1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

By żyło się lepiej: kariera/studia/przekręty;)

Discussion in 'Cohones' started by Masu, Sep 30, 2015.

1. nooodles

nooodles Shark Fights
    Heavyweight

Komentarze:
    1,394
    Zdobyte Lajki:
    1,890
    Punkty:
    290
    taka mnie refleksja dziś naszła.

Byłem w knajpie gdzie miałem okazję spotkać jednego z nielicznych, nieznanych mi osobiście osób którego bardzo cenię, mianowicie Roberta Gwiazdowskiego.
    Gość siedział sobie sam ze swoim laptokiem i jakąś książką, nad czymś tam pracował. Ubrany bardziej jak zwykły janusz co właśnie wraca z biedry z zakupami.

Facet ma własną kancelarię, zasiada w radach nadzorczych pewnie kilku dużych spółek, w życiu już w zasadzie nic nie musi robić bo kasy ma jak lodu a i tak sobota wieczór, gdzie większkość ludzi w jego wieku ogląda mecz lub pierdzi w stołek to on sam siedzi w knajpie i pracuje. Jednak droga do sukcesu to nie tylko predyspozycje, inteligencja ale też ciężka i ciągła praca. Niby banał ale w tych czasach gdy państwo chce Ci utrzymać dziecko, dać mieszkanie to warto od czasu do czasu tę prostą prawdę życiową przypomnieć.

FusionMMA, Drzewo, PIR and 3 others like this.
  2. s3pp

s3pp EFC Africa
    Bantamweight

Komentarze:
    2,714
    Zdobyte Lajki:
    3,769
    Punkty:
    290
    Miasto:
    Olsztyn
    Rozmowa o pracę.
    Branża wiadoma.
    Firma zatrudniająca ponad 1200 osób.
    Stanowisko menager.
    Uczestnicy: ja, babka z hr, dyrektor regionu.

Żeby Was nie zanudzać to godzinę mnie maglowali nt. mojego doświadczenia, sprawdzali moje know-how na ineteres w tym rejonie itp.
    Przyszedł ten cudny czas na rozmowę nt. kasy. Oczywiście na pierwszym etapie (rozmowa telefoniczna) jasno określiłem moje oczekiwania i zaznaczyłem, że ponizej danej kwoty nie zejdę choćby skały srały.
    Powtórzyłem za ile jestem w stanie u nich pracować i się kurwa zaczęło. Wymówki systemem premiowym, prestiżem i całym resztą gówna. Jednym słowem malowanie trawy na zielono. Nagle zaczęło nam brakować czasu. Zakończylismy rozmowę ponieważ Pan Dyr twierdził, że zaraz będzie kolejny kandydat.
    Myślę sobie spoko, też już zgłodniałem, kończymy. Wychodząc z biura rozglądałem się czy siedzi już jakiś osobnik, nikogo.
    Wychodzę z biura, przed magazynem nikogo, w uatach pusto.
    Postałem chwilę rozmawiając przez telefon. Przez 15 min nikt się nie zjawił...

Rozpierdala mnie na łopatki takie podejście. Chcą gościa z doświadczeniem, a gdy przychodzi do płacenia do stawka jak dla studenta.
    Już pomijam czas trwania całego procesu:
    wysłanie CV
    telefon po 21 dniach
    rozmowa po 10 dniach
    odpowiedż w ciągu 14 dni
    moje ewentualne wypowiedzenie w obecnej firmie 3 miesiące....
    A mówili, że im się spieszy:damjan:

Drzewo, straszny_raptor, PIR and 14 others like this.
  3. Baton17

Baton17 PRIDE FC
    Lightweight

Komentarze:
    6,246
    Zdobyte Lajki:
    7,513
    Punkty:
    790
    Czyje panstwo?:lol:

Mess likes this.
  4. elson

elson Maximum FC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    1,673
    Zdobyte Lajki:
    245
    Punkty:
    1,790
    Bitcoinowe szaleństwo przebiło 11k $

5. rash

rash WSOF
    Lightweight

Komentarze:
    3,224
    Zdobyte Lajki:
    5,631
    Punkty:
    490
    Wszystko po to, żeby wywrzeć u ciebie wrażenie, że przebierają w kandydatach, generalnie im nie zależy i to ty masz zabiegać o pracę, a nie oni o pracownika. Summa summarum, żebyś obniżył swoje wymagania finansowe. Niby profesjonalnie, ale zazwyczaj kończy się to tak:

Drzewo and straszny_raptor like this.
  6. MirsadBektic

MirsadBektic WSOF
    Light Heavyweight

Komentarze:
    3,455
    Zdobyte Lajki:
    7,045
    Punkty:
    490

Umysł milionera, a nie jakieś tam sekrety i coachingi...
    Tacy goście robią więcej hajsu, niż kadra menedżerska w dobrym korpo :beczka:

7. Mess

Mess Legacy FC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    2,147
    Zdobyte Lajki:
    543
    Punkty:
    1,190
    Occupation:
    O&G
    Miasto:
    3city/ELB/Olsztyn
    Haha, miałem podobnie kilka miesięcy temu. Najpierw gadałem z babką z Hays i powiedziałem jasno, ile chcę.

Po czym w czasie rozmowy okazało się, że docelowa Pani HR nie przeczytała mojego CV, które przyszło z Haysa. A jak zobaczyła, że przebijam ich budżet na stanowisko o 30%, to szybko się pożegnaliśmy. :boss:

I jeszcze próbowali mi na koniec wkręcić wał, że będzie druga tura rekrutacji. Po kilku dniach gadałem z babką z Hays i okazało się, że w sumie są WSTĘPNIE zainteresowani tylko jakimś jednym studenciakiem... :facepalm: A ja oczywiście chciałem za dużo kasy.:beer:

Last edited: Dec 7, 2017
    Drzewo likes this.
  8. lugasek

lugasek UFC
    Middleweight

Komentarze:
    13,858
    Zdobyte Lajki:
    14,903
    Punkty:
    1,790
    Bardzo dobre.

9. Uller

Uller Brutaal
    Lightweight

Komentarze:
    507
    Zdobyte Lajki:
    628
    Punkty:
    140
    Kadra menadżerska w dobrym korpo nie mieszka w jakimś starym mieszkaniu w bloku. Kadra menażerska za pare lat też będzie miała prace i co w cv ewentualnie wpisać, a jego kariera youtubera szybko się skończy jak ludzi przestanie bawić w kółko to samo.
    Aktualnie mamy jakiś wysyp tego typu ludzi, patola dostrzegła, że wystawiając się na pośmiewisko można na tym zarobić, ale mimo wszystko mało perspektywiczny biznes.

Rafciu27, bombel147 and PeSTAo like this.
  10. vast

vast EFC Africa
    Welterweight

Komentarze:
    2,870
    Zdobyte Lajki:
    3,470
    Punkty:
    140
    To zależy od zarobków i czy typ ogarnia i oszczędza. Nawet taki matoł z youtuba jak sobie odłoży dobre siano na przyszłość, to nie będzie głodował. Zawsze można ten hajs zainwestować w jakiś biznes. Ale trzeba umieć myśleć o przyszłości.

No ale jeżeli on zarabia na tym pajacowaniu powiedzmy z 3-4 kafle miesięcznie, to słabo to widzę...

11. Uller

Uller Brutaal
    Lightweight

Komentarze:
    507
    Zdobyte Lajki:
    628
    Punkty:
    140
    Biorąc pod uwagę ten akurat rodzaj youtuberów to wątpię żeby byli w stanie cokolwiek odłożyć. Zresztą nawet gdyby odkładali kasę to łatwo powiedzieć, a trudniej zrobić, jeżeli mówimy o inwestycji w biznes. Widać to zresztą po ludziach, którzy przypadkowo nagle dostają jakieś większe pieniądze, większość z nich bardzo szybko traci wszystko. Jak się kasy samemu nie wypracowało to jednak ma się do niej inne podejście. Łatwo też powiedzieć o inwestycji w "biznes", kogokolwiek się zapytać co by zrobił jakby nagle dużą gotówkę dostał to każdy dzieli to w stylu(oczywiście relatywnie do ilości pieniędzy): połowa na dom, samochód itp., a druga połowa inwestycje. Tylko, że tak naprawdę większość osób nie ma pojęcia jak to zainwestować, rzucają tylko hasełko, a jak przychodzi co do czego to są w dupie. Skoro tak łatwo zainwestować to czemu po prostu kredytu nie wziąć i nie rozkręcić biznesu.
    Przechodząc do sedna większość tych youtuberów jak się ich 5 min skończy to wrócą do bycia kolejnymi pasożytami społecznymi bo nic z kasą która mieli tak naprawdę nie zrobią.

12. MirsadBektic

MirsadBektic WSOF
    Light Heavyweight

Komentarze:
    3,455
    Zdobyte Lajki:
    7,045
    Punkty:
    490
    Serio?

13. Mnichu

Mnichu PLMMA
    Heavyweight

Komentarze:
    6,218
    Zdobyte Lajki:
    12,806
    Punkty:
    290
    Pany jakie polecacie metody szukania pracy? Oczywiście poza wszelkiego rodzaju portalami pracuj.pl, infopraca, monsterpolska. Jakieś agencje HR są warte zgłoszenia się do nich czy może jeszcze inne sposoby?

14. Gibon

Gibon Jungle Fight
    Light Heavyweight

Komentarze:
    383
    Zdobyte Lajki:
    557
    Punkty:
    290
    A w pośredniaku byłeś?

Shoocker and Zioło Dziekan like this.
  15. Lemur

Lemur Shark Fights
    Heavyweight

Komentarze:
    1,392
    Zdobyte Lajki:
    1,462
    Punkty:
    1,790
    Linkedin

16. Mnichu

Mnichu PLMMA
    Heavyweight

Komentarze:
    6,218
    Zdobyte Lajki:
    12,806
    Punkty:
    290
    Yhm, taaaa. Trochę inny rodza pracy szukam chyba, niż tam oferują :wink:

LinkedIn i Goldenline ogarnięty, raczej chodzi mi o jakieś bardziej nietypowe pomysły ;)

17. cRe

cRe UFC
    Flyweight

Komentarze:
    7,892
    Zdobyte Lajki:
    8,949
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Wrocław
    Zaprzedaj duszę diablu.

KO-hunter likes this.
  18. panpan

panpan WSOF
    Middleweight

Komentarze:
    3,326
    Zdobyte Lajki:
    5,806
    Punkty:
    1,790
    Załóż kanał na youtube i rób dymy

Shoocker likes this.
  19. Lemur

Lemur Shark Fights
    Heavyweight

Komentarze:
    1,392
    Zdobyte Lajki:
    1,462
    Punkty:
    1,790
    Nie kumam. To wiesz co chcesz robić? Czy szukasz ciekawych alternatyw?

Jak to drugie, to w Polsce raczej nie znajdziesz tego typu ogłoszeń.

20. s3pp

s3pp EFC Africa
    Bantamweight

Komentarze:
    2,714
    Zdobyte Lajki:
    3,769
    Punkty:
    290
    Miasto:
    Olsztyn
    Kurwa jak ja uwielbiam korpo raporty...
    Starcie menagera z dyrektorem:
    D: rozmawiałeś z firmą x, jesteś umówiony na spotkanie?
    M: Yes Sir!!!
    D:uzupełnij raport na poniedziałek i podaj wszystkie potrzebne informacje odnośnie stawek za transport, taki jest wymóg zarządu
    M: przecież dopiero co umówiłem się na spotkanie. Przy tak dużym wolumenie potrzebuję więcej informacji do kalkulacji, a takie uzyskam dopiero po spotkaniu. Mam kłamać?
    D: nie, oszacuj...

No kurwa zaczynam uwielbiać słowo "oszacuj", czytaj: chuj mnie interesuje ile płacą, napisz coś żeby się do mnie nie przypierdalali na zarządzie, a jak wyjdzie, że ściemniałeś o się będziesz tłumaczył...

Drzewo likes this.

Share This Page