Ból stawu biodrowego

Radek1947

Oplot Challenge
Featherweight
Witam,
Ostatnio na treningach muay thai zaczął mnie boleć lewy staw biodrowy przy kopnięciach. Mam przez to problem z kopnięciem nawet middle kicka. Wie ktoś jak można zlikwidować ból ?
 
Bardzo częsta dolegliwość. Pewnie, krótko trenujesz. Chyba każdy kto coś trenował wie co to za ból, ale ja szczerze przyznam, że nic z tym nie robiłem i samo przeszło. Poszukaj w google, wiele osób pisało tych samych dolegliwościach, ale nie ma się czym martwić. Jak będziesz się prawidłowo rozciągał i prawidłowo wykonywał techniki ból powinien ustąpić.
 
drafa ja nigdy taki dolegliwosci nei miala ale jak zaczynalem trenowac to bylem dobrze rozciagniety moze dla tego. Ja i tak bym sie udal do lekarza dla pewnosci.
 
Już przy middleach? Ja raczej przy highkicku. Pierwsze jakieś nadwyrężenie, które nie przeszło po paru dniach, więc poszedłem do lekarza i skierował do ortopedy. Czekam na termin ;] Jakieś pół roku temu przy kopnięciu wysoko prawą nogą poczułem dziwne uczucia i prąd w stawie lewej nogi. Jakoś trenowałem, rozciągałem się i mimo woli i bólu, ale postanowiłem w końcu zobaczyć co powiedzą nasi lekarze, w których niestety za bardzo nie wierzę. Jak się długo utrzymuje to porponuję iść jednak podobną drogą tak jak dssport wskazał :)
 
Najlepiej idź do lekarza jak pisze dssport



Ale ogólnie moja historia taka. Ostatnimi czasy przebiegłem swój pierwszy maraton. Po maratonie zbrobiłem sobie przerwe 3 tygodnie i zaczalem biegac znowu. Moze pierwszy trening byl moze troche za szybki , w kazdym razie pojawil sie bol biodra prawego.Zrobilem sobie przerwe znowu , chodzilem na basen bo chcialem ja rozruszac ale odciazyc. Niewiele to dalo bo po bieganiu caly czas bol sie pojawial. I wtedy troche poszperalem i zaczalem sie rozciagac. Robie 2-3 cwiczenia roziagajace posladki i biodra po kazdym bieganiu. Trwa to z 10min ale efekty sa naprawde niesamowite. Ból prawie zniknal. Co warto zaznaczyc wczesniej biegajac i w miare intensywnie przygotowujac sie do maratonu (plan na 100-dni) nigdy ale to nigdy sie nie rozciagalem po bieganiu ani nie rozgrzewalem i boli i problemow tez żadnych!!! nie mialem. Dopiero po przebiegnieciu maratonu to wystapilo. Podesle ci link z tymi cwiczeniami ale za pare godzinek jak bede mial swojego kompa. Mysle ze moze ci to tylko pomoc a na pewno nie zaszkodzi



Teraz normalnie biegam i nie mam problemow.
 
Rozgrzewa się, rozciąga się, weźmie zielona herbata i naciąąąga! :-)
 
Back
Top