1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

Discussion in 'Cohones' started by slowik_1991, Nov 16, 2012.

1. TYTUS

TYTUS UFC
    Middleweight

Komentarze:
    11,846
    Zdobyte Lajki:
    8,139
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    OB(Ł)OK
    No tak typowy to chyba nie :no no: Każdy 10 latek nie ma 500 tys czy MILION km przejechane.

2. Marcin Jabłoński

Marcin Jabłoński Bellator
    Lightweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    4,183
    Zdobyte Lajki:
    1,695
    Punkty:
    1,190
    Benzyniaki sa ok. W dieslach trzeba uważać na filtr cząstek stałych. Bardzo często sie zapycha, jestbjakis problem z wypaleniem i wycieciem.
    Naprawa to kilka tysięcy.

3. respect

respect UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,797
    Zdobyte Lajki:
    10,698
    Punkty:
    1,190
    @s3pp rozmawialem z kumplem.
    Chłop tak dużo informacji mi przekazał, że aż mnie to przytłoczyło i większości nie pamietam :D
    Ogólnie to na temat diesla w Subaru nie chciał nic słyszeć. Powiedział, że to stworzył japoński szatan. Czyste zło.
    Tylko benzyna, gaz jak najbardziej, ale nie od "Mirka ze stodoły" tylko jakiś dobrej marki, na przykład BRC.
    Jeżeli Forester II to tylko z silnikiem SOHC, nigdy DOHC. Chodzi o regulacje zaworów, w tym drugim jest to koszt conajmniej 3000zł w tym pierwszym poniżej 1000zł.
    Z tego co pamietam to mówił, że najlepiej maks rocznik 2005 bo od 2006 zaczęli pakować te zawory na szklankach.
    Kolejna kwestia to wielkość silnika. Według niego 2.0 XT to jest bardzo dobra opcja. Chyba 170km. Mówił, że 2,5XT to są duże koszta utrzymania i nie miał tu na myśli tylko paliwa.
    Jeżeli chodzi o Legacy i Outbacka to chyba wszystko na tej samej zasadzie.
    Kolejna sprawa to serwis. Według niego nie ma sensu kupować Subaru jeżeli w okolicy nie ma dobrego serwisu. Nie chodzi tu o ASO, ale po prostu warsztat, w którym robią Subaru na codzień i wszędzie ludzie wiedzą, że jak Subaru to tylko do nich.
    Oczywiście zakup Subaru to też bardzo żmudna robota. To nie jest tak, że na Allegro jest 80 egzemplarzy i wybierasz sobie najlepszy z nich i kupujesz. Często jest tak, że musisz szukać nawet tygodniami. Przynajmniej według niego, ale tak jak mówiłem on jest fanatykiem. Nie wiem niestety czym się dokładnie kierować przy przeglądaniu takich ofert bo nam rozłączyło połączenie i nie mogę się już do niego dzodzwonić. On jedną imprezę i Forestera sciągał z Włoch więc warto przeglądnąć też tamten rynek. Dodatkowo warto przeglądać polskie forum Subaru bo tam trafiają się warte uwagi sztuki.
    Z tego co ja do tej pory zauważyłem po swoich znajomych, którzy jeżdżą Subaru to dla nich jest to coś więcej niż po prostu samochód. Dla nich to pasja i styl życia, coś takiego co rzadko spotyka się przy fanach innych marek.
    Pewnie o czymś zapomniałem także jakby co to pytaj, wtedy powinno mi być łatwiej.

Podrzucam Ci link do jego FP bo jest on też amatorsko rajdowcem. Ma bardzo dobre wyniki i już po jego rajdówce możesz zobaczyć, że to prawdziwy pasjonat.
    Stare Legacy wycackane i wykręcone na ok 350kM.
    https://www.facebook.com/legacyrally/

s3pp, Tony Maniana and Grubas like this.
  4. Seven25

Seven25 Bellator
    Light Heavyweight

Komentarze:
    4,657
    Zdobyte Lajki:
    1,209
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Dębica
    Co do BRC to tak nie do końca, moja kobieta ma w Focusie BRC, ale już słyszałem od paru osób, że lubią się wtryski rozjeżdżać

TYTUS likes this.
  5. respect

respect UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,797
    Zdobyte Lajki:
    10,698
    Punkty:
    1,190
    Ja nie słyszałem za bardzo, sam też mam BRC, mój wujek od którego przejąłem to auto zakładał w 2006 roku instalacje. 11 lat i zero problemów.
    Nie wiem, może są lepsze na rynku, nie przeczę.

6. s3pp

s3pp ONE FC
    Bantamweight

Komentarze:
    2,291
    Zdobyte Lajki:
    2,990
    Punkty:
    140
    Miasto:
    Olsztyn
    Dzięki stary, zwłaszcza za namiar na kumpla.
    Z szukaniem rzeczywiście jest problem. Kumpel swojego Legacy kupił w Lublinie. Szukał koło 5 miesięcy.
    Co do silnika do zorientowałem się trochę w temacie i rzeczywiście, 2.5XT to skarbonka. Rozmawiałem z sąsiadem, ma takowego w automacie, sprowadzonego ze Stanów. Szuka mniejszego silnika bo nie wyrabia z kasą.
    Jeszcze raz dzięki.

respect likes this.
  7. Seven25

Seven25 Bellator
    Light Heavyweight

Komentarze:
    4,657
    Zdobyte Lajki:
    1,209
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Dębica
    No właśnie z tamtych lat chodzą, bo moja ma z 2009 roku instalke i jeździ jak głupie na gazie, podobno w ostatnich latach jakość spadła :), z gazownikami też gadałem i mało kto montuje teraz BRC, bo każdy mówi, że się pierdoli. W każdym razie dobry gazownik, zagazuje wszystko nawet diesla :D, i będzie wiedział co dobrać :)

rado1948 and respect like this.
  8. Dzihados

Dzihados UFC
    Featherweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    8,574
    Zdobyte Lajki:
    4,901
    Punkty:
    1,790
    Occupation:
    https://www.youtube.com/watch?v=ANPsHKpti48
    Miasto:
    Września to stolica, reszta okolica!
    Home Page:
  9. Dzihados

Dzihados UFC
    Featherweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    8,574
    Zdobyte Lajki:
    4,901
    Punkty:
    1,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    Coś 4x4 ale tak do 10tys polecacie? Zadne błoto-survivale czy przeprawy z wyciągarką przez rzeki, po prostu piach, polne drogi, gorszy asfalt, może plaża (to podejrzewam zabije każde 2x i niektóre 4x4) ? W tym sensie nie musi być koniecznie wojskowy łazik, może być coś subtelnego, "cywilnego", być może nawet uterenowiona osobówka, która "daje radę"? Czasem coś małego ma pociągnąć, być może czasem coś większego. Trochę miasta/wioski. Może być dwuosobowy. Czasem za kółkiem kobita. Z tyłu pewnie pies i graty :)
    #kolegapyta

Z tego co na szybko luknąłem to sam poleciłbym Land Rover Freelander I i Toyota RAV4 I/II ale są też i Suzuki Grand Vitara I i Jeep (Grand) Cherokee II/III .

Opinie? Alternatywne propozycje? W tym budzecie to sama rdza i spawy? W ogole nie znam tematu 4x4 :(

10. Comber

Comber UFC
    Middleweight

Komentarze:
    13,754
    Zdobyte Lajki:
    12,004
    Punkty:
    1,190
    Subaru Forester I.

11. Dzihados

Dzihados UFC
    Featherweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    8,574
    Zdobyte Lajki:
    4,901
    Punkty:
    1,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    Wiadomo, klasyk, duże bydlę :) notuję :)

12. respect

respect UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,797
    Zdobyte Lajki:
    10,698
    Punkty:
    1,190
    Na pewno nie Freelander I. Skrzynie i sprzęgło padają praktycznie w każdym egzemplarzu. Forester I jak najbardziej. Vitara I ale raczej ostatnie roczniki, ale tam miejsca z tylu trochę mało. Nissan Terrano albo Ford Maverick bo to prawie te same auto. Zrezygnowałbym na pewno z Cheerokee bo są kosmiczne w utrzymaniu. Zamiast tego lepiej na przykład Opel Frontera A a nawet można się rozejrzeć za B. Rav4 też bardzo dobre auto, praktycznie nie do zajechania. U mnie w Nadleśnictwoe Straż Leśna miała 650tysięcy najechane. Kia Retona jest fajna, ale dość rzadka. Z kijanek to jak najbardziej Sportage I też. Kurde powiem Ci, że jest w czym przeglądać :D

Dzihados and mampytanie like this.
  13. Mnichu

Mnichu EFC Africa
    Light Heavyweight

Komentarze:
    2,995
    Zdobyte Lajki:
    3,923
    Punkty:
    140
    Jak może być tez coś mniejszego to Lada Niva albo Suzuki Samurai. A jak coś dużego i nie chcesz robić zmoty pod błoto to polecam polecam Nissan Patrol Y60 (GR) bo to chyba najtwardszy skurwysyn a polecam bo znam z pierwszej ręki. Tylko do niego musiał bys kilka złotych dorzucić do budżetu ale naprawdę warto!

Dzihados likes this.
  14. respect

respect UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,797
    Zdobyte Lajki:
    10,698
    Punkty:
    1,190
    Patrol to jedne z najlepszych aut terenowych jakie widział świat, ale nawet go nie podawałem bo to raczej nie ten kaliber. Można byłoby dorzucić wtedy jeszcze Land Cruisera i Pajero. Święta Trójca off roadu.

Dzihados likes this.
  15. Comber

Comber UFC
    Middleweight

Komentarze:
    13,754
    Zdobyte Lajki:
    12,004
    Punkty:
    1,190
    Jeszcze X-trail I. Fajne auta, ale raczej lekko powyżej 10k.

Dzihados likes this.
  16. Czarek

Czarek Oplot Challenge
    Lightweight

Komentarze:
    36
    Zdobyte Lajki:
    33
    Punkty:
    40
    Motocyklami nikt nie jeździ ?

17. Shajs

Shajs UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,270
    Zdobyte Lajki:
    7,543
    Punkty:
    1,190
    a6 c5 quattro z silnikiem 2.4
    Po śniegu zapierdala lepiej niż większość pseudo-terenówek. Wiem, bo jeździłem.

Dzihados likes this.
  18. Dzihados

Dzihados UFC
    Featherweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    8,574
    Zdobyte Lajki:
    4,901
    Punkty:
    1,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    Landrover taka maniane odp? Szok w sumie, myslalem ze to solidna marka...
    BTW, Zakup Kontrolowany jest gdzies online dostępny?

@Seven25 wołajo!

Last edited: Aug 14, 2017 at 2:40 PM
  19. Cactus

Cactus KSW
    Featherweight

Komentarze:
    5,087
    Zdobyte Lajki:
    1,987
    Punkty:
    1,790
    TYTUS and Dzihados like this.
  20. respect

respect UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,797
    Zdobyte Lajki:
    10,698
    Punkty:
    1,190
    Niestety Freelander to bardzo nieudane auto. Od lat "obracam się" w towarzystwie leśników i myśliwych i trochę przez ten czas liznąłem tematu i widzę czym jeżdżą itd.

Dzihados likes this.

Share This Page