko da się zauważyć pewne schematy działania u konsolowych przeciwników, a to ułatwia sprawę.
    - stosuj zmyłki, tzn. wychylenie na ułamek sekundy analoga w jakimś kierunku, żeby zmylić przeciwnika. Jeśli przeciwnik "kupi" twoją zmyłkę to rośnie Ci Grappling Advantage, dzięki któremu przez kilka sekund Twoje akcje w parterze są szybsze i trudniejsze do zablokowania, a przeciwnika wolniejsze. To ma równie kluczowy wpływ jak stamina.
    - pasek grappling advantage masz u góry na środku ekranu. Możesz go obserwować grając offline, trenując albo robiąc quick fighty offline. Ale jeśli zaczynasz grać w Ranked Online, to już jest niewidoczny.
    - co do blokowania akcji przeciwników w parterze, to zwyczajnie trzymasz R2 (czy tam jego odpowiednik w padzie od XOne) i wychylasz analoga w tym samym kierunku, w którym rywal próbuje pójść. Czasem jest to bardzo czytelne jak patrzysz na ruchy zawodników, czasem niekoniecznie. Zwyczajnie trzeba poćwiczyć, tak żeby się nad tym nie zastanawiać tylko reagować odruchowo. Ja w poprzedniej części ogarniałem to w trybie treningu.
    - zdecydowanie polecam trzymać wciśnięte R2 i wtedy wychylać analoga. Ja kiedy próbowałem jednocześnie wcisnąć ten przycisk i wychylić analoga, to bardzo często nie blokowałem nawet akcji, które powinny być łatwe do obrony. Pewnie dlatego, że konsola za późno odczytywała wciśnięcie przycisku albo coś.

HubiSSJ3 and RaphTaba like this.
  11. HubiSSJ3

HubiSSJ3 UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    16,101
    Zdobyte Lajki:
    9,059
    Punkty:
    1,790
    Dzięki za odpowiedź, dzisiaj postaram się to ograć :)

12. RaphTaba

RaphTaba Legacy FC
    Heavyweight

Komentarze:
    2,174
    Zdobyte Lajki:
    1,474
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Gdańsk
    Jaka ta gra jest zjebana. Wczoraj sobie gram i szło mi całkiem dobrze. 11 wygranych z rzędu i ogólnie na 16 walk tylko jedna porażka.
    Dzisiaj odpalam, zawodników wybieram tych co zawsze, gram tak jak zawsze i za chuja nie mogę nic zrobić. Już przegrałem 9 walk pod rząd. Nie obroniłem chyba ani jednego obalenia, w parterze mimo że moi przeciwnicy całą walkę jebią te same schematy, to za chuja nie udaje mi się blokować przejść i o ile w stójce jeszcze jakoś sobie radzę, to na ziemi jestem bezradny (a parter to zawsze była moja tajna broń).
    Myślicie, że o różnych godzinach mogą być aż takie różnice w poziomach graczy? (W sensie, że z rana gra więcej zajebistych graczy).

HubiSSJ3 likes this.
  13. Hightower

Hightower Legacy FC
    Featherweight

Komentarze:
    1,909
    Zdobyte Lajki:
    1,650
    Punkty:
    1,790
    Serie zdarzają się różne, natomiast dziwi mnie to co piszesz o parterze. Jeśli nie dawałeś rady blokować w sytuacjach, kiedy zazwyczaj Ci się to udaje, to mi wygląda na jakieś lagi.
    A co do poziomu przeciwników to swego czasu zauważyłem coś podobnego jak Ty. Jeśli akurat miałem wolne w tygodniu i wzięło mnie na granie, to z reguły nie szło najlepiej. W weekend wygląda to inaczej, ale w tygodniu o takiej porze najwyraźniej grają głównie hardcory. Ogólna liczba graczy offline jest wtedy mała z tego co pamiętam.

RaphTaba likes this.
  14. HubiSSJ3

HubiSSJ3 UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    16,101
    Zdobyte Lajki:
    9,059
    Punkty:
    1,790
    A ja dalej zmagam się z tymi jebanymi poddaniami. Nie udaje mi się nigdy zablokować przejścia rywala do następnej fazy. Chuj z tego, że od razu wychylę analog w odpowiednim kierunku, jak i tak nic sobie z tego nie robi i przechodzi dalej.

15. Hightower

Hightower Legacy FC
    Featherweight

Komentarze:
    1,909
    Zdobyte Lajki:
    1,650
    Punkty:
    1,790
    Hmm... robiłeś jakieś tutoriale z tego? Chyba powinno coś być w grze. Bo ten post brzmi, jakbyś nie znał zasady działania tej mechaniki. Poniższy tutorial jest do pierwszego EA UFC, ale tu się nic nie zmieniło

RaphTaba likes this.
  16. HubiSSJ3

HubiSSJ3 UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    16,101
    Zdobyte Lajki:
    9,059
    Punkty:
    1,790
    Robię, uciekam na boki, gdy wyskakuje te powiadomienie lewego drążka to staram się blokować, jednak jedynie raz na 10 prób faktycznie to się uda.

17. Hightower

Hightower Legacy FC
    Featherweight

Komentarze:
    1,909
    Zdobyte Lajki:
    1,650
    Punkty:
    1,790
    Lewy analog jest dla atakujacego, Ty sobie nim glowy nie zawracaj. Skup się przede wszystkim na uciekaniu na boki prawym.

Last edited: Oct 23, 2018
  18. HubiSSJ3

HubiSSJ3 UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    16,101
    Zdobyte Lajki:
    9,059
    Punkty:
    1,790
    No tak, ale w momencie gdy na ekranie się pojawia ten lewy analog, to trzeba wychylić swój prawy, aby zablokować jego przejście, bo inaczej nie dość, że zdobędzie lepszą pozycję, to nasz progres w dociąganiu do boków zniknie.

19. RaphTaba

RaphTaba Legacy FC
    Heavyweight

Komentarze:
    2,174
    Zdobyte Lajki:
    1,474
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Gdańsk
    Jak się bronisz, to używasz tylko prawego drążka.
    Osoba atakująca prawym drążkiem musi blokować twoją ucieczke (przesuwać drążek w tym samym kierunku co Ty) i do tego lewym drążkiem w odpowiednim momemcie ruszyć w odpowiednim kierunku żeby przejść do następnego etapu poddania.
    Jak np przy pierwszej fazie uciekasz i byłeś już prawie wolny, ale przeciwnik zdążył przejść do drugiej fazy, to już masz trochę bliżej do ucieczki w tym samym kierunku. Do tego jest chyba taki perk, co przyspiesza ucieczkę z każdą kolejną fazą poddania - to też może się przydać.

Hightower likes this.
  20. Hightower

Hightower Legacy FC
    Featherweight

Komentarze:
    1,909
    Zdobyte Lajki:
    1,650
    Punkty:
    1,790
    Nie mam teraz gry zainstalowanej więc nie mogę sprawdzić, ale czy w grze jest w ogóle takie info? W którymś tutorialu albo coś? Bo ja prawdę mówiąc nigdy z takiej możliwości nie korzystałem i nie wiedziałem, że istnieje. Aż sprawdziłbym sobie w trybie treningu czy to działa :P

RaphTaba likes this.

Share This Page