Łukasz Bagiński po Mundialu

stopao

Oplot Challenge
Welterweight
pp-konin2010-7821.jpg


Łukasz Bagiński brał udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Kalifornii, Long Beach. Postanowiliśmy zadać mu parę pytań odnośnie tych zawodów. Enjoy

Jak przygotowywałeś się do tej imprezy?

Witam wszystkich, cieszę się mogąc podzielić się wrażeniami z LA. Przygotowałem się kondycyjnie regularnie podnosząc sobie poprzeczkę przez okres roku (10 h/tyg.), technicznie ograniczyłem swoje jj do technik o max skuteczności (10h/tyg), sparingi w zaprzyjaźnionych klubach (przeważnie co miesiąc)

Jak ocenisz swój występ? Opisz po krotce swoją walkę, bo pewnie nie każdy miał możliwość ją zobaczyć.

Wolę się nie wypowiadać bo byś mnie cenzurował. Trochę sobie pospacerowaliśmy, z braku dobrego uchwytu pokręciłem się trochę w De La Rivie, a później głęboka i zwykła pół garda na zmianę kilka razy. Jak byliśmy w pośredniej pozycji szedł na klucz i zjebałem bo nie chciałem ryzykować pkt. przewagi, wymostowałem i mocą naszych połączonych sił mój łokieć wyskoczył,a rywal złapał się za głowę przepraszając :) . chciałem walczyć jak to Polak bo łokieć wrócił na miejsce, ale sędzia mnie poddał. Tak oto po 4 min i stanie 0:0 marzenia prysły.

Czy po przegranej walce czułeś że [zawodnik z którym przegrał] był lepszy, czy zadecydowało doświadczenie, dyspozycja dnia?

Był dobry, zupełnie jakbym walczył ze redaktorem Stopą :) , długo się zastanawiałem o co chodzi przyciskając lód do łokcia. Kondycje można samemu zrobić, ale jj bez treningów z dużo lepszymi zawodnikami od siebie na jakimś poziomie jest decydujące o skuteczności stylu. Dodatkowo nie polecam samotnych wypadów, bo nie ma z kim zwiedzać :)

Jaka atmosfera panuje na Worldsach?

Życzę każdemu poza pielgrzymką do Brazylii startu w towarzystwie naszych idoli z dvd. Klimat jest mega fajny i każdy ma wrażenie jakby już coś wygrał.

Jesteś utytułowanym zawodnikiem na polskim podwórku, czy jadąc na najbardziej prestiżową imprezę bjj czułeś jakaś presje?

Presja niestety była, bo przygotowania kosztowały mnie dużo wyrzeczeń.

Jaki miałeś cel i czy został osiągnięty?

Chciałem kupić jeansy i zwiedzić Hollywood. Jedną ręką nie udało się wybrać spodni, ale Universal City zaliczyłem.

Jak ocenisz poziom twojej kategorii?

Był bardzo wysoki, goście którzy stanęli na podium byli wybitnie uzdolnieni i wyglądali słabo :) , poza złotym, który był przypakowany i nadpobudliwy , hehe

Czy uważasz, że Polscy zawodnicy są w stanie rywalizować z najlepszymi?

Cały czas rywalizują, ale dużo łatwiej będą miały kolejne pokolenia mistrzów.

Jeśli tak to kto, jeśli nie to czego im brakuje?

hehe każdy kto chce, na pewno wciąż brakuje sparingpartnerów, którzy wywołują strach i mogą nas przemienić w Rogera.

Na końcu czy chciałbyś komuś podziękować?

Szczególne podziękowania za pomoc w przygotowaniach dla całego Teamu Złomiarz, zwłaszcza Elmo oraz wszystkich przyjaciół z naszego Świata JJ.
 
szkoda , że tak się wydarzyło, ale zawsze to nowe doświadczenie dla Łukasza i to jest ważne.
 
Back
Top