brak sił, zmeczenie, wyczerpanie

curtis ja mialem to samo,tez myslalem,ze blednik,bo zawroty konkretne.Okazalo sie,ze to zainfekowane migdalki.Piszesz,ze byles u laryngologa wiec sam nie wiem.Zrob koniecznie badania krwi tak jak Ci pisalem,tam to napewno wyjdzie. tez myslalem,ze to cos powaznego bo czulem sie strasznie,mailem zainfekowane migdaly paciorkowcem,Twoje objawy sa bardzo podobne
 
ty pisal bez kitu, MY BAD jaki masz wynik ASO,bo to jest czynnik majacy wykryc czy nie masz paciorkowca?? nie w kazdej morfologi robia badanie pod katem wykrycia paciorkowca ASO
 
1MR.jpg




Pump nie będzie ale siłaaaa bez lipy ;]



Po takiej suplementacji ketlami robię dziury w suficie, tak wysoko skacze :)
 
Noo.. Odżywki typu no-booster na zle samopoczucie, dla gościa który zaczyna trenować. Doskonały pomysł milordzie...
 
Człowieku to tylko dodatek do braku siły/energi/koncentracji , problemów innych wiadomo że nie rozwiązuje milordzie
 
marcos: wiesz, chodziło mi o to, ze takie specyfiki to się nawet na siłowni wrzuca po konkretniejszym stażu a nie na start. Pozdro.
 
Tabletki tabletkami ale trzeba pamietac o 3 podstawowych rzeczach w jakim kolwiek sporcie :wysypianie sie,jeść w miare zdrowo i nawadniac organizm,ja po sobie wiem np jak nie zadbam o picie wody regularnie to mocz ma kolor żółty,gdy nawodnie sie mocz jest biały i dobrze sie czuje,mniej mecze mam wiecej siły i wytrzymałosci na treningu.Niby taka mała drobnostka ale pamietaj gdzie nie idziesz czy to szkoła,mpraca dom czy koledzy to bierz ze sobą butelke wody i pij powoli ,uzupełniaj płyny,woda to zycie i energia,mały ubytek w postaci kilku % wody prowadzi do osłabienia i mniej wydajnej pracy organizmu.Dobrze jest czasem wyjsc z domu na powietrze lub do lasu na spacer ,mi to poprawia samopoczucie i nadaje świerzosci
 
może rzeczywiście problem tkwił w śnie, bo 5 h przy trenowaniu i jakimś funkcjonowaniu ( szkoła, praca) na codzień to zdecydowanie za mało!!!Dużo snu dobre, śniadanie troszkę przerwy w treningach i powinno być lepiej. Nie wiem jak wygląda twój plan dnia, ale czasem dobrze jest sobie zrobić godzinną drzemkę w dzień.
 
Do autora:



Wydaje mi sie , że trochę sobie wkręcasz fazę. Tzn. Zmęczenie na początku intenstywnych treningów to naturalny objaw. Nie wiem do jakiej sekcji trafiłeś i czy zacząłeś z grupą początkująca, czy od razu na głęboką wodę do tych co już trenowali wcześniej i po prostu nie nadążasz. Pogadaj z trenerem i nie łam się. Kolesiom też na sekcji możesz wspomnieć, że narazie nie dajesz rady i łapiesz kondychę, więc może też Ci trochę odpuszczą. Od razu dodam, że nie wiem jak jest u Ciebie, ale spotkałem się z takimi sekcjami, że na pierwszych treniengach boksu ludzie mają już niejako pierwsze sparingi, a gdy trener jest pizdowaty dodatkowo, to pozwala się niektórym trochę wyrzyć, co niestety źle wpływa na coponiektórych.



Nie wiem czemu się nie wysypiasz. Może się stresujesz przed kolejnymi trenigami, że znów nie dasz rady (a z tego co piszesz , widać ,że bardzo Ci zależy by tam trenować).



Jeśli faktycznie te badania porobiłeś i wyniki są oki, a lekarz też nie widzi żadnych niepokojących objawów - olej lekarza i więcej tam nie łaź, bo będziesz sobie wkręcał kolejne dziwne fazy!



Jeśli przed rozpoczęciem treningów nie miałes wcześniej takich objawów podczas uprawiania jakiegoś sportu (zakładam,że nie wstałeś bezpośrednio z przed kompa po kilku latach bezruchu), to zwyczajnie się przetrenowałeś + stres + lęk przed kolejnym treningiem + niewyspanie.



Będzie dobrze - powodzenia :-)
 
a może kwestia poziomu cukru w organizmie ? Miałem podobne objawy to mnie wysłali na badanie poziomu cukrów w organizmie. Plus sen, choć wiem, z autopsji, że z tym często jest ciężko to to 8 godzin snu to jest to. Zależy też jaką prace wykonujesz.



Przed treningami się nie spinaj daj sobie czas na wejście w rytm i wszystko będzie ok.
 
Hehe dobra wkrętka, gdyby bulletskater nie wjechał nam na ambicję, pewnie zjechalibyśmy "Świerzaka" za zakładanie nowego tematu z dupy, zamiast pisać na hp, jak to już u nas w dobrym zwyczaju jest. A tak, 2 strony bardzo merytorycznych postów! :-)
 
To i ja coś dodam.



Brak siły, zmęczenie i wyczerpanie to naturalny element sportu, zwłaszcza tak ciężkiego jak sporty walki. Zwykli ludzie nie są przyzwyczajeni do takiego wysiłku i jeżeli odczuwasz zmęczenie, to jest to normalny objaw ciężkich treningów i widocznie już takie natężenie jest wystarczające ciężkie dla ciebie.



Nie poddawaj się, a w krótce będzie lepiej, ale to uczucie zmęczenia już zawsze będzie ci towarzyszyło (raz mniej, raz bardziej), ale przyzwyczaisz się do tego i jak kiedyś przestaniesz trenować to bedzie ci tego brakowało.



Dbaj o dietę (patrz rady Borysiuka) - nie wystarczy dużo jeść KONIECZNA jest dobra dieta (zastąp weglowodany proste złożonymi, pij soki owocowe) u mnie to bardzo dużo zmeniło.



Kup witaminy i minerały dla SPORTOWCóW (olimp sport jest OK, zwykłe to dla ciebie za mało)



Dbaj o odnowę biologiczną, a zwłaszcza sen.



Ewentualnie (to jest najmniej ważne) kup suplementy - isotonici, może węgle złożone (troche prostych) w łatwo przyswajalnej postaci.



Przed treningiem kawa (jak lubisz)



Po trenigu zjedz jak najszybciej węgle, to ci się zrobi zapas glutaminy w mięśniach (okno glutaminowe), później prysznic, porządne jedzenie (białko, węgle, itd.) i jak najszybciej spanie.



Powodzenia
 
Przed treningiem kawa (jak lubisz)






na kursie instruktorów fitness kawe polecali przed trenigiem dla osób redukujących tkankę tłuszczową. Przed treningami takim jak sporty walki dużo ludzi poleca coś słodkiego; czekolada czy snikersy, zeby cwiczyc a nie gwiazdorzyć ;)
 
Kofeina to łatwo dostępny stymulant więc dla tego o nim pisałem, panie gwiazdorze, ale ja osobiście nie pije przed treningiem.



Co do czegoś słodkiego to jak najbardziej, ale raczej nie snikers, ale sok i garść suszoncyh owoców.



Generalnie sprawa z odżywianiem w amatorskim SW wygląda tak - możesze jeść wszystko co chcesz jak nie jest gruby (batony, czekolada, itd,), ale oprócz tego musisz zjeść porządne jedzenie (weglę złożone, przed treningiem i po cukry owocowe - soki), a nie zapchać się tylko śmieciowym
 
sprawa porządnego jedzenie na podlega dyskusji akurat. Ja się przed zawodami, jak mi się walki opóźniały często posiłkowałem czymś słodkim + kawą w nadziei, że zadziała pobudzająco.



możliwe, że mam jakieś przestarzałe informacje odnośnie cukrów przed treningami czy walkami ale przyznam szczerze, że przez 10 lat treningów i startów w turniejach nie specjalnie się spotkałem z ludzmi szamającymi suszone owoce. Choć ostatnio u mnie w klubie pojawił się chłopaczek wpierniczający suszone winogrona przed i po treningach. Więc tu mnie zaskoczyłeś troszkę.
 
Dzięki za rady, sa cenne i na pewno wprowadze w życie...Dodam tylko ze nie jem smiecowego żarcia, tylko gotuje normalne jedzenie, znam sie na diecie i wiem jak wazne jest prawidłowe odzywianie i dostarczenie organizmowi składników odżywczych typu węgle, białko, tłuszcze, witaminy, minerały i duzo wody...Dziwi mnei to bardzo ze tak sie czuje bo naprawde wiekszosc rzeczy o ktorych mi wspomnieliscie stosuje regularnie ( dieta, sen- czasem nei dospie ale to chyba jak kazdy, itp) ale jest jedna rzecz o ktorej musze wpsomniec bo ktos zauwazył ze to moze byc problem.MiAnowicie: stres. Mam dłuzszy okres napiety, szukam pracy i nei moge znalesc,troche na mnei to zle wpywa. Szukam juz ponad poł roku i dupa. Nie jestem typem goscia ktory ma wyjebane na to, przyznaje ze czuje stres na codzien i poddenerwowanie. Co do kawy to pije ok 2 dziennie. A co do treningów zdaje sobie sprawe ze na poczatku kazdy gorzej sie czuje, nie ma sił, brakuje powera-to normalne, ale bez przesady-ja czuje sie ciagle zle, 7 dni w tygodniu.Czasem w ciagu dnia poczuje sie normalnei to dla mnei to juz jest zajebiscie! Aha robiłem tez badanie cukru i nei mam cukrzycy...
 
stres jest bardzo nie dobry,tym bardziej że idzie szara,ponura jesień z którą to wszystko sie jeszcze moze bardziej nasilic
 
to prawda odczówam to- negatywne skutki stresu...zabiera w chuj sił i dobrego samopoczucia :/
 
@Curtis zrob badanie krwi pod katem paciorkowca -ASO,koszt okolo 20 zl.Sluachaj piszesz,ze chodzisz zmeczony caly czas,zawroty glowy itp itd Mialem podobne objawy,tez zrobilem morfologie(mofrologia byla bez ASO)krwi i nic nie wyszlo,lekarze nie wiedzieli co mi jest,bylem zalamany,az jeden z doktorkow wyslal mnie wlasnie na to badanie(ASO) i sie okazalo,ze to ten nieszczesny paciorkowiec.Mozesz miec owa nieszczesna bakterie w roznych miejscach,ja mialem w migdalkach ale mozna miec tez np w zatokach a tego na"oko" to Ci ZADEN lekarz nie stwierdzi.Nasza sluzba zdrowia to parodia,czesto samemu trzeba cisnac lekarzy o najprostsze badania. probowali mi wcisnac,ze mam depresje,zeby tylko sie mnie pozbyc oto prawda o 90 procentach polskich tzw lekarzy
 
Przepraszam, ale nie miałem czasu dokładnie czytać całego wątku i porad innych kolegów więc może się powtórzę - zrób badanie krwi na hormony płciowe, możesz mieć za mały testosteron itp.



Przy treningu oczywiście musi być też odpowiednia dieta i suplementacja - węgle, białko, zdrowe tłuszcze. Łykaj witaminy i minerały (np polecam olimp multiple sport), BCAA na lepszą regenerację i żeń-szeń - na pewno doda Ci energii.



Duże też od psychiki zależy i wpadasz w błędne koło - klasyczny reset by się przydał, przyjaciele, kobieta. Pozdrawiam i mam nadzieję, że będzie lepiej.
 
Nasza sluzba zdrowia to parodia,czesto samemu trzeba cisnac lekarzy o najprostsze badania. probowali mi wcisnac,ze mam depresje,zeby tylko sie mnie pozbyc oto prawda o 90 procentach polskich tzw lekarzy
Chyba najbardziej prawdziwe słowa jakie przeczytałem na tym forum!

A co do pytania.

JAK Z TWOIM CARDIO ?
Bieganie, basen etc. Czy uzupełniasz mikroelementy? Nie mówie tutaj o dobrym jedzonku, bo to co kupujesz to nie jest jedzenie tylko wytwór z taśmy produkcyjnej (witamy w XXI wieku). Tak więc, czy wpierdalasz dobre suplementy, a nie multivitamikne z tesco. Jeżeli nie - zadbaj o to.
Ja po dorbym magnezie i glukozaminie z olimpu zacząłem lepiej sypiać.
Tak jak powiedział BRONSON zrób sobie dodatkowe badania na różne infekcje, a nie tylko cukrzyce (jeżeli nie masz wrodzonej to do nabytej ci daleko). Ogranicz kawe, jeżeli nie możesz bez niej to przykro mi ale zacznij jesc jabłka. Też pobudzają z rana.
Jeżeli nie pomoże to pij czerwone wytrawne wino na noc (tylko też nie jakies siki za 12 zł), jedna lampka i krążenie powinno Ci się poprawić a przez to problemy z zawrotami i wyczerpaniem winny się zmniejszyć.
Jest jeszcze miliard innych elementów. A jezeli masz siłe i checi z wstawaniem z łóżka to depresji nie masz, co najwyżej obniżony nastrój, ale to nie jest powód do jakiejkolwiek interwencji.




EDIT

Kolega dodał cos na temat tescia i też polecił suple z olipmu.
Mogles dostac o jeden raz za duzo w jądra i masz teraz problem, takze warto to tez sprawdzic. A suple olimpu to chyba najlepsze na nasyzm rynku, ich prodkukty trzymają jakość.
 
temat w sumie odpowiedni:



-może mnie ktoś pokierować jakimś linkiem do:



-sposobów układania diet (jakie, co i z czym najlepiej, co ograniczać itp.)



-jakie splementy, w jakich ilościch,o jakiich porach itd. i oczywiście do czego lub w czym pomagają



Trenuje MMA ale tak jak to kolega napisał ostatnio coraz ciężej mi się ciężko nawet poruszać ;p (zmęczenie, bóle wszędzie jak zakwasy itp.) na siłownie wybieram się jak poukładam wszystko o czym wyżej napisałem.
 
Zmęczenie, senność i znużenie to mogą być też objawy alergii. Możesz ewentualnie brać Loratadynę przez ok. 2 tygodnie (tylko nie żaden Alertec itp., bo będziesz się czuł jeszcze bardziej zjechany) i zobaczyć czy coś pomoże.
 
@matihanys ja akurat siłownia i biegi ale i tak fora sfd i kfd to najlepsza kopalnia wiedzy bo sport to sport, z tv sfd chyba nawet typowo pod sporty walki miało odcinek, warto przejżeć i poczytać działy poszczególne, prawie w każdym podstawy są podpięte.



A tak ogólnie to niestaty mma nie jest zbyt dobrym sportem czysto rekreacyjnym - dużo urazów a jak ktoś już ma kontuzje to już w ogóle, sam bym chciał chociaż 2 razy w tyg poćwiczyć ale może za rok jak wszytsko zaleczę ;)
 
Dzieki za rady. Macie racje : lekarka wciskała mi diagnoze ze mam depresje. Kurwa ja mam depresje jak ja słucham....Porozmawiam z nia o ponownym badniu krwi i zakupie magnez i inne elementy o ktorych wpomnieliscie- dzieki wielkie za konkretne rady...Dam znac z jakis czas co i jak :D
 
Back
Top