Ciekawe rzeczy.

Screenshot_20190826-173112_Instagram.jpg
 
Sej łat?

Ostatnio przewineła mi się burza tłitów odnośnie teorii Darwina. Byłem zdziwiony że nie z prawa, a z lewa (np. obydwu braci Weinsteinów) usłyszałem, że coś jest na rzeczy i np. "losowa mutacja w czasie" nie jest w stanie być potwierdzona przez symulacje komputerowe (tzn. te kilka miliardów lat to za mało czasu na czystą losowość).

Różnica polegała na tym, że prawa strona optowała za Intelligent Design, a lewa strona za tym, że Neo-Darwinizm za bardzo oderwał sie od Darwinizmu i rzeczywiście są rzeczy których nie da się potwierdzić, i że zamiast odrzucić Darwinizm, powinno się poszukać komplementarnej, bardziej szczegółowej teorii i wrócić do korzeni i poszukać mechanizmów uszczegóławiających (Newton->Einstein).

Generalnie mnie to trochę zdziwiło...

Tutaj zaczątek dyskusji:


Są tu jacyś bio-spece?
 
Sej łat?

Ostatnio przewineła mi się burza tłitów odnośnie teorii Darwina. Byłem zdziwiony że nie z prawa, a z lewa (np. obydwu braci Weinsteinów) usłyszałem, że coś jest na rzeczy i np. "losowa mutacja w czasie" nie jest w stanie być potwierdzona przez symulacje komputerowe (tzn. te kilka miliardów lat to za mało czasu na czystą losowość).

Różnica polegała na tym, że prawa strona optowała za Intelligent Design, a lewa strona za tym, że Neo-Darwinizm za bardzo oderwał sie od Darwinizmu i rzeczywiście są rzeczy których nie da się potwierdzić, i że zamiast odrzucić Darwinizm, powinno się poszukać komplementarnej, bardziej szczegółowej teorii i wrócić do korzeni i poszukać mechanizmów uszczegóławiających (Newton->Einstein).

Generalnie mnie to trochę zdziwiło...

Tutaj zaczątek dyskusji:


Są tu jacyś bio-spece?

Lewica to zawsze będzie gorsza strona ludzkości - losowe mutacje przecież mają miejsce w czasie. Żeby się o tym przekonać, wystarczy zerknąć co jakiś czas do "tanio skóry nie sprzedam". Ot, choćby dziś pani próbująca zabić się uderzeniem własnego kolana:suchykarol:

Żartowałem. Chodziło mi o prawdziwe mutacje które mają miejsce, i prowadzą do wymierania gatunków, które nie mają nic innego do roboty, jak umrzeć. Choćby takie pandy. Przecież to kompletny idiotyzm Miśka na eukaliptus przestawić... :childcry::suchykarol:
 
Lewica to zawsze będzie gorsza strona ludzkości - losowe mutacje przecież mają miejsce w czasie. Żeby się o tym przekonać, wystarczy zerknąć co jakiś czas do "tanio skóry nie sprzedam". Ot, choćby dziś pani próbująca zabić się uderzeniem własnego kolana:suchykarol:

Żartowałem. Chodziło mi o prawdziwe mutacje które mają miejsce, i prowadzą do wymierania gatunków, które nie mają nic innego do roboty, jak umrzeć. Choćby takie pandy. Przecież to kompletny idiotyzm Miśka na bambusy przestawić... :childcry::suchykarol:
 
Tez o Amazonii

Bardzo fajny materiał, typ przekonywujący, że aż sobie zasubskrybuje ten kanał. Ogólnie to wielu rzeczy nie wiemy i być może za X lat znowu ktoś inny nakręci inny filmik dyskredytujący i podważający wszystko to na co powołano się w tym tutaj o Amazonii. Hmmm... prawdziwa prawda nie jest nigdy znana do końca. Może nawet nie istnieje takowa jedna uniwersalna, bo np sytuacja może się zmieniać i zależeć od zbilansowania najróżniejszych czynników, elementów itp. Np COŚ co w danym środowisku i momencie jest niekorzystne i niebezpieczne dla człowieka, ekosystemu, przyrody... w innym zupełnie innaczej zbudowanym i innaczej zbilansowanym byłoby dla nas czymś pozytywnym, może nawet życiodajnym itd...
 
Back
Top