1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Apteczka Fightera

Discussion in 'Rocks Trening' started by Olos, May 19, 2015.

1. Olos

Olos PRIDE FC
    Middleweight

Komentarze:
    6,826
    Zdobyte Lajki:
    6,926
    Punkty:
    490
    Zakładam ten temat bo w sumie nie widzę nic podobnego. Czym szybko stawiać się na nogi po ostrych treningach, czym leczyć drobne urazy/kontuzje/stłuczenia które bądź co bądź utrudniają trening i życie? Wymieniajmy się spostrzeżeniami i doświadczeniami. Ten temat ma być głównie poświęcony specyfikom takim jak maści czy zabiegi, nie chodzi mi tu o suplementy, bo od tego już jest temat. A wiec moje pytanie brzmi: Nabiłem sobie ostatnio takiego fest krwiaka na piszczelu pod kolanem, bo trafiłem gościa w łokieć. Normalnie gdy chodzę to mi to nie przeszkadza, ale wystarczy lekki dotyk nie mówiąc o uderzeniu coś w ta noga a rozlewa mi się po niej ciepło i "prąd" który potem "razi" mnie dobre kilka godzin. Smarowałem to jakimiś gównami typu Arcalen i Altacet ale tylko trochę się to wchłonęło, mam to już tydzień i nie powiem ze liczyłem że już się to wchłonie. Zna ktoś coś bez recepty na takiego typu urazy? Babka w aptece nie była w stanie mi pomóc.

Szady likes this.
  2. _Logan_

_Logan_ PRIDE FC
    Lightweight

Komentarze:
    6,324
    Zdobyte Lajki:
    4,751
    Punkty:
    1,790
    Przed treningiem mikrourazy mocno rozgrzewamy, w tym i maścią, żeby obrzęki były lepiej ukrwione. Po treningu zmrażamy:

Na Twoją bolączkę to bym ojebał lodem, jak nie będzie widocznej zmiany po jakimś czasie to lekarz.

3. Wewiur

Wewiur PRIDE FC
    Lightweight

Komentarze:
    6,418
    Zdobyte Lajki:
    2,808
    Punkty:
    790
    Po treningu krwiaki posmaruj pastą do zębów, powinno porządnie schłodzić krwiak i ograniczyć jego rozrost. Na mnie działa dobrze na jakieś drobne siniaki (większych nie miewam). Ewentualnie czasami się nacieram amolem, jak mnie np. małżowiny uszne bolą, to nie daje jakichś zatrważających efektów (ale na podrażnienia po goleniu ponoć idealne).

4. Grubas

Grubas UFC
    Strawweight

Komentarze:
    7,574
    Zdobyte Lajki:
    6,073
    Punkty:
    790
    4 rzeczy które mam zawsze w domu to: Arcalen, Dermentol( żel ale robiony na zamówienie w aptece)-zawsze go skubne jak jestem w rodzinnym domu, Bals sulphur żel i końska maść rozgrzewająca. No i lód po powrocie do chaty zawsze na 1 ogień idzie jak coś się dzieje. Na szczęście nic nigdy poważnego mi się nie stało(tfu tfu oby do końca tak było) oprócz stłuczeń czy pizdeczki na twarzy:wink:

5. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,202
    Zdobyte Lajki:
    13,064
    Punkty:
    1,190
    Icemix bardzo polecam. Jak grałem w piłkę w klubie, ten specyfik był niezastąpiony. Ponadto świetna na urazy, stłuczenia jest maść Ben-Gay. Strasznie śmierdzi, ale jest skuteczna. Dobrze też się spisuje Reparil Gel, nie śmierdzi, jest lekko mentolowy.

6. Olos

Olos PRIDE FC
    Middleweight

Komentarze:
    6,826
    Zdobyte Lajki:
    6,926
    Punkty:
    490
    No własnie Ben-Gayem nasmarowałem to, ale oprócz efektu przeciwbólowego który ładny okres czasu się trzymał nic nie dało. Zawsze to jakiś plus, ale ja chce sie tego pozbyć jak najszybciej bo po prostu potrafię w środku nocy jak już efekty maści się rozejdą przypieprzyć w ramę łóżka i obudzić się klnąc jak szewc. Ale dzięki za propozycje.

7. _Logan_

_Logan_ PRIDE FC
    Lightweight

Komentarze:
    6,324
    Zdobyte Lajki:
    4,751
    Punkty:
    1,790
  8. Scurvol

Scurvol Guest

Badzo dobra masc rozgrzewajaca do stosowania przed treningiem, koniecznie tej firmy, probowalem rozne i ta jest najlepsza. Dokladnie umyc rece po nasmarowaniu, w kontakcie z oczami badz genitaliami moze byc niewesolo. Kiedys byla masc ben-gay rozgrzewajaca, zostala z niewiadomych mi porzyczyn wycofana z rynku. Ta dziala podobnie.

Comber likes this.
  9. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,202
    Zdobyte Lajki:
    13,064
    Punkty:
    1,190
    Potrzeba czasu na regenerację. Nie widzę szans na nagłą poprawę przy takim stłuczeniu. Brat mi polecał maść końską, podobno działa. Nigdy nie stosowałem.

10. Olos

Olos PRIDE FC
    Middleweight

Komentarze:
    6,826
    Zdobyte Lajki:
    6,926
    Punkty:
    490
    Ciąg dalszy perypetii z tym krwiakiem, który okazał się być guzem. Byłem dziś u lekarza pierwszego kontaktu i na RTG. Na zdjęciu widać normalnie wybrzuszenie na kości. Lekarz zapewniał, że lepsze to niż pęknięcie lub złamanie jakiego mogłem doznać. Niby wypisał mi skierowanie do ortopedy, ale powiedział żeby jeszcze poczekać z tydzień i zobaczyć czy sie to nie zmniejsza, technik od RTG tez mówił ze sie pewno zgoi ale długo to będzie trwać. Miał ktoś z Was coś takiego kiedyś?

11. eazy-e-1997

eazy-e-1997 BAMMA
    Flyweight

Komentarze:
    735
    Zdobyte Lajki:
    281
    Punkty:
    790
    Ja miałem coś podobnego, z tym że nie szedłem do lekarza. Ból znikł po ok 2-3 tygodniach. Na początku bolało dosyć mocno i bałem się kopać tą nogą, później stopniowo przechodziło. Robiłem sobie okłady z lodu i używałem maści najprawdopodobniej Altacetu.

12. KoY

KoY Pro Fighter

Komentarze:
    231
    Zdobyte Lajki:
    59
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Gorzów Wlkp.
    Ałun w sztyfcie na drobne otarcia czy krwawienie z nosa, testowałem skuteczne

13. Maestro08

Maestro08 BAMMA
    Bantamweight

Komentarze:
    793
    Zdobyte Lajki:
    484
    Punkty:
    290
    U mnie niestety, może mało motywujące podejście, ale jeśli mam jakiś uraz (zwłaszcza mięśniowy), najlepiej odpuścić trening. Kiedyś zawsze chodziłem z nastawieniem ,,najwyżej dzisiaj na spokojnie, żeby nie nadwyrężyć'' to na macie już głupawa odpie*dala i latam jak głupi, co skutkuje przerwą zamiast dwóch dni to trzy tygodnie ;) Na spuchnięte oko mi pomógł lioton, szybciej zeszło niż podobne urazy bez smarowania nim.

14. Kitasss

Kitasss Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    7
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    290
    ostatnio rozmawiałem z ciężarowcami i mówili, że przy zerwanych lub naderwanych ścięgnach czy też przyczepów, zażywają metanabol ale w małych dawkach.. zdziwiło mnie to choć wiem że w ciężarach witamina S to norma.. wiecie coś o tym ?

15. Charles Bronson

Charles Bronson UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,864
    Zdobyte Lajki:
    8,872
    Punkty:
    790
    Na takie silnie podkrwione siniaki bardzo dobry jest kinesiotaping, sam sprawdzałem i polecam, działa.

16. Anonymous

Anonymous Guest

Komentarze:
    36,403
    Zdobyte Lajki:
    29,120
    Punkty:
    3,190
    Trzeba zerknąć w ulotkę. Prawdobodobnie przyspiesza regeneracje, wiec może i pomaga przy yego typu urazach.
    Ps. Ta końska maść serio jest z koni robiona?

17. Olos

Olos PRIDE FC
    Middleweight

Komentarze:
    6,826
    Zdobyte Lajki:
    6,926
    Punkty:
    490
    Kurwa Panowie wybiłem palucha, a jutro mam zawody. Niby jak zagryze zęby to da rade zacisnać pięść. Znacie jakieś dobre metody na szybkie poradzenie sobie z tym? Ketonal chuja daje, Altaziaja tylko mi fajnie schłodziła i tyle. Nastawić czy wyciągnąc za chuj nie moge.

18. Maestro08

Maestro08 BAMMA
    Bantamweight

Komentarze:
    793
    Zdobyte Lajki:
    484
    Punkty:
    290
    Ja sobie plastrami obklejałem tak jak siatkarze ;) No ale generalnie i tak troszkę się pomęczysz, dzisiaj trzymaj w lodzie, opuchlizna jak zejdzie to jutro plastrami i będzie dobrze.

19. Sajd

Sajd Ground Game

Komentarze:
    2,623
    Zdobyte Lajki:
    141
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Szczecin
    Nie startuj bo tylko sobie zaszkodzisz.

20. Olos

Olos PRIDE FC
    Middleweight

Komentarze:
    6,826
    Zdobyte Lajki:
    6,926
    Punkty:
    490
    Za późno. Dziś potarczowałem i nie ma tragedii. W rękawicach jest spoko. Bilem całkiem mocno i nie czuje zmiany na gorsze. Zaraz na noc Ketonal i Altacet będzie grany i heja.

Share This Page