1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Damian Grabowski dla MMARocks.pl

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by Wojsław Rysiewski, Aug 16, 2010.

 1. Wojsław Rysiewski

  Wojsław Rysiewski KSW

  Dołączył:
  Mar 5, 2008
  Komentarze:
  14,076
  Zdobyte Lajki:
  744
  Punkty:
  2,790
  [​IMG]


  W nocy czwartku na piątek najlepszy polski ciężki Damian Grabowski (MMA 12-0) zadebiutuje za oceanem w prestiżowym turnieju królewskiej wagi organizacji Bellator. Pitbull z Opola
  w najbardziej polskim z amerykańskich miast Chicago w walce wieczoru zmierzy się ze Scottem Barrettem (MMA 10-1). Mimo, intensywnej promocji w lokalnych mediach Damian znalazł też kilka chwil by odpowiedzieć na pytania naszej redakcji, wywiad poniżej:

  Damian już kilka dni dzieli Cię, od Twojego debiutu w Bellatorze, powiedz jak się czujesz mentalnie i fizycznie przed walką ze Scottem Barrettem?

  Czuję się doskonale. Doskwiera trochę upał i duchota w Chicago, ale to małe zmartwienie. Prawie wszystkie założenia treningowe zostały przerobione,więc jestem dobrej myśli.

  Po raz pierwszy w karierze przygotowywałeś się do walki zagranicą, w najlepszym teamie w Europie holenderskim Golden Glory słynącym głównie ze znakomitych zawodników stójkowych. Powiedz czy właśnie szlifowanie umiejętności kickbokserkich było motywem Twojego wyjazdu?

  Motywów wyjazdu było wiele. Rozmawiałem z Martijnem de Jongiem po gali w Gdyni – wtedy zaproponował mi przygotowania w Golden Glory. Faktycznie zawodnicy stójkowi, i nie tylko, w Holandii są znakomici, sposób prowadzenia treningów bardzo profesjonalny. Jednak trafiliśmy na okres wakacyjny i zbyt wielu zawodników na sali się nie pojawiało i nie wyniosłem zbyt dobrej formy z tych treningów, ale kilka rzeczy podpatrzyłem jeśli chodzi o metody treningowe, wiec wyjazd na plus.

  Powiedz z kim sparowałeś w Holandii i jak wyglądały treningi. Wielu naszych czytelników jest ciekawych jak radziłeś sobie na sparingach z jednym z najlepszych ciężkich na świecie Alistairem Overeemem?

  Sparowałem z Dionem Starringiem, Ahmedem Bayrakim czy Jasonem Jonesem. Pech chciał, że Alistair był na wakacjach w Dubaju, a Valentijn był świeżo po operacji kciuka. Atmosfera była dobra, wszyscy bardzo mili i pomocni. Jednak brakowało mi ciężkich zawodników. Staring po pierwszym treningu naciągnął prostownik grzbietu i po kilku dniach wrócilismy do Polski.

  Po treningach w Holandii wróciłeś do Polski, powiedz na czym się skupiałeś trenując w kraju?

  Przede wszystkim na treningach z zawodnikami o gabarytach zbliżonych, czasem większych, do Scotta Baretta, żeby przyzwyczaić się do masy, ciężaru i rozmiarów podobnych do mojego rywala. Trenowałem z dwoma Opolskimi stongmanami, którzy coraz częściej odwiedzają mój klub, oraz ciężkimi zawodnikami Lutadores Opole.

  [​IMG]

  Do Chicago wyleciałeś dość wcześnie, powiedz skąd ta decyzja. Chciałeś potrenować trochę w USA i lepiej się przystosować do zmiany czasu czy było to związane z promocją twojej walki w Chicago?

  Dokładnie. Zmianę czasu i upały które tu panują odczułem bardzo mocno. BellatorFC chciał żebym przyleciał wcześniej, ponieważ musiałem być na miejscu przy zmianie wizy turystycznej na pracownicza tutaj w Chicago, ale wcześniejszy przylot jest tez związany z promocja walki. Niemalże codziennie od przyjazdu udzielam wywiadów dla polonijnych mediów.
  Walczysz z Barrettem w walce wieczoru, twoje starcie jest szeroko reklamowane w polonijnych mediach. Powiedz czy ta promocja gali i Twojej osoby wśród naszych rodaków w Chicago to inicjatywa Bellatora czy Twoja/Twojego menadżera.

  Wszystkie działania marketingowe i PRowe są wyłącznie z inicjatywy BellatoraFC, który chce jak najlepiej sprzedać walkę. Ja chciałem przylecieć, zrobić swoje i wrócić, jednak jak się okazuje w USA takie podejście jest niemożliwe. Osobiście nie jest to dla mnie priorytet i koncentruję się tylko na pojedynku.


  Opowiedz jak w ogóle zostałeś przyjęty w Chicago, czy Polacy są tam zainteresowani występami rodaków w boksie czy MMA?


  Polacy tutaj w Chicago są zainteresowani rywalizacją swoich rodaków w każdej płaszczyźnie i niezależnie czy to są sporty walki czy jakaś inna dyscyplina. Wiele osób, które tu spotykam mówi, że będzie na walce, trzyma kciuki czy życzy powodzenia. To mile i budujące.


  [​IMG]


  Widzieliśmy urywki twoich treningów bokserskich u Sama Colonny z Andrzejem Fonfarą. Sam bardzo chwalił twój cios podbródkowy. Czy czujesz, że przez ostatnie miesiące, treningi w Holandii zrobiłeś postępy w stójce?


  Nie mi to oceniać czy zrobiłem postępy w stójce, ponieważ jakoś specjalnie jej nie ćwiczyłem, a trening u Sama Colony był tylko jeden. Natomiast w Holandii trenowaliśmy głownie MMA, nie robiłem tam treningów stójkowych.


  Jakbyś scharakteryzował swojego przeciwnika, jakie są mocne strony i słabe strony Barretta. Na co musisz szczególnie uważać?


  Dobre: masa, zapasy i bilans. Słabe: pokażę je wszystkim 19 sierpnia.


  Przed walką z Michałem Kitą powiedziałeś nam, że nie lubisz specjalnie oglądać walk swoich rywali, mimo, to byłeś znakomicie przygotowany taktycznie. Sam później przyznałeś, że specjalnie trenowałeś kopnięcia z dołu by wykorzystać błędy popełniane przez Michała. Czy Barrett też jest tak dobrze rozpracowany przez Twój sztab?


  Kilka osób z mojego sztabu analizowało pojedynki Barretta, w tym Martin de Jong który rozpracował go praktycznie na części pierwsze. Opracował dość szczegółową strategię, a czy wszystkie założenia zostaną zrealizowane okaże się 19 sierpnia. Przewiduję tylko jeden scenariusz – wyjście z oktagonu z podniesionymi rękami.


  Twój rywal, tak jak większość ciężkich w USA wywodzi się z zapasów. Zawodnicy z Europy jak Ty czy inny uczestnik turniej Hiszpan Lloret nie macie tak mocnego zaplecza zapaśniczego, za to dysponują znacznie wyższymi niż przeciętny ciężki z USA umiejętnościami grapplingowowymi. Czy uważasz, że właśnie Twój grappling może być kluczem do wygranej nad Barrettem, a później tryumfu w całym turnieju?


  Uważam , ze kluczem do zwycięstwa będzie całokształt umiejętności MMA, wytrzymałości i siły. A także determinacji, pewności siebie i wiary w zwycięstwo.


  Czy myślałeś już o kolejnym przeciwniku w turnieju? Na zagranicznych portalach pojawiła się informacja, że może to być zwycięzca pojedynku Neil Grove vs. Eddie Sanchez, możesz to potwierdzić?


  Absolutnie nie zaprzątam sobie głowy typowaniami. Moim celem jest Barrett.


  [​IMG]


  Czy jeśli wygrasz z Barrettem planujesz pozostanie w USA, czy wracasz trenować do kraju?

  Zdecydowanie tak,wracam do Polski. Nie wykluczam, że przyjadę tutaj jeszcze na obóz treningowy, pojawiają się takie propozycje. Ale nie przepadam za długimi wyjazdami z kraju.
  W dniu Twojego ważenia przed galą, w USA zadebiutuje Maciej Jewtuszko. Powiedz czy znajdziesz w środę chwilę by sprawdzić wynik Twojego rywala z mat grapplingowych?

  Oczywiście. Mam nadzieje,ze będę mógł zobaczyć walkę Irokeza w TV. Trzymam mocno za niego kciuki i wierze, że wygra!

  Czy po występach Tomka Drwala w UFC, Mamed Khalidova w Sengoku teraz Twoich i Irokeza można już śmiało powiedzieć, że Polska powoli staje się jednym liderów MMA w Europie? Jak widzisz perspektywy dla tego sportu u nas kraju, czy po was kolejni zawodnicy będą trafiać do liczących się organizacji za oceanem?

  Mamy wielu bardzo utalentowanych zawodników, ale w tej chwili ciężko wyrokować co do kierunku i tempa rozwoju zawodników MMA w Polsce. Można śmiało powiedzieć, że gdyby nie pechowe kontuzje, czy jakieś nieporozumienia menadżerskie to na światowych arenach już jakiś czas temu widzielibyśmy Janka Błachowicza, Michała Materlę, Roberta Jocza. Mam przeczucie, że zobaczymy jeszcze wielu naszych rodaków na międzynarodowych ringach.

  Damian dzięki za wywiad i powodzenia w czwartek. Na koniec kilka słów dla ludzi, którzy Cię wspierają i pomagają.

  Dziekuję Waszej stronie za wywiad i pozdrawiam fanów MMA w Polsce, a także moich bliskich, Alicję [​IMG] , kolegów z Lutadores i wszystkich którzy pomogli mi w sportowy bądź inny sposób w przygotowaniach do walki.


  Damian Grabowski dla MMARocks.pl
   
 2. outcast

  outcast Maximum FC
  Bantamweight

  Dołączył:
  Jun 17, 2010
  Komentarze:
  1,402
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  Po raz kolejny kapitalna robota. Dzięki za wywiad.
   
 3. GLF

  GLF KSW
  Heavyweight

  Dołączył:
  Jan 31, 2010
  Komentarze:
  6,028
  Zdobyte Lajki:
  5
  Punkty:
  1,790
  Home Page:
  Wielkie dzięki!
   
 4. VaeVictis

  VaeVictis UFC
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  May 11, 2010
  Komentarze:
  14,948
  Zdobyte Lajki:
  13,362
  Punkty:
  1,790
  Swietny wywiad, wielkie podziekowania. No i oczywiscie powodzenia Damian !!!
   
 5. ukash

  ukash Oplot Challenge
  Welterweight

  Dołączył:
  Mar 4, 2010
  Komentarze:
  58
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Świetny wywiad Panowie! Oby tak dalej! Jak Damian zawalczy na takim poziomie jak się wypowiada to dopisze kolejne zwycięstwo do bilansu.
   
 6. Meru

  Meru Moderator Cohones

  Dołączył:
  Mar 30, 2009
  Komentarze:
  2,420
  Zdobyte Lajki:
  552
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Warszawa
  Dzięki!!
   
 7. Tens

  Tens WSOF
  Heavyweight

  Dołączył:
  Jul 9, 2009
  Komentarze:
  3,527
  Zdobyte Lajki:
  7
  Punkty:
  1,790
  Wywiad jak zawsze konkretny.
  Szkoda tylko, że do GG trafił w czasie wakacyjnym.
   
 8. GraZz

  GraZz Oplot Challenge
  Middleweight

  Dołączył:
  Jun 3, 2009
  Komentarze:
  106
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Trzymam mocno kciuki! Powodzenia Damian!
   
 9. madafaka

  madafaka Maximum FC
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Jan 2, 2010
  Komentarze:
  1,688
  Zdobyte Lajki:
  4
  Punkty:
  1,790
  dzięki za wywiad. Damian jak zawsze konkretnie odpowiada.
   
 10. P.K

  P.K Oplot Challenge
  Lightweight

  Dołączył:
  Apr 4, 2010
  Komentarze:
  29
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Dobra robota chłopaki! [​IMG] Widzę, że Damian w pełni zdeterminowany i pewny siebie, więc będzie zwycięstwo! [​IMG]
   
 11. Domator89

  Domator89 Maximum FC
  Heavyweight

  Dołączył:
  Apr 25, 2010
  Komentarze:
  1,709
  Zdobyte Lajki:
  1
  Punkty:
  1,790
  dzięki za wywiad
   
 12. takubo

  takubo BAMMA
  Bantamweight

  Dołączył:
  Mar 31, 2009
  Komentarze:
  751
  Zdobyte Lajki:
  424
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Ilość wywiadów z Damianem jakie ostatnio obejrzałęm/zobaczyłem przekroczyła liczbę jaką widziałem wcześniej w całym życiu chyba.
   
 13. ukash

  ukash Oplot Challenge
  Welterweight

  Dołączył:
  Mar 4, 2010
  Komentarze:
  58
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Zgodzę się z kolegą powyżej. Miejmy nadzieję, że cały szum medialny nie wpłynie negatywnie na dyspozycję Damiana.
   
 14. fusel

  fusel EFC Africa
  Heavyweight

  Dołączył:
  Jan 20, 2009
  Komentarze:
  3,012
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Swietny wywiad, dzieki.
   
 15. inc1975

  inc1975 Oplot Challenge
  Heavyweight

  Dołączył:
  May 7, 2010
  Komentarze:
  186
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Home Page:
  wywiad przeprowadzony korespondencyjnie czy telefonicznie?
   
 16. Koziol

  Koziol Jungle Fight
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Oct 8, 2009
  Komentarze:
  403
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  takubo coś w tym jest… [​IMG]
   
 17. banevt

  banevt Brutaal
  Lightweight

  Dołączył:
  Apr 16, 2010
  Komentarze:
  509
  Zdobyte Lajki:
  4
  Punkty:
  1,790
  War Damian!
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 18. Piotr Pędziszewski

  Piotr Pędziszewski Shark Fights
  Featherweight

  Dołączył:
  Aug 7, 2009
  Komentarze:
  1,114
  Zdobyte Lajki:
  1,243
  Punkty:
  1,790
  Home Page:
  Damian jak zawsze skromny [​IMG] dobry wywiad
   
 19. KBB

  KBB Oplot Challenge
  Lightweight

  Dołączył:
  Aug 12, 2010
  Komentarze:
  20
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  1,790
  Mądrość , zrównoważenie, pracowitość, wytrwałość, wiara we własne możliwości i pozytywna samoocena, to cechy zwycięzców , a więc zwyciężaj Damianie – powodzenia:)
   
 20. eliano55

  eliano55 Maximum FC
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Feb 18, 2010
  Komentarze:
  1,654
  Zdobyte Lajki:
  2
  Punkty:
  1,790
  SUPER WYWIAD!! Dzięki za niego wielkie! Teraz tylko czekać z przyjemnością na wygraną Damiana!
   

Share This Page