1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

4 wnioski po zwycięstwie Jana Błachowicza - Pas bliżej niż kiedykolwiek!

Discussion in 'Newsy MMARocks.pl' started by mr-cloud, Sep 15, 2018.

 1. Cloud

  Cloud UFC
  Light Heavyweight
  Cohones MMARocks

  Dołączył:
  May 12, 2010
  Komentarze:
  15,639
  Zdobyte Lajki:
  20,314
  Punkty:
  1,790
  4 wnioski po zwycięstwie Jana Błachowicza - Pas bliżej niż kiedykolwiek!

  [​IMG]

  Kilka godzin temu Jan Błachowicz wygrał swoją czwartą walkę z rzędu na UFC. Poddał Nikitę Krylova w drugiej rundzie pojedynku. Jakie wnioski możemy wysunąć po tej konfrontacji i co tak naprawdę ona znaczy dla nas i dla Janka?


  1. Kompletny parter  [​IMG]


  Walka ta pokazała, że Janek ma coraz bardziej kompletny parter. Po początkowym obaleniu przez Krylova, Jan był cały czas aktywny z pleców. Prostował posturę w gardzie, straszył balachami, gdy Nikita zostawiał ręce, atakował uderzeniami młotkowymi gdy miał do tego przestrzeń. Nie tylko nie dawał żadnych okazji przeciwnikowi do zadania obrażeń, ale też szybko odwrócił pozycję. Co prawda stało się to udziałem Nikity, który poszedł po technikę kończącą, ale Jan prawidłowo to wykorzystał, sam obalając i przechodząc od razu do bocznej. Świetny parter Błachowicza to coś, co coraz częściej widzimy. Pod koniec 2017 roku, duszeniem bulldog stojąc, poddał Devina Clarka, za co dostał dodatkowe 50 000 dolarów od UFC oraz Heraklesa za najlepsze poddanie w polskim MMA tamtego roku. W parterowej ofensywie, gdy był na górze, aktywniej pracował od swego przeciwnika, gdy ten był na nim. Jan dochodził do kimury, a gdy to nie wyszło, zajął się zwykłym ground'and'pound - cały czas działał. Nawet eksperci komentujący tę walkę od razu zauważyli wysoki poziom naszego rodaka. Paul Felder, czołowy zawodnik wagi półśredniej chwalił Jana, że rozpoznaje wszystkie próby ucieczki Krylova i znakomicie je niweluje. Felder komplementował też styl Błachowicza wspominając, że nie zostawia swojemu przeciwnikowi miejsca i są to umiejętności godne czarnego pasa.


  [​IMG]


  Wisienką na torcie było oczywiście poddanie Krylova duszeniem d'arce z nietypowej do tego zadania pozycji. Komentatorzy zachwyceni, eksperci też, a cały kraj dumny z tak uzdolnionego wojownika!


  2. Pewność siebie  Dało się zauważyć większą pewność siebie Jana. Spokojnie krążył po oktagonie wypatrując swoją szansę, nie poruszał się nerwowo, nie spanikował gdy został obalony, a po walce pierwsze co to wyzwał obecnego mistrza półciężkiej, Daniela Cormiera, do walki o pas. Błachowicz od czasu KSW przeszedł długą drogą i jego głowa wydaje się w końcu być z swoim miejscu. Po nieciekawym okresie między 2015 a 2017 rokiem, Polak odbił się od dna i nagle zaczął wygrywać. Nie tylko "po prostu wygrywać", ale robić to w bardzo ładnym, efektownym i efektywnym stylu, zgarniając bonusy za występ i walkę wieczoru! Pewność siebie dzięki takim wygranym na pewno u Jana wzrosła i było to też widać w starciu z Krylovem. W drugiej rundzie sam zainicjował obalenie, a każdy jego ruch był przemyślany i wykonywany by kontrować ruch przeciwnika - co ostatecznie doprowadziło naszego zawodnika do skończenia przed czasem. Jan Błachowicz dziś jest materiałem na solidnego pretendenta, tak mentalnie, jak i fizycznie.


  3. Dobry gameplan  A raczej adaptacja do panujących warunków. Jak mawiał Charles Darwin, "przeżywają tylko najlepiej dostosowani", więc Jan widząc, że jest w stanie kontrolować Krylova na macie, w drugiej rundzie dostosował swoją grę pod obalenie i kontrolę. Warunki na polu bitwy się zmieniają w oka mgnieniu; raz ty jesteś na plecach, a po chwili przeciwnik. Czasami widzimy, że zawodnik trzyma się jednej, nieskutecznej taktyki do końca boju, co skutkuje przegraną lub wymęczoną decyzją. Nie wiemy naturalnie jaki plan na walkę miał Jan i możliwe, że od początku trenerzy spodziewali się takiego obrotu spraw. Jednak nawet jeśli, to egzekucja tego planu była perfekcyjna - a jeśli plan był inny, to wracamy do adaptacji. Jeśli narożnik w czasie przerwy podpowiedział, żeby Błachowicz szukał obalenia i ich zawodnik wykorzystał lukę w zapasach defensywnych przeciwnika, to tym większy sukces dla całego teamu!


  4. Walka o pas!  Oczywiście najważniejsze na sam koniec. Dzięki temu zwycięstwu, Jan ma już cztery wygrane z rzędu. Cztery bardzo ważne wygrane w dywizji, która ma mistrza szykującego się na freak-fight w wadze ciężkiej. Nie wiadomo kiedy, ani czy kiedykolwiek Daniel Cormier wróci do półciężkiej. Kilka ostatnich lat pokazało, że UFC ochoczo daje walki o pasy tymczasowe. Bardzo możliwe, że największa na świecie organizacja MMA zrobi bój o pas między Janem a Ilirem Latifim/Anthonym Smithem/Volkanem Oezdemirem czy Alexandrem Gustafssonem - w zależności które z tych nazwisk wygrają nadchodzące konfrontacje. Jan z całą pewnością jest już na podium i tylko czeka na przeciwnika z którym mógłby zmierzyć się o najwyższe trofeum. Dodatkowo wyzwał Cormiera oraz jasno zaznaczył w wywiadzie po walce, że pas jest jego celem. Z perspektywy show businessu było to idealne posunięcie. Jan powiedział, że on już jest w miejscu, które gwarantuje mu walkę o pas tymczasowy, a teraz czeka na pozostałych pretendentów. Czy UFC przychylnym okiem spojrzy na jego prośbę czy nie, jedno jest pewne: Jan Błachowicz jest bliżej pasa niż ktokolwiek z męskiej reprezentacji naszego kraju w UFC. Drugą rzeczą, która jest pewna, to że Daniel Cormier prędko nie wróci do półciężkiej. Na listopad planowany jest jego bój z Brockiem Lesnarem, a po tym pojedynku nie wiadomo jak się potoczą jego losy - emerytura, rewanż, dalsze wyzwania, może inne freak fighty, a może powrót do półciężkiej - dróg jest naprawdę sporo. Jeśli absencja Cormiera będzie dłuższa, UFC zestawi Jana z którymś z wyżej wymienionych zawodników o pas tymczasowy, a wtedy być może będziemy mieli nowego mistrza dywizji półciężkiej. Mistrza z Polski!
   
  blam, michi972, Swebs and 11 others like this.
 2. kubabuba

  kubabuba Bellator
  Middleweight

  Dołączył:
  May 23, 2017
  Komentarze:
  4,462
  Zdobyte Lajki:
  3,449
  Punkty:
  140
  Płeć:
  Male
  Nie sprzeda żadnego ppv w Hameryce, więc walki o pas nie będzie, chyba, że chcą bic rekordy Nunes.
   
  yonigga, billmurray and Quiettiger like this.
 3. ScoTT

  ScoTT Bellator
  Welterweight

  Dołączył:
  May 25, 2010
  Komentarze:
  4,435
  Zdobyte Lajki:
  6,436
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Rzeszów
  Jak dla mnie to Jano zrobil progres !!! Trzymam kciuki i zycze pasa z calego serca ... ale jak dla mnie to dalej jest przepasc miedzy nim a DC.
   
  Cloud likes this.
 4. ironical man

  ironical man Legacy FC
  Lightweight

  Dołączył:
  Dec 30, 2009
  Komentarze:
  1,990
  Zdobyte Lajki:
  816
  Punkty:
  1,790
  Na walkę z DC nie ma raczej najmniejszych szans, chyba żeby Daniel uznał, że to będzie łatwa kasa, ale niezbyt jednak duża z racji na sprzedaż PPV. Najlepszą w miarę realną opcją byłaby walka o pas tymczasowy, który ewentualnie później zostałby jedynym jeśli DC nie wróci.
   
  Bardock likes this.
 5. BUBURZA

  BUBURZA Oplot Challenge
  Lightweight

  Dołączył:
  Aug 16, 2018
  Komentarze:
  24
  Zdobyte Lajki:
  34
  Punkty:
  40
  Płeć:
  Male
  Podzielam zdanie redaktora, jednak jezeli chodzi o walke z DC? Marketingowo jest to niemożliwe i trzeba zdać sobie z tego sprawę... Szwed na powrót nie weźmie rewanżu z mocnym Janem :bayan:
   
 6. pietrrokov

  pietrrokov Shark Fights
  Welterweight

  Dołączył:
  Jul 18, 2010
  Komentarze:
  1,202
  Zdobyte Lajki:
  399
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  DC do półciężkiej wruci tylko dla Bonesa. Z całym szacunkiem dla osiągnięć Błachowicza, ale DC to inny lewel.
   
 7. lemmy

  lemmy Bellator
  Lightweight

  Dołączył:
  Dec 1, 2012
  Komentarze:
  4,266
  Zdobyte Lajki:
  4,771
  Punkty:
  1,190
  Dużo w tym układzie zależy od cierpliwości i managmentu Janka. Mają mocne karty w ręku ale teraz zaczyna się polityka. Jano dobrze zrobił, że wziął walkę w Moskwie, to była ważną gala dla UFC, Janek zaryzykował i dobrze się pokazał. Bardzo jestem ciekaw jak sytuacja się rozwinie.
  Janek musi teraz poczekać na swoją szansę, nie brać walk, które są bez sensu rankingowo.
   
  Drzewo, ulvhedin, Malymaja and 3 others like this.
 8. kubabuba

  kubabuba Bellator
  Middleweight

  Dołączył:
  May 23, 2017
  Komentarze:
  4,462
  Zdobyte Lajki:
  3,449
  Punkty:
  140
  Płeć:
  Male
  Będą próbawali go zestawić ze zwycięzcą pojedynku OSP/Reyes. Na bank.
   
  Drzewo, HubiSSJ3 and manfred004 like this.
 9. Majmus

  Majmus Oplot Challenge
  Featherweight

  Dołączył:
  Apr 7, 2018
  Komentarze:
  11
  Zdobyte Lajki:
  33
  Punkty:
  40
  Płeć:
  Male
  Nasz Cieszyński Książę tym zwycięstwem przede wszystkim ugruntował swoją pozycję w ścisłym topie dywizji, pokazał że porobienie Manuwy to nie był jakiś fluk, bo Nikita to nie jakiś byle placek. Wiadomo, że nie dostanie jeszcze walki o pas, ale jeśli wygra nastepne 1-2 walki to UFC nie będzie miało wyjścia i da szansę jakkolwiek mało medialny by nie był. W tej chwili moim zdaniem spokojnie może porobić każdego z wyjątkiem DC i Bonesa (chociaż kto wie jaki jest prawdziwy potencjał Białego Wilka) więc w przyszłości historyczny title-shot jak najbardziej realny.
  P.S. Jano wiem, że nie czytasz, ale dołączam się do gratulacji! Duma rozpiera, że mamy takiego wojownika w najlepszej organizacji na świecie :deniroclap:
   
  Drzewo, michi972, Swebs and 5 others like this.
 10. PiotrekD

  PiotrekD Jungle Fight
  Featherweight

  Dołączył:
  Feb 28, 2018
  Komentarze:
  245
  Zdobyte Lajki:
  255
  Punkty:
  40
  Płeć:
  Male
  Drzewo, Malymaja, michi972 and 3 others like this.
 11. nicos

  nicos WSOF
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  May 12, 2012
  Komentarze:
  3,464
  Zdobyte Lajki:
  2,676
  Punkty:
  1,190
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Zielona Góra
  Mnie bardzo cieszy wynik z bramki w Moskwie i ilość kibiców. Część z nich będzie chciała oglądać Janka w ważnych walkach. Zapunktował takim występem na ważnej dla UFC gali. Oficjalny profil UFC sam wrzucał na ćwierkaczu pytanie, czy teraz walka o pas?
   
  Drzewo, Malymaja, michi972 and 8 others like this.
 12. Cloud

  Cloud UFC
  Light Heavyweight
  Cohones MMARocks

  Dołączył:
  May 12, 2010
  Komentarze:
  15,639
  Zdobyte Lajki:
  20,314
  Punkty:
  1,790
  Dlatego bardziej liczę na pas tymczasowy. Niech DC już obija się w kasowych walkach - zasłużył jak nikt w UFC by teraz po prostu dorabiać się starciami z Lesnarami tego świata.
   
  Drzewo, Zajcun1, HubiSSJ3 and 4 others like this.
 13. Pat Bateman

  Pat Bateman UFC
  Welterweight

  Dołączył:
  Aug 29, 2010
  Komentarze:
  9,634
  Zdobyte Lajki:
  7,602
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Home Page:
  ME na jakas gale w Europie o eliminatora z Gusem czy innym Ozdemirem.
   
  nicos likes this.
 14. halibut

  halibut UFC
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Dec 18, 2014
  Komentarze:
  16,783
  Zdobyte Lajki:
  13,479
  Punkty:
  490
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Śląsk/Warszawa

  Czasem czyta
   
  Drzewo likes this.
 15. Keriganowicz

  Keriganowicz Jungle Fight
  Middleweight

  Dołączył:
  Sep 25, 2016
  Komentarze:
  346
  Zdobyte Lajki:
  218
  Punkty:
  140
  Jano kocie ależ mi zaimponowaleś!

  Ta kategoria jest tak porypana jak moda na sukces. Jest mistrz który nie wiadomo czy będzie bronił a jak będzie to ze swoim Nemesis czyli Jonesem. Jones będzie walczył w przerwie czekając na Lesnar-DC z Gustaffsonem który po tak długiej przerwie nie wiadomo w jakiej formie jest. Jest również Smith i Oezdemir, którzy są w kolejce. Gdzieś w przestrzeni ukryty jest Cory Anderson. Nie biorę pod uwagę Manuwy.

  Jezeli miałbym wybrać przeciwnika dla Janka to ze zwycięzcą Smith/Oezdemir a Jones z Alexem o walkę z DC. Po dc Jones dopiero Janek
   
  Drzewo and michi972 like this.
 16. VaeVictis

  VaeVictis UFC
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  May 11, 2010
  Komentarze:
  15,000
  Zdobyte Lajki:
  13,556
  Punkty:
  1,790
  Krzychu ma chody, zalatwil dobra posade Jeleniewskiemu w UFC GYM, to moze teraz bedzie lobbowal za TS dla Janka ;)
   
  Drzewo, michi972, Yoshi 1899 and 2 others like this.
 17. Cinek007

  Cinek007 Bellator
  Heavyweight

  Dołączył:
  Mar 17, 2011
  Komentarze:
  4,806
  Zdobyte Lajki:
  2,462
  Punkty:
  2,792
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Pakutinskasowo
  Lezka sie w oku kreci, Janek to przekot, wybitka z ksw, ciezkie chwile i kryzys w ufc, wszyscy (w tym ja) nie widzieli u niego glodu walki, wygrywania a teraz? Nasz narodowy skarb w tym sporcie. Fajnie by bylo, gdyby przywital bonesa po tak flugiej przerwie. Kto wie, co by sie moglo stac:no dawaj:
   
  Drzewo likes this.
 18. Piotraski

  Piotraski Shark Fights
  Middleweight

  Dołączył:
  Apr 13, 2013
  Komentarze:
  1,258
  Zdobyte Lajki:
  1,317
  Punkty:
  1,190
  Janek jeszcze przez piosenkę na wejście i podziękowania po Rosyjski zrobił więcej w relacjach Polsko-Rosyjskich dobrego niż PISiorski rząd przez wszystkie lata panowania !

  Zwykły zawodnik MMA wie że to wielki rynek i można na tym zarobić a te cymbały z rządu wyzywają się ze wszystkimi.
   
  Malkontent and michi972 like this.
 19. jihaad

  jihaad Bellator
  Heavyweight

  Dołączył:
  Nov 29, 2015
  Komentarze:
  4,825
  Zdobyte Lajki:
  6,362
  Punkty:
  290
  Płeć:
  Male
  Cały czas tak uważałem, a spora część osób pisała, że to marketingowo nic mu nie da, że Nikita niżej notowany.
  Mocny mimo wszystko Kryłow, Moskwa, wygrana w świetnym stylu, bonus. Na dzień dzisiejszy nic lepszego nie mogło mu się przytrafić.
   
  Drzewo, Xeio, baxx and 1 other person like this.
 20. Quiettiger

  Quiettiger Jungle Fight
  Featherweight

  Dołączył:
  Apr 15, 2018
  Komentarze:
  255
  Zdobyte Lajki:
  178
  Punkty:
  40
  Płeć:
  Male
  Jon Jones zawieszony, DC w wadze ciężkiej, Gustaf po długiej przerwie. Naprawde pas jest wręcz w zasięgu, sytuacja w dywizji ku temu sprzyja!
   
  Drzewo and DawidPNT like this.

Share This Page