Łukasz Bosacki: Team MMARocks odniesie sukces!

Tjo

Moderator
Cohones
Jak obiecałem, dzisiaj przesyłam tłumaczenie wywiadu z Bosym. Wywiad został udzielony dla serwisu federacji ProFC i opublikowany 3 lipca. Zapraszam do lektury!


Łukasz Bosacki: Team MMARocks odniesie sukces!


bitva_na_donu_poster_new.jpg



Menedżer ekipy „Team MMARocks” - Łukasz Bosacki w wywiadzie dla naszej strony opowiedział o zawodnikach, którzy będą reprezentować Polskę na turnieju „Puchar Wspólnoty Narodów”. Już w pierwszej kolejce, szóstego sierpnia przeciwko Nim do konfrontacji na ringu staną obecni posiadacze pucharu – drużyna Peresvet Fight Team.


Łukasz, w Polsce MMA jest bardzo popularne, macie gwiazdę, którą interesujemy się także tu w Rosji – Mariusz Pudzianowski. Odpowiedz jak to się stało, że rozpoczęliście współpracę z rosyjską organizacją ProFC i jakie nadzieje wiążecie z uczestnictwem w turniejach tej federacji?


Będąc menadżerem ciągle poszukuje możliwości pokazania się naszych zawodników poza granicami Polski i Europy. Mój znajomy z Ukrainy opowiedział mi o rosyjskiej organizacji ProFC i urządzanym przez nich turnieju. Więcej szczegółowych informacji o ProFC i o „Pucharze Wspólnoty Narodów” przeczytałem na stronie tej federacji i podjąłem decyzję o przesłaniu zgłoszenia udziału. Nasza prośba została przyjęta przez ProFC. Przede wszystkim oczekujemy dobrych walk z udziałem Naszych fighterów. Ponieważ sam turniej jest rozciągnięty w czasie, jest to rewelacyjne, nasi Chłopcy będą mieć możliwość bić się regularnie. No cóż, postaramy się eksplodować na turnieju!


10319_150808432355_108757772355_2504293_7833269_n.jpg



W tym turnieju planujecie sprawdzić swoje siły czy może stawiasz przed zawodnikami najwyższy cel – zwycięstwo?


Mam nadzieję, że Chłopaki dadzą znakomite walki, które będą podobać się publiczności. A my osiągniemy sukces!


Czy mógłbyś nam troszkę opowiedzieć o swojej ekipie - „Team MMARocks”. Jak dawno została ona założona i co udało się jej już osiągnąć?


Team MMARocks – to bardziej drużyna liderów niż standardowy Team-Gym. W naszej ekipie występują zawodnicy trzech klubów: Masakra Team, Octagon Rybnik i Wydra Gym.


W waszym kraju nader popularny jest turniej KSW, który jest także obserwowany za oceanem. A co Ty myślisz o tym, jeśliby w przyszłości jeden z etapów „Union Nation Cup – 3” zorganizować w Warszawie, za przykładem Ukrainy, Białorusi i Armenii, które wzięły na siebie prowadzenie poszczególnych rund UNC w tym roku, czy taki turniej cieszyłby się dużym zainteresowaniem wśród polskich fanów wszechstylowej walki wręcz?


Myślę, że tak, ponieważ obecnie MMA w naszym kraju przeżywa „złoty wiek”. U nas odbywa się cała masa gal. Rzadko zdarza się weekend bez walk. Pojawia się coraz więcej fanów tego sportu. Dlatego sądzę, że ProFC w Polsce może śmiało liczyć na sukces.


14738_103882136297417_100000268927443_94365_998027_n.jpg



Czy widziałeś może w internecie wideo z walk na turnieju „Union Nation Cup -1”, i co możesz powiedzieć o poziomie zawodników, którzy brali w nim udział?


Widziałem parę walk. Spodobał mi się ich poziom, szczególnie drużyna Peresvet FT, z którą przyjdzie Nam się zmierzyć. Będzie to dla Nas ciężka przeprawa, ale mam nadzieję, że szczęście będzie po naszej stronie.


Opowiedz nam trochę o zawodnikach, którzy będą reprezentować wasz team w pierwszym etapie?

W kategorii wagowej do 70 kg wystąpi Michał Mankiewicz. Jego rekord wynosi 4-0, a swoje jak dotąd najlepsze zwycięstwo odniósł nad jednym z czołowych, czeskich fighterów Vaclavem Pribylem na gali Hell Cage 4. Dalej w kategorii -76 kg – Mariusz „Radzik” Radziszewski. Jego rekord nie jest tak dobry, wynosi 5-6-1. On występuję od pierwszych dni, kiedy to MMA zawitało do Polski. 84 kg – Artur Kadłubek (8-6), weteran KSW. Wygrał ze Sergeyem Nikitinem. Artur jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. W wadze półciężkiej wystąpi drugi weteran KSW – Łukasz Woś. Po przerwie wraca na ring z rekordem 1-2, z dwoma porażkami z Alexeyem Oleinikiem i Aleksandrem Radoslavjevicem, których moim zdaniem nie powinien się wstydzić. W turnieju wagi ciężkiej weźmie udział Jacek Czajczyński – 136-kilogramowy olbrzym. Zawodnik o wielkim serduchu. Warto dodać, że on także występuje na scenie MMA w Polsce od momentu pojawienia się tego sportu w naszym kraju.

Zgodnie z tradycją pierwszy etap turnieju odbędzie się w Rostowie nad Donem, na świeżym powietrzu i w ringu umiejscowionym na wodzie. Jaka jest Twoja opinia o tym rosyjskim “nastroju”?


Dla Chłopaków, którzy walczyli na Hell Cage czy KSW to nie stanowi problemu. Walka to walka i nie ważne gdzie ona się odbywa. Mam tylko nadzieję, że ring nie będzie zalany (śmiech).


Dziękuję Łukasz. Do zobaczenia w Rosji! Oleg Belikov.
 
Gratsy Bosy, dobrze gadasz :)
Czekamy na ProFC w PL, no i na njusy z daleka :)

Tjo: dziekowa, dobra robota!
 
Panowie redaktorzy a wiadomo Wam coś o tym jaki będzie regulamin walk? Chodzi mi o takie sprawy jak ilość rund, łokcie, stompy, soccery i kolana w parterze; bo walki o ile wiem toczą się na ringu.
 
Ciekawe jak będzie z dostępnością do walk z tych gal. Bo max zainteresowany jestem tym turniejem.
 
Omoplater - niestety nie znalazłem regulaminu walk na ich stronie, sądzę, że zanim Nasi pojadą powinni otrzymać jakieś rules :) bądź na miejscu bezpośrednio przed turniejem. Wtedy się dowiemy. Na poprzednich edycjach o ile dobrze pamiętam było tak: ring, walka - 2x5min, tradycyjnie bez soccerkicków, stompów, łokci, kolan na głowę w parterze.


Kanał na Youtube - http://www.youtube.com/user/PR0FC#g/u


Jeżeli ktoś by chciał to mam pobrany z rosyjskiego trackera ostatni finał ProFc Union Nation Cup AE Team vs. Peresvet. To jest ta kwietniowa gala gdzie walczył Alexander Emelianenko z Bengtssonem. Pod koniec tygodnia postaram się skontaktować z Chłopakami z MMA Videos i Im podesłać.
 
Back
Top