1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Broń palna

Discussion in 'Militaria' started by Charles Bronson, Sep 28, 2015.

1. MMAkłowicz

MMAkłowicz M-1 Global
    Lightweight

Komentarze:
    3,684
    Zdobyte Lajki:
    17,623
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Kraków
    Powszechny dostęp do broni czarnoprochowej pozwala na to, aby sporo osób miały broń dla samego posiadania i możliwości pochwalenia się w towarzystwie. Jeśli taka osoba odwiedza raz do roku strzelnicę, a obycie z bronią ma na poziomie zerowym i wiedzę czerpie z Youtube to jest dużym zagrożeniem dla pozostałych osób korzystających ze strzelnic. Rejestracja broni nie zwiększy wiedzy na temat bezpieczeństwa na strzelnicy i poza nią ale zniechęci osoby do posiadania broni dla szpanu. Od ponad 3 lat zainteresowanie bronią i dostępem do niej jest znacznie większe, przez co jest dużo osób przypadkowych, posiadających broń bez żadnego przeszkolenia. Miałem już kilka sytuacji, gdy na stanowisku obok rozkłada się osoba, która ledwo co kupiła broń czarnoprochową i odpala tutorial z Youtube lub pyta mnie jak to obsługiwać... Oczywiście, że jestem za tym, aby dostęp do broni był łatwiejszy i fajnie, że coraz więcej osób ma pozwolenia ale niech to będą osoby świadome, po krótkim kursie lub obowiązkowym przeszkoleniu.

PeSTAo likes this.
  2. klocuniek

klocuniek Shark Fights
    Welterweight

Komentarze:
    1,222
    Zdobyte Lajki:
    877
    Punkty:
    1,790
    Tu się zgodzę. Podstawowe przeszkolenie powinno być podstawą, zaliczony kurs bez którego nie powinni otrzymać jakiejkolwiek broni palnej.

Share This Page