Ciekawe rzeczy.

Kiedyś byłem jednym z tych durni którzy twierdzili, że globalne ocieplenie to przekręt, nie istnieje albo nie mamy na to wpływu. Na prawdę warto się wyedukować w tym temacie. To jest kurewski problem. Polecam ten wykład.



ewentualnie krótszy TED talk ale lepiej jednak posłuchać tą dłuższą wersje

 
Kiedyś byłem jednym z tych durni którzy twierdzili, że globalne ocieplenie to przekręt, nie istnieje albo nie mamy na to wpływu. Na prawdę warto się wyedukować w tym temacie. To jest kurewski problem. Polecam ten wykład.



ewentualnie krótszy TED talk ale lepiej jednak posłuchać tą dłuższą wersje


Czytałeś "Factfulness" Hansa Roslinga? Fajnie pokazuje, że większość ludzi ma zaburzone postrzeganie świata. Podnoszenie się wód w oceanach, topniejące lodowce to nie są bajki, wystarczy spojrzeć na Miami.
 
Czytałeś "Factfulness" Hansa Roslinga? Fajnie pokazuje, że większość ludzi ma zaburzone postrzeganie świata. Podnoszenie się wód w oceanach, topniejące lodowce to nie są bajki, wystarczy spojrzeć na Miami.
nie czytałem bo nie lubie książek czytać :lol: ale podnoszenie się wód to nie jest według mnie i tak największy problem :lol:
 
nie czytałem bo nie lubie książek czytać :lol: ale podnoszenie się wód to nie jest według mnie i tak największy problem :lol:
Zgadzam się, że to nie jest największy problem ale wiele ludzi sobie nawet z tego nie zdaje sprawy. A tak łatwo jest to zauważalne.

Mam nadzieję, że będzie w przyszłości kolejna konfa w Bielsku.
 
Ja akurat tego gościa nie mogłem słuchać, dziwna barwa głosu i maniera. Nie lubię też asymetrii - tylko jedną stronę pytał o argumenty, tania zagrywka.

Gdzieś widziałem dokument - może uda mi się go znaleźć - że świętym gralem nie jest CO2, na którym tak skupiają sie policy-makerzy (to takie nawiązanie do mojej wrzuty w TSNS ;) ). Wykresy zawartości CO2 poprzez tysiąclecia mają przeczyć teorii "cieplarnianej". Dodatkowo dochodzi elektryfikacja transportu, co jest niemozliwe z energii "zielonej" (cudzysłów bo trzeba brać całe życie danego elementu) - to musi byc albo rozszczepienie albo fuzja. Tu już pomijam kwestie całego procesu (produkcja->utylizacja) tworzenia elektrycznych aut...

Więc, tak można zauważać, że klimat się zmienia, i pomijając czy zmiany są antropogeniczne czy też nie, próbować je kształtować. Powstaje tylko pytanie jak kształtować (bo przecież nasza kontra nie rozlozy sie rownomiernie na globie) i jakim kosztem.

Akurat mi mignelo na tt to wklejam:
https://www.polskieradio.pl/9/308/A...-RAHvyiePNAsaQSCc5fcnYZQV_oka1oiBPMYuM5h9xZG8
 
Last edited:
Heheh co za dzień, teraz mi migneło rozwiązanie problemu zmiany klimatu z National Geographic ;)
syCWAB8.jpg

 
Wiadomo, tylko piątki i dwójki (ty już może pokolenie 6 i 1) ;)
W gimnazjum babka z niemieckiego podniosła mi ocenę z 2 na 3 jak się okazało, że napisałem egzamin najlepiej w całej szkole.
:DC:

Zawsze się dziwiłem po egzaminach / maturach jak to się stało że mam takie wyniki.
 
W gimnazjum babka z niemieckiego podniosła mi ocenę z 2 na 3 jak się okazało, że napisałem egzamin najlepiej w całej szkole.
:DC:

Zawsze się dziwiłem po egzaminach / maturach jak to się stało że mam takie wyniki.
Adrenalina, skupienie, no i troche zdrowego strachu ehhehe. I od razu lepiej. Leniuchu! ;)
 
Doda ma 156IQ i jest członkiem MENSA. Od momentu kiedy się dowiedziałem wolę być przygłupem.
 
To Godlewskie musza miec razem ze 400 :)
Może tak być :) Ja w ogóle nie uważam tych testów za miarodajne z prostego powodu, czasem wystarczy więcej szczęścia niż rozumu do rozwiązania specyficznego testu. Ktoś może bardziej lubić układanki, a ktoś rzeczywiście używać tej inteligencji nie osiągając wysokich wyników. Ważne jest wykorzystywanie zdobytej wiedzy, a nie wynik. To samo z maturą itp.
 
Może tak być :) Ja w ogóle nie uważam tych testów za miarodajne z prostego powodu, czasem wystarczy więcej szczęścia niż rozumu do rozwiązania specyficznego testu. Ktoś może bardziej lubić układanki, a ktoś rzeczywiście używać tej inteligencji nie osiągając wysokich wyników. Ważne jest wykorzystywanie zdobytej wiedzy, a nie wynik. To samo z maturą itp.
Potwierdzam
 
Back
Top