Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

Elektryki to dla pedałów, prawdziwe auto musi kopcić tak jak prawdziwy chłop ruchać babę, a nie drugiego chłopa :jimcarrey:
 
Last edited by a moderator:
Spolier: januszex edition

Idzie kupić sensowne auto do 30K, średnio 200 km w tygodniu, patrzę na to otomoto i sie zastanawiam czy mnie coś ominęło bo samochód który kupiłem za 20K 4 lat temu kosztuje teraz 20k wtf.
 
Cena pokoju na świecie
Idioci z guzikami z calego swiata zadrrrrrrrrukowali covida, anglosasi rozrywają chińskie łańcuchy dostaw, chińczycy także trzęsą dostawami by pokazać kto tu rządzi, w automotive to jeszcze jewropejska religia ekorryzmu swoje dołożyła i ceny aut wybiło na księżyc... A jak nowe idą w góre, to i używane...

Wojna RU-UA, trwajaca przeciez 8 rok, to tylko wisienka na torcie i łatwa wymówka dla polityków, wręcz wybawienie, #putinflacja XD.

To co robi Orlen teraz z marżami to bezczelny drenaż naszych kieszeni przez naszych właścicieli - to ustawia cały rynek niestety...


Golą nas na potęgę, ot co, i krzyczą "to nie moja ręka"...
 
Spolier: januszex edition

Idzie kupić sensowne auto do 30K, średnio 200 km w tygodniu, patrzę na to otomoto i sie zastanawiam czy mnie coś ominęło bo samochód który kupiłem za 20K 4 lat temu kosztuje teraz 20k wtf.
Ja 4 lata temu kupiłem starego merca za 12k a dzisiaj za taki trzeba dać 20k+ :jarolaugh:
 
Z ciekawosci na OtoMoto wrzuciłem w filtr 3 latka, powyżej 180KM (bo widze ze nie ma wersji 200KM) i przebieg mniejszy niz 75kkm, co byloby odpowiednikiem mojego zakupu sprzed lat:


Mgx3sJ5.png


Powiem ze uzywka pod prawie 200k to mnie zaskoczyla... To ile te samochody teraz katalogowo?
Kurwa, ta nie dam przecież tyle za auto :childcry: jeszcze mnie nie pojebało
 
Spolier: januszex edition

Idzie kupić sensowne auto do 30K, średnio 200 km w tygodniu, patrzę na to otomoto i sie zastanawiam czy mnie coś ominęło bo samochód który kupiłem za 20K 4 lat temu kosztuje teraz 20k wtf.
Ceny poszły w górę w ostatnim czasie, w związku covidami sporo osób przesiadło się do auta i było spore zapotrzebowanie. Druga sprawa, że jeśli ktoś ma dobre sprawdzone auto to aktualnie nie opłaca się kupować nowego ponieważ jak na wstępie.
 
Wojna RU-UA, trwajaca przeciez 8 rok, to tylko wisienka na torcie i łatwa wymówka dla polityków, wręcz wybawienie, #putinflacja XD.

No przecież to wiadome, ceny fur wyjebało w kosmos na długo przed rozpierdolem na Ukrainie. Problemów z dostępnością półprzewodników nie wywołał przecież Putin.
 
Teściu podpowiada żeby sprzedać, kasę z auta dać na wpłatę i leasing (na firmę), sam nie wiem, najbardziej mi żal utraty wartości auta w pierwszych latach. #cebula

Swoją drogą jak szacujecie coroczną utratę wartości nowego auta? Pierwszy i drugi rok po 20% rocznie, potem kilka lat op 15%, potem kilka po 10%, kilka po 5%?

Oczywiście każdy rodzaj auta lub nawet marki będzie inaczej tracił na wartości (małe vs duże, budżetowe vs premium), każdy egzemplarz ma swoją historię i stan techniczny, ale mówimy o jakimś uogolnionym modelu w okolicach klasy średniej?

Tutaj przykładowa tabelka:
f4QbiRJ.png


Czyli jeśli obecnie jakieś nowe auto w salonie kosztuje 100k (Example 2), to w roku 2025 (będzie 3 latkiem) sprzedasz je za ~54k, lub alternatywnie dziś kupisz za tyle auto z 2019r (3 latka).

Oczywiście taki model zakłada jakąś stabilizację fiskalną...

Inna sprawa, spojrzałem na otomoto po jakichś filtrach, generalnie nie mam zajawki na cokolwiek konkretnego, dziwne... Dobrze to czy źle?
 
Last edited:
Miałem takiego kilkanaście lat temu z b18. Bardzo miło wspominam, piękne czasy.
Oryginalnie to też była wersja vti b18c4 s9b. Miałem nic nie grzebać ale z oryginału została buda , niektóre części zawieszenia, zbiornik paliwa i deska rozdzielcza. Normalnie to mój wóz firmowy do wozenia różnych zeczy. Teraz jak mi rozbili dupowoz spowrotem awansowal do rangi erforsłan.
 
Czy są na tym forum jacyś inni koledzy homoseksualiści? Chciałbym zrobić komik ałt i zapytać o opinie w sprawie skutera elektrycznego. Najlepi piaggio one active bo tenże został upaczony? Ktoś coś?
Lajki, lajkami. Prajd month prajd monthem , a opini o gejośladzie brak…
 
Back
Top