1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Ciuchy, szmaty, ubrania. Moda i trendy.

Discussion in 'Cohones' started by _Logan_, Feb 15, 2013.

1. Evo

Evo Brutaal
    Super Heavyweight

Komentarze:
    650
    Zdobyte Lajki:
    513
    Punkty:
    40
    @mateusz19191010

Znajomy jest teraz w Szwajcarii i niewykluczone, że przywiezie fajnego chronografa w czarnym PVD z czarnym paskiem za przyzwoite pieniądze.
    Jeśli go weźmie a mi nie podejdzie, niewykluczone, że będzie na sprzedaż, wtedy mogę dać znać.

mateusz19191010 likes this.
  2. s3pp

s3pp ONE FC
    Lightweight

Komentarze:
    2,385
    Zdobyte Lajki:
    3,095
    Punkty:
    140
    Miasto:
    Olsztyn
    @eazy-e-1997 przed odesłaniem zróbcie dobrą dokumentację fotograficzną stanu zegarka. Tak z doświadczenia podpowiadam bo po zwrocie może (oczywiście nie musi) może wyglądać z deka inaczej:)

eazy-e-1997 likes this.
  3. mateusz19191010

mateusz19191010 Bellator
    Middleweight

Komentarze:
    4,525
    Zdobyte Lajki:
    2,052
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Home Page:
    Jasne, możemy coś wykombinować, chyba, że do tego czasu też już coś zakupie, ale to i tak dzięki.

Evo likes this.
  4. Evo

Evo Brutaal
    Super Heavyweight

Komentarze:
    650
    Zdobyte Lajki:
    513
    Punkty:
    40
    Eee aż tak źle z nimi nie ma, żeby porządnie szkła nie wymienili, tutaj ciężko coś zepsuć, haha.
    Inna rzecz, że poważniejsze naprawy i dłubanie ( a nawet serwis przeglądowy) w mechanizmach droższych zegarków lepiej powierzyć sprawdzonemu zegarmistrzowi np.

https://www.pkt.pl/firma/bronowski-zbigniew-uslugi-zegarmistrzowskie-1950910

Rado można też wysłać bez obaw do serwisu Dolińskiego:

https://dolinski.pl/uslugi-zegarmistrzowskie/

5. MysticismDante

MysticismDante Oplot Challenge
    Heavyweight

Komentarze:
    163
    Zdobyte Lajki:
    36
    Punkty:
    40
    Walić modę . Wróćmy do średniowiecza

6. Evo

Evo Brutaal
    Super Heavyweight

Komentarze:
    650
    Zdobyte Lajki:
    513
    Punkty:
    40
    @mateusz19191010

No i dzisiaj do mnie trafił mój "śwajcarski" czarnuch na japońskim mechanizmie :) cały czas biję się z myślami, czy go sobie zostawić czy pójdzie do ludzi. Może ktoś doradzi?
    Bomberg Semper.png

Dokładnie taki:
    http://www.mastersintime.pl/pl/bomberg-semper-chrono-medium-black-luminova-sp39chpba-ba0-3-lba.htm
    http://www.ebay.com/itm/BOMBERG-SEM...O-3-LBA-NEW-/253131392057?hash=item3aefce8439

Zdecydowanie na plus:

-tarcza jest świetna, czarne elementy tarczy są nakładane na srebrne, wygląda to rewelacyjnie i szczerze mówiąc tego się nie spodziewałem
    -piaskowane czarne PVD wydaje się być takie, jakie być powinno, nie widzę żadnych niedoróbek, powinno się nosić dobrze
    -sygnowana klamerka i koronka
    -przyciski od chrono są bardzo wygodne
    -antyrefleks na szkle to bardzo fajna opcja, szczególnie, że rzadko spotykana w tańszych zegarkach

Na minus:

-pasek wygląda na solidny, jest bardzo podobny do tych w zegarkach Glycine, nie mniej jest za twardy - pewnie się wyrobi, ale ciężko powiedzieć na ile
    -wskazówki, mimo, że wykończone tak jak być powinny (na ostro i ładnie niklowane) zlewają się nieco z kolorystyką tarczy, co w przypadku braku dobrego światła może być nieco irytujące
    -niewiadomą dla mnie jest jakość szkła, tutaj jest bardzo ciekawy wynalazek - utwardzone szkło mineralne z powłoką szafirową (jakby zakładać wieloletnie użytkowanie, jakość powłoki może mieć tutaj istotne znaczenie)
    -cyferki tachymetru są dość drobne, mogłyby być ciut większe choćby kosztem zwiększenia obrysu koperty

A tutaj taka ciekawostka, jedną z ambasadorek marki jest Claudia Gadhela - w sumie jesteśmy na forum o MMA :)
    https://www.bomberg.ch/2017/02/27/bomberg-claudia-gadelha-partnership/

O samej marce Bomberg (https://www.bomberg.ch/) szczerze mówiąc wiem niewiele, oprócz tego, że jest szwajcarska, stosunkowo młoda na rynku, dość oryginalna i ich retailowe ceny zegarków są za wysokie w stosunku do tego co zegarek prezentuje. Natomiast w cenie w której go nabyłem to świetny zegarek.

Przemek, Khebabib and mateusz19191010 like this.
  7. mateusz19191010

mateusz19191010 Bellator
    Middleweight

Komentarze:
    4,525
    Zdobyte Lajki:
    2,052
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Home Page:
    O cię panie, całkiem ciekawy wygląd aczkolwiek nie mój klimat, za dużo cyferek :D Ja próbuję się przestawić teraz na taki bardziej normalny z czarną bransoletą.

8. Evo

Evo Brutaal
    Super Heavyweight

Komentarze:
    650
    Zdobyte Lajki:
    513
    Punkty:
    40
    Nie polecam niczego z czarną bransoletą, będzie się rysować od patrzenia, niestety. Nawet same bransolety z powłoką DLC się rysują i to drażni (mimo, że to powłoka znacznie lepsza niż IOP czy PVD), a wiadomo, że nosząc "kajdan" nie włożymy go pod mankiet koszuli [miałem Steinhart'a Ocean Black DLC].

9. mateusz19191010

mateusz19191010 Bellator
    Middleweight

Komentarze:
    4,525
    Zdobyte Lajki:
    2,052
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Home Page:
    Ładnie wg mnie one się prezentują, z tym rysowanie to slabo by było. Chyba, że poszukam z czarnym paskiem z materialu.

Evo likes this.
  10. Masta

Masta UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    17,493
    Zdobyte Lajki:
    22,748
    Punkty:
    2,790
    Przeciez on szuka zegarka do 300:P Przy grzecznym użytkowaniu ponosi troche i kupi sobie inny.

@mateusz19191010 bierz jakiegoś timexa/lorusa/casio co Ci sie podoba i nie świruj pawiana krejzolu

11. Evo

Evo Brutaal
    Super Heavyweight

Komentarze:
    650
    Zdobyte Lajki:
    513
    Punkty:
    40
    Ten który pokazałem kosztował mnie 170franków czyli jakieś 600 z groszami :D

Jak widać można trafić okazję. Do 300 tym bardziej bym unikał zegarków z powłokami :)

12. Masta

Masta UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    17,493
    Zdobyte Lajki:
    22,748
    Punkty:
    2,790
    No w tej cenie spoko opcja.

Powłoki nie sa praktyczne, wiadomo, ale facet chociaz balsamem i perfumami ich nie dopierdoli. Widziałem swoja droga sporo czarnych Timexow,dieslow, fossili itp po kilku latach użytkowania i tragedii nie bylo. Wg Mnie w każdym razie, w budżecie do 300 nie ma co się do zegarka przyzwyczajać, a jak na budowie nie pracuje to swoje ponosi. Pójdzie do salonu, na łape założy, wybierze co mu sie podoba, w necie moze kupic jeszcze taniej. I serwis bedzie miał w Polsce przy okazji.

Evo likes this.
  13. TYTUS

TYTUS UFC
    Middleweight

Komentarze:
    12,247
    Zdobyte Lajki:
    8,521
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    OB(Ł)OK
    Nie noszę zegarka nigdy nie miałem ( no na komunie dostałem z kalkulatorem i melodyjkami) ale zapytam tak z ciekawości @Evo i inni znający temat. Jakie zegarki nie zważając na Wasze gusta są na topie by brylować w bogatym towarzystwie ? Nie tandeta i nie obciach ale coś czym ludzie obecnie szpanują.

14. Evo

Evo Brutaal
    Super Heavyweight

Komentarze:
    650
    Zdobyte Lajki:
    513
    Punkty:
    40
    Z racji specyfiki i branży w jakiej się obracam często spotykam się z osobami, które mają fajne czasomierze na nadgarstkach, ale ich wiedza na ich temat raczej ogranicza się do tego co podają w broszurce, czasem zdarzało mi się podpytać, heh. Zauważyłem, że zwykle mają na ręce to, co jest dostępne w najbliższym Aparcie :). Często widzę Rolex (Oyster i Submariner), Jaeger LeCoultre (zwykle kultowe Reverso), różne modele Tag Heuer, Omega, Breitling, Longines, widziałem też dużo droższe i ciekawsze modele np. IWC Schaffhausen czy A.Lange.

Jakbym chciał szpanować i byłoby mnie na to stać kupiłbym pewnie jakiegoś nietuzinkowego Pateka lub Vacherona ze względu na prestiż. Jakbym brał dla siebie byłoby to coś od twórców niezależnych.

15. respect

respect UFC
    Middleweight

Komentarze:
    10,185
    Zdobyte Lajki:
    11,500
    Punkty:
    1,190
    Pany, dobre to?

Mam taki zegarek, ale jest niekompletny. Brakuje osłonki do koronki. Kurde nie znam się na tym, ale na zdjęciach widziałem, że powinna być jeszcze jakaś osłonka z taką jakby wajchą? Poradzicie coś? Jakiś serwis gdzie można byłoby to ogarnąć.

16. Evo

Evo Brutaal
    Super Heavyweight

Komentarze:
    650
    Zdobyte Lajki:
    513
    Punkty:
    40
    Panerai to dobra marka (chyba jedna z bardziej przewartościowanych), tyle, że ten ze zdjęcia to niestety podróba.

respect likes this.
  17. Masta

Masta UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    17,493
    Zdobyte Lajki:
    22,748
    Punkty:
    2,790
    Lupa zajbista:D

Evo likes this.
  18. Evo

Evo Brutaal
    Super Heavyweight

Komentarze:
    650
    Zdobyte Lajki:
    513
    Punkty:
    40
    Nie tylko :)

Masta likes this.
  19. Masta

Masta UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    17,493
    Zdobyte Lajki:
    22,748
    Punkty:
    2,790
    Ta podróbka jest w ogóle przeurocza, jak obrazek namalowany przez dziecko, miałby kon a wyszedł pies heh

Evo and respect like this.
  20. respect

respect UFC
    Middleweight

Komentarze:
    10,185
    Zdobyte Lajki:
    11,500
    Punkty:
    1,190
    Ok dzięki za info. Ja kompletnie się nie znam a wiedziałem, że wy od razu będziecie wiedzieć co jest grane. Wpadł w ręce mojego taty przez przypadek (nie był kradziony, ale długa historia). Leci do śmietnika. Dzięki.

Evo likes this.

Share This Page