Broń palna

Analiza nowych propozycji ustawy o broni


EDIT:
O w mordę jeża, ten projekt Kukiza15 to jakiś żart...
 
Last edited:
W punkt o ludziach z pozwoleniem na broń


EDIT:
Do tego o konflikcie wewnątrz armii Sztab Generalny vs MON
 
Last edited:
#usa

WHAT IS A GHOST GUN?

In general, a “ghost gun” is any kind of firearm made at home from materials not already considered firearms under the law. There are no exact, legal definitions of “80% receivers” or “unfinished firearms,” but ghost guns are most often made from these

The media and politicians would like to spread the mistaken belief that the only legal way to acquire a gun is to buy one from a manufacturer or dealer. If you are considering building an un-serialized firearm, It is your responsibility to understand the relevant federal and state laws that govern your particular circumstances. In general, federal law only requires serial numbers for commercially-manufactured firearms. Americans have always, with limited state and municipal exceptions, made their own firearms at home.

 
Mam pytanie. Przyjmijmy, że zapisuję się do klubu strzeleckiego. Robię wszystko co trzeba żeby dostać pozwolenie na broń. Wszystko załatwione, egzamin zdany, pozwolenie na posiadanie broni wydane przez odpowiedni organ.
I tutaj mam pytanie - czy posiadając pozwolenie na broń muszę być ciągle zapisany w klubie strzeleckim? Czy po wypisaniu się z klubu pozwolenie na broń jest dalej ważne?
 
Mam pytanie. Przyjmijmy, że zapisuję się do klubu strzeleckiego. Robię wszystko co trzeba żeby dostać pozwolenie na broń. Wszystko załatwione, egzamin zdany, pozwolenie na posiadanie broni wydane przez odpowiedni organ.
I tutaj mam pytanie - czy posiadając pozwolenie na broń muszę być ciągle zapisany w klubie strzeleckim? Czy po wypisaniu się z klubu pozwolenie na broń jest dalej ważne?
Musisz byc zapisany i oplacac skladki.
 
@Halba83pb @Grubas
Z tego co rozumiem to warto wiec zrobic 2 rodzaje licencji na raz: kolekcjonerke i sportową.

Jesli w danym roku nie masz czasu na wymaganą ilość startów pozwalających na utrzymanie licencji sportowej, przepisujesz bron na kolekcjonerska. Ciagle ja wtedy posiadasz legalnie, ale musisz oplacac skladki, w jakims stowarzyszeniu chyba tez byc musisz. Oczywiscie wtedy nie mozesz sie z ta bronia przemieszczac (upraszczajac bo az tak dobrze przepisow nie znam) co jest mozliwe przy sportowej. Szczegoly trzeba by znalezc w necie

Tu mozesz znalezc wiecej info:
 
chuje politycy!
Przeciez zyc sie powinno wbrew albo przynajmniej pomimo tychże, bądź miły dla pewnych ludzi...
...to i javelina za flaszkę dostaniesz ;)

Ja póki co czasu nie mam żeby skilla ogarnąć a i $$$ leci gdzie indziej... Ale kiedyś na pewno...
 
Wrzucę tu ku pamięci, plus bo widzę że część forumowiczów dalej powiela mity o Szwajcarii. Końcówka daje do myślenia... "Czy możemy nauczyć się czegoś od Szwajcarów? Jest wiele rzeczy, które moglibyśmy próbować powoli przenosić na nasz grunt, na przykład zaangażowanie w sprawy społeczne, odpowiedzialność za siebie, swoje środowisko, swoje sąsiedztwo, aktywność i chęć zmian zamiast narzekania… Taka delikatna praca u podstaw zamiast narzucenia pewnych zasad, które nie wynikają z naszej kultury." https://www.blabliblu.pl/2017/10/24/posiadanie-broni-jako-jedno-z-podstawowych-praw-szwajcarow/
 
bądź miły dla pewnych ludzi...
...to i javelina za flaszkę dostaniesz ;)
bede-ryba.gif
 
Back
Top