1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

By żyło się lepiej: kariera/studia/przekręty;)

Discussion in 'Cohones' started by Masu, Sep 30, 2015.

1. trakowski66

trakowski66 Brutaal
    Light Heavyweight

Komentarze:
    592
    Zdobyte Lajki:
    501
    Punkty:
    290
    Dzięki jeszcze raz

2. Xeio

Xeio BAMMA
    Flyweight

Komentarze:
    745
    Zdobyte Lajki:
    540
    Punkty:
    1,190
    Czy ktoś z forum pracuje w branży Automotive? Studiuje na wydziale inżynierii mechanicznej i robotyki i chciałbym w wakacje zacząć naukę programowania, najlepiej w języku, który jest używany w firmach związanych z przemysłem samochodowym. Zastanawiam się nad Pythonem, dobry wybór na początek?

3. szplin

szplin BAMMA
    Featherweight

Komentarze:
    801
    Zdobyte Lajki:
    2,114
    Punkty:
    290
    STLa się ucz :cool:

4. Xeio

Xeio BAMMA
    Flyweight

Komentarze:
    745
    Zdobyte Lajki:
    540
    Punkty:
    1,190
    C++ na początek to chyba niezbyt dobry pomysł :/

5. rado1948

rado1948 Maximum FC
    Heavyweight

Komentarze:
    1,746
    Zdobyte Lajki:
    3,466
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Szczecin
    bardziej chodzi o modelowanie, solidworks, cad/cam i pokrewne. Branża automotive to bardzo szeroko rozumiane (projektowanie, wytwarzanie, modelowanie). W każdej poszczególnej gałęzi znajdziesz coś dla automatyka lub programisty. Kwestia tego czy chcesz ustawiać maszyny na sinumerik, robić proste obwody w simulinku czy układać hydraulikę w innym.

6. szplin

szplin BAMMA
    Featherweight

Komentarze:
    801
    Zdobyte Lajki:
    2,114
    Punkty:
    290
    Miałem na myśli programowanie plceków ;)

7. Xeio

Xeio BAMMA
    Flyweight

Komentarze:
    745
    Zdobyte Lajki:
    540
    Punkty:
    1,190
    W przyszłym semestrze będę miał przedmiot o sterownikach PLC, zobaczę z czym to się je:P Obecnie pisze programy na CNC i tak średnio mi to siedzi, dlatego chcę się rozejrzeć

Ogólnie jestem po LO a nie po technikum i podstawy u mnie straszliwie kuleją. W przyszłym semestrze tytuł inżyniera, a mam wrażenie że prawie nic nie jestem w stanie zaoferować na rynku pracy, dlatego chciałem te wakacje poświęcić na coś konkretnego ;)

8. Khebabib

Khebabib Bellator
    Lightweight

Komentarze:
    4,262
    Zdobyte Lajki:
    5,901
    Punkty:
    290
    Co za samokrytyka :applause:. Zazwyczaj ludzie, którzy nie mają co zaoferować na rynku pracy są przeświadczeni o swojej zajebistości i oczekują, że pracodawcy rzucą im świat do stóp i przy okazji zrobią wystrzałową laskę :lol:.

Zioło Dziekan and PeSTAo like this.
  9. Mnichu

Mnichu PRIDE FC
    Lightweight

Komentarze:
    6,221
    Zdobyte Lajki:
    12,818
    Punkty:
    290
    Najgorsze/najlepsze jest to, ze w tej chwili rynek pracy wyglada tak, ze pracodawcy są bliscy zrobienia tego wszystkiego...

10. trakowski66

trakowski66 Brutaal
    Light Heavyweight

Komentarze:
    592
    Zdobyte Lajki:
    501
    Punkty:
    290
    Pewnie wrzucę ten obrazek jeszcze nie raz...

Zioło Dziekan, Over, Xeio and 2 others like this.
  11. Drzewo

Drzewo WSOF
    Heavyweight
    Żółta Kartka

Komentarze:
    3,518
    Zdobyte Lajki:
    2,670
    Punkty:
    140
    A inna sprawa, że może rzeczywiście niewiele potrafić, w sumie teraz studenci są trochę gorsi, niż kilka lat temu. Pomijam już fakt bycia po LO a nie po technikum. @Xeio nauka pythona nie zaszkodzi, a jest bezczelnie prosty, nawet dla ludzi bez wiedzy technicznej. Jak potrafisz liczyć i coś tam sobie w głowie wyobrazić, to się ucz. Za rok już coś będziesz ogarniał, a młody jesteś, a jak się rok nie będziesz uczył, to nie będziesz ogarniał - a rok i tak minie. W NASA non stop na tapecie jest C++ i python (ale C++ z uwagi na długość projektów i brak nowych głów, hehe).

Trzeci w kolejności język to JAVA. Co do solidworks, CAD/CAM - hmm, ma to sens, ale jednocześnie nie do końca. Warto umieć czytać schematy i rozumieć ich projektowanie, ale nie jest ci to potrzebne do tego, żeby zaprogramować układ ABS. Ba! właściwie to wcale tego nie potrzebujesz, żeby programować maszyny CNC które będą robić semiconductory do ABSów. Na przykład. W sumie dziesięć lat temu obsługiwałem maszyny CNC, robiące procki do ABSów, rozruszników serca i głowic nuklearnych na większą część świata...dopóki firma nie olała jakości (na co zwracałem uwagę przełożonym), i nie zostali przejęci przez gracza z jakiejś Malezji, czy skądś.

Over and Xeio like this.
  12. Xeio

Xeio BAMMA
    Flyweight

Komentarze:
    745
    Zdobyte Lajki:
    540
    Punkty:
    1,190
    Często nie mogę czytać twoich postów, ale czasami potrafisz zaskoczyć:D
    A co obecnie robisz, jeśli można zapytać?

13. Drzewo

Drzewo WSOF
    Heavyweight
    Żółta Kartka

Komentarze:
    3,518
    Zdobyte Lajki:
    2,670
    Punkty:
    140
    Bezpieczeństwo i etyka finansów. Inaczej rzecz ujmując walka z praniem brudnych pieniędzy, terroryzmem, korupcją, etc.
    :confused:

Over likes this.
  14. Over

Over WSOF
    Middleweight

Komentarze:
    3,349
    Zdobyte Lajki:
    5,224
    Punkty:
    490
    O proszę. Akurat temat który bardzo mnie ciekawi. Chciałbym w coś takiego iść z czasem, ale narazie jestem zwykłym project accountantem + z dosyć dużą ilością analizy danych. Mam małe doświadczenie i pewnie długa i kręta droga zanim dałbym radę wejść w jakiś ciekawszy dział (np taki jak Twoj). Generalnie praca w finansach jest fajna, kasa też dobra, ale nie wyobrażam sobie następne 5 lat robić to co robię. Wolałbym więcej analizy, niż księgowości. W co byś polecał iść w finansach? Coś co nie jest bardzo schematyczne i powtarzalne? Cały czas myślę nad audytem albo czymś zwiazanym z giełda.

15. rado1948

rado1948 Maximum FC
    Heavyweight

Komentarze:
    1,746
    Zdobyte Lajki:
    3,466
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Szczecin
    Zaprogramować tak, podobnie CNC idzie tylko kodem ogarnąć i potrzeba trochę wyobraźni. Chciałem naświetlić, że rzucenie branży automotive to szeroka woda. Zwykle po studiach zasiada się do solidworksa i cad/cam. Względnie ogarniając budowę 2d/3d, przechodzisz do projektowania.

@szplin bardzo dobry temat rzucił, zawsze na wakacje możesz szukać firmy do praktyk/pracy w danym kierunku. Z tego europejskiego funduszu rozwoju kilka lat temu dało się wysępić fajne szkolenia dla uczelni. Wtedy trzeba chodzić, pytać i wiercić dziurę w brzuchu osoby odpowiedzialnej za takie projekty.

16. Przemek

Przemek UFC
    Featherweight

Komentarze:
    8,594
    Zdobyte Lajki:
    5,323
    Punkty:
    1,890
    @Drzewo to ten background check to na serio?
    Ciekawe-kiedyś u ojca robilem ale na czarno..i tak wpisałem w CV ten okres by nie bylo luki głupiej.To jak to niby weryfikują?? dzwonią do US czy ki chuj? bo jak do starego to potwierdzi ze robilem na czarno jak murzyn ;)

17. rado1948

rado1948 Maximum FC
    Heavyweight

Komentarze:
    1,746
    Zdobyte Lajki:
    3,466
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Szczecin
    z cv to będą chcieli świadectwo pracy, murzynowi świadectwa raczej nie wystawią

nie to konto:facepalm:

18. Przemek

Przemek UFC
    Featherweight

Komentarze:
    8,594
    Zdobyte Lajki:
    5,323
    Punkty:
    1,890
    tzn mam świadectwo-tyle że np. mam tam okres 3 lat a na prawde robiłem już 4. Pewnie by mi i wystawił i na 4 jakbym chciał-tyle ze nie chce by mial przypał z US czy coś.Ale jak tylko świadectwo to nie powinno być problemu.Tylko pytam czysto teoretycznie bo na budowie nie chcieli nic ode mnie a teraz w sumie mam własną działalność :fjedzia:

19. rado1948

rado1948 Maximum FC
    Heavyweight

Komentarze:
    1,746
    Zdobyte Lajki:
    3,466
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Szczecin
    to teraz szantażuj ojca, ze podpierdolisz do US i inspekcji pracy :lesnarhappy:

Przemek likes this.
  20. Przemek

Przemek UFC
    Featherweight

Komentarze:
    8,594
    Zdobyte Lajki:
    5,323
    Punkty:
    1,890
    Jak będzie trzeba:mamed:

Xeio and rado1948 like this.