Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach


Wiem że to co wrzucam niżej nie zachacza bezpośrednio o samochody, ale powiedzcie dla kogo są te bajki o ekologii, zaoramy hektary ziemi ale będzie eko



Edit: co do filmu to rozjebał mnie na łopatki ten wycieczkowiec
:brainoverload:
 
Trzy miesiące temu kupiłem z kolegą na współę busa i go nie zarejestrowaliśmy. Jutro idziemy to zrobić i wyczytałem, że jest czas 30 dni, a później jest kara (od 200 do 1000 zł). Da się tej kary jakoś uniknąć? Miał ktoś taki przypadek?
Dzięki pandemii zmienili to na sześć miesięcy, ale czy po zakończeniu wygłupów okres na rejestrację uległ zmianie na pierwotny, tego nie wiem.

Wbij do urzędu i spytaj o to, powiedz że kolega pyta. :zarobiony:

Jeśli to większe miasto to możesz bezpośrednio, raczej nikt Cię nie zapamięta, a nawet jeśli - to oni nie takie rzeczy widzieli :juanlaugh:

Najwyżej powiedz że wyjechałeś zarobić na rachunki za gaz :jarolaugh:
 
Mam pytanko , jadac autem w pewnym momencie poczulem jakby sprzeglo bylo wcisniete , ale auto normalnie jechalo na biegu . Podczas zatrzymania na swiatlach juz gdy wbilem luz to nie moglem ponownie wbic biegu, a sprzeglo bylo wcisniete w podloge . Wylaczylem auto i dopiero moglem wbic bieg , ale sprzeglo bylo dalej wcisniete i juz podczas jazdy nie moglem zmienic biegu . Wie ktos co moze byc przyczyną? Podjechalem pod dom i recznie wyciagnalem sprzeglo i teraz dziala normalnie i odbija, ale pierwszy raz takie coś mi sie zdarzylo i chuj wie czemu .
Auto audi a3
 
Mam pytanko , jadac autem w pewnym momencie poczulem jakby sprzeglo bylo wcisniete , ale auto normalnie jechalo na biegu . Podczas zatrzymania na swiatlach juz gdy wbilem luz to nie moglem ponownie wbic biegu, a sprzeglo bylo wcisniete w podloge . Wylaczylem auto i dopiero moglem wbic bieg , ale sprzeglo bylo dalej wcisniete i juz podczas jazdy nie moglem zmienic biegu . Wie ktos co moze byc przyczyną? Podjechalem pod dom i recznie wyciagnalem sprzeglo i teraz dziala normalnie i odbija, ale pierwszy raz takie coś mi sie zdarzylo i chuj wie czemu .
Auto audi a3
Screenshot_2022-10-01-13-56-05-01_df198e732186825c8df26e3c5a10d7cd.jpg



Podjechać do mechanika, przez internet nikt Ci pod auto nie zajrzy:crazy:
A samo się nie naprawi
 
No tyle to wiem , tylko dziwne bo teraz ręcznie to sprzeglo wyciagnalem i dziala normalnie tylko ciekawe jak dlugo . Przeglad mam niedlugo i nie wiem czy czekac czy robic od razu , bo narazie działa
I tak będzie do roboty, im dłużej odkadasz tym większe koszta później wyjdą bo wywali się coś więcej
 
Elo ekipa. Poszukuje jakiegos schematu pogladowego mechanizmu zwalniania blokady opuszczania/podnoszenia siedzenia.

W srodkowym fotelu (S-Max) jest zamiast wajchy jest czerwony pasek, za ktory sie pociaga.
2981_2564_11_2564.jpg


2981_2564_10_2564.jpg


U mnie to wyglada tak jakby mechanizm sie zacial i nic sie nie dzieje przy pociaganiu (wlasnmie za ten czerwony pasek).

Moge natomiast reka pod spodem wymacac rure przymocowana do mechanizmu zwalniania i ja docisnac i mechanizm dziala.

Jest tam malo miejsca i juz ciemno, nic nie widze co tam moglo sie stac.

Ktos jakies pomysly?

Tutaj fota po zdjeciu bocznej oslony i wyjecia paska czerwonego z tego ucha (ktore jest dla niego prowadnica)

nQ7A35v.png


Co ja mam wpisac w szkiełki zeby cos mi wyskoczyl jakis schemat?

Jutro do tego siade znowu przy dziennym swietle, ale fajnie by bylo wiedziec na co zwrocic uwage?
 
Elo ekipa. Poszukuje jakiegos schematu pogladowego mechanizmu zwalniania blokady opuszczania/podnoszenia siedzenia.

W srodkowym fotelu (S-Max) jest zamiast wajchy jest czerwony pasek, za ktory sie pociaga.
2981_2564_11_2564.jpg


2981_2564_10_2564.jpg


U mnie to wyglada tak jakby mechanizm sie zacial i nic sie nie dzieje przy pociaganiu (wlasnmie za ten czerwony pasek).

Moge natomiast reka pod spodem wymacac rure przymocowana do mechanizmu zwalniania i ja docisnac i mechanizm dziala.

Jest tam malo miejsca i juz ciemno, nic nie widze co tam moglo sie stac.

Ktos jakies pomysly?

Tutaj fota po zdjeciu bocznej oslony i wyjecia paska czerwonego z tego ucha (ktore jest dla niego prowadnica)

nQ7A35v.png


Co ja mam wpisac w szkiełki zeby cos mi wyskoczyl jakis schemat?

Jutro do tego siade znowu przy dziennym swietle, ale fajnie by bylo wiedziec na co zwrocic uwage?
może tutaj coś znajdziesz podobnego
 
Elo ekipa. Poszukuje jakiegos schematu pogladowego mechanizmu zwalniania blokady opuszczania/podnoszenia siedzenia.

W srodkowym fotelu (S-Max) jest zamiast wajchy jest czerwony pasek, za ktory sie pociaga.
2981_2564_11_2564.jpg


2981_2564_10_2564.jpg


U mnie to wyglada tak jakby mechanizm sie zacial i nic sie nie dzieje przy pociaganiu (wlasnmie za ten czerwony pasek).

Moge natomiast reka pod spodem wymacac rure przymocowana do mechanizmu zwalniania i ja docisnac i mechanizm dziala.

Jest tam malo miejsca i juz ciemno, nic nie widze co tam moglo sie stac.

Ktos jakies pomysly?

Tutaj fota po zdjeciu bocznej oslony i wyjecia paska czerwonego z tego ucha (ktore jest dla niego prowadnica)

nQ7A35v.png


Co ja mam wpisac w szkiełki zeby cos mi wyskoczyl jakis schemat?

Jutro do tego siade znowu przy dziennym swietle, ale fajnie by bylo wiedziec na co zwrocic uwage?
Może jakieś smary tam wyschły + zalepione brudem, stąd opór
 
No gdzies te okolice:
b3aTcvk.png


Moze tak byc, moze nawet cos gdzies wpadlo i blokuje, ile ja kasztanow tam znalazlem to nie pytaj XD
Miałem tak ze starszym autem rodziców, tylko tam fotel przy przesuwaniu się blokował, jeden wiekszy element nie wracał płynnie na miejsce, bo smary były zawalone brudem, do tego oczywiście monety, skorupki po pistacjach itd :⁠-⁠D

porządne czyszczenie i agent wd 40 rozwiązał problem, fotel przesuwał się szybciej niż jak z fabryki wyszedł :lol:
 
Dzisiaj mialem troche wiecej czasu i zrobilem przemeblowanko w aucie i mialem lepszy dostep. A wiec czerwone ucho jest koncówką czarnego sznura (widac na dole) idzie przez pionową prowadnicę, wychodzi z dolu i jest zaczepiony do wajchy mechanizmu (ciagniecie czerwonego w gore naciaga wajeche w kierunku tylu siedzenia), ale z jakiegos powodu sie od niej odczepil.

Naprawione:
ufHlnTh.png
 
Miał ktoś taki problem, że na android auto, podłączony Yanosik z telefonu przestał pokazywać ograniczenia prędkości? Na telefonie pokazuje normalnie.

Za odpowiedźi "ja nie" "znam kolegę… który też nie " itp, z góry dziękuję.
 
Miał ktoś taki problem, że na android auto, podłączony Yanosik z telefonu przestał pokazywać ograniczenia prędkości? Na telefonie pokazuje normalnie.

Za odpowiedźi "ja nie" "znam kolegę… który też nie " itp, z góry dziękuję.
Mi nie działał dobrze jak pojawiły się aktualizacje apki i w szajsungu pomagało tylko wył/wł tel i ponowne sparowanie z samochodem
 
Back
Top