Bank podróży

Ja tam zawsze z buta cisnąłem (z 1h drogi jak nic), ale w międzyczasie kilka browarów i integracja z ludźmi. Niestety w tym roku mnie nie będzie (a byłby to 4 z rzędu koncert Slayera, na którym bym był :( ). Baw się dobrze i zrób rozpierdol w pogo dla wujka Hanga !
 
Od dnia 04.06.2013 r. od ok. godz. 10:00 do dnia 05.06.2013 r. do końca kursowania linii dziennych nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego ul. Piastów Śląskich na odcinku od ul. Żołnierzy Wyklętych do ul. Powstańców Śląskich. W związku z powyższym w ww. godzinach poniższe linie autobusowe zostaną skierowane na następujące trasy objazdowe:

122: w obu kierunkach od skrzyżowania Wrocławska/Powstańców Śląskich ul.: Powstańców Śląskich • al. Reymonta i dalej swoją trasą;

171: w obu kierunkach od skrzyżowania Wrocławska/Powstańców Śląskich ul.: Powstańców Śląskich • NOWE BEMOWO. Odjazdy linii 171 z krańca NOWE BEMOWO będą opóźniane o 4 min.

Jednocześnie zawiesza się funkcjonowanie następujących przystanków:

WROCŁAWSKA 07,
RODŁA 01 i 02,
PIASTóW ŚLĄSKICH 03.
TJ - ten dojazd o którym wspomniałeś, nadal działa?

W sumie, ludzi będzie tyle, że się do kogośi tak podczepi, ale wolę wiedzieć :P

@Hang - na pogo to ja już trochę przystary jestem, bo wolę postac i popatrzeć, no ale będę się dość wcześnie zaprawiał, więc pewnie i tak sie nie opamiętam :] Szkoda, ze Seler tylko w połowie składu;/ Mój ich drugi koncert. Bilet kupowałem z myślą o R+ a i tak najbardziej mnie jara to, ze pierwszy raz, chyba od 3 lat, ponownie zobacze Behemoth :]
 
A ja prosiłbym o wytłumaczenie trasy na ErgoArene, gdzie najlepiej wysiąść? jade pociągiem.
 
Jeśli jedziesz pociągiem pośpiesznym to wysiadasz na stacji Gdańsk Główny bądź Gdańsk Wrzeszcz. Idziesz do pierwszego z brzegu kiosku na stacji i kupujesz bilet SKM do Gdańsk Żabianka. Jedziesz na tą stację kolejką podmiesjką. Gdy wysiądziesz,będziesz miał widoczne malunki na chodniku do Ergo - ok 200 m drogi
 
Panowie, odkopuję temat, liczę, że ktoś odpowie, a jak nie to będę uderzał w HP.



Jakie potrawy/co warto spróbować w Chorwacji? Jadę tam na wakacje i chciałbym coś dobrego regionalnego przekąsić, co polecacie? Jakieś dobre knajpy/bary/restauracje polecacie w Dubrowniku, Splicie, Novigradzie i w całej Chorwacji?
 
@Hubi



nie jedz nigdzie w srodku twierdzy w dubrovniku. tragedia dla turystow, zarcie gorsze nz na dworcach w polsce. idz do Orsan (jesli jeszcze jest) niedaleko bramy pile. zajebiste ryby do tego wino i w calkiem przystepnej cenie. za to w splicie polecam wejsc do jakiejs nadbrzeznej knajpy i jesc owoce morza, ryby. kalmary, osmiorniczki, langustynki itd itp, prosto z morza, pyszne wchuj.



a z mies to obowiazkowo jagniecina dostepna na kazdym kroku.



ogolnie to nad morzem jedz owoce morza a w srodku ladu duszone miesa, gulasze, kielbaski.



Chorwacja to bardzo smaczny kraj :)
 
Hubi, właśnie jestem w trakcie drogi powrotnej z Chorwacji i muszę przyznać, że ten kraj jest niesamowity! Co do jedzenia, to zawsze odchodź parę ulic od centrum/morza, zaoszczędzisz tak sporo kasy. Owoce morza są genialne. Warto też spróbować cevapcipi (czy jak to się tam nazywa :D). Miłego urlopu!
 
Okej. Ogólnie jestem mega nakręcony na samą Chorwację, tylko 24 godziny jechać autobusem, to będzie tragedia... Potem chyba przez dwa dni jeszcze będę zmęczony. I trochę się zawiodłem, ze mało będę w samym Splicie, bo chciałem fort klis obskoczyć, a tego nie mam chyba w programie.
 
www.stenaline.pl



Korzystał ktoś usług stenaline? Bo moim rówieśnikom wymarzyła się studniówka na promie, rejs do Szwecji i z powrotem po jednym dniu szwędania się po mieście, koszty to rzekomo 260zł a w cenie:

-bal studniówkowy w wydzielonej restauracji, dyskoteka z DJ, możliwość dedykacji piosenek
-kolacja studniówkowa: dania zimne (bufet) i gorące w sobotę rano (szwedzki stół)
-nocleg w kabinach 4 osobowych z łazienkami
-w sobotę cały dzień rozrywki i możliwości zabawy na promie lub korzystanie z dostępnych atrakcji (Spa, pokazy, program rozrywkowy itp).
 
Jak z dworca PKP w Poznaniu najszybciej dostać się do sklepu, Auchan Swadzim – budynek Decathlon
Tarnowo Podgórne ul. Św. Antoniego 5? JakDojadę chyba kłamie albo ja tego nie ogarniam. taksa odpada bo mi nikt za nią nie zwróci.
 
Panowie szukam namiarów na fajna miejscówkę na Zakhyntos-zona jest maniakiem zolwi a tam są jakies plaze z wylegarnia stworów.
 
Tramwajem linii 18 na pętle Ogrody a dalej przesiadka w jakiś cudaczny, płatny, nie miejski autobus 01, który skądś tam odjeżdża z pętli Ogrody w stronę Auchan:
http://cms.mobiinfo.pl/m/r7xp.php?IDKlienta=TARNOWOPODGORNE_TPBUS&cmd=rozID&ID=301-02&IDLinii=01
Ale to sam szukałem, nigdy tam się nie zapuszczałem, są sklepy bliżej na szczęście :lol:

Dzięki. Biorę taksę. Robota miała być w Poznaniu a jak się okazuje, jest to jakaś wiocha a ja mam być tam na 9 (a na dwrocu bede o 8:30). Chuj im w dupę. Jak się ktoś dopierdoli za duże spóźnienie to zawijam się spowrotem i w dupie mam konsekwencje.
 
No bo to już praktycznie nie Poznań, a w korkach (czyli cały dzień) tam dojechać to tragedia.
 
Back
Top